Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

MarkHarry

Ano, lze uvést arzenál argumentů, co všechno tvůrci opomněli, jak velké díry jsou ve scénáři, ale na druhou stranu musím uznat, že ve srovnání s jinými díly, které v současné době vznikají, je to stále nadstandard a je na co se koukat. ()

Alagaesie

Tak předně: Na hru se chystám po shlédnutí filmu ale to vem ďas - možná líp, když zatím nemám srovnání. „We work in darkness to serve the light.“ Výborná hudba a bavila mě i kamera. DR: Dead-Reborn? Fassbender zas exceluje. Marion Cotillard mě začíná bavit čímdál víc. „Toto je MATRIX, pane Andersone!" - (kdo zná Pár pařmenů, pochopí...) Ale kurva Hi-Tech Matrix - pár scén na datakabelu mi film Wachowskich dost evokovalo. Ten orel měl ‚koule‘. Prvotní smulace byla naprosto skvělá – spolu s úprkem ve vozech. Fassbendere, Fassbendere, komu ses to upsal? „You turned to violence I turned to science." („Nesežer to!“). Kůly byly cool. Absolutně luxusní rooftop akce. Vizuálně-akční orgie. Irons - skvělej - zmrdi mu šli hrát vždycky nejlíp. Hashshashin (حشاشين) - zajímavý origin - arabštinu jsem vždy považoval za dost cool jazyk. Orlí nájezdy do role Assasina byly bezvadný. Bavil mě souboj v chrámovým podzemi. Nicméně celkově byly souboje v chodbách Animusu dost přehrávaný a klidně bych je vypustil. Kurzel zní jako zajímavá budoucnost. ()

Rorschach_SK

"Kde iní slepo nasledujú pravdu, pamätaj, že nič nieje pravda. Kde sú iní obmedzení morálkou či zákonmi, pamätaj, že všetko je dovolené." Tak sa na to pozrime, máme tu jednu upadajúcu hernú sériu z ktorej nenažraný multikultúrny Ubisoft vyždímal aj posledné kvapky krvi, preto ich spásonostne napadlo - čo tak podojiť aj filmových divákov. Najali si neskúseného režiséra, u ktoré nikto nechápe je tvorivý koncept (horší výber by bol už len Uwe). Bandu rovnako nepochopených scenáristov. Zaplatili si plejádu známych hercov, kde s výnimkou Fassbendera prakticky nikto nehraje. To snáď nemohlo dopadnúť zle že? Určite z toho nie je ďalší shitstorm alá Ubisoft? Nie je, nie sú tú bugy a prepady FPS - aj keď kamera a efekty pár krát dajú zabrať. Aj keď má AC aj svetlé momenty (nový animus, parkúr, temnejšia atmosféra) je to v podstate ďalší bezduchý produkt , ktorý ako to vyzerá, ledva zarobí sám na seba. Pokiaľ sa v budúcnosti niekto zas odváži prísť s nápadom točiť AC - tak tri rady, prvá urobte z toho seriál, dajte to Netflixu a preboha, nepúšťajte k tomu Ubisoft. ()

Jouzi.Ef

Tak tohle je hodně úchylný film, v tom nejhorším slova smyslu, kde chybí jakýkoliv smysl, pointa či logika. Chvílema jsem nevěděl, zda jsem se zbláznil já, nebo tvůrci, nebo zda náhodou nesleduji nějakou parodii. Nevím, k čemu mám větší výtky, zda ke scénáři, jakožto celku, nebo šíleně napsaným scriptům, či obrazu, kdy půlku filmu sledujeme létajícího orla a města zahalená v mlze... Fakt, že velká část filmu je ve španělštině mi radost také nedělá. Jediný důvod, proč jsem tuhle nudu dokoukal, je Michael Fassbender do půl těla, který asi hodně lituje, že na tohle kývnul a když ve filmu říká "asi jsem se zbláznil", úplně mu chudávkovi rozumím... Shrnuto podtrženo, tohle se opravdu nepovedlo a výsledný pocit z filmu je akorát ten, že jste právě promarnily 2 hodiny svého života. ()

Merrin

Jak napsal slavný a mocný Verbal, tak tenhle film má hlavně zaujmout ty, kteří sedí ve svých pokojíčcích a mačkají čudlíky na ovladačích. I já patřím mezi takové. Ale na rozdíl od většiny, mám práci. Takže k filmu. Těšil jsem se opravdu na skvělou podívanou. Snad každý, kdo tu hru hrál, tak mi dá za pravdu, že hraní v Animusu, byla a bude vždy velká nuda. A proto mě to štvalo i v tom filmu, že tam byl více reálný život, než minulost. Akce byla velice dobrá, jen toho stříhání mohlo být výrazně méně. Mrzelo mě, že hlavní hrdina, používal hodně málo ze své výbavičky, kterou má ve hře. No, asi jsem toho chtěl moc. Evidentně nechtěli filmaři, aby byl film kompletně podle hry. Což je podle mě škoda. Hra má perfektní příběh a tak mohl vzniknout film s mnoha díly. Takhle čekám, že bude jen dvojka a tím to hasne. ()

Werne11

Riadna bieda, čakal som že sy dajú viac záležat na filme , jednoducho povedané slabý režisér/scenár tak bude slabý film. ()

Dudley4ever

První filmová adaptace úspěšné herní série assassin´s creed se dle mnohých nepovedla... Ja s nimi souhlasím do té míry, že to skutečně mohlo být lepší... I když jsem filmu nakonec ohodnotil nadprůměrně... Dějová linka blízké budoucnosti mě v prvních třech dílech herního počinu ubisoftu zajímala asi nejvíce. Byl to pro mě takový vedlejší quest. Neoběvoval se pravidelně. Občas jste prostě vypadli z animu a následovala krátký ztručný vícuc informací, které krásně rozvíjeli příběh a postupem času se stali i velice zajímavou dějovou linií. Problém ale je, že film na to jde úplně naopak. Scén z blízké budoucnosti je habaděj a z velice lákavé španělské inkvizice máme asi 30 minut záběrů. Také vám 30 minut přijde jako směšná stopáž? Máte pravdu, ale těch 30 minut stojí za to. Škoda jen, že to není hodinové pošušňáníčko, to by jsme se bavili o úplně jiném filmu. I přes veliké nedostatky po stránce přiběhu, absence velkolepích assassinací mě shlédnutí filmu bavilo a nenudil jsem se. Je to pro mě taková jednohubka, nad kterou když se zamyslíte, ztrácí na kráse, ale věřím, že většina fanoušků herní frančízi si film užijí. Za mě je to velice subjektivních 70. ()

stuj

Tak nebyl to průšvih. I když při některých akčních scénách jsem spíš čuměl do mobilu :). Moc nevím, proč se tvůrci snažili propojovat minulost s přítomností. Zejména při akčních scénách, kdy se hlavní hrdina vznáší na techno nosiči a napodobuje hmaty chvaty svého praprapředka, to působí trochu úsměvně. No co. Je to prostě akčňárna. A propojení minulosti s přítomností snahou o ozvláštnění. Dalo se to, ale po kouknutí se hned vypaří z hlavy. ()

Haytham

Ako fanúšika assassins creed som si to musel pozrieť ale je tam dost veci ktoré by tam nemali byť a veci ktoré by som tam očakával tam zas niesu,pre fanúšika je to nutnost ale pre toho kto sa v tom nevyzná je to ztráta času. ()

pupidup

tak tady váhám.... mizerný scénář a po všech stránkách nedotažený příběh... (omluvme scénáristy řídící se PC hrou), střih také nic moc... ale co do historických scén a vůbec provedení filmu, to je dost dobrý. ()

eplunie

Ty jo. Jen kvůli tomu, jak pěkně tam všichni poskakujou a poletujou, jde říct, že to není absolutní ztráta času. Ježíš, to bylo tak plochý a nudný, že ani to roztomilý hopsání z toho neudělá aspoň průměrně hloupou zábavu. ()

panfilmu

No musím říci, že jsem hru nikdy nehrál, ale hrál jsem jiné hry podle kterých byli dělané filmy a musím říci, že to bylo jedno zklamání za druhým, tady u tohoto filmu, nemám tedy předsudky, neboť jsem hru vážně nikdy nehrál a tak film neodsoudím na základě hry, alespoň budu trochu objektivní. Vynikající M. Fassbender, který stále ukazuje, že je vážně čím dál lepší herec, protože i v téhle ultrahovadině, docela exceluje, ale zároveň, to podtrhuje křečovitost a slabost tohoto filmu. Když je blbý film, zápletka, děj...... no prostě všechno, tak to ani MAGNETO nezachrání. Teatrální výstupy Marion Cotillard, byli moc strojené a nevěřil jsem jí ani FŃ. Akční scény na roboruce, kdy to chtělo, hodně pantomimických zkušeností od hl. hrdiny, mě taky moc neusadili do křesla, spíše mi to přišlo směšné. Podle hry se natočil film, kde hl. hrdina bojuje ve virtuální realitě a potřebuje k tomu chapadloruko trenažer. Slabý průměr a to ani nejsem fanoušek hry, ale jak pařani musej bejt vytočený ??? ()

MaxPayne

Na to, že to je film podle hry to neni ani zdaleka takový řitní výtok jaký jsem čekal. Uvítal bych rozhodně více historických scén, ale i tak je to lepší než dostat holohlavým Šitmanem do oka. ()

Minikax

Hru som nehrala takze to neviem porovnat film sa mi pacil hlavne tie casti s assassinmi z minulosti, mohlo ich byt viac a menej sa sustredit na sucasnost ()

Pavlis.xxx

Hra je jedna z nejlepších co Ubisoft udělal,proto jsem se mooooc těšil na tento film,ale přišlo zklamání. Z tak velkého potenciálu vymačkali sakra málo... ()

AndySvk

Nahodou celkom dobre spracovanie hry po filmovej strane Inak sa to hadam ani neda spravit ( dalo by sa ) mozno inaksi pribeh postav v realy ale inak pecka 😉 ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?