Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Legas

Kdysi mě docela vzal Vymítač ďábla a občas jsem se pěkně vylekal (třebas u Pod povrchem), ale abych tři dny nemohl usnout a měl "bobky" z učesaných holčiček v noční košili... "Nejhorší" horor za posledních pět let minimálně. Po shlédnutí japonského originálu Ring musím uznat, že je to snad poprvé, co se američanům podařilo původní předlohu opravdu dobře vylepšit - hlavně v detailech, které vás nenechají usnout. Příběh je komplikovanější, napínavější a pravda - méně přehledný, ale to je daň za pointu, která vás po všech těch "bu, bu, bu" připravý na hrůzné finále. ()

InJo

Mysteriózní horor, ve kterém se až do konce skoro nic neděje, ale jeho formální stránka vás rozdrtí na kousíčky. Některé scény jsou úžasně mrazivé a 'hororové' v tom nejlepším smyslu slova (obsah kazety, kůň na trajektu, závěr u Noaha v bytě). 90 % ()

IQ Tiqe

Výborný thriller, dějový, poutavý a napínavý. Sice mi vadilo to "mysteriózno", ale řekl jsem si, že to skousnu a nebudu si kazit dojem. Dalo se to, ale stále se mi hlavou honily dvě otázky - JAK a PROČ. Ke konci u mě následovalo pár zvratů - napřed beznaděj, že vše vyšumí a film bude zklamání (taky mě napdalay poznámky o laciné symbilice), následně jsem dostal odpověď na otázku PROČ, abych za pár minut zjistil, že jsem se jen mýlil. Takže pouze tuším PROČ, ale nemám zdání JAK. Zato samotný konec (který rozhodl o 4*) byl GENIÁLNÍ - vidět Kruh v noci a sám doma, nevím, jaké bych měl spaní. ()

Sonnery

Během filmu mě stále provázel takový nepříjemně hlodající pocit, který se mě držel i na zpáteční cestě z kina domů, když jsem se držel tyče a i tyče v autobuse. Přiznám se, že kdyby mi v tu chvíli zazvonil telefon asi by ze mě vypadlo cosi mazlavého a těžko definovatelného. ()

HoneyBunny

Vše potřebné už bylo řečeno, proto já jen dodám, že Kruhu by neuškodilo, kdyby byl o něco delší a vysvětlilo se pár věcí, které mi nebyly tak úplně jasné (a o kterých se z pochopitelných důvodů nemůžu rozepisovat). ()

Jordan

Na tento film som bol v kine s (vtedy) nastávajúcou frajerkou a vzalo ma to. Potom som si ho pozrel ešte raz, v súkromí a pokoji a opäť ma to vzalo. Ono to nie je horor, ale podarený a desivý thriller. Na americké pomery nadpriemer. Veľmi dobrá hudba a skvostná kamera ()

Kudly4

Tak mám druhý, největší rest ze tří úspěšně za sebou (první byl 3:15 zemřeš). Vidět The Ring v dětství na VHS věřím, že bych byl vystrašený k smrti, dnes už to na mě tolik nezapůsobilo, proto "pouze" 4*. Každopádně, je to výborný, dnes už kultovní Horor s velkým Há, s depresivní atmosférou a nádhernou Naomi v hlavní roli a jsem rád, že jsem ho už konečně viděl. ()

Anderton

Film sprevádzala povesť najstrašidelnejšieho hororu v histórii, no ťažko povedať, príliš vela som ich nevidel. Pri Oku som sa bál ešte o niečo viac, ale Kruh má lepší scenár a celkové vyznenie (dievča ako metafora televízora!) a lepšie vyvrcholenie. Tento film vyvolal hystériu po remakoch ázijských hororov v Hollywoode, ako to dopadlo, všetci vieme. Kruh, ako pionier odrody žánru v USA je najlepší. ()

Frajer42

Film jsem viděl hrozně dávno. V dobách, kdy jsem ještě u hororů pociťoval něco čemu se říká strach a pamatuji si, že tenkrát jsem se docela bál. Alespoň tedy při prvním zhlédnutí, a to i přesto, že již tenkrát videokazety příliš nefrčely a byl jsem tedy relativně mimo nebezpečí. Pamatuji si, jak jsem v napětí očekával, kdo tam vlastně vraždí a jakmile jsem se to dozvěděl, tak mě můj přítel strach opustil. Atmosféra ve filmu byla mrazivá až do samého konce, což se rozhodně nedá říct o jeho druhém dílu. Ale to už je jiný příběh... ()

Kothy

Jeden z nejlepších hororů, co znám. Samara je opravdu děsivá. Naomi Watts je ve své roli skvělá. :) Ve Scary Movie 3 si z toho pěkně vystřelili: "Cindy, další bílá holka spadla do studny. 50-ti černochům dneska policajti natrhli prdel, ale svět se zblázní kvůli jedný bílý holce, která zahučela do studny." :D ()

boshke

Nejsem žádný fanoušek hororu a Kruh byl spíše splnění domácího úkolu (projetí žebříčku) než zájem. Nebavil mne poprvé, nebavil mne ani podruhé... 50% ()

MikeCool

Kdybych si měl vzpomenout na horor, který mi naháněl největší hrůzu, tak by má odpověď zněla: KRUH. Poprvé jsem americký Kruh viděl v mých cca sedmi letech a byla to moje vůbec první zkušenost s "duchařským" hororem. Po shlédnutí tohoto thrillerového hororu jsem měl noční můry a furt se bojím té studny, ze které vyleze ta nechutně vypadající Samara (Sadako), jenž je zřejmě jediná hororová bytost, která mi do teď nahání hrůzu v očích. Jinak musím podotknout, že to mělo nádherný příběh s perfektním atmosféricky mysteriózním obalem. ()

Sašenka165

Hodně dobrý film. Nemůžu ani říct horor, protože horor je to jen místama. Ač mě tedy děsil slušně, nebála jsem se pak přejít pokoj, což se mi u jiných hororů stává. Každopádně mě Kruh hodně bavil a byla jsem napjatá, jak to celé dopadne. Dost mě překvapil otevřený konec (jistě, vnímám to jako prostředek k případnému natočení dalšího dílu, ale přece jenom...). Naomi Watts byla v roli vyděšené matky opravdu dobrá a křičet umí slušně :). Martin Henderson je zase sympaťák. Kruh je vlastně tak trochu legendou, protože od chvíle co byl natočen, nesmí v žádném podobném filmu chybět bledá holčička s dlouhými tmavými vlasy. Prostě jsem se zabavila, i když to není dokonalý film. ()

Slartibarkfast

Ano.. je to bezesporu jeden z nejpoutavějších hororů, který má dokonce i děj, a to velmi složitý a propracovaný do každého detailu. Bál jsem se a to dost. A lže kdo říká že ne.. úžasné efekty, detektivní pachtění po každé možnosti jak se z té patálie dostat, velice originální nápad.. prostě výborný a opravdu děsivý horor, ve kterém nejsou třeba litry krve. Prostě stačí člověka totálně zdeptat a dostat ho na samotné dno zoufalství. Výborná práce 90% ()

nascendi

Horor ako žáner ma nezaujíma, ale Kruh mal nad 80 %, takže pozrieť si ho bolo povinnosťou. Nerozčúlil ma, takže mu patria tri hviezdičky. Pre istotu som si ho pozrel cez deň. Ľakačky nemám rád, ale za zľaknutie sa nehanbím, pretože ho považujem za prirodzenú reakciu organizmu. Neľakajú sa iba tupci, u ktorých podnet nedokáže vyvolať adekvátnu reakciu. Keď sa k ľakačkám uchyľujú režiséri, považujem to od nich za podraz a nedostatok invencie. Zľaknutie nie je ťažké vyvolať, za ťažké považujem vyvolanie úzkosti. A úzkosť som zatiaľ pocítil iba u Psycha a Osvietenia. U tohto Ringu ani náhodou. ()

PetrPan

Pohříchu vynikající horor s podmanivou hudbou a mrazivým napětím, vyniká především svou hutnou atmosférou tajemna a vrcholí v hrůzyplném finále, pro mne jeden z nejlepších hororů poslední doby ()

nash.

Dodnes si pamatuji, že to kdysi v kině byl po hodně dlouhé době horror, který mě opravdu dokázal vyděsit a po jehož skončení jsem si si říkal, že "to byla fakt síla". Repríza po letech jen potvrdila, jak dobrý zástupce svého žánru to je. Děsivá, výtečně vykreslená atmoséfra, bravurní práce s klasickými žánrovými prvky, postupně odhalované a do sebe zapadající střípky záhady, několik šokujcích scén, nechybí překvapení, zvraty ani vizuálně zajímavé obrazy. A k tomu Samara, jeden z nejpůsobivějších filmových bubáků, mísící dětskou nevinost se smrtící hrozbou, zlobu a smutek. Například scéna jejího "výslechu" v nemocnici ta mě dostala tak, že ni nikdy nezapomenu. ()

Arsenal83

Atmosférou jeden z najlepších thrillerových hororov vôbec, premyslený, zaujímavý a aj vystraší pri sledovaní v tme, hoci bol už komediálne niekoľkokrát sprznený. V porovnaní s japonskou verziou navyše dobre rozpoznať hercov. Naomi Watts úplne skvelá. ()

Slarque

Mám rád horory, které se nesnaží divákům obrátit žaludek, ale staví spíše na vybudování atmosféry. A i když jsem to od režiséra Honu na myš nečekal, právě tohle se mu povedlo. Perfektní kamera, střih, hudba, docela slušný scénář, na Hollywood překvapivě inteligentní. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006