Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

vinc_vega

Dojemný príbeh, napätie, krásna výprava, hudba, pátos, výborná kamera a skvelý režisér a napriek tomu to nie je jeden z TÝCH filmov. Škoda! Inak otrasná hlavná postava a to nemám na mysli koňa, ten bol skvelý. Jeremy Irvine je najväčším omylom tohto filmu. Ďalším je istá roztrieštenosť dejovej línie, ale nad tým sa dá zažmúriť oko. Spielberg natočil krásny film, ktorý stačí vidieť naozaj iba raz. ()

RoninNiro

Spielberg má zaručený recept na to, aby sa jeho filmy páčili. Vie vystihnúť atmosféru, zanechať v divákovi dojem a prinúťiť ho sledovať celý film so záujmom. Ale je tu jedno ale, ono pri režiséroch, ako je Spielberg divák už tradične zdvihne latku kritiky omnoho vyššie a také sú aj jeho očakávania. S takymito predsudkami je objektívne hodnotenie takmer nemožné. Najväčšou chybou tohoto filmu je to, že nieje serialom, pretože obsahuje dosť materiálu na 10-12 častí po 50 minút, natočených tak, aby som sa stihol vžiť do postáv, ktoré sa popri Joeyim premelú. Takto film prirýchlo skáče a vypadá vyumelkovane aj keď má potenciál. Ako seriál by zožal omnoho väčší úspech, aj keď mi je jasné, že by Spielbergovi nepriniesol také prachy, ako film a stál by ho viac úsilia a práce. ()

Catenburey

Ohromný film. Mne osobně takhle podaná zakončení filmu nevadí. Spielberg předvádí opět svůj mistrovský rukopis a rozhodně bych netvrdil že vypadl z formy. Režírování War Horse nejspíš bral jako osobní záležitost a tak také dílo vypadá. Výborně vykreslená atmosféra války, utrpení nevinných zvířat táhnoucích do boje za chyby člověka. To všechno zde režisér zachytil nejen díky na tělo šité atmosférické hudbě. Pokud chcete takové filmy brát jako přeslazené propadáky, které dávají divákům přesně to co chtějí, nedívejte se na War Horse. Nejspíš byste ho nepochopili. ()

thomasnikrs

Film mě naprosto dostal, píšu tento komentář a ještě nejsem úplně zpět v realitě... film mě dostal naprosto vším, od režie, výpravy, triků......., zpracování od stylu typu Lassie se vrací až po masakr v Zachraňte vojína..... ale tak dobře udělaný, že se normální divák (který dokáže filmu propadnout a nestydí se během filmu otřít oko) na konci neubrání výrazu Steavne, TAK TOHLE SE TI ZASE POVEDLO! ()

miki68cz

Ždímačka slz, citové vydírání, kniha z růžové knihovny o šesti stech stránkách, kýč jak bič, sladký cukrkandl. Žádné herecké výkony, nikdo nevyniká (kromě snad lehce Emily Watson), muzika standart, Kamiňsky za kamerou propadl kýči a Steven svoji práci odflákl, hlavně aby ten slepenec už byl v kinech, aby se diváci rychle dojali a zaplatili vstupný. Tenhle film se do historie jistě nezapíše, tedy aspoň doufám. Jsem taky romantik a cíťa, ale tohle mne ani trochu neštrejchlo. Doporučuji jen opravdovým fandům režiséra a i ti podle mne budou zklamáni. ()

jafuska

Film, který mohl být daleko více využit, než bylo v tomto filmu, jsem mírně zklamaná, většinou filmy s podobnou tématikou jsou super, ale tady mě to nechytlo za srdce, jak jsem zvyklá, první půlka ještě byla dobrá, ale pak se vše zbytečně vleklo, až přišla nuda, plus vidím jedině v citlivém zobrazení koně, který mě chytl za srdce, ale to je tak všechno, a bohužel musím uznat, že režisér Spielberg jako kdyby už ztrácel dech, a už to není co bývalo, když točil filmy, velká škoda ()

Budisovie

Takže Spielberg alebo v čechách to posrali. Ako v českom dabingu mohli volať angličania nemcov nacisti, keď sa jednalo o prvú svetovú vojnu a pritom nacizmus vznikol v rokoch 1933. Z historického hľadiska odfláknuté, ale čo čakať od amíka :))). I keď pozerám, že aj tie prilby sú z druhej svetovej vojny :P. ()

gicous

Omlouvám se mistře Stevene, ale tentokrát jste šlápnul pořádně vedle. Návrat do mladších let vám s Tintinem ještě vyšel, ale v tomhle filmu nefunguje vůbec nic. Od herců, kteří mi celý film připadali jako statisté pózující v nádherných záběrech pozadí, přes hudbu a celý příběh, který je plný strašlivých dialogů a uši trhajících proslovů až po vyobrazení První světové války. Tady film selhává nejvíce, aspoň v mých očích. Všechno to je uhlazené a korektní, plné patosu, jakoby to natočil někdo od Disneye. Pryč je drsnost, krvavost a špinavost vojína Ryana, se kterou mi Spielberg tak vytřel zrak. Všechno zmiňované nahradily sentimentální a plačtivé záběry koňů a lidí bez sebemenší snahy vtisknout do filmu nějaké opravdové a nefalšované emoce. Filmem jsem se doslova pronudil až do konce. Od filmaře, který natočil jedny z nejzábavnějších filmů všech dob, je Válečný kůň zklamání jako hrom a pro mě je nejhorším filmem, co kdy Spielberg natočil. ()

GoustDog

Jedno z nejosobitějších děl Mistra, ale co naplat - jiná doba, jiný mrav. Obávám se, že dnes již nejsou diváci takovýmto přeslazeným pohádkám příliš nakloněni. Navíc některé záběry jsou skutečně jako z omalovánek - chápu, že záměrně, ale mně osobně to přišlo skutečně už nevkusné. Nicméně... Pokud se přes to všechno přenesete, zjistíte, že Válečný kůň je naprosto perfektní film. Jako však občas přilepšujeme filmům několik desítek let starým, jelikož "je třeba přihlédnout k době vzniku", zde to musím udělat opačně a filmu tu jednu hvězdu ubrat. ()

dzberry

Svatá ty podkovo!!! Proč a pro koho tenhle film Spielberg natočil? Fakt by někoho mohla tahle přeslazená patetická konina plná neuvěřitelných nesmyslů dojmout? S otevřenou hubou jsem vydržel zírat až do konce(!!!), čekal jsem už jen na to, že koník v posledních minutách promluví anebo že se minimálně dozvím, že příběh byl natočen na základě skutečných událostí.. Šmarjá. Ta jedna hvězda je za ty němé tváře, které nevěděly, do čeho jdou. Hned po závěrečných titulcích jsem do sebe musel nasypat pár vybraných scén z Trierova Antikrista, ať se krapítek dostanu zpět do rovnováhy... ()

Alca

Aneb jak přátelství mezi zvířetem a člověkem ke šťastnému konci došlo. A aby to bylo patrnější, je celé tohle putování zasazeno do rámci války. Nemůžu říct, že by mi tam něco vyloženě vadilo, ale stejně nemůžu dát 5 hvězdiček. ()

Dzegr

"Maybe there are different ways to be brave. Did you know the French have the best carrier pigeons? They are released at the front and told to go home. This is all they know. But to get there, they must fly over a war. Can you imagine such a thing? Here you are flying over so much pain and terror and you know you can never look down. You have to look forward or you'll never get home. I ask you, what could be braver than that?" 7/10 ()

kubas369

Spielberg umí vymačkat emoci snad uplně z každého záběru bohužel celek už tak emočním dojmem nepůsobí, právě kuli tomu že Steven celou dobu až moc brutálně tlačí na emoční pilu. Takže celek je vlastně poskládaný s velmi dobrých epizod, které ale mezi sebou moc nefungují. To co ale big S nezapoměl je jak točit bitevní scény a to trošku tomuhle filmku zachraňuje prdel. Takže háleluja baterky na jedno zkouknutí dobrý ale abych měl chuť si to pustit znova? ()

kubilov

Ačkoliv nesnášim všechno to přeceňování koní, které u někoho občas přeroste i v to, že se dotyčný aktivně zapojuje do odboje proti salámování právě těchto zvířat, tak mě Válečný kůň překvapil. Jasně, je zde spousta nesympatických věcí (délka, dialogy, klasický spielbergovský konec, ...), ale pořád to není mezi těmi největšími Spielbergovými propadáky. ()

helrohir

Tak neviem, že čo si mám o tomto filme myslieť. Najväčšou chybou je prílišné tlačenie na divákove emócie, bohužiaľ, väčšinou nefunkčné. Príkladom je scéna s oraním poľa - neviem či si Spielberg myslel, že keď spojí túto scénu s dojemnou hudbou, tak sa všetci rozplačú alebo čo? Celá prvá polovica filmu je postavená na takýchto scénach, ale mne to bol všetko ľahostajné a nevyvolalo to vo mne žiadnu silnejšiu emóciu. Po presune diania na front film nabral na intenzite a dramatické scény na pozadí krutej vojny sú predsa len o čosi uveriteľnejšie. V konečnom dôsledku pociťujem z filmu sklamanie. Pôvodne som sa tešil na zaujímavý kúsok z prvej svetovej vojny, ale to, čo naservíroval Spielberg, nemôžem nazvať inak než gýč. Až sa mi nechce veriť, že to točil práve on. Vďaka kamere a hudbe dávam nejaký ten bod naviac, ale aj tak je z toho jeden z najslabších Stevenových filmov. ()

Kubi21

Steven opět zabodoval. I když to nemusí být rovnou ryzí zlato, tak rodinnému stříbru je to velice blízko. Nádherný a dojemný film o přátelství a lidskosti. Film má mnoho silných scén, které vystupují lehce z děje, ale kompletně snímek funguje téměř dokonale. Plný počet asi nedám jen kvůli tomu, že je tu velká předvídatelnost. Na druhou stranu se nejedná o nějaký sakra dospělácký film, ale spíše o snímeček pro mládež. Steven to dokázal a natočil filmeček, který se hrdě může zařadit k jeho dětským ódám. Jo a ten John Williams je dokonalý. S vědomím, že dost uživatelů jede v jiném pruhu, dávám 4,5 se zaokrouhlením dolů a to jen pro případ dalšího shlédnutí. Holt mistru Spielbergovi odpustím vše, ale tady vlastně není co odpouštět. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. ()

Guran

Spielberg v tomhle ohledu hodně zklamal. Nečekal bych od Oscarového režiséra jeho kvalit, které prosadil ve vojinu Ryanovi, Blízká setkání třetího druhu, Čelistech či Jurském parku, že natočí znuděný příběh o koni, který se ocitne v zákopech První světové války. Tím se dostávám k hlavnímu zklamání z filmu. Místo válečné řežby První světové jsem zde dostal naservírovánou slátaninu pro děti. Každý veterán z Velké války vám potvrdí, že to byla jatka, zde ale neuvidíte ani jedinou kapičku krve. Neříkám, že jsem sadista, to rozhodně nejsem, ale když už se má natočit film, který obsahuje pravdivá fakta, bylo by třeba to dodržet a tak to natočit. Přišlo mi, že Spielberg měl k Ryanovi kladnější přístup, než k tutomu. V Ryanovi je každá scéna tak reálná, že nemůžete uvěřit, že je to doopravdy jenom film, zde takový pocit nemáte, zde naopak věříte tomu, že koukáte na film, respektivě na pohádku. Herci hráli, své role podávali výborně, ale abych za celý film viděl jednu odfláknutou zákopovou bitvu a jeden první tank na světě a ještě sledoval koníčka, který bojuje o život, zatímco za ním bojjují o život staticíce lidí, tak to ne. Zase ale chválím přístup k válečným stranám. Snímek se totiž odehrává jak na britské, tak na německé straně. Tvrdě odsuzuji práci režiséra českého dabingu, který dopustil nesmyslná slova, jako "nácek", při tom každý ví, že nacisté za První světové nebyli u moci. Snímek jsem časem musel přetáčet a vyhledávat si zajímavější scény, protože ty plky se už nedaly poslouchat. I přes mé zklamání byl film šestkrát nominován na Oscara, přesto doufám, že Spielberg už nikdy nic podobného nenatočí. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga