Obchoďák

Česko, 2012, 30 h (Minutáž: 55–59 min)

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková (více)

Epizody(32)

V kulisách obchodního centra, lesku výloh a bezstarostné atmosféře kaváren se odehrávají nečekaně dramatické, ale i humorné příběhy hlavních hrdinů seriálu. Mezi regály supermarketu začíná nový život Simona. Je na útěku od svého bohatého manžela, který se dostal do střetu se zákonem. Její kamarádka Dáša si právě otevřela butik s prádlem. Na rozdíl od Simony má šťastné manželství s Petrem, profesorem češtiny, a svoji budoucnost vidí v jasných barvách. A celý kolos centra řídí sympatická Vanda, Dášina sestra. Bude i nadále podřizovat svůj život jen práci a matce, nebo začne konečně žít svůj vlastní příběh? Právě se zamilovala… (TV Prima)

noelcoward73

Na Obchoďák jsem byl velmi zvědavý. Trochu jsem se obával, aby se nezařadil k českým "nesmyslným" seriálům typu Ordinace v růžové zahradě nebo Cesty domů. Po pár úvodních minutách jsem mohl být klidný. Postupně stále více potěšen. Výrazným plusem je výborné herecké obsazení. Nejvíce se mi líbí Alena Vránová, která podala vynikající výkon. Vtipný je i Pavel Kříž nebo Taťjana Medvecká. Čekal jsem, že větší prostor dostane Ondřej Sokol, ale třeba budu postupně příjemně překvapen. Dalším je to, že Obchoďák vzešel z pera Lucie Konášové. Díky tomu mu nechybí velmi vtipné hlášky a scény. Seriál se odehrává v atraktivním prostředí. ()

constrictor.boa odpad!

Odpoledne strávené v obchoďáku - typická zábava české rodiny. Courat se po obchodech s hadrama, dát si oběd v McDonaldu a pak zajít do Cinestaru. Málokdo se jde projít do přírody, nebo si sednout na kafe ve městě. Ta společnost klesá do pěkných sraček. A ještě o tom natočí seriál. Konzumní, povrchní, na hovno! ()

andaa

Některé role fajn, ale jinak vykopávky stylu Matásek a Kříž jsou amen tma. Hrozně zahrané,naprosto nereálné. Debilní zápletky, rodinné problémy, bez kontextu, a ani vtipnéto není, jakože vůbec. Hvězdička za zajdu ()

Leleta odpad!

Fakt jsem se snažila, ale ani to hvězdné obsazení mě nedonutilo udržet oči na obrazovce a nepošilhávat po TV programu, křížovkách, jít mýt nádobí a vůbec dělat hromadu zábavnějších věcí. Nuda. ()

Olík

Nač točit nový seriál?!?! Proč rovnou nenatáhnout Cesty domů na tři hodiny?!?! A nebo si myslíte, že bude nový Primácký pokus něčím jiný?!?! No jo vlastně, tenhle bude z obchoďáku :D ()

ivamka

Nechápu, proč tento seriál má horší hodnocení než Vinaři. Osudy jsou uvěřitelné je to jako v životě. ()

FOCKE_WULF

Product placement – nejfrekventovanější rekvizitou jsou zde Arkády Pankrác. Jinak docela dobrý. Tereza Kostková má talent, je inteligentní a umí hrát, v kategorii "herec/herečka - potomek slavných herců“ je na špici, jinak jsou tihle herecký mamánkové docela průserová záležitost. Martin Trnavský – dočetl jsem se, že má sexappeal, to já celkem nemohu posoudit, možná je to tím, že v obličeji vypadá jako dobrosrdečné morče, což se ženám asi líbí (ale hraje dobře, to musím uznat). Postava starého doktora (Petr Kostka) je zajímavá tím, že jsou v něm stále živeny výčitky za to, že opustil rodinu a to i přes to, že jim přenechal celý dům a sám žije v garsonce; dokonce i doktor sám se cítí po celý svůj život vinen a chce svůj hřích odčinit (Mea culpa!). Za tímto motivem je silně cítit femíní vliv, vždyť také intelektuálními strůjkyněmi seriálu jsou 2 femíny. Scénář celkově docela ujde. Když si vezmu, že televizní seriál je lehké spotřební zboží, něco, u čeho lidi relaxujou a vypínaj mozek stejně jako u fotbalové Ligy Mistrů a že tedy nemám čekat high literaturu ve stylu Kena Kesseye nebo Jana Čepa, ale spíš takovéty nekonečné vymaštěné seriálové propletence, pak tenhle scénář patří spíš k českému nadprůměru, je celkem dobře postavený. Poslední poznámka – že se jedná o příběhy ze života příslušníků vyšší střední třídy jsem naznal podle toho, že baštili z čtverhranných Ikea talířů, to byla jasná indicie vyššího niveau. ()

tančísvlky odpad!

Sám neviem ako je možné ,že dá niekto peniaze na takého projekty. Herci sú skutočne výnimočne odporne vybraní. A scenár sa blíži k balkánskej produkcií... ()

kwaicheng odpad!

Zajímalo by mě, kterej zasranej debil tohle vymejšlí. Vysvětlete mi proboha někdo, proč všechny tyhle seriály jsou tak sytě barevný, proč podělanej sekuriťák bydlí v bytě 4+1, pro ředitelka když se hrabe v záhoně má na sobě večerní róbu s diamantama, proč všesráč Trnavský tady šmidlá na housle, proč tam kurva hrajou všici z ordinačky, proč tam všechny ženský jsou buď totální nafoukaný pizdy nebo naivní blbky, proč televizního diváka má zajímat seriál o zasraným obchoďáku, proč jsou tam všichni s IQ kýble sraček, a proč vůbec ztrácím čas na tenhle komentář..? Tohle má být jako ideální svět, ve kterým žijeme dneska? Únikový prostor pro snění "obyčejných" lidí? Nedovedu si představit, že tohle někdo může spolknout v realitě dnešních časů, kde místo štěstí jsou v regálech supermárketu tak maximálně krysí hovna, plesnivý maso se omejvá aby se následně vhodilo mezi houf otrhaných důchodců, kteří stojí ráno frontu před vratama na tuhle akci, chtěje si dopřát aspoň jednou za měsíc kus žvance, páč z důchodu taktak zaplatí nájem a musí žrát tak akorát chemický sračky místo lidskýho jídla - stejně jako 99% obyvatel. Tóhle není geniální marketingový nápad dotažený až do konce v podobě divácky úspěšného seriálu, tohle je urážka lidské důstojnosti, která naprosto dokonale zapadá do světa ve kterém žijeme. I ty herci co tam hrajou....jděte laskavě doprdele, jestli jste chtěli vydělat prachy, měly jste jít študovat na Ajťáka nebo Ekonoma....zosobněním tohohle přístupu je např. "skinhead" Matásek, kterej tu s prominutím vypadá tak leda jako čurák. Nikdy Víc! ()

Amras

Na Obchoďák jsem se docela těšil, už kvůli hereckému obsazení. Výsledek ale tak dobrý nebyl. Pravda, občas jsou tu i pěkné vtipné scény, ale myslím si, že je to opět další z "klasických" českých seriálů. Viděl jsem sice jen úvodní dva díly, ale i to mě už přesvědčilo. Rozhodně se nestanu pravidelným divákem. Musím ale říct, že toto je jeden z nejlepších seriálů svého druhu, které se v dnešní době u nás točí. Nechápu, co je to v dnes za módu dělat takové seriály. Kde na to ti lidé chodí? Dvě hvězdičky jsem dal za to, že je to celkem vtipné a zajímavé, ale stačilo mi to. Nenaladilo mě to na další díly. ()

Lorge odpad!

Přiznám se bez mučení, že jsem neviděl ani jeden díl celý. Přesto si nemůžu pomoc, ale seriál, který jenom slyším a už mám chuť něco rozbít, někoho zabít, nebo jjinak projevit sovu agresivní a násilnickou povahu (která, přiznejme si to, v podstatě ani eexistuje) si pro mě jiné hodnocení nezaslouží. A to už ani nemluvím o tom, že v podstatě člověk ani nemá moc šanci sledovat "postavy" když máme tak málo herců, že musí hrát snad ve všech novodobých českých seriálech, takže opravdu po chvíli nevíte, kdo s kým co a v kterém seriálu :-/ Prostě bída a odpad! ()

merlik

Dobře prokreslené postavy, dobře zahrané, zajímavě vymyšlené situace, podařený seriál. Nechápu ty odpady. ()

Petus

Za Ondřeje Sokola dám aspoň tu jednu, ale jinak...škoda slov. Nad českým seriálem už se zjevně zbývá jen pomodlit za to, aby se brzy objevil nějaký nový Dietl. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj