Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

PePiG7

videno ve 3D, vse bylo prehledne, skvely fory, akce lepsi nez v jednicce, Loki zatim podal svuj nejlepsi vykon ze vsech filmu ()

Hobzik

Co tak koukám,většina je skeptická k tomuto pokračování marvelovské patálie mezi 9 světy.Já jsem však jiného názoru.Co musím z prvu vyzdvihnout je skvělé zpracování postav!Ztvárnění temných elfů mě doslova dostalo.A Stellan Skarsgard pobíhající v trenýrkách mě též pobavil.Celkově to mělo děj prošpikován vtipnými scénami při kterých jsem se opravdu bezostyšně zasmál.Přesto ke mě ta temná atmosféra z plátna sestoupila.Lidi už mají plné zuby zachraňování světa(ů).Vždyť je to každý druhý film co vyjde.Ale mě Thor mile překvapil a budu patřit mezi ty lidi co se tohoto snímku budou zastávat.Skoro jsem se až bál že se z Lokiho stane další napravený zloduch,díky bohu se tak nestalo a konec podle mě překvapil skoro každého.Co také lidi ocení je že všichni,i ti z hlavnějších představitelů se musí bát o život.U mě dobrý! ()

Lokitre

Avengers sice nasadili laťku pěkně vysoko, ale druhý Thor se jim vyrovná o něco lépe než třetí Iron man. Vedle úžasné a velkolepé hudby tu je mnoho akce dopněná o skvělé vtipy, které vůbec nejsou vlezlé a vážně pobavý. Sice to chvilku trvá než se děj trochu rozjede ( asi 40 minut), ale jakmile příběh nabede obrátky, musíte vnímat každé slovo . Herci jako vždycky předvedli úžasné výkony, ale jeden z nich, kdykoli se objevil na plátně, vypálil rybník ostatním postavám. Asi tušíte, že tu mluvím o Tomu Hiddlestonovi neboli o Lokim. Vážně skvělí herec. Nadruhou stranu Chris Hemsworth se od prvního Thora herecky obrovsky zlepšil. Jednoznačně zatím nejlepší film roku (Hobit se bude muset snažit). ()

pesbara

vynikající film. Marvel pokračuje ve skvělé jízdě a stále častěji používá velmi vydařený humor. Byl jsem v plné kině a v jeden moment se doslova řvalo smíchy:o) ()

BlackVelvet

Svet se borti, hrozi velka katastrofa, tak to trochu opepreme humorem, ze ? Hlavne kdyz perli Jane Foster, proboha, Natalie nema komicky talent zadny (aspon v tomto filmu) ! Bohuzel, jalove hrani mne v tomto pripade prijde u Natalie celkove, a cele ustredni duo Thor/Jane mne zajimava mnohem mene nez duo Thor/Loki. Nestydim se rici, ze nebyt Lokiho, tak mne ten film nebavi. Chemie mezi Thorem a Jane proste neni, at se ji snazi jakkoliv vycucat z prstu. Cela ta jejich romance klouze hrozne na povrchu, je to takove slepene stylem vezmeme dva hodne dobre vypadajici herce a budem doufat, ze tim romanci utahnou. Celkove mne film nesedel diky obrovske rozdilnosti sveta temnych elfu a odlehcene atomosfery na zemi, to bylo jak koukat na dva filmy, kde stridave koukame na klipy z jednoho a stridave z druheho. Elfove a temna hrozna se berou az moc vazne na to, aby pak fungovalo lehke komicke nadsazeni. Zaverecna scena s padlym Elfem ala Prometheus, deja vu. Proletavani ruznymi svety Thorem a Elfem ke konci nebylo zas tak spatne, ale prijde mne, ze co nenahoni scenariste kvalitnim scenarem se pak snazi reziser nahonit efektama. Palce na horu hlavne za Lokiho, protoze jeho role a pohnutky na rozdil od Thora zajimave fakt jsou a Tom to hraje vazne skvele a jeho hlasky funguji. Nicmene celkove nevyuzity potencial temnosti pribehu, s tim tematem by se dalo udelat mnohem vice a temnota by mohla byt vseobsahlejsi, jenze to by se asi film nesmel snazit vlezt do PG 13 ratingu. A je to skoda, protoze vizuelne to neni zas tak spatne a celkove to je pekna mytologie. ()

kacka1414

Souhlasím s Tomem Hardy ... Thor se mi líbil ... ne jen že vás nechával v nejistotě ale Loki tomu dodal a vtipnost :) Nemůžu udělit žádnou vítku ... ()

Sathine

Já jsem nenáročný filmový divák - stačí mi zábava, pár vtipů, nečekané scény, trochu tragédie, krásná hudba a scénerie a samozřejmě happy ending. Což Thor 2 splňoval dokonale, celou dobu v kině jsem se bavila a už se těším na další Marvelovský film! ()

Rhapsody91

Tak ja som spokojný. Čakal som menej a dostal podstatne viac. Film bol humorný, napínavý, vizuálne dokonalý, dejovo nečakané zvraty, proste odchádzal som z kina s úsmevom a dobre naladený. Loki to celé zabil svojim humorom(Capitan amerika scéna). Ako film z Marvel universa tento rok určite najlepší. Po smrti chcem určite skončiť vo Valhale :-). ()

AltairAhad

Skvělé! Ze začátku jsem se bála, co se z toho tedy vyklube - BUM, úžasný filmový zážitek. Bohužel v našem kině, (i když byla premiéra 7. listopadu) to hráli rovnou jen s dabingem a do cinestaru se mi, tak pozdě nechtělo jezdit. Určitě mi to ubralo na zážitku, protože dabingu u těchto filmů nesnáším, ale hrozné to opravdu nebylo. Hlasy na obsazení castu sedí. Film se od začátku držel na takových těch 4*, ale po "osvobození" Lokiho se společně s humorem a nápaditostí zvedl na 5* a už v tu chvíli jsem věděla, že si to užiji víc než jedničku. Skvělé výkony Chrise a Toma. U Natalie jsem si nebyla, tak jistá, protože se mi zdála ve stínu těch dvou, tak trošku slabším článkem, ale to nemění nic na tom, že byla i tak dějově důležitá. ()

mmajjkii

První půlka filmu mi připadala, jako když spřežení nemá vozku, a prostě si to jen někam pomalu šine, a to až do poloviny filmu, kdy přišel na řadu Loki, čož je poněkud poždě. A i když druhá půlka filmu je o mnoho lepší, spřežení na počátku ztratilo tolik, že mi stejně pohnila půlka brambor ve voze. Spíše lepší než jednička, ale 4*, IMDb 6/10 si nakonec stejně neobhájím. ()

doogiemus

Sediac v kine, sledujúc tieto Dobrodružstvá medzihviezneho kladivára 2 som sa tak trochu pýtal sám seba, že čím to je, že ja akosi nevyvolávam obdivný povzdych u mojej snúbenice. Veď kladivom vládnem obstojne aj ja. Síce ho nepoužívam na hlavy elfov a "ľudí iných svetov", ale zato celkom slušne viem triafať klince po hlavičke. No asi to budú tie vlasy. S rastúcim cédéčkom na hlave sa ťažko konkuruje Rivalovi. Napriek tomu všetkému som sa vynikajúco bavil, dej, herci a vizuálne spracovanie ma pohltili, ale možnože som dnes akosi nebol náročný. Samozrejme, za Natáliu by som dal aj šiestu hviezdičku. ()

MakinaB

Ale jako jo. Musím uznat, že to bylo mnohem lepší než jednička, která je v podstatě o ničem. Navíc jsem se docela nasmála (metro, zmatený kladivo, kapitán Amerika, šílený Selvig). Loki si přeci jen střihnul důležitou roli a jako spravná ženská jsem si neopoměla všimnout Thora do půl těla :-D. Ovšem na druhou stranu Portmanka mi tam nějak přebývala. Je to film spíš na odreagovaní a pobavení. Boje jsou spíš potěcha pro oko než aby to bylo něco světoborného, ale i tak film nenudí a v podstatě neobsahuje žádná hluchá místa. Dala bych tři, ale proto, že jsem se vážně dost nasmála, dostanou hvězdičku navíc. Prostě krásná, vtipná, vizuální mlátička. ()

Luciaaas2

Pecka, naprosto mě to uchvátilo. Oproti jedničce, je to obrovský skok dopředu, takhle si přesně Thora představuji a možná bych ještě přitvrdil :-) Dostala mě naprosto scéna s Kapitánem Amerikou, která je srovnatelná se scínou v Avengers, kdy Hulk omlátil Lokiho o zem a prohlásil Slabý bůh :-) ()

Sevprince

Předesílám, že u Thora můžu být jen stěží objektivní, protože jsem tak trošku fanatik, který se druhého filmu nemohl dočkat. Když se ale na nedostatky doopravdy zaměřím, najdu snad jen někdy až přílišný důraz kladený na humor, který je jinak výborný (vtip s capem, metro, věšák atd.), ovšem chvílema je ho až příliš, Natálku, které prostě nejde fandit, nebo Odina, který je tam prakticky do počtu, nemluvě o nedovysvětlení některých věcí, pohnutek a motivací. To bychom ale nenechali žádný prostor fantazii a to by byla nuda. Když odhlédnu od těchto prkotin, které mi zážitek ani trošku nekazí, tak mě ze všeho nejvíc mrzí to, že si teď dlouho počkám, než uvidím mé oblíbené hrdiny znova. Kdyby ale kvůli ničemu jinému, tak kvůli charismatu a chemii dvou hlavních postav, si počkám moc rád. 90% ()

andysek07

Nečekala jsem, že to bude tak vtipné. Až tady v komentářích jsem zjistila, že to někteří kritizují. Mně to nevadilo. Je dost komiksových filmů, které jsou temné a važné, takže pro mě bylo osvěžující sledovat film, kde je přednostně vtip a potom teprve akce. ()

Marlo

Hodně silné 3 hvězdy a rozhodně lepší jak první díl i když ne ve všech bodech!!! Jestli mám porovnávat s prvním filmem tak by se dalo říct že to je to ze strany A. Taylora upgrade který vylepšuje co bylo dobré a snaží se eliminovat to horší co nám před dvěmi lety naservíroval K. Branagh.Ale ten pro změnu dokázal lépe vystihnout postavy a hrát si s dialogy. Podstatně je tu více humoru , hlavně ze strany Lokiho za jehož podání si zaslouží Tom H. jedničku s hvězdičkou, ale mnohem více vtipů se povedlo a to bez debat. Za to Natalie Portmenová nejspíše během svého těhotenství ztratila veškerý herecký talent a vysloveně mě její podání štvalo. Co se týče akce byla přehledná a odsýpalo to. Nevšiml jsem si žádných hluchých míst že bych se vyloženě začal nudit a koukat na hodinky. Film ale postrádal jakýkoliv wow efekt nebo napětí, či strach o jakokoliv postavu. Škoda též menšího využití vedlejších postav. Hudba film doplnovala na výbornou ale ničím nijak nepřekvapovala. ve výsledku slušný komiksový film který nevybočuje z řady a pevně se drží své předlohy... Snad u třetího dílu se dočkáme vetšího odvazu... ()

Oldmanovka

"After all this time" jsem se konečně dočkala. Jsem filmem nadšená a předčil moje očekávání. Temní elfové působili opravdu děsivě, takový ten ne prvoplánový strach, ale spíš psychicky skličující, který na vás působí podvědomě, což oceňuju, podle mě je to zajímavější a působivější než vytvářet nechutné nestvůry. Rozhodně akčnější než první díl a asi i než Avengers, má to opravdu rychlé tempo a příběh pádí kupředu, až mě to trochu překvapilo. Film obsahuje i několik překvapivých zvratů, takže si od začátku nemůže být člověk ničím jistý (a ten úplně poslední na trůnu je nej!). Ano, našly by se tam různé drobnosti, ale ve kterém filmu ne? Bylo i více vtípků, od Lokiho nejlepších, ale mě osobně ten opěvovaný Amerika zas tak hrozně moc nenadchl. Krásná výprava a hudba výborná, nejvíce se mi líbí skladby Lokasenna, Into Eternity, Journey to Asgard a celkově se hudba moc povedla. Hodně se mi líbí to spojení jakoby starodávného s úžasnými možnostmi/vymoženostmi, o kterých se nám může jen zdát, magie vs věda, fantasy se sci-fi, v brnění s mečem na jinou planetu apod. (abych náhodou neuvedla spoilery). Lidé z jiných světů přece můžou vnímat věci/jevy jinak než my, takže bych to hned neodsuzovala jako nemožné, divné, nepochopitelné, já v tom vidím naopak velký potenciál. Jako oddaná fanynka Toma Hiddlestona a také Lokiho jsem hltala každou scénu s ním, rozjel se nejvíce ze všech předchozích filmů, viditelně si to užíval a postava Lokiho se posunula zase o kus dál. Prostě Tom=Loki a Loki=Tom, jeho charisma přebíjelo vše ostatní a opět předvedl svůj obrovský talent, akorát mohl mít ještě více scén v průběhu celého filmu (ano, nejlepší by byl celý film jen o něm). Poblázněného Skarsgårda na mě bylo trochu moc, ale zato Kat Dennings řádí jak černá ruka a ta kdyby se potkala s Lokim, to by byl pořádný hláškovací souboj, ona to má prostě v sobě. Byla jsem na půlnoční premiéře a určitě na to půjdu ještě jednou, protože když už budu vědět, oč tam běží, vychutnám si to ještě víc. ()

kacudzde

Trochu jsem se pokračování bála, ale snad ve všech ohledech je lepší, než první díl. Ať už jde o ztvárnění Asgardu a padouchů, vymakané epické scény, nebo skvěle padnoucí hudební doprovod. Je tu i více akce a dramatické scény odlehčují vtípky a hlášky. Herecky nejvýraznější je tu Tom Hiddleston. Jeho charismatický hajzlík Loki by si snad opravdu zasloužil vlastní film. Problém jsem měla s Natalií Portman, respektive s jejím stále stejným výrazem - to i u těch temných elfů jsem viděla větší mimiku. Pobavilo mě opravdu velice vtipné cameo jednoho ze členů Avengers :-). Na druhou potitulkovou scénu jsme v sále čekali 2... Viděno v kině 10.11.2013 (záměrně ve 2D). ()

ANATHREIUS

Chvilku skvělé a chvíli hrozné, až dětinské. Stále je to skvělá marvelovka, která ale mohla být lépe režisérsky podchycena. Temní elfové cool (akorát jsem nevěděl jestli nejsem ve SW nebo LOTRovi), jako Thora si momentálně nedovedu nikoho lepšího představit, Odin nám senilní, Loki asi nejlepší a ostatní postavy hrozné (banda okolo Thora to celé kazí), hodně to zachraňují vtipné vsuvky. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)