Claw

Opakujeme již zopakované a vykrádáme původní tvorbu... no kdo na tohle může skočit? Raději nebudu odpovídat. Změna režiséra nevede k ničemu zásadnímu, i kdyby to režíroval sám "mistr" Wan, evidentně to skončí u mě stejně. Vše mělo začít a skončit "hardcore - děsivou" jedničkou a film by se po dvaceti letech stal kultem a legendou. Dvojka se dala ještě snést s relativně pozitivním přijetím. Ale trojka už absolutně neměla co vytěžit. Tam kde lekačky předpokládáme, tam jsou. Stará bába, která v každém díle umřít a v dalším se zase objevit s tím, že "tentokrát budeme čelit tomu největšímu zlu", mě už irituje a doslova mě srala. Její "fighty", haha!!, potyčky s démony jsou směšné až ujeté. Film postrádá cokoliv na nějaké inovativnosti a kopíruje díly předchozí. To vede k maximálnímu bodu znudění a ztrapnění teď již trilogie samotné. Co musím ocenit tak vizuál, ten si zachovává standardní vysokou kvalitu oldschoolově "Argentovského" stylu, který prostě oku vnímavého diváka lahodí. Jinak je to zbytečný díl, který nemá nějaký větší význam pro moderní horor... /35%/ ()

SeBig

Když to srovnám s předchozími díly ABSOLUTNÍ propad do hoven. Scénář je dementní, herci taky nic moc, ani jsem se nebál, ale to už asi byla moje blbost, když jsem si to pustil ve dne. ()

korbitch22

Whannell natočil film pro dementní puberťáky, kterých bylo plné kino a pevně věřím, že si to ty vypatlaný krávy nad náma a ty nagelovaný buzny co měli chování larvy hned vedle mocinky moc užili, já bohužel (bohudík?) dávám přednost inteligentním a děsivým hororům, který maj atmosféru a scénář, ze kterého se vám nechce co repliku buď zvracet, nebo se ironicky smát.První dva díly miluju a trojka není nic jiného, než 100x vyluhovaný čaj s minimem invence a děsivě mizernou režijní prací, hlavně co se vedení herců týče.Když jsem furt místo strašení musel poslouchat nějaký slinty smutný babičky a o lásce a pořád tam někdo někoho utěšoval, že mu zemřela maminka, nebo manželka, měl jsem pocit, že sleduju další díl Dynastie.Ani nedokážu popsat, jak mě třetí díl zklamal a jak moc jsem se na něj tešil.Jediný pozitivum bylo pár vtipných momentů, tři infarktový lekačky, bába v černým a hlavní slizoun vypadal taky celkem dobře.Jenže jako celek to vůbec nedrží a když tam běhá ta bába jako Arnold v Komandu a Van Dammovejma kopačkama likviduje démony, šel jsem normálně dokolen a smíchem padal na prdel.Nejlepší část mojí návštevy kina byla, když sem se šel vychcat a vedle v sále dávali Jurský Svět a zkouknul jsem si u otevřených dveří jednu príma bitku.Tak potom tady asi bude něco špatně, že Whannelli???Těžkej propadák.40%. ()

classic

Réžijný debut scenáristu a zároveň herca Leigha Whannella, ktorý si zahral v horrore SAW : Hra o prežitie pod taktovkou MENTORA Jamesa Wana, ktorého považujem za odborníka na tento žáner, nemá skrátka konkurenciu. Bohužiaľ, Leigh sa od neho nič nepriučil, nepôjde ani v jeho stopách, lebo tretí dieľ série Insidious je naozaj zlý príklad dobrého horroru, ktorý vystraší, síce niekoľko infarktových scén som zachytil, t.j zľakol som sa ako malé decko, ale okrem toho je tento film strašne stupidný, lebo herci sú o ničom, najmä Dermot Mulroney je extrémne suchý, toto je vôbec herecký výkon ? Jedine film zachraňuje Lin Shaye, ktorá podstupuje najťažšiu ťarchu na svojom pleci, potom sa film divne zvrtne do pátosu, skôr som sa smial, ako bál... Najslabší dieľ série, pričom už len venovať tomu čas, je zbytočné... Dá sa to v zdraví prežiť, ale málokto vie dnes nakrútiť horror, ktorý by nebol na smiech. Maximálne tak James Wan. ()

VenDulin85

Laik žasne, odborník se diví... (stále se považuju za laika) Toto nemělo mít přízvisko 'Počátek', spíše K-O-N-E-C a hlavně předtím nemělo stát ono slovo, které v nás, wanověrných, budí hrůzu i po letech... Insidious. Jednu hvězdičku dávám za skvělou Lin Shaye, která už z těch hororů taky musí mít pěkný výmaz mozkovny a za těch pár lekaček, které byly pěkné, věru pěkné. ()

heyda

Určitě půjdu proti davu, ale jedničku i dvojku považuju za průměrný horor a rozhodně se neztotožňuju s tak vysokým hodnocením. V případě tohoto pokračování Leigh Whannell (alias Adam ze Saw) udělal asi něco trochu jinak, protože se mu povedlo atmosféru opravdu těžce zahustit a musím říct, že místy jsem se fakt bál. Podle mě nejlepší Insidious, ale nebudu se zlobit, když se mnou nebudete souhlasit. :-))) 75% ()

Pítrs85 odpad!

Mně nikdo Insidious (aka nejlepší horor po roce 2000) znásilňovat nebude, bitcheeeees! Pojďme se tvářit, že toto nemá s Wanovým Insidious nic společného, anebo ještě lépe, že tuten nikdy nevzniklo... ()

hansel97

Rozhodně lepší než dvojka, protože já u hororů fakt nesnáším vaření z předchozích dílů a tam to bylo jen pospojování předchozích událostí. Tady vymysleli super příběh, který se velmi dobře povedlo našroubovat jako prequel na jedničku. Ale kdyby se mi tak moc nelíbila rodina a příběh, který pro tenhle díl vymysleli, tak je to ODPAD. Vážně hodnotím třemi hvězdičkami, jen protože Insidious 2 ode mě dostalo hvězdičky dvě a tohle bylo lepší. Bohužel ať už se povedl po scenáristické stránce film jakkoliv naprosto selhává v těch dalších. Atmosféra na buben, lekačky tam dát snad zapomněli. Každopádně jsem rád, že to takhle pěkně průměrně završili po propadáku, kterým pro mě druhý díl byl. ()

SOLOM.

Když se po skončení solidní jedničky objevily zvěsti, že se budou natáčet další pokračování, zmocnily se mě docela velké obavy z poklesu jejich kvality a ty se bohužel začaly splňovat do puntíku. Zatímco dvojku ještě dokázal Wan ukočírovat alespoň do lehkého nadprůměru a to hlavně díky scénám z minulosti hlavního hrdiny Josha Lamberta a ďábelského Parkera Cranea, trojka už doslova mlela z posledního. Věděl jsem, že půjde o prequel, ale očekával jsem výlet do Joshova dětství a jistou provázanost se „stařenou v černých šatech“ – protože jsem si dopředu nezjišťoval o tomto dílu žádné další informace, ale k mému zklamání, se děj točí okolo úplně jiné rodiny. Wan avizoval už dopředu, že dva díly bohatě stačili a režisérské křeslo přenechal svému kolegovi (Leigh Whannell), který měl na starost scénáře k předchozím dílům a sám na trojce spolupracoval jen coby producent. Whannell už několikrát dokázal, že napsat kvalitní scénář umí, ale tady šlápl chlapec trochu vedle. Nejen že mě samotná zápletka příliš nezaujala, ale ani po režisérské stránce to nevidím na bůhvíjak zajímavé dílo. Trojka je v mých očích nejhorším dílem této série a především jsem se u ní dost často nudil. Během první hodiny jsem se u ní stačil nasnídat, přečíst včerejší tisk a ještě zívat nudou. To se mi u předchozích dílů prostě nestalo. Samozřejmě tento díl má i několik povedených momentů, ale víc než obyčejný ušmudlaný průměr z toho Whannell prostě vyždímat nedokázal. Teprve po uběhnutí první hodiny se dostavilo mírné zlepšení. Atmosféra dostala svěží vítr do plachet a konečně se na scéně objevilo i napětí. Sice v dosti malém množství, ale konečně jsem opět pocítil to, proč jsem si oba předchozí díly docela oblíbil. Postava s maskou na ksichtu, oko v hrdle i přemrštěný souboj jasnovidky s démonem – to jsou hlavní důvody, proč tomu nakonec přece jenom dám alespoň průměrné hodnocení.50% ()

claudel

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 10 - film, který Tě děsí, anebo kterého se děsíš. Na třetí díl více než dobré, byl jsem místy připosraný, což potřebuju a žádám si od dobrého hororu. Scénář sice není výkladní skříní celého filmu, ale já si u hororů vysoké nároky nekladu, když se pětkrát leknu, mám blbé sny nebo se bojím vejít do tmy, jsem spokojený a film splnil svůj účel. Nejlepší díl série je pro mě zatím dvojka. ()

Othello

Tak a tentokrát už no mercy. Film, kterýmu bych rád dal pěstí. Tlesknu-li vám před obličejem, leknete se. I když budete vědět, že to udělám, tak se leknete, protože nikdy nevystihnete přesně ten moment, kdy to provedu. Insidious přibližně desetkrát takto tleskne a to je veškerá jeho ambice. Vše ostatní - příběh, postavy, scéna - je tomu podřízeno. Kamera na něco najede, do toho to něco zařve a doteď bezhlesný orchestr udělá KABOOM o šedesát decibelů výše než dosud nejhlasitější zvuk ve filmu. Jenom proto abyste sebou cukli a pak se zase uvolnili a zasmáli sami sobě. Dříve jsem nechápal, proč někdo toto za peníze dobrovolně vyhledává. Nyní po všech těch Conjuring a Insidious věcech, co mám za sebou, co ukradli kino-prostor jakýmkoli hororovým inovacím a odlišným přístupům a přesto na sebe vždycky desetinásobně vydělaj jsem zahořkle přesvědčen, že na tohle může jít za peníze do kina jen dement. ()

ARI50

Pro mně asi zklamáni , přece je to jen počátek ale přišlo mi příliš dlouhý začátek , pak se to sice všechně pěkně pospojovalo ale nwm chyběl my asi náš dáblik který tam byl až na vteřinku , lekaček tam byla fura což jsem byl velmi rád hudba opět vyborná ale asi sem čekal mnohem víc. ()

Beastmaster4

Pokud bych nesrovnával, musel bych tenhle díl vystřihnout ze série....každý díl je v základu úplně o tom samém, v některém se to povedlo více, v některém - v tomto pak méně. U mě vede dvojka, trojka na mě byla už moc obyčejná, všední....necítil jsem z ní strach ani se mi nestavěli chloupky na těle...obyč. horor, kterej neurazí, ani nenadchne :-/ ()

JASON_X

S pravdou ven - možná ještě ve dvanácti bych byl z tohohle filmu podělaný strachy a v noci se bál vytáhnout hlavu zpod peřiny. Trochu jsem už pozapomněl dva předchozí-následující díly téhle série, ale co se tak dívám do svých komentářů, tenhle se mi líbil asi nejvíc. Budu si muset dát znova jedničku i dvojku, zatím dám tedy trojce provizorní čtyři, ovšem s vyhlídkou na plný počet, protože film mi prostě naprosto skvěle sedl. Čímž si opět potvrzuju fakt, že ono při hodnocení čehokoliv (třeba filmu) hrozně moc záleží na momentální náladě. Měl jsem prostě dneska chuť na nějakou softhorrorovou duchařinu a nečekaně jsem dostal duchařinu místy dokonce hardhorrorovou. Minimálně pět lekaček, u kterých jsem se fakt parádně lekl, bravo. Jednu vážnou výhradu ovšem mám - duchové by po sobě neměli zanechávat asfaltové šlápoty, to mi přišlo dost mimo, i když scénáristovi to vydatně pomohlo. ()

Lucasion

„Come on b*tch!" Tak tohle se mi líbilo. Sice jsem předchozí dva Insidious neviděl, ale docela mě tahle trojka nalákala, abych se na ně podíval. Ve srovnání se Sinister je tohle bohužel trochu jinde. Film začíná hezky klidně a má velmi příjemnou stopáž. Navíc k mé spokojenosti se tu nenajdou žádné gore scény. Zkrátka horor jak má být. Nejvtipnější je asi bubák, který sípe jako Darth Vader a "krotitelé duchů" s trikem Caspera. Insidious 3 Počátek dobře buduje atmosféru. Přes originální nápady jako klepání do zdí a stání za zády. Zatímco Sinister byl lekací a zároveň depresivní, tak tenhle horor je pouze lekací s dobrou atmosférou. Načež mě v kině vyděsila pouze prázdná plechovka koly. Tím samozřejmě nechci srážet tenhle film, je dobrý a pro mě ještě lepší protože to není krvavý horor, ale skvěle atmosférický horor. Takže rozhodně patří k tomu lepšímu na co koukat v budoucnu. / Po druhé projekci už mám i srovnání se staršími díly. V rámci trilogie se mi Počátek líbí víc. Hezky propojuje první dva díly a atmosféra se ani potřetí nevytratila. Sice to nerežíruje Wan, ale Leigh Whannell má s touhle sérii mnoho zkušeností, takže i pod jeho vedením je to děsivá zábava jako předtím. James Wan se navíc ukazuje jako báječný herec! (77 %) ()

luka4615

Aneb jak slušně nakopnutou hororovou sérii poslat do hlubokých vod průměrnosti. Filmy nesoucí název Insidious jsem vždy považoval za něco výjimečného, za něco, co o hodně velký kus přesahuje všechny ostatní horory. Ale co ve finále dostanete zde? Zcela tuctový film, ve kterém nestojí za zmínku nic až na pár skvělých scén. A až na těch pár ojedinělých "lekaček" nemá Insidious 3 nic víc co nabídnout. ()

Morholt

Já bych to k předchozím dílům ani nijak nepřirovnával. Zatímco jednička a dvojka tvořily celek, tohle je samostatná vymítací duchařina a z mého pohledu dobrá. Že se tu vykrádají jiné podobně laděné filmy je mi úplně jedno, protože to je u hororů takřka pravidlem. Bylo tu napětí, parádní strašidlo a několikrát jsem se pěkně lekl, z toho dvakrát kurevsky. A víc jsem ani nechtěl. Pravda, závěrečné zúčtování s bubákem jsem si představoval trošku jinak, ale celkový dojem mi to nijak nepokazilo. Whannell ukázal, že by mu to šlo i na režisérské židličce, tak snad to v příštích filmech potvrdí. 80% ()

ScarPoul

Ďalší príbeh z pera geniálneho Whannella. Insidious 3 je pritom takým tým filmom kedy sa Lin Shaye alias Elise stala tým čím ju poznáme z predchádzajúcich dvoch dielov. Mám rád Whannellové postavy. Páči sa mi svet, ktorý vytvoril a v ktorom sa jeho postavy pohybujú. Rovnako je tam priestor pre vtip, pre potrebnú temnosť, pre lakačky aj pre pekné emócie. Všetko je to dávkované rovnomerne a v zásade to v rámci žánru funguje aj keď ho žánrovo neposúva ďalej, čo by sa v prípade 3. dielu žiadalo. Finále mohlo byť tiež podstatne vyhrotenejšie. Takže - má to svoje chyby, ale zároveň je to stále to lepšie čo sa dá na poli duchárskych filmov vidieť. Plus mám pre sériu očividne slabosť. Asi som jeden z tých, čo by veľmi chcel ďalší diel. Uvidíme. ()

Mike.Myers

Insidious 3 se drží ve stejných kolejích jako předchozí díly a i díky tomuto dílu bylo naprosto zřejmé jaký je rozdíl když Whannell dělá s Wanem a když ne. Jelikož 1 díl byl přeci jen horor s motivem nahnat nám hrůzu, tak druhý byl o příběhu, který byl naprosto skvěle propracovaný. Trojka je něco jako hybrid mezi oběma díly a musím říct, že hlavní záporák mě bavil asi do chvíle než se přišlo na jeho příběh.. Vyvrcholení této série byl jednoznačně díl 2. Musím říct za sebe 70%...Scéna kde se objeví Wan mě osobně hodně rozesmála ()

BoPo

Insidious 1 a 2 sú neoddeliteľne poprepletané. Kapitola 3 naproti tomu pôsobí ako nevlastný súrodenec, ktorý má rovnakého tatínka, ale na svojich starších súrodencov sa vôbec nepodobá. Aj ten kto je neznalec sveta Insidious, tak môže bezproblémovo skúsiť trojku, nenastúpi žiaden pocit príbehovej stratenosti, ale určite si tým spôsobí nechuť absolvovať sériu v poradí 3,1,2. Najslabšia časť, ktorá len využíva zabehnutú značku. Franšíza odsúdená k nízkej návštevnosti. ()

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu