Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

slowfox

Jako memoár dobrý a z nostalgie dávám 3. Pár dobrých vtípků, do cca půlky filmu dobrá atmoška, která ke konci postupně ztrácí až k finální bitce u které jsem málem usnula. Marně jsem čekala na nějaký zvrat. Nové postavy jsou nudné a staré už dost za zenitem. Takže další díl, na který to má příliš okatě našlápnuto, už se fakt netěším. ()

Marttas

Na film jsem se těšila jako malý dítě, ale asi jsem od toho měla moc velká očekávání. A co mi nejvíce vadilo? Za 1. Star Wars: Episode VII - The Force Awakens nápadně připomíná Star Wars: Episode IV - A New Hope. Za 2. J. J. Abramsovi nikdy neodpustím, co provedl s jednou z mých oblíbených postav (i když jsem to od začátku, tak nějak tušila). A za 3. Ani Luke Skywalker neuměl používat sílu, tak rychle. ()

kubas369

Sorry ale tohle Abrams prostě posral. Měl neuvěřitelné množství možností se vyřádit a on celý film zrecykluje. Dělá si ze mě prdel? Zklamání je na místě. Rejža osmičky to bude mít velice těžký, protože bude muset z těhle sraček něco vytřískat jinak definitivně pošle tuhle novou trilogii do kopru. Tohle mělo být plnohodnotné pokračování a ne restart jako u Star Treku. ()

Maara0

Jak tak koukam na hodnoceni, tak jsem asi jeden z mala komu vadi vylozene nesmysly v pribehu a to, ze hlavni zaporak je uplnej trotl. Ani jsem si nezapamatoval jeho jmeno. A velkej lord je fakt velkej a vypada jak Smeagol. Ale nebudu spoilerovat. Ja jsem vylozene zklaman! Jo a ten ala norimberskej proslov uz byl taky moc. ()

A_san

Takový zlatý střed. Hovory mi přišly místy takové dost strojené. Finna chápu jako novou otravnou náhražku za Jar Jara a hlavní záporák si tu masku snad ani sundávat neměl. Zklamání z toho vidět malou ufňukanou holku bylo až moc velké. S ní byl aspoň cool (když zrovna jako vztekavé děcko nemlátil věci kolem). Jinak takových hintů na některé postavy tam bylo požehnaně, takže jsem zvědavá na další díly. člověk to musí vážně brát jako spíše pohádku než cokoliv jiného, jinak by to bylo tak na dvě hvězdy. ()

JackBurda

Návrat Star Wars po letech mě naprosto ohromil. Akce, příběh, postavy, vše perfektní. Další díly maj zaručenou moji přítomnost v kině. ()

mrclTV

Ťažko sa komentuje film, na ktorom vám vadí hlavne príbeh, bez jeho spoilovania to ide iba ťažko. Film by sa mal nazývať remake a nie súčasť novej trilógie, veď tu nie je žiadna novinka, žiadny nový príbeh. Sklamanie. Jedinou inováciou by sa dal nazvať záverečný duel so svetelnými mečmi, pozor bojujeme v snehovej metelici a rúbeme stromy v lese, úžasná novinka! (sakazmus). Tiež mi vadili neskutočne polopatisitické plytké dialógy (napr. Si dôležitý? - Áno som dôležitý, Dokážeš s tým lietať? - Áno, dokážem s tým lietať....atď.) Dej je veľmi predvídateľný už sám osebe a nieto keď je to vlastne kópia už videných predchádzajúcich filmov. Kamoš mi po otázke, čo na to hovorí, povedal: "Bolo to v pohode, efekty boli veľmi dobré, oveľa lepšie ako v minulých častiach....." tu nemôžem súhlasiť, je rok 2015 a značka ako SW si v takomto roku už ani nemôže dovoliť vyzerať zle a tento argument neberiem. Pozerať film iba kvôli efektom? Ja chcem viac! Film po celý čas zo mňa nevidal žiadnu emóciu. Tiež je zbytočne dlhý. Posledných pätnásť minút som si celý čas vravel: "Toto bude posledná scéna. Alebo už táto. A teraz bude koniec." Ale nie, oni to ešte ďalej naťahovali. Bolo to plytké a bojím sa povedať aj nudné. Ľudia sa pri premietaní často smiali na mne nezaujímavých replikách a gagoch. Vrcholom ale bola scéna pri nabíjaní hlavnej zbrane nepriateľa. Pozor, už aj záporáci su eco-bio friendly a ešte neviem čo ešte! "Energiu berieme zo slnka" :D Zopár málo plusov je návrat starých hercov a hudba. K tej hudbe, odznejú všetky klasické skladby, ktoré poznáme už z minulých dielov. Tie su dobré ako vždy... ale ešte viac sa mi páčila nová skladba, ktorá hrala iba v scénach s hlavným záporákom a nemyslím toho psychicky labilného šaška s rytierskym mečom, ten bol slabý ako vyvarený čaj. Ten skutočný záporák, ten mal niečo do seba (a spolu s tou hudbou...to bolo ono) PS: Pri hodnotení epizódy VI som spomenul, že to najhoršie nás ešte len čaká (súdiac z vtedy dostupných trailerov), musím svoje slová vziat späť. Nejde o najhorší počin, šestka je stále najhoršia, ale bolo to celkom vyrovnané. ()

