Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

lineker

Takhle v úterý navečer to u mně prostě zafungovalo. Film je spojením PA a Vetřelce. Možná nic světoborného vymyšleno nebylo. Ale úpřimně. Co se dá ještě nového vymýšlet? ()

KOLMI

Rozhodně myslím, že za shlédnutí stojí. Atmosféra je ponurá a vesmírná, horor to sice není, ale napětí je příjemné. S větším rozpočtem by se z toho jistě dalo vyštavit více. Napodruhé 4 hvězdy bez diskuze. Rohodně vzhledem ke kvalitě filmu doporučuji sehnat co nejkvalitnější verzi. 640x320 kinorip by to neměl být. Já jsem to viděl v 1080p a jsem spokojen. ()

Fisik

Film mě dostal svým prostředím a solidně budovanou atmosférou ... sice nějaký chybky tu jsou, ale vzhledem k produkci nicmoc filmů s podobou tématikou tohle rád přehlídnu. ()

snowman007

Rozbiehalo sa to dosť divne a kedže som počul ze to je na sposob Paranormal tak som sa dlho rozhodoval či to vobec stojí za pozretie. Ale nakoniec som sa k tomu odhodlal a po pár minútach som dostal peknú odmenu. Velmi napínavá atmosféra a pri pár scénach som sa aj dost vystrašil. Nie je to ani z ďaleka ako Paranormal Activity. Takže davam plne Tri hviezdy, pretože to na moj vkus bolo trošku malo scary, ale inač OK. a koniec bol vyborny. Mimochodom strašne bol nereálny ten beh na mesiaci....z toho som sa až smial. ()

P/\/EL

no, audiovizuálně je to poutavé, možná příliš toho vrčení těch organismů, nj, tak tedy hlavně vizuálně, protože ty organismy jsou asi největším problémem snímku, pročpak zase nějaká cizí inteligence, ovládnutí cizích tvorů, kontaminace, takové scifi klišé, achich, když si vezmu jeden ten díl Krajních mezí a tunu dalších věcí, Mise na Mars, Mars rudá planeta atd., zápletka s Rusy je ale parádní, ruskej modul - nádhera...Film je prakticky nestrašidelný, ehm, atmosféra je ale slušně tísnivá, bezútešná, ale viděl jsem lépší, tuze lepší, zoufalejší, depresivnější, found footage, hehe, zajmalo by mě, kolik vlastně kazet s filmem sebou měli, 16 mm, ona to není legrace, moc toho nenatočíte a nějakej prostor to zabírá, ale tak takových to technických otazníků je tam spousta, ale jako fakt to vypadalo suprově, vím, že je trošku předběh Bay s Transformers 2, ale to je samozřejmě pro děcka, tahle záležitost je hlavně o vizualitě těch starejch materiálů, ale lesco mi nesedělo, občas je tam víc efektů, než by bylo zdrávo, taková zoufalá klišé, budování napětí, achich, kdyby ukázali míň, achich, achich, jenže to je ten dnešní film, to jsou Amíci, tam se musí vždycky všecko ukázat, sice to naštěstí nebylo na moc dlouho, ale jaksi, bezva, tvorové se tedy maskují, morfují do šutrů, žijí si v temných místech Měsíce, o lidských teleskopech ví, jasně, jasně, proto se maskují, né, asi pochází odjinud a je to jejich podstata, proč jsou agresivní? co je na Měsíci ohrožuje, jednou za uherskej.....rok, tam...teda párkrát v celý historii vkročí člověk a .......kamera mi přišla parádní, dost autentická, jakoby to tam fakt točili, nebo no, hehe, je vidět, že natočit něco, aby to vypadalo jako z opravdu hodně cizorodýho prostředí - z Měsíce je pro Amíky celkem hračka, takže bezva, Amíci tam byli a nejen to, i Rusové a našli i ufony, když o tom víte víc, tak je jasný, že Vás to může bavit, ale zároveń štvát, takové ty věci, jako, ovládám ruskej modul raz dva, azbuka mě neštve, je tam sice několik tisíc tlačítek, ale dyť je to podobný, asi ruská průmyslová špionáž, nastartuju to hnedka, jiná forma života, nepotřebuje kyslík, asi na bázi křemíku, nebo tak něco :), né ,ty kraby by neštvaly, ale štvalo mě, že jsou inteligentní a že kontaminujou a ovládnou člověka (mi děsně nesedí, mimozemskej život, evidentně na jiný bázi, nedejchá, a že by jako se dokázal napojit na život ze země, nevim, to je pitomý..), kdyby se to bez toho obešlo, zredukoval ose to pouze na teda cizí formu života, která tam žije, přišla někde uplěn odjinud s meteoritama, ta forma života si jen brání teriorium, poničí jim výbavu, jsou vypsychlý, začnou se navzájem to........to všecko, ale bez kontaminace a tak, zranění ok, do ztracena víc, no, prostě ty pitomý klišé, bububu do kamery a tak, krví zalité oči, hehe. Vypadalo to fakt výborně, rozřesená kamera suprtrupr, tak se s kamerou fakt zachází, 16ka, to je vo něčem jinym, než co asi znáte, ještě ta jejich vesmírná verze, skafandr, rukavice, prostě to nešlo líp, ještě to je stejně dost stylizovaný, v reálu by to dopadlo asi nekoukatelnějc, střih, toho sem se bál, ale nakonec to vypadalo filmově.........ten začátek, bylo to takový zběsilý, nepřehledný, sice asi autentičtější, ale....prostě....to nebylo žádný DVko, nevim, BlairWitch čim je, tohle je prostě surovina a ta má svoje kouzlo, všecko nebylo tak plynulý.........nechápu, proč tady na to každej nadává, mě tohle na filmu bavilo nejvíc...je to změna....s Moonem fakt moc srovnávat nemůžu, spíš teda s těma staršíma věcma...Moon..to je jak..Nolan a Tesla.......ehm.....Měsíc je prostě úžasnej, ty krátery, kdo by tam nechtěl, nj, ale dyť ono tam nic neni, je tam tma a zima a né, tenhle film přišel na úžasnou věc, že to muselo bejt trošku strašidelné.....sice furt komunikovali, ale pokud tam kdy kdo byl, tak byl vlastně nejdál........z lidí...a........ještě doplněk k těm materiálům.......pokud by se ty materiály dobře zaarchivovali, tak uplně v klidu..by mohli bejt tak kvalitní, no...ale stejně....jaksi....co na filmu uplně nesedí...je teda ostření......jo..u těch kamer se lesco musí nastavovat....oni to měli všecko fakt příliš v klidu....příliš kvalitní...hm...jojo..poskakování....6x menší gravitace, tka nějak, že jo...no....to trošku odflákli.....teda.....ale stejně tak i stav beztíže a tak......ale jiný věci vypadali supr, ruskej modul byl teda tkaovje dost zjednodušenej, chybělo jim tam tuna zařízení.....nj, Amíky by určitě vyšlo levnějc poslat tam teda spíš ty sondy msíto lidiček,....no..ale..tak.......no...Rusáci by let asi utajili....ale Amíci..né...páč...raketa...musela yb bejt obří..pro lunární modul a káru...je to vidět daleko.....no...atd., ale to je fuk..... http://procproto.cz/zahady/konspirace/apollo-18-mohla-nasa-realizovat-tajnou-misi-na-mesic/ () (méně) (více)

luukaas

Film svým způsobem nabízí mystičnost, napětí z příběhu a strach z nepoznaného. Celé to do sebe zajímavě zapadá a slibuje docela slušné napětí. Jediné co mě přišlo trochu ujeté jsou kameny ve stylu krabů, které se tváří jako mimozemská aktivita na měsíci. No Aliena a Predátora, už máme tak proč vymýšlet další zvěrstva. Dávám 3*, za příběh a docela slušné napětí. ()

Aresko123

Po VEC daľší dobrý scifi/horor snímok. Dobre natočené, nápadité a pútavé. Asi takto by malo vyzerať dobré scifi! ()

VS4ever

Ako oddychovka je pre mna tento film uplne idealny . Napetie urcite bolo + " prostredie mesiaca " z pohladu home kamery sa mi pacilo no uvital by som keby bolo na zaciatku uvedene že je film skor natoceny na zaklade najdeneho videozaznamu nez to ze je z neho vytvoreny , pretoze napisat nieco take a pritom pouzit hercov ktory uz maju svoje odohrane je pre mna hazardovanie s robenim z divaka hlupaka , ale inac v poho , bavil som sa a sklamany som urcite nebol . :-)) ()

Jindra_S

Po dlouhé době příjemné hororové sci-fi, kde z diváka nedělají hlupáka po celý čas. I tady se nějaké nejasnosti najdou,ale většinu filmu se film tváří dost uvěřitelně. Kdyby se podařilo ještě trošku zapracovat (například jak se záznamy dostaly na zem), pak by se jednalo o skvělý film v rámci svého žánru. Film očividně nesedne každému - někoho odradí roztřesenost záběrů, někoho námět, ale pokud sedne (jako se to stalo mně), jedná se o nadprůměrný zážitek. ()

parekkoty

62 procent je ještě hodně. Osobně filmy typu ,,nalezeného záznamu,, opravdu rád nemám. Tento film je vykradač jemu podobných. A nemluvím o celé pointě a rozuzlení. To už jenom podtrhlo to celé trápení v průběhu sledování. ()

ronin zabak

trochu kravina, kde nechybí americká vlajka a trochu psycho - daleko od domova a váš kámoš začiná blbnout, že byste ho nejraději to vlajkou propíchli. Jednou a dost. ()

hajner

slušná a vzrušujúca atmoška s geniálnou kamerou. Ale dej vcelku jednoduchý, takže som z tohto snímku bol v rozpakoch, ale taký zlatý stred si určite zaslúži. Aj keď som nepochopil načo ich vyslali na mesiac keď vedeli čo sa tam deje alebo aspoň tušili. ()

Pollini

Standardní americká zápletka, hrozná kamera, mimouši jsou digitální, nepřekvapivý děj s nepřekvapivým závěrem. Logické nesrovnalosti. Nuda. ()

krab007

Film má zajímavý námět, ale to je tak vše. Když už se snaží o autentickou atmosféru, tak by si měli dávat pozor na hafo nelogičností. Jako např. kde se vůbec záběry ze kterých je film sestříhaný vzaly? Po většinu času na Měsíci byli astronauti bez spojení se zemí a nikdo z nich se nevrátil, aby záznamy přivezl. Ve filmu je tolik dalších nesmyslů, že to až bije do očí. Nějaká temná a děsivá atmosféra se nekoná, hlavní hrdinové mi byli po většinu dobu ukradení a jen jsem se těšil kdy už je někdo nebo něco zabije a ta šílená kravina skončí. A ten dabing! Ten snad vzniknul někde v garáži. Promarněný potenciál, tuhle béčkovou slátaninu snad nekoupí ani TV Barrandov. Slabých 45%. ()

Wiceman

Jako dá se to. Nápad dobrej, postavy jsou sice ne moc sympatický, celej koncept: ,, Ve vesmíru tě neuslyší křičet" (ups zas špatnej film) se taky dnes už moc nevidí. Chvílema jsem čekal na toho obřího Rancora, co se vyřítí z měsíční duny (zase špatný filmy :D ) jako v americký reklamě na fazole :D Hrozně by mě zajímalo, když je to ten found footage, jak se dostal zpět na zem, když Hjůstn pořád hlásil obrazový výpadky. Asi jim to měsíční krabí UPS přineslo až do studia :D ()

Jimclark

Nejdřív jsem myslel že to točila banda amatérů, ale to né, ona to prý byla dokonce koprodukce USA/Kanada! Už když jsem se na to díval mě to strašně sralo, mizerný zvuk, rozostřená roztřepaná kamera, debilní dialogy i dabing, to, že Američani ještě ani v roce 1973 nebo kdy se to mělo odehrávat neměli vymyšlenou baterku, aby si to neherecké poleno mohlo posvítit do kráteru pod nohy (ale v modulu se s ní najednou vytasil, no to mě nadzvedlo až do oblak!) Od odpadu to u mě zachránily jen (asi dva) obstojné záběry z měsíčního povrchu, a vřele nikomu nedoporučuju. 10%. ()