Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

njuska

Výborně udělanej film. Kdo se trošku zajímá o vesmírné lety a o nejúspěšnější americkej program - Apollo, musí spolu se mnou uznat, že reálie jsou opravdu skvělé. Lunární modul Liberty i měsíční rover jsou dokonalou kopií. A dokonce i "strašidelnej" sovětskej modul programu Zond vypadá nádherně reálně (Sověti nebyli zas až tak moc daleko od přistání na Měsíci a jejich měsíční modul opravdu existuje). Originální záběry NASA z předchozích misí, především Apolla 17 filmu dodávají příjemnou autenticitu. ()

endoskop

Výhodou aj nevýhodou Apolla 18 je found footage forma, ktorou je natočené. Na jednej strane dodáva snímku vysokú autenticitu, a to až do takej miery, že v určitých momentoch je dianie neprehľadné. Zároveň je tento štýl prevedenia aj hlavnou chybou filmu, keďže diváka nedokáže vtiahnúť do deja, akoby som pozeral len dokumentárny film. Vo finále (ktoré sa dá tušiť, ako dopadne, ale stále pôsobí menej ortodoxne, čo je pozitívom) sa síce prejavuje aj napätie a fandenie posádke, ale nedokáže vyzdvihnúť snímok z priemeru. ()

90125

Predpokladam, ze onen "lost footage", 16 mm film aj zo zvukovym zaznamom, ktory tam natocili, priviezli na zem tie srandovne priserky. HA ! Bohuzial, prislo mi to len malo napinave, malo klaustrofobicke a znepokojive (co to asi chcelo byt). Skor scenaristicky diletantske, plne nelogickych dier a nejasnosti. Naznak pociatocnej dobrej atmosfery bol v druhej casti zlikvidovany. Mozno keby to bolo cele vymyslene bez tych komickych votrelcekov, keby bolo napatie stavane len medzi ludmi a trebars na nejakej technickej zavade... Pochvalit treba tvorcov za kratsiu minutaz. Zato, ze pochopili, ze nemaju pribeh a ze zbytocnym natahovanim, by to bolo este horsie. Preco sa zo scifi filmu vzdy musi urobit horor ? A na viac hlupy... Ku cti sluzi kozmonautom ich dobry hudobny vkus. 53 % ()

michalkop

Kravina, ale zabaví. První půlka filmu mnohem lepší než druhá. Buduje napínavou atmosféru SPOILER ALERT, aby jen ve výsledku ukázala, že skáčou šutry, které jsou snad nějakými slimáky. Ruský modul vypadá jak od nějakého vetřelce. Šutry jsou blbé, ale pak nakonec ovládnou Nate a to jen kvůli tomu, aby sestřelili modul na oběžné dráze. WTF? Tak snad aspoň pořádnou invazi, ne? ()

kyblik2

Nenápadná jednohubka, ktorá snáď nebude mať nikdy oficiálny dabing. Fénix Pro dabing alebo niektoré z televízií si síce poradili, no škoda, že sa tento kúsok nedostal do kín a nevenovalo sa mu trošku marketingu navyše. Vôbec nebol zlý, konečne slušná myšlienka, ktorá spája aj logické diery v zrušenom lete apolla. Filmov o Marse je hodne, o mesiaci moc asi nie. Nejdem spoilerovať, ale napriek pár hluchým pasážam, bol tento film vynikajúca jazda :) PS spoiler: Ktovie či okrem rusákov bol ešte aj niekto iný na Mesiaci :) ()

leonskennedy

Zajímavej námět,ale trošku blbě točený tou ruční kamerou.Roztřesený přeskakující záběry mi vážně nebavili.Jinak je to celkem zajímavé i napínavé,ale něco tomu pořád chybí .A ona ta kamera neshořela?:-) ()

1990Jirik

Fíííhhhaaaaa.... Tak to byl povedený scifi horor co víc si idylicky přát, než li měsíc, tajný výzkum a někoho či něco co nám celý dojem na mírumilovnou misi kazí!:) Rozhodně se nedá říct, že by autor nepopsal a nevykreslil prostředí dobře ba naopak atmosféra thoto filmu pro mě začla 10 minut po úvodu kdy jsem navštívil měsíc společně s kosmonauty...Využití potenciálu je v takových filmech nezbytné a tady zde se to povedlo:) Nejsem sice bůh ví jaký scifi maniak ale líbí se mi uvažovat nad tím že tam něco někde je a tenhle film mě přesně přivedl na myšlení jestli to skutečně nedopadlo s vesmírným programem takhle jak to bylo vykresleno ... Scény nebyli podle mého příliš strašidelné, ale za to byli tak dobře vykreslené že alespoň já sem se od toho celých 86 minut nemohl odlepit prostě jen to co přijde dál mě zajímalo takže za mě je to za 5!:) a to jednak za námět, dále za již zmiňovanou atmosféru a nakonec za zpracovaní které alespoň z mého pohledu působilo věrohodně, strašdelně a v neposlední řadě ponure!:) ()

quintes

Boli by aj tri hviezdy, lenže mejde mi do hlavy, ako sa tie kazety dostali na zem..... Inak, pre mňa je odjakživa mesiac zahadný, priam hororovo, a tento film mi to neuľahčil.. ()

Igwar

Po vzhliadnutí traileru som mal trošku odlišnú predstavu o tom, čo to tam tých kozmonautov postretne. To čo tam bolo ma vlastne trošku sklamalo. Nebudem konkretizovať, aby som nespoileroval. Ale ináč fajn atmosferický film, akurát toho strachu a klaustrofobickej atmosféry sa z toho dalo vytiahnúť viac. ()

10/10

No po schlídnutí traileru jsem byl trošku na vážkách jeslti kouknout či ne.Nakonec jsem pustil a byl mile překvapen.Apollo si udržuje celkem rychlí tempo od začátku až dokonce a neplacaá se ve zbytečnejch scenách a dialozích.Já se nenudil a po celkové absenci sci-fi a sci-fi hororů vůbec davam 4* ()

in flames

Dlhoočakávaný film bol skôr sklamaním, forma spracovania typu - "neviete čo sa deje a nikde nič nevidieť" ani nie je až taká nezenesiteľná a film pôsobí naozaj reálne, ale napriek skvelému napätiu chýba viac akčných scén a to že koniec je aktoxvsky neuzavretý je podľa mňa scenaristická lenivosť a pre mňa filmu veľmi ubral na hodnotení a celkovom dojme. ()

goauld

A opět tu máme "autentický záznam dle skutečných událostí"....(nezdá se Vám,že toto bývá až moc pouze z produkce USA?? Jako by nikdo mimo tohle "společenství" nikdy nikdo nenatočil nic podle skutečných událostí...Holt všichni kromě USA si jen "vymejšlejí"... At je to Holocaust (ten přece nikdy nebyl,že??) nebo Wehrmacht (to byl přece sbor dobrovolných horských myslivců a to jenom v oblasti nějakýho Štýrska...;-). Abych pravdu řekl - už se mi celkem zajídá pořád to jejich - natočeno podle skutečných událostí, nebo podle TOP SECRET na druhou.... Jinak co se týče filmu, nic víc, či nic originálnějšího než tu popsali jiní zřejmě nevyplodím. Vesměs mám obdobné pocity. PS: Je načase konečně skoncovat s tím stylem found footage. Už je to starý, začíná to nudit... :-( a díky tomu,že se pomalu už jedná o emerický folklor, tak to pomalu ztrácí i ten punc jakékoliv "autentičnosti"... Jinak řečeno - už toho je moc. PS2: celkem by mě zajímalo jaxe tam na konci mohli ty -------- do toho sovětského modulu dostat, když to tam nikdo nedonesl a nikde to tam (při první obhlídce) nebylo??? Zřejmě potřebovali to už nějak utnout - páč už asi nevěděli co dál a nebo (pravděpodobnější verze) docházel rozpočet na film... At tak jako tak to amíci s tím koncem celkem pos... Proto jedna hvězda dolu a k tomu oba palce..... PS3: ještě jedno rejpnutí na konec... prý nalezený videozáznam... hmmmm.. zajímavý až na to, polovinu filmu se mluví o tom, že je spojení s Houstonem přerušené tak by mě celkem zajímalo, jaxe jim tam ty záznamy z té části kdy spojení nefungovalo dostaly na Zem??? Zřejmě to tam donesly ty -------- :-)))) ()

petrkoub

Nejedná se o nějako sci-fi pecku, kterou bych si rád pustil znova, ale zajímavá myšlenka ve filmu určitě je. A milovníkům konspiračních teorií se film bude určitě líbit. Ze začátku je film více „jakoby“ dokumentární a více autentický, ke konci se tahle myšlenka trošku vytrácí, což je škoda. I tak se jedná o průměrné sci-fi, které podle mě určitě neurazí. ()

perteus

Dobře, máme tu rádoby pravdivý dokument o tom, proč Amíci přestali létat na měsíc. Ze začátku jsem byl plný očekávání. Film se tvářil autentický. Bohužel vše se začalo hroutit v okamžiku, kdy byl objevený Sovětský kosmonaut. Náhle to bylo nějaké divné a atmosféru celého filmu to jen házelo dolů. Upřímně, přestalo to být uvěřitelné. Zvláště, když se objevily ty potvůrky. A závěr? Darmo mluvit. Jenže mi vrtá hlavou, jak se tedy na zem dostali ty filmové materiály. Víte, oni tam natáčeli na ruční kamery. Na pásky. Ty pásky byly v lunárním modulu Sovětského svazu. Ten modul, který to napálil do rakety USA, takže všichni zemřeli. Ale jak se tedy dostala ta videa na naší planetu? Hm tahle zásadní nelogičnost mě utvrdila, že 3 je pro tenhle film více, než slušné hodnocení. ()