2 dni pred navstevou kina(sediac v druhej rade 3d prvykrat a asi uz furt) som si pozrel vsetky predchadzajuce epizody, teda okrem jednicky (na mna prilis rozpravkova). To co som videl v kine bolo zrejme ovplyvnene predchadzajucim filmovym maratonom, avsak, nic to nemeni na tom, ze to je jednoducho PECKA.... Milujem sexy Jedi...pri poslednej scene slzy v ociach a nadej v srdci...(19.12.2015)

Čisté pokračování, které k řemeslné dokonalosti nabízí sympatické hrdiny nové generace (britský přízvuk je hot!) a úctyhodné ukončení těch starých. Krom dětinského nadšení ze šlapající akce zažívám i lehké rozčarování nad závěrečným kroužením nad kopcem a především záporákem, který patrně došel z castingu Harryho Pottera. However - nic se nezměnilo, ale všechno je lepší.(5.1.2016)

Remake, sequel, zjevná touha přiživit se na zavedeném IP a ještě je to dlouhý jak tejden. Že se to tedy vyšplhalo až na ty tři hvězdy, by mělo být vnímáno jako výraz nejvyššího ocenění. Další díly dávám jen proto, že ušatý princ Zuko.(10.4.2016)

"Mám ti ustřelit ten kýbl z hlavy?" Tak je to správně. Ty bílé potvory nosí kýble na hlavách a trvalo to dlouhých 38 let, než si toho někdo všiml i ve filmu. Z výše uvedeného mne patrně nikdo nebude podezřívat z toho, že jsou pro mne Hvězdné války kultem. Skutečně nejsou, i když mě většinou celkem baví. Tato epizoda můj vztah k předaleké galaxii nijak nezměnila, ale potěšil mě v ní jen vizuál, veteráni a roboti. To ostatní střílení, vybuchování, běhání a výchovu nezbedného synka jsem spíše odzívnul s tím, že jsem si alespoň během sledování filmu vyrobil sedmý zářez do světelného meče.(25.4.2016)

Myslim si, ze vetsina uz byla recena, takze jen ve strucnosti. Prislo mi, ze film tak trochu nevi, co chce bejt, jestli regulerni pokracovani pro fandy a nebo remake pro novou generaci divaku. Takze na jednu stranu tu jsou skvely camea a setkavacky se starejma (vetsinou doslova) znamejma postavama, na druhou stranu je to trochu recyklat deje minulejch epizod. Me to nejak zvlast nevadilo, dej ma spad, furt se neco deje, herci jsou super a triky bezchybny, ale kdybych se v tom chtel stourat, tak pribeh zrovna buhvijakej neni, navazani na predchozi epizody je jen tak aby se nereklo a hlavni zaporak je tragickej. Body navic to ziskava za spoustu odlehcenejch az vtipnejch scenek. Takze ve vysledku spokojenost a tesim se na dalsi dil.(25.2.2016)