Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

punco

Tak do tohto filmu som šiel hlavne kvoli mojmu najobľúbenejšiemu Spielbergovi a musím povedať že od neho a samozrejme jeho neodlučiteľného dua Kaminski-Williams som dostal presne čo som čakal. Dokonalá réžia s typickou prímesou patetickosti, krásnej výpravy a výbornou hudbou ma stiahla aj napriek predvídateľnému deju a to nevravím že nie som milovník koní. Slabšie príbehy striedajú silnejšie hlavne (možný spoiler) angličan-nemec-kon v zemi nikoho bola uplne geniálna, 6z piatich. Celkovo pekný oddychový filmík na večer pre celú rodinu. Za réžiu o hviezdu viac. ()

sinclair84

Kdysi jsem míval takovýho králíka. Jmenoval se WAR RABBIT JOEY. Naprosto předvídatelné rodinné béčko, ale musím uznat, že tomu koňovi jsem fakt fandil. Dokázal to. Dokázal. ()

jpacuta

Hezká hudba, moc pěkná kamera a ty reálie - nádhera. Pěkný příběh o koni (opravdu nejlepší herec), jeho útrapách a změnách majitelů během první světové války. Ale ty osudy lidí okolo mě nějak nezaujaly, herecké výkony taktéž a stylem mi to trochu připomnělo Spielbergovy filmy ze 70. let - na konci, jak se celá vojenská nemocnice zastaví a sleduje, jak koni otírají bahno z nohou a z čela, aby se všichni dozvěděli, jestli ten oslepený mladík je opravdu majitel toho koně? Pohádka. A přitom scéna, kde Joey proběhne frontu a zamotá se do ostnatýho drátu, byla podle mě zase až dost drsná. Nevyvážený. U tohohle filmu jsem odbíhal na záchod a nepauzoval ho, nebo se u něj zároveň miloval s přítelkyní, což je u mě fakt filmovej průser. Hezký, ale vidět znova to nemusím. ()

bonovox

S týmto filmom mám vážny problém. Spielberga mám nadovšetko rád a som vždy ochotný prižmúriť oko nad miernou nedokonalosťou a klišé v jeho filmov, ale v tomto prípade tak urobiť nemôžem. Vojnový kôň je síce veľkolepou poctou dávnej kinematografie (hlavne kamera, strih, hudba), ale bohužiaľ zlyháva v podaní samotného príbehu. Je to zbytočne dlhé, sentimentálne a gýčovité a preto výsledné hodnotenie je len priemerné... ()

AceDandelion

No, typický silný snímek, který se dal očekávat.. ALE ...Očekávala jsem trochu víc. Nejsem teda fanda válečných scén,takže nemůžu říct, že jsem si ty scény užila,ale z pohledu kinematografie to byla bomba. Jen celý film by mohl být o něco kratší, některé z těch scén mi přišly až přehnaně nepotřebné, ale jinak je neuveritelny a fantasticky, ze v hlavni roli je v podstate kun a zvlada to levou zadni. Přechod scén z vlny na pole je jak již bylo řečeno v předešlých komentářích prostě geniální. ()

prezyvka

Pekný príbeh o živote chlapca a jeho koňa. Toto sa bude páčiť každému nadšencovi koní. Celý príbeh je síce trochu sentimentálny, ale na celkovom dojme mi to neubralo. ()

Brenda.Ch

To hlavní, co ve mně film zanechal, je touha po světě, který tam byl prezentován. Svět plný poctivých lidí, se ctí, silným smyslem pro spravedlnost, lidí nezlomných, kteří se nevzdávají a hrdinně jdou za svým cílem. Ještě i ta válka, tak hnusná věc, je plna vlastenectví, čestné odvahy a snahy pomoct v nouzi bez ohledu, jestli jsi přítel či nepřítel...kéž by všichni lidé byli na takové výši. Příběh koně je taky velmi poetický a krásný. Jednotlivé scény velmi sugestivní, podbarvené hezkou hudbou. Dobře se na to dívá. ()

zodiak217

Jeden z .ajlepsich filmov aké som za posledné obdobie videl. Každá scena tohto filmu je tak zaujímavo a atraktívne urobená, že váš táto snímka rýchli dostane do deja. Vôbec mi pritom ani nevadilo, že je film trochu dlhší ako som zvyknutý. Úprimne nechápem ako je možné, že tento film ostal bez Oscara. Jednoducho skvelá Spielbergova práca. Silné emócie, herecké výkony, úžasné exteriéry a príbeh na ktorom sa dá stavať. Absolútne nemám co by som vytkol. Lepšie spracovanie si neviem predstaviť. ()

Sharkman

Strasne zpomaleny film, ktery by se normalne vesel do 45minut, nejlepsim hercem byl ten kun ! Alespon, ze to ma rozumny konec. ()

Edgerton

Spielberg má určitě lepší věci, ale i tak de i krásně natočenou, výpravnou a dojemnou pohádku, která mi ale stejně chvílema připadala jako film, kterym se překonala stanice Hallmark. ()

moviefilms

Popravdě jsem nic moc nečekala, ale nakonec mě film příjemně překvapil. Dá se říct, že jsem se vžila do skoro každé role, se kterou se kůň setkal, nebo která byla nedílnou součástí děje a toho si u filmů hodně cením. Škoda jen, že podle názvu byl nejspíše původní záměr ukázat divákům příběh Joeyho. Mě ale naneštěstí tento kůň vůbec nezajímal a dalo by se říct, že film by se bez něho vcelku obešel. ()

petronela86

Je mi fuk jak moc kýčovité to bylo a že závěrečná scéna byla nesnesitelně oranžová a srdcervoucí. Film dle mého názoru neměl hluchá místa. Líbil se mi výběr herců (Hiddleston, Watson, kůň). Pro mě jednoznačně to nej, co jsem od Stívna kdy viděla. Jenom si rejpnu - kůň projevil víc hereckého talentu než Jeremy Irvine. ()

Idoviren

Dlouho jsem se na War horse nechtěla podívat, protože jsem se bála, že to bude moc smutné. Měla jsem se radši bát toho, že to bude příliš americké a trochu moc nudné. Ale i přes tu nudu a kýč se mi vybavuje docela dost kladů. Začněme s koňmi, ti jsou bezkonkurenčně super. Jen ke komukoli se dostane hlavní koňský hrdina Joey, je už předem odepsaný. Ten kůň neumí skákat a ještě ke všemu je posel smrti. Pak má War horse skvělou hudbu od Johna Williamse. Jak jinak, že Spielbergu?... Parádní scéna s Joeym běžícím přes území nikoho, zatímco kolem něj vybuchují granáty. A jako poslední klad mi dovolte jmenovat Benedicta Cumberbatche. Má knír, uniformu a je na koni. ()

ProfiDivak

Jedna hviezdička navyše za vtipný mierový dialóg pod vplyvom plynu pri zadrôtovanom koňovi a jedna za Nemcov, ktorí aspoň u Spielberga nevyzerajú ako mimozemšťania. ()

r007

Pro mě příliš rozvláčné, neosobní. Z herců mě nezaujal nikdo natolik, abych s ním děj prožívala a fandila mu. Některé historky byly příliš infantilní, některé spíš úsměvné...Možná bych i uvěřila tomu, že se nějakému koni podaří přežít čtyři roky útrap. Ale takový kůň by byl kost a kůže, bohužel ve filmu byl pouze zablácený. Scéna se zapletením do ostnatého drátu byla možná povedená, ale proboha proč si maskéři nedali víc práce s tím koněm? Nebyla na něm vidět jediná tržná rána. Doufám, že se pan Spielberg poučí a příště si zvolí téma, které mu sedí víc. ()

Sakikura

Pěkně natočené, ale na můj vkus přehnaně epické. Skopčák a Čajíček společnými silami vyprošťují koníčka zamotaného do drátů? Really? Film je plný kýčů a mírou reálnosti se blíží spíše Alence v říší divů, než válečnému filmu, ale na zabití večera u televize s rodinou se to hodí. ()

MarryW

Za vidění v tomhle filmu stojí pouze výborně zvládnuté kaskadérské scény s koňmi, zbytek je takový rozplizlý. Nápad dobrý, ale provedení nešťastné. A konec? Ten je tak patetický, až to bolí. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga