Lovci zločinců

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2011–2016), 75 h 1 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi, Taraji P. Henson, John Nolan, Enrico Colantoni, Robert John Burke, Al Sapienza (více)

Série(5) / Epizody(103)

Příběh bývalého agenta CIA, o kterém se myslelo, že je mrtev. Krátce poté, co se vrátí zpět do New Yorku, jej kontaktuje záhadný muž, který si říká Finch. Ten disponuje značným společenským postavením a zdá se, že ví víc, než říká.
Na vzniku seriálu spolupracoval J. J. Abrams a na scénáři minimálně několika úvodních dílů se významně podílel Jonathan Nolan, jenž sepsal kompletně scénář k Mementu. Roli bývalého agenta ztvárnil James Caviezel (Vězeň, Umučení Krista) a tajemného Finche si zahrál Michael Emerson (Ztraceni, Saw: Hra o přežití). (Bajsf)

Lachvos

Tak tady jsem byl zaujat hned od začátku a jsem stále. Až tak že jsem tento seriál zařadil mezi mou aktuální "šestnáctku" právě sledovaných sérií...a to je co říct :) ()

warrenur

Po prvej a druhej serii napisem par svojich postrehov ohladom serialu. Zial jedna sa len o priemernu krimi-zalezitost. Idea "machine", co dava len cisla socialneho poistenia par spravodlivym-zainteresovanym ,za ucelom pomoci alebo zneskodnenia dotycnych je zaujimava a nova. Tiez to dava velky priestor kazdu cast si vybrat zaujimavu osobu a prisposobit zapletku. O to zrejme tvorcom islo najviac. Aby sa toho totiz dalo tocit na mraky. Z ustrednej 3-5tice mi vadi prave Caviezel a ten jeho divny postoj a hlas modulovani ako panko z Kuriera. Je to take komicke. Tiez samotny pribeh odvijajuci sa na pozadi jednotlivych epizod je nevyrazny a moc sa v nom nedeje, pricom prave ten by mal serial tahat. V sucasnosti sledujem vo volnom case, ked nic lepsie nie je po ruke, 3tiu seriu, kde sa pridruzila dalsia sexi postavicka avsak i ten jej, akoze pistolnicky, postoj je zial taktiez komicky. Na zabitie nudy to ujde, avsak postrada to inteligenciu, herecku a rezijnu kvalitu niektorych novsich serialov (Homeland, House of Cards, Hell on Wheels, Dexter, Luther, Breaking Bad a dalsich). ()

sirien

Skutečně škoda toho pomalého epizodního rozjezdu v 1. sérii, protože tohle je jeden z nejlepších low-SF seriálů a špionážních thrillerů co sem viděl. Co na začátek vypadá jako zvláštní detektivka je ve skutečnosti drama o přímém střetu dvou výborně a uvěřitelně vykreslených umělých inteligencí a jejich agentů v současném světě. Excelentní postavy (a uvěřitelně jednající tajní agenti), dobré zápletky, super akce a akční choreografie, výborná atmosféra a stylový závěr celého seriálu. Tohle se zařadilo mezi mé top faves a i přes volnější rozjezd nemůžu dát jinak, než 5*. ___________________________________________________________________________________________ s01: 70%, s02: 80%, s03: 90%, s04: 90%, s05: 100% ()

Rochester

Seriál jsem mohla konečně vidět celý a naprosto jsem byla zaujata. Dal nám nahlédnout do možné budoucnosti (pokud už dávno není realitou) kdy se  opravdu lidská rasa bude muset rozhodnout, jestli svěřit své osudy umělé inteligenci.Nejsem žádný odborník a tak si dovolím nabídnout slova člověka povolaného: ... Stephen Hawking shrnul své obavy do následujícího výroku: „Zatímco dnes spočívá hlavní problém umělé inteligence v tom, kdo jí ovládá, v budoucnosti půjde o to, zda půjde vůbec jakkoliv ovládat“ ()

Ben Nevis

Hodnocení celého seriálu 95% Tento seriál patří mezi ty se slabším rozjezdem, ale vyplatí se počkat na další díly či dokonce sezóny. První díly jsou moc schématické. Na začátku epizody to nějak vypadá a pak přijde obrátka o 180%. Tvůrci si to asi uvědomili, a tak na konci sezóny přichází dějová linka, která je prokládaná zajímavějšími případy či flashbacky. Trend pokračuje v dalších sezónách a seriál finišuje... tramtaradá ... opravdickým koncem s uzavřením všech linek. Person of Interest je netradiční kriminálka, která se časem přerodí v akční thriller. Hrdinové jsou přes temnou minulost výhradně na straně dobra, což je osvěžující mezi přehršlí seriálů a filmů, kde ani nevíte, komu fandit. ()

Jaa(c)

Komentář sem se rozhod napsat po s01e22... začátek byl takovej průměrnej, ale protože v současnosti neběží žádnej solidní akční seriál, tak sem se rozhod sledovat.... Prvních pár dílu mně to bavilo, ale kolem půlky řady byly díly slabší, jeden jako druhej, hrozně stereotypní... Ale dal sem tomu ještě šanci - a hle, od epizody 18 to má výrazně vzestupnou tendenci, 20, 21, 22 asi nejlepší díly první řady, nemůžu se dočkat finále. Druhá řada je prý skoro jistá, pokud si to udrží kvalitu ze závěru první, nemůžu se dočkat!!! // Druhá řada o hvězdičku lepší než první, za mě 5. Třetí řada jenom potvrzuje těžce rostoucí tendenci, aktuálně jeden z nejlepších seriálů co běží. ()

bundaboy

Pokud si vás Reese s Finchem najdou, jde vám buď o život a potřebujete pomoct nebo zlobíte a dostanete od těhle dvou pánu pěkne přes prsty... :) Michael Emerson je stejně boží jak v Lostu a James Caviezel moc nemluví a když už, tak to stojí za to. Seriál během první série zrál jak víno a nabaloval na sebe samé sympatické vedlejší postavy, které odcházely, přicházely a vždycky jste je zase rádi viděli. Finále bylo perfektní, chci víc! :) 90% -- Druhá série si vzala to nejlepší z té první, přidala další sympatické vedlejší postavy, přibylo víc dílů o historii Finche a jeho "Skynetu" :), aby to do sebe ve finále všechno pěkně zapadlo. 90% ()

dave14

Teprve tři řady a už se z toho klube moje další srdcovka! J.J. Abrams a Johnatan Nolan vytvořili dokonalý akční seriál plný zvratů a překvapení, kde si nikdy žádnou postavou nemůžete být absolutně jistí. Všemu vládne skvěle sehraná dvojice Caviezel - Emerson a zbytek obsazení (Henson, Chapman, Shahi) jim zdatně sekunduje. Hodně taky potěší camea několika herců z LOST. Vývoj příběhu je zajímavý a jsem neskutečně zvědavý, jak to tvůrci budou dál směřovat. A ještě nesmím zapomenout na výtečný soundtrack, který jen podtrhuje už tak dokonalý vývoj děje. EDIT: Čtvrtá řada jede jako blázen. Role hlavních postav se sice trochu změnila, a máme tu trochu survival drama, ale pořád je PoI atraktivní podívaná. Tenhle seriál mě nikdy nepřestane bavit. ()

animario

Zajímavej nápad, má potenciál. Seriál má slušný tempo, líbí se mi především Caviezelovy "punisherovský" metody (i když jsou kolikrát hodně přes čáru). Uvidíme jak se bude dál vyvíjet, zatím 4*. ()

Ydrosten

Na tento seriál, jsem si našel čas až později, protože jsem nestíhal sledovat všechny díly ( njn, to je tak když máte smněnný provoz a navíc Vás ženou do práce i Soboty a Neděle ) :: Využil jsem situace, kdy jsem byl na nemocenské a zkoukl všechny 3 ( prozatím ) dostupné série. ~~~ .Ze začátku tento zajímavý seriál moc nezaujme, ale zhruba od 9 dílu první série, se celkem slušně zozjede a nespustí nohu z plynu. Stane se moc dějových zvratů, hodně lidí přijde k úrazu a hlavně se tady zas až tak moc nezabíjí, ale spíše mrzačí ( velmi oblíbené bebíčko je prostřelená noha ) Postavy jsou mi sympatické a až na pár vyjímek - hlavně role policistů z LZ - mi nijak nevadí. Když se v seriálu oběvila Rooth ( Amy Acker ) tak mi byla protivná až to bolí, ale její postupný vývoj a začlenění do seriálu a děje, je další výborná věc. Teď ji přímo hltám v každém díle a ukazuje se že přece jen není jen vyšinutý magor, ale má to chytře vykoumaný. Detektiv Fuscoo ( Kevin Chapman ) jako by sem ani nezapadl, ale to je jen mýlka a v dalších dílech jen potvrzuje známé " jsem malej, ale šikovnej. Bouchačka Shaw/ová ( Sarah Shahi ) je takovej ten typ člověka, který by všem nejraději ubližoval, ale hodně se drží - podle mého hlavně kvůli tomu aby kvůli ní nebyl Finch smutný ( " proč ji nemůžu střelit do hlavy ? " # " Protože ji potřebujeme živou " # " Aha. Ale nohu ji ustřelit můžu ne ? Zůstane přece naživu " ) Shaw/ová, mi hodně připomíná " zlodějku " z Dokonalého podrazu v podání Beth Riesgraf. Tydle holky by si asi rozumněly ( navíc potkat tydle 2 holky pohromadě v nějaké akci, asi bych si udělal vlhko v trenclích ) |||||||||||||||||||||| S příchodem 3 série a začlenění " SAMARITÁNA " do děje, začíná ůplně nový rozměr celého děje. Konec 3 série, tak hodně navnadil na sérii 4. U mně to má seriál za - prozatím - 4 hvězdy. Tu 5 hvězdu, si nechám až jak se to celé bude dál vyvýjet ( i když zatím nemám žádný strach že by to někam spadlo a už se nedokázalo zvednout ) Dodatek : je zvláštní že houpačkový efekt, dobrých a špatných dílů, se tady moc nevyskytuje. Čímpak to může být ? Zajímavý seriál. PS : ZMNĚNA DABINGU VE 3 SÉRII JE PRO MNĚ NEPOCHOPITELNÁ. ()

Melly.pro

Po druhý sezóně patří seriál pravděpodobně k mým oblibeným, rozhodně z těch, které zrovna běží. Do jisté míry je to tím, že v hlavní roli figuruje Ben z Lostu. Chvíli seriál působil značně epizodně, ale ke konci první řady se začal epizodní děj prolínat s dějem, co běžel v průběhu seriálu na pozadí. Druhá sezóna má podle mě ještě tak o úrověň vyšší kvalitu a více se rozmotává zápletka v pozadí. Jeden stupeň dolu je pravděpodobně za druhou hlavní postavu, která je pro mne hůře uvěřitelná. Trochu bych si tam představoval spíš Jacka Baure, někoho víc ostřejšího, než člověka, který i v nejvíc napjaté situací mluví jak když hraje Tichou poštu. Celkově rozhodně to lepší z toho co běží a doporučuji, pokud někomu chybí akční seriál. ()

Torgal

Seriál zrejúci ako víno. V prvej sezóne v podstate epizodická neortodoxná kriminálka je čoraz viac hnaná príbehom a štvrtá sezóna predstavuje v tomto ohľade vrchol. Ruka Jonathana Nolana sa určite nezaprie. Caviezel konečne v roli v akej som ho vždy chcel vidieť, zvyšok osadenstva tiež skvelý (Fusco ftw!). Hlavná výhrada smeruje na častú totálnu ignoráciu logiky a fyziky, kde hrdinov nič neohrozí. Škoda, že piata séria je už len skrátená, lebo dej graduje náramným spôsobom. 8/10 ()

papaguy

Nepříliš přesvědčivá pohádka o tom, jak dvojka ufňukaných chlapíků (jeden přes počítače a druhý agent do terénu) potírá zločin a ochraňuje chudáky občany (samozřejmě v New Yorku). ()

Zemřel herec Mark Margolis

09.01.2022

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály