Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Scott67

Je tam sice všechno, ale tím se z toho pro mě stává ten nejkřečovitější slepenec z celé ságy. Zničení hvězdy smrti už tady bylo. Otec se synem nad propastí taky. V tomto tedy film splnil moje očekávání, protože čekat, že překoná trojku by bylo pošetilé. Luke toho moc nenamluvil. Další díl, pokud se bude držet této šablony, už bude jenom krystalická křeč. celkově tedy zklamání, neboli šest dílů stačilo. (Ke druhé trilogii, neboli prequelu jsem byl též skeptický, ale ta mě přesvědčila o opaku. Tady se to prostě nestalo.) ()

mmimma79

Až na Impérium vrací úder mají všechny díly Hvězdných válek téměř stejnou zápletku, takže stěžovat si, že děj je neoriginální, mi přijde trochu nemístné. Já se při sledování nové epizody cítil jako doma a moc jsem si to užíval. Srovnání se Star Trekem také pokulhává, protože původní filmy s obtloustlým Kirkem jsou, co do kvality, několik světelných let vzdáleny vesmíru Hvězdných válek. Takže bylo potřeba mnohem více invence, aby se na to ve 21. století vůbec dalo koukat. Nicméně J.J. Abrams odvedl v obou případech skvělou práci. A navíc si myslím, že v případě Hvězdných válek to hlavní teprve přijde. ()

bubino

Tak a je to tu bombový film na ktorý každý fanúšik star wars čakal. Podla mňa tento film je hanba pôvodnej trilógie a len kazí meno STAR WARS. Prepáčte mi to ale tento film nepriniesol absolútne nič nového len nejaký trápne pozmenený príbeh, ktorý sa páči súčasnému divákovi s pamäťou retardovanej sliepky, ktorá si už nepamätá čo videla pred minútou a len dychtivo žiada akciu, akciu akciu..... Až ma prekvapuje ako jeden film dokáže zničiť 6 dielov kvalitnej práce. Ale aby som iba nekritizoval mohli sme tu vidieť Harrisona a Marka takže už nemusím stalkovať twitter, ako vlastne vyzerajú po tej dobe. A efekty sa im tu tiež podarili, resp. aspoň tie ma nesklamali. Jednoducho k ďalšiemu dielu "star wars" odkazujem džej. džej. Abramsovi, že radšej svetelným mečom odrezať kurie oká na pätách ako pozerať ďalší diel podobnej peniaze ťahajúcej chobotoviny. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /nějak to nevybočuje z řady současných sci - fi velkofilmů a to vlastně ničím, opakovaný děj - zase strana dobra, zla, jenom se to všechno jinak jmenuje/, + /vizuální stránka, triky, souboje špičkové - ikdyž dnes je to už standard, všemožné odkazy na předcházející díly dobré, celkově takové umírněné - J.J. jel na jistotu/, hodnocení - podobný styl jako u Star Treku, slušný restart, ale s ničím navíc, líbilo se, ale od tak kultovní série jsem čekal prostě víc a to nejsem nějak zvlášť fanda SW ()

Indominus odpad!

Všechno špatně, toto nemá se Star Wars pranic společné. Naprosto tragický je styl vyprávění, který se z pohádkového (v tom dobrém slova smyslu) posunul do temných tónů bez fantazie i výprava, ač se tváří povědomě je jako z jiného filmu. A co je skutečně děsné, tak to jsou herci. Jediné co ve výsledku mohu prohlásit, že to není nastavovaná kaše, tvůrci jdou úplně jinou cestou za použití pár postav a reálií z předchozí ságy, ale mě se to ani trochu nelíbí. ()

Lvísrdce

Vše je podřízeno vizualním efektům, takže rozum a logika dostaly volno. Pro mě, který to viděl v televizi (z DVD) a tedy nedokázal vypnout logické obvody v mozku, je to ohromné zklamání. Tajemno je pryč, něco jako filozofický podtext "Síly" je taky pryč a je jedno, že je to logicky zcela nesmyslné, hlavně aby to pěkně vypadalo. Zbyly jen zdařilé vizualní triky. ()

eaglestar odpad!

Krystalické filmové zlo, fekál první kategorie a sebevykrádačka par excellence. Star Wars sága má jen tři díly a tenhle mezi ně teda rozhodně nepatří. Tohle se nějací debilové domluvili na facebooku a natočili kundovinu ala Youtube šajse. Smrt vám všem! ()

marty1996

Bohužel to pro mne bylo veliké zklamání, na tento film jsem se velice těšil a bohužel jsem dostal jen slabý odvar toho, co jsem očekával. Herecké výkony byly průměrné, scénáře začaly po chvilce pokulhávat, ale největším zklamáním byl pro mně děj, který se odvíjel stejně jako v epizodě 4. Hlavní záporák byl velice tragický a pokud měl tento film tak velký rozpočet tak nechápu že si nedali více práce s obsazením. Tento titul těží pouze ze slávy svých předchůdců a to je velice smutné. Na to jak veliký byl rozpočet bych očekával mnohem lepší podívanou. Rád bych dal alespoň dvě hvězdy, ale bohužel nemám za co. Jednu hvězdu jsem udělil hlavně kvůli Harrison Fordovi. ()

Martin29

10 roků (nepočítám animák a seriály) se čekalo na nový díl Star Wars a to čekání se nějak zvlášť nevyplatilo. Příběh je slabý a záporák je úplně trapný(jeho výbuchy hněvu jsou dobré perly chytí nerva a seká do vesmírné lodi ve které letí nebo bojuje a bouchá se do prsou jako největší borec na světě) . Je slabý jak čaj a konkuruje mu v boji jak ženská co vzala poprvé do ruky světelný meč tak jakýsi černoch,který se v průběhu filmu rozhodne , že bude na straně dobra jelikož na opačné straně se zabíjí lidé (a co jako čekal, že tam bude séct trávu). Přesto dávám 3 hvězdy za nový typ R2 a to, že mě to nějak výrazně nenudilo. ()

Janek14

Skvělý start pro novou trilogii! Vím, že hodně lidí kritizuje nové Star Wars za to že scénář je příliš podobný scénáři k epizodě 4, ale mě to vůbec nevadilo, protože scénář otevírá nové situace a nápady, a je tedy ideální k představení nových postav. Všichni noví herci výborně vybraní pro svoje role. Jen výběrem Adama Drivera jsem si nebyl tak jistý, ale po chvíli už mi to nevadilo. Harrison Ford jako vždy samozřejmě nezklamal. Kamera úžasná (zvláště při scéně prvního vzletu Falcona). A do toho všeho legendární hudba Johna Williamse. J. J. Abrams svým bezchybným řemeslem rozjel nový příběh, ale zachoval, co mělo být zachováno. ()

MMP

Nové hlavní postavy nejsou příliš hluboko zpracované a jejich chování je spíše jednoduché. Žádná z nich ani nebyla obdařena nijak zvlášť poutavým příběhem, takže ani jejich budoucí osudy ve mně nevzbudily silný zájem. Co se týče nám známých postav z předchozí ságy, nemohl jsem se obránit dojmu, že to Abram až okatě hraje na nostalgii. Někdy to potěšilo, ale jindy mi to narušovalo dojem z jinak celkem svěžího děje. Holt se zdá, že členové Odboje do důchodu nechodí a vždycky se najde nějaká ta Hvězda smrti, třeba že je trošku větší než posledně, aby mohli malou dírou poslat jednu stíhačku dovnitř a ta to všechno rozstřílela. To se ostatně projevuje už i na délce jejich porady. Tuto misi už přece dělají potřetí, takže dvouminutová porada úplně stačí. Vypnout štíty, svést bitvu se stíhačkami, tudy vletět, tady do toho střelit a pryč. Rutina. A síla se probouzí mnohem pomaleji, než název sugeruje. Film to nebyl špatný, ale já čekal víc, takže tentokrát za tři. Ale nemusel by to být špatný start jinak celkem úspěšné série. ()

keram01

Nebolo to zlé. Ale ako som sa už dočítal v starších recenziách, priveľmi podobné pôvodnej trilógii... supersilná zbraň, stíhací nálet na ňu, jej zničenie...konflikt otca a syna...alebo skôr syna a otca. Štvrtá hviezdička asi len za to, že je to predsa Star Wars :) ()

Scoobys

Aby se vám tento díl ze snad nejznámnější trilogie líbil, musíte znát příběh, protože na tom je star wars založené. Kdyby ste neznali bude to pro vás suchá podívaná. Dobré! :-) ()

PORTER44

Průměrná podívaná ,nic co ke sci-fi patří tam nechybělo,akce docela dost,herecké výkony v pohodě,efekty průměr ,trochu otravné je,že těm robotům a ostatním příšerám té jejich řeči všichni rozumí ale divák má smůlu. ()

PM1

Nějak jsem totiž nepochopil pro koho je ten film vlastně určen. Recenze bude obsahovat pár drobných spoilerů, to jen pro upozornění. Kdo nikdy neviděl STAR WARS (jako například můj synovec) polovinu věcí nepochopí. Proč je Skywalker tak důležitý? Co znamená ta maska ke které se hlavní záporný hrdina obrací a spousta dalších věcí a narážek, které přímo odkazují k první Star Wars. Kdo naopak viděl první STAR WARS (tzn. nyní epizodu IV), tak v podstatě nemá důvod se na tento díl dívat. Sirotek na pouštní planetě co je vlastně silný bojovník Jedi, jen o tom neví. Vyvraždění vesnice, hlavní záporný hrdina v černé masce, hvězda smrti. Tohle všechno už jsem viděl. Nehledě na zničení nové Hvězdy smrti naprosto stejným způsobem jako původní, to už je vážně výsměch. Docela by mě zajímala diskuze mezi hlavním záporným hrdinou a šéf konstruktérem. Vaše největší temnosti, můj dědeček Albert vymyslel hvězdu smrti. A já vám teď s výhodnou slevou nabízím novou. Jo a že má opět větrací šachtu pomocí které jí lze celou zničit? No to je náš rodinný design, dědeček to kreslil takhle, tatínek to kreslil takhle a můj syn to jednou bude kreslit taky takhle. A kvůli vám to měnit nebudu. Cože, dát tam zalomení a pár překážek, aby střela nemohla letět k jádru? No to nemyslíte vážně, vždyť to by nebylo fér nedat vašim protivníkům šanci jí zničit. A nakonec když bych udělal nezničitelnou zbraň, co by pak stavěl můj syn? Vždyť by naše firma přišla o zakázku na další hvězdu co si určitě necháte postavit a až tuhle zase nějaký buran ve staré stíhačce zničí. Ne ne a ještě jednou ne. Ta rovná šachta tam prostě bude. To je mé poslední slovo... Zkrátka 1 hvězdička za to že je to STAR WARS a 1 za to že jsem mohl vidět staré hrdiny jako je Han Solo, Leila a spol. A doufám že se JJ Abrams vrátí k režírování Star Treku, protože tam se mu restart série povedl bezesporu daleko lépe. ()

Max.Majer

Bylo to super! Mohli jsme očekávat ledacos a proto si vážím že se režisér tak moc držel a bral si vzor z první trilogie. Také oceňuji scénář- nový příběh, který ukazuje nové prostředí a hrdiny. Přesto však bere s úctou předchozí díly a krásně navazuje. Líbí se mi plno reálných scén někdy bez Greenscreenu jako za starých časů Star wars. A s použitím nových technologií to všechno vypadá skvěle. Jediné, co bych tak mohl vytknout je neustálý talking. Ale proč ne...noví hrdinové se musí nějak poznat a hlavně: tento film slouží k uvedení do úplně nového příběhu. V dalších dílech to takové nebude a právě proto se těším. Mě film nezklamal a příjemně mě naladil. Teď nesmí podělat další epizody. ()

Marek.Skalka

Zatím průměr ve všech směrech. Sice větší, bombastičtější, jenže přifouknutí Hvězdy smrti a triků z toho nic moc nového nepřineslo, když je scénář tak nějak pořád stejný. A že by šlo vymyslet něco nového, to musí vědět každý, kdo - zůstaňme ve světě SW - četl nějaký příběh ze světa Hvězdných válek. Pokračování může jít jak nahoru, tak i směrem dolů. Uvidíme. PS: Nelíbil se mi nový světelný meč, Finn a robot, který by skončil svou pouť pod prvním schodem. Zlatý R2D2 s raketkama. Povedená naopak byla postava Maz Kanaty. ()

Ankroth

Uznávám, že určité kvality tento snímek má. Přeci jen jsem nejednou otíral žalud po výstřiku nad skvostnými efekty, guledroid byl opravdu roztomilý a rád bych na něm doma utíral prach, dějová linie jako taková vcelku svižně odsýpala a po letech jsem konečně viděl Indyho... ehm, Hana Solamyla. Jinak mi ale přišlo, že se dívám na remake čtvrtého dílu, což kromě identického scénáře podtrhuje i fakt, že se mnohem lépe dívalo na starou známou gardu než na vychvalované nováčky v sérii. A jak ten hulibrk v černém sundal masku, tak jsem málem přepadl z gauče - toho by se totiž nelekla ani čiuaua, natož hbitá roštěnka ovládající špetku Síly. Silné 3 hvězdy, víc ze mě ani Sith nevymáčkne. Update 2020: Po shlédnutí všech dílů za sebou přidávám hvězdu navíc, skvěle jsem se bavil. ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý