Reklama

Reklama

Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (315)

H34D 

všechny recenze uživatele

Tajmný muž bez minulosti, stranící se společnosti, je "nešťastně" zatažen do obchodu mocné mafie, nevinným hrozí nepěkná smrt, a tak se náš hrdina vyklube ze skořápky, patřičně se nasere a přivede věci na správnou kolej. Je v tom trocha Bittersweet life, námětem možná i Muže v ohni, či 96 hodin, bohužel svou akční stránkou, ani chytlavostí, či atmosférou se tento snímek na své druhy nechytá. Film nemá konzistentní tempo, flashbacky jsou o něco delší, než by se slušelo, takže vytrhávají z akce, samotná akce je, až na poslední šarvátku, pouze průměrně natočena (střih), hraje se příliš na city - to, co scenárista vepsal do úst malé unešené holčičce zni nepřirozeně a taktéž proslovy hlavního hrdiny jsou přehnaně dramatické a místy až směšně odpauzované. Tenhle film se moc okatě snaží kopat první ligu, ale to očividně nejde, druhá musí stačit... 6/10 ()

Yardak 

všechny recenze uživatele

Filmy s tajemnými mstiteli šly vždycky na dračku, dokonce i tento jihokorejský byl velice úspěšný. Když pomineme skutečnost, že úvodní část byla taková utahanější, tak již dostaneme brilantní akční snímek, který stojí především na výborných bojových scénách (závěrečné střetnutí je opravdu skvělé) a dobrém hlavním protagonistovi. Příběh není nějak objevný, avšak v rámci žánru můžeme říct nadprůměrný. Hlavní hrdina si ale neměl stříhat vlasy, hnedka jeho charizma kleslo na polovic:o)). Pěkné 4 hvězdy. ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele

Asi jsem již příliš rozmlsaný, jelikož roztřesená kamera v akčních scénách mě poslední dobou spolehlivě odradí a já si tak akční filmy natočené před deseti lety a starší ani nechci pouštět. Zde jsem však udělal vyjímku a kamera tak zůstává mojí jedinou výtkou tomuto filmu a to ještě pouze výtkou drobnou. Z toho důvodu se mi vlastně příliš nelíbila úvodní scéna (naštěstí nedůležitá). Nicméně se jedná o jeden z nejlepších korejských akčňáků a mohl by klidně svojí kvalitou zaútočit i na TOP dvacítku ever. Jednak tu máme skvělé obsazení a to je v asijském počinu těžké snad pokaždé, aby z pohledu evropana nevypadaly všechny postavy jako jeden muž. Příběh je velice zajímavý a o mnoho nápaditější než jsem zprvu očekával. Zazářil především drsňácký hlavní hrdina, skvěle provedený souboj s noži a povedené humorné vložky. Závěr pak mírně předvídatelný, ale myslím, že potěší. 85% ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Už od úvodných titulkov mi bolo jasné, že to nebude film pre mňa. A ani nebol. Zúfalo som dve hodiny hľadal niečo, čo by som už niekedy predtým vo filmoch podobného typu nevidel. Nenašiel som. Medzitým som sa snažil odhadnúť, či ázijské vyvražďovačky sú surovejšie a vynaliezavejšie, ako tie európske a americké a ako je to so sentimentom v nich. Zakrátko ma hľadanie diferencií prestalo baviť a potešilo ma iba to, že všetko dobre dopadlo. Tak to má byť v dobrom filme. Veď som sa aj za ten zážitok odvďačil celými dvoma hviezdičkami. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Ukázka síly žánru. Tentokrát se nekonají žádné od korejských tvůrců předpokládané kejkle s žánry jejich míšením, ohýbáním či podvracením (nic proti tomu). "The Man from Nowhere" k thrilleru a mnohokráte realizovanému půdorysu spojení muže zkušeného v zabíjení a mlého dítěte přistupuje na bázi zdánlivě prosté intenzifikace. Vklad tvůrců tak principielně řečeno spočívá pouze v inscenaci. Ale právě díky tomu, že je zpracování ve všech ohledech přesné, se ukazuje, jak je žánr sám o sobě nosný a funkční. Atmosféra umocněná fyzické reakce vzbuzujícím prostředím obchodu s orgány dodává veškerému počínání hrdiny naléhavost a pečlivé dávkování, potažmo oddalování informací divákovi skloubené s vyvrcholením dramatických scén skvěle profiluje postavy a jejich motivace i stupňuje emocionální dopad částí vyprávění. Post-bourneovská škola dynamicky realistické akce utváří maximálně napínavé akční sekvence situované vždy do malého omezeného prostoru. ()

Galerie (280)

Zajímavosti (8)

  • Se snímek bylo spojováno i jméno jihokorejského herce a režiséra Ik-june Yang (Breathless (2009, The Fake (2013)). Ten měl dle prvotních předpokladů ztvárnit roli filmového detektiva. Navzdory blíže nespecifikovaným rozdílnostech mezi hercovým pojetím dané role a představami filmových tvůrců ke spolupráci nedošlo. (Conspi)
  • originální název Ajeossi lze do českého jazyka přeložit jako "muž", (Ouwen)
  • V raných přípravách filmu kolovala mezi tvůrci představa o hlavní postavě jako o 60letém severokorejském agentovi. V souvislosti s rolí byl ale osloven také Bin Won a ten nadšeně souhlasil, takže z původních plánů sešlo. (Ouwen)

Související novinky

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Korejský filmař bude mít retrospektivu na 7. ročníku festivalu Filmasia. Setkat se s ním můžete na projekcích v neděli 4. prosince. Celý festival se koná v pražském kině Světozor 1. - 4. prosince… (více)

Filmasia: posedmé na východě

Filmasia: posedmé na východě

26.11.2011

7. asijský filmový festival Filmasia se uskuteční v pražských kinech Aero a Světozor 1.-4. prosince 2011. Uvede novinky různých žánrů z dálného východu (Japonsko, Hongkong ad.) i profil výjimečného… (více)

Reklama

Reklama