darthvader77 odpad!

Sundej si sakra tu helmu Bene. Vypadáš v ní jako kachna. Je složitý tuhle epizodu hodnoti. Jedná se jednoznačně o zklamání o tom není pochyb, protože tohle je vskutku neinvenční vykradačka. A na tom pořád trvám. Někomu to může přijí hysterické, ale sebelepší režisérské řemeslo nemůže překonat nedostatek invence. Záporák, ať se na to dívám, jak se na to dívám je stále hnusná mánička, hlavní hrdinka je pořád Marry-Sue a akční scény jsou stále neuvěřitelně vykradené hlavně z epizoda IV (stejně jako většina motivů. Co lze pochváli je Rey, protože Daisy Ridley má na to, aby rozjela velikou hereckou kariéru a snad prolomí to prokletí, které provází hlavní role v téhle sáze (viď Haydene). Pokud bude nová trilogie za něco stát, nevylučuji že půjdu s hodnocením na horu, ale podle mne na půlku otázek odpověď nedostaneme a druhá polovina odpovědí nebude dávat smysl, jak trefně napsala Nevada. Ostatně nejsem si úplně jistý, zda je sága v dobrých rukách edit 6.1. 2017: Tak, protože většina odpovědí na otázky, dopadli v ep. VIII, tak jak dopadli, dávám tomuhle plagiátu odpad, protože zmizelo to jediné, co na něm bylo originální. Děkuji ()

Kopite

Keď počujem Star Wars, ako prvé mi napadnú červené a modré svetelné meče, a tých tam veľa, bohužiaľ, nebolo, čo je škoda. Inak ale SUPER pripomenutie série, z ktorej si už ale veľa nepamätám, hoc som väčšinu z nej videl. Takže za 4. ()

Yuri69

Příjemně vypadající, plynoucí a bez tun zbytečných her na efekt, které zabíjely I-III. Jenomže prohřešky proti SW univerzu... to se nepromíjí. Sith, který si na požádání odloží svou masku, pod kterou má načesané dlouhé kadeře!?! Naprostí nováčci, kteří ani netuší, že něco jako ovládnutí Síly existuje už zvládnou mind-tricks... sakra wtf?! Vzít lightsaber a postavit se úspěšně tváři v tvář Sithovi, který má už s mečem pár let máchá... Kde jsou ty roky meditací, studování archivů, odpírání, tréningu, ... Ne, ne, ne, tohle se neodpouští. ()

tavvva

Tak tohle je opravdu dost velké zklamání a urážka dlouholetých fanoušků ... tak na hvězdu a půl, ale nejde to, tak dám jen 1 hvězdu. Film nepřináší nic nového ... teda vlastně ano ... zapomenutelné herce bez charisma. Zlo nám zase udělalo kuličku, akorát trochu větší ... a překvapivě kulička střílí po planetkách .... ooooooooo to jsme ještě nikde neeeeviiiiiděěěěěliiiii. Potvůrka ze vzkříšeného vetřelce nám nahradila pana císaře a nevydařený synek Harrisona Forda (kterého bylo více než zdrávo v předchozích epizodách) nám nahradil pana Vadera a udělali mu novou masku, ke které ale vlastně už nebyl moc důvod. Slečna Daisy Jazz Isobel Ridley je tak dobrá, že zvládá Jediovské umění zcela bez výcviku, čímž ale vůbec vůbec vůůůůbec nebourá kouzlo předchozích epizod. Je to sice celé technicky zdařilé a oku lahodící, ale ... je to děsné krmení sračkama ... jeden WTF za druhým ... Proč a jak vznikla mapa k Lukovi, který se chtěl ukrýt? Když se chci schovat, tak jako budu dělat mapu místa, kam jdu? A odkdy je Luke takový srab, že neřeší svůj průser a místo toho se uteče schovat? Poe Dameron, který nikdy nepilotoval TIE Fighter hned ví, kde v něm co je a radí Finnovi s ovládáním. Obchodník Unkar Plutto si nechá ukrást loď, kterou sám ukradl, a proto ji nechá nehlídanou jen tak venku. Očividně nemá klíčky od dveří a od zapalování a ani nemá žádný imobilizér, tak je zkrátka určena pro každého, kdo ji zrovna ve fantastickém světě Walta Disneyho potřebuje :D V nepředstavitelně obrovském vesmíru slovutný Han Solo narazí náhodou zrovna na svoji ukradenou loď, aneb pravděpodobnost je pouze pro vzdělané a ti se už dnes na filmy přece nekoukají. Slečna Rey v cockpitu uhýbá před střelami hlavou. Pak ještě otevírá vrata od klece přepnutím pojistek velkých jako zavařovačka od okurek?!?!? Opravdu? Máme 21. století a populace se stává více technicky zaměřenou ... takže ... ehm, ok ... přepnutí pojistek! Rathtarové byli při vypuštění v klecích vedle sebe a pak se objevili daleko od sebe a shodou okolností vedle Guavianů a Kanji, kteří vlezli do lodi vzorově z obou stran, aby měli Hana Sola pěkně uprostřed. To je náhodička! Dveře se ale dají ovládat i dotykovým displejem zobrazujícím zrnitý analogový signál z černobílých kamer a jako bonus i kuší?!?!?! Která má tvar kuše proto, aby se s ní těžko manipulovalo a v boji víc zavazela? A nejdůležitější je na ní tětiva!!! Slečna Rey "přemosťuje kompresor" tak, že vytrhne kus plošného spoje ze kterého trčí ježek 40cm dlouhých drátů a tlemí se u toho děsně odborně a nadšeně, že je to na ránu pánvičkou přes držku. A pak tu máme další z úžasných technických termínů ... "termální oscilátor". Seznamte se! A Kylo Ren nejdřív slečnu Rey odmrští vnitřní silou pět metrů daleko a vysoko, div jí nerozštípe lopatky a pak se s ní deset minut sere se světelným mečem? A po minutovém spánku nad propastí, po kterém se vše zvrtne a Rey je jen krůček od hrdinského vítězství, vše přeruší trhlina v zemi, která vznikne přesně mezi ní a Kylo Renem. Těm scénáristům musí tlakem z dutiny lebeční téct hovna ušima, protože jim někdo tak moc kadí do hlavy, že se jim to tam bez průběžného výtoku nemůže vejít. Co se nám to děje s filmovým průmyslem? To už vážně většina filmů musí vznikat jen kvůli výdělku z peněženek tupých ovcí a ne kvůli tomu, že autoři chtějí vytvořit něco úžasného, na co filmoví gurmáni budou koukat rádi i po letech znovu? Prohlašuji, že Star Wars mají pouze 6 epizod a tento humus (pokud tím neurazím humus) k nim nepatří. () (méně) (více)

RyanRainheart

Na jednu stranu úleva, že toto pokračování po tolika letech dopadlo dobře, ale na druhou stranu se nedokážu ubránit pocitu, že je toto pokračování zbytečné. Je těžké pokračovat, když už uběhla tak dlouhá doba a všichni hrdinové žijí své životy v knižním universu, které se Disney rozhodl bojkotovat a vydat svou vlastní cestou (chápu naštvané čtenáře, kteří byli zvyklí na to, že Han měl dvojčata a syna Anakina a Luke syna Bena, no tady je to celé jinak). Co se týká nových hrdinů, tak ti jsou ve směs sympaťáci (Finn, Rey a Dameron), hlavně představitelka Rey dokázala strhnout a lecos naznačuje její spojení s Lukem. Pak je tu ovšek Kaylo, který se měl prezentovat jakožto nový padouch, ale dle většiny nedokázal naplnit padouchovský potenciál (hlavně, kdy si sundá tu svou masku). Já si dovoluji s tímto nesouhlasit, myslím si, že tato postava vzhledem k okolnostem, které jí provází a kterými si prošla, má potenciál, jen zatím není plně vysvětlena, aby byla plně pochopena a zařazena (alespoň doufám, že nám v tomto nová epizoda udělá jasno a nebudeme si muset na pořádné vysvětlení počkat až do roku 2019). Chápat Kayla jakožto přímočarého padoucha, kterými byl třeba císař či potom dále Vader, myslím že nelze. Tato epizoda se bohužel nevyhla některým opakováním a nesmyslům, jako je ta nová Hvězda smrti, co vysává slunce. Celkem mě taky štvalo, že se Luka dočkáme až na konci filmu a musíme si tak na něj počkat dva roky. Jinak celkově ale hodnotím tuto novou kapitolu pozitivně, takže hurá do vzdálené galakxie. ()

DoNotCross

Ten film jsem si dvakrát užil. Poprvé mě ani nenapadlo přemýšlet nad tím, že jsem nedostal, co jsem očekával. Byl jsem nadšený. Tohle je plnokrevné vesmírné dobrodružství ze staré školy, kde nemusíte řešit přebujelé CGI a prkenné herectví. Noví hrdinové jsou skvělí - nic moc se o nich vlastně nedozvíte, ale fandit jim budete od první minuty. Rozhodně se povedlo naprosto famózně podat radost z toho, že se můžete potkat se starými známými a zároveň příběh pokračuje dál. Celá sedmička je o předávání štafety. A ano, v tom je asi taky největší problém, je to jen předěl, mezi událostmi důvěrně známými a něčím, co teprve přijde a doufejme, že bude taky stát za to. Ale celé je to vyvedené s takovou láskou a umem, že vám ty dvě hodinky utečou jako nic. Vesmírné bitvy jsou parádní, šermovačky stylem navazují na starou trilogii, takže se nehraje na efekt a vy prožíváte každou ránu. Drží se to při zemi, ale stačí to. A první zažehnutí prastarého meče modráska je ultimátní fanouškovské blaho. Možná i mě trochu mrzí, že nám J.J. nenaservíroval něco víc kulervoucího a "jen" oprášil staré postupy. Upřímně doufám, že si v tomhle ohledu Disney v epizodě VIII napraví reputaci. Ale je třeba ocenit, že se mu podařilo na odkaz Star Wars navázat mnohokrát lépe, než samotnému Lucasovi parádně vyváženým filmem, který s umem mixuje humor, akci nostalgii a nové postavy a nutí nás počítat dny do "osmičky". Co víc nakonec chtít? P.S. Ač se mi v kině OST zdálo děsně nevýrazné, musím teď po poctivém naposlouchání říct, že to John Williams dokázal i po sedmé. ()

wirtr

Tak start opravdu super, bohužel mi připadalo, že kvalita postupně klesala a zvyšovala se předvídatelnost. Nicméně noví hrdninové jsou velice sympatičtí. Hlavní záporák vypadá správně nevyrovnaně. A i přesto, že mi připadá, že se některé prvky opakují, je to podle mě dobrý nástřel pro další díly. ()

blowup

Zpočátku nastalo uvědomění, že čekám strašně moc, až to není v silách filmu to očekávání splnit. Očekávání je postupně jemně naplňováno. Obraz je úžasný a vlastně si uvědomuji, že IV. - VI. jsem neviděla v kině. Pro mne je to symbolická pohádka, dobro x zlo. V některých chvílích až dojímavé. Pro někoho je to pitomost, já se tetelím blahem. Protože jsem nebyla připravená na jednu scénu, tak i šokem. A: neberte si to tak vážně, někteří. ()

zubrik66

SW sú späť. Film nemá hluché miesto, všetko šlape. Áno Kylo Ren by mohol byť lepší záporák, ale ani Hans Solo nie je klasický Zoro...Výprava nás zavedie na skvelé miesta. ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý