Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chain Saw Massacre (více)

Sally se dozví, že vandalové údajně znesvětili hrob jejího dědečka. Spolu se svým ochrnutým bratrem Franklinem a přáteli se pouští do vyšetřování. Po návštěvě staré rodinné farmy zjistí, že v jejím sousedství žije skupina šílených, vraždících psanců. (Cinemax)

AdamDudas

Audio: 50% Vizuál: 80% Scenár: 90% Drsné, eskalujúce, dynamické, surové... nádherné. Celkové hodnotenie The Texas Chain Saw Massacre-u : 85% ()

baron156

Chtěl jsem se bát a bál jsem se. Trochu slasher horor s pořádnou dávkou brutality a krvavých scén. Dobrej brutál. ()

NinaWil

Proboha co to mělo být?! Celý film byl nudný od začátku až do konce. Jediný leatherface byl nějak zajímavý. Od chvíle kdy začala honička se Sally jsem si přála, aby už jí konečně zabil, abych už nemusela poslouchat to její děsně hrané histerické ječení a sledovat ten její komický běh kdy rozhazovala rukama div si nevyhodila klouby v ramenu. Dost mě také mrzelo, že se nijak nerozvedl příběh té mentální rodiny. A i přes to, že se hlavní hrdinka (která tam stejně moc textu neměla) zachránila, nepřestala ječet ani na konci.. Zkrátka zklamání na plné čáře. Čekala jsem, že když má takové hodnocení na csfd a když je Leatherface tak proslulý zabiják, že to bude aspoň průměrný film. Ale už po 30ti minutách jsem si přála aby byl konec. ()

Feacher

Hororová klasika, za mě strašný psycho.. člověk aby na normálního člověka taky jednou narazil.. film je postavený na jednoduchosti, zadne vyrazne zapletky, žádné velké zvraty, žádné přehnané efekty... Nejdesivejsi na tom je právě ta jednoduchost, jak pár mentálně labilnich lidi stačí potkat a je neštěstí na světě.. ()

IsiaTed

Film na mě působil velice děsivě - jak po zvukové, tak vizuální stránce. "Soundtrack" představuje hrozivý šelest, který ovšem ve spojením s vizuální stránkou filmu (obzvlášť záběry na šílené členy rodiny a vyděšenou Sally) tvoří pro mě povedený horor. Film nesází na přehnané výstřiky krve a hnijící vnitřnosti, ale na psychiku člověka a to je podle mě pro hororový žánr důležitý a nemělo by to být podceňováno. Musím zde vyzdvihnout herecký výkony Edwina Neala (stopaře), Jima Siedowa (hlava rodiny) a Gunnara Hansena (Leatherface), kvůli kterým je tenhle film ještě děsivější. Jediné co mě trochu zklamalo je zápletka samotná a dialogy. Tyhle dvě věci tvoří slabší část filmu. Jinak celkově moc povedený film. ()

Mahoney88

...samozrejme jeden z najlepších hororov vôbec, nehovoriac o žánry hixploitation ako takom. Nemá asi cenu rozpisovať hrôzy tohto filmu, stačí sa len dostať po začiatočné titulky a pocit nepríjemnej nepohody neľútostivo opantá každého zdravo zmýšľajúceho človeka. Možno jediný film, ktorý nedevastoval len audiovizuálnym terorom, ale aj akýmsi hnilobným, mrtvolným zápachom, ktorý vždy pri jeho sledovaní cítim... ()

Destoroyah

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Pri tomto filme mi bolo naozaj zle ale taký dobrý slasher som už naozaj dávno nepozeral. Postavy síce hrajú celkom amatérsky, a aj to iba niekedy ale väčšinou hrali dobre. Krvi až až, kriku tiež a nepríjemná atmosféra bola naozaj výborná. A na konci takzvaná posledná večera niesla atmošku tiež mrazivú. Za mňa naozaj podarený horor ktorý má určité miesto v mojom srdci. HODNOTENIE: 8/10 ()

LadyCroft

Film, na kterém už mohutně zapracoval zub času. Ale samozřejmě tomuto i podobným starým klasikám je nutno vzdávat hold už jen proto, že se díky nim žánr posouval kupředu. Umím si představit, že v sedmdesátkách se u toho diváci podělávali strachy, dneska je to zdlouhavé, předvídatelné a trapno-legrační. Jediné, co mě pobavilo, byl originální cucající dědeček ("děda je nejlepší"). ()

Jansuper

No tyvole když sem si ten film zapínál sem si říkal že to bude totální píčovina ale nakonec je to Teda fakt šílenej brutální psycho trýznící hnus kterej si myslím že by spousta lidí nebylo schopných ani dokoukat, slyšel seml že lidi utíkali z kina tehdy, a jako fakt se Teda vůbec nedivím i na mě to Teda bylo šílený a to krváky miluju ale tohle nejen že byl krvak ale fakt ta scéna jak tam byly hromady kostí a ta holka tam spadne do toho a úplně se jí z toho trýzní mysl nebo to jak tam leatherface rozsekal toho Franklina, no tvl Franklina mi bylo líto byl na vozíku prostě úplně omezený na životě a leatherface ho nemilosrdně rozřezal, jako fakt dobrý a pestrý na začátku si to naši hrdinové nevědomky o tom co je čeká jen tak jedou Texasem a pak budou naši hrdinové šmejdit najdou leatherface a jeho šílené rodiny dům a masakr začne nejdřív je tam leatherface vyvraždí a pak poslední holku co přežila leatherface napínavě nahání v houští s motorovou pilou a nakonec jí budou mučit v tom domě kde to bylo Teda fakt ale humusácký Teda, a leatherface na Konci pěkně zatancoval a aspoň tu leatherface byl nemilosrdný psychopatický zvrácený vrah, ale jako když si vemu v jakem roce to natočily to bylo docela těžké natočit v tom roce na ten rok fakt pěkně natočené a jaký musel v té době lidem ten film být nepříjemně hnusný, za mě fakt top film ()

stromtrupr13

Musím říct, že od kultovní klasiky jsem čekal mnohem víc. Po všech těch letech poslouchání ze všech koutků internetu, jak je tento film úžásný, děsivý, atmosférický a nevim co ještě, jsem měl poměrně vysoké očekávání. Bohužel, jsem naprosto zklamaný. Myslim si, že tento film je neskutečně přeceňovaný, jen protože je to dědeček všech slasherů, neznamená že bude i dobrý. Tento snímek můžu pochválit za hezkou kinematografii a zajímavý sound design. Hodně se mi líbilo míšení zvuků různých nástrojů s hudbou a následné sladění tohoto audia s vizuály. Set design byl velmi povedený a celkově ztvárnění Texasu bylo na jedničku. To je bohužel zhruba tak vše, co se mi na filmu líbilo. Nepřišel mi nijak strašidelný a nebo atmosférický. Smrti postav byly náhodné a nenachaly na mně žádný dopad. Ke konci už to bylo i vyloženě otravné, neustálí křik Sally mě zhruba po 2 minutách přestal bavit a její postava pro mě nebyla nijak sympatická, vlastně žádná z postav nebyla. Scénář je tuctový, ale na svou dobu asi poměrně originální. Dialogy jsou takové, jaké byste od slasheru čekali, jen teda s tou vyjímkou že všichni mají výrazný jižanský přízvuk. Popravdě jsem se u filmu víckrát smál, než se bál. Film jsem si tedy ve výsledku i lehce užil, ale ze všech špatných důvodů. ()

Sylas

Tento Texaský masakr motorovou pilou je tím nejlepším co můžete od této série dostat. Velice brutální kousek, ale krátký film, který určitě stojí za to. Buranská psycho rodina tak jak má být a ani sám drákula nechybí v této ujeté rodině a pak tu máme samotného Leatherface, který sice neřeže motorovkou stromy, ale nahání lidi což je samozřejmě větší zábava. Jatka, psycho, krev, brutalita, nechutnost, atmosféra, domeček, prostředí, kvalita, kamera a celkově i postavy na vysoké úrovni a já byl více než spokojený a rozhodně jsem se nenudil, takže určitě doporučuji. ()

CheeseFigure

Bože, ten vozíčkar bol otravný. Prekvapilo ma, ako je to dobre natočené. Niektoré zábery boli fakt pekné (nemyslím teraz na tie mierené zospodu na zadky herečiek). Čo sa týka násilia, tak si viem predstaviť, že vo svojej dobe to mohol byť šok, dnes to ale neprekvapí ani nešokuje. Dej je jednoduchý, ale k takémuto filmu komplexný dej nepotrebujeme. Mierne ma prekvapilo, ako šla ústredná skupina rýchlo dole. Čakal som, že medzi jednotlivými mordami (ktoré sú slušne spravené) bude väčší rozostup. Priznám sa, že niektoré scény mi prišli mierne komické. Ale ako celok som s týmto filmom spokojný. Dobre som sa rozhodol osláviť Dušičky. ()

JaRCii

Stále neviem prečo to má taký kult medzi horormi. Ten film má zbytočne zdĺhavo posunutú akciu takmer na koniec, dovtedy je to také pozvoľné nezaujímavé gradovanie a ploché postavy a aj ich výkony. Vo filme je pár pekných strašidelných/desivých detailov a aj istá snaha navodiť desivosť a znechutenie, avšak ten film zostarol extrémne zlé a je to na ňom cítiť, pritom nemusí mať hektolitre umelej krvi ale akákoľvek absencia obrazovej desivosti, keď ten film má byť na tom založený je divná. To, že postavy robia logické nezmysly by sa dalo ospravedlniť rokom vzniku, avšak stále je to nuda, ktorá ani pri konci reálne poriadne nevyeskaluje. Leatherface sa stal zapamätateľným kultom, ostatok scény vystavenej okolo neho je nudne nedesivý. ()

Orion12

V době vydání to musel být opravdu masakr. Film po 40 letech stále funguje jako jednohubka. Není děsivý, ale je odporný. Film ve své době nastavil latku pro budoucí slasher horrory. Člověk který vyrostl na novém podání texaského masakru z roku 2006 tak tohle byl pro mě druhý nejlepší díl. Cením lokace, které i po delší době vypadají super a závěrečná část filmu je prostě odporná a vyděsí vás sama o sobě. 6/10 ()

flyer.nick

Natočit to někdo takhle dnes, zadupou ho do země. Natočit to v sedmdesátkách, tak ještě po padesáti letech to budou všichni stavět na piedestal. Ne že by to bylo špatné, ale proti takovému Halloweenu mi to přijde zbytečně přechválené. Výhodou ale je, že se tehdy nehrálo na kdoví jaké cenzury, korektnost nebo podobně a ta syrovost, která z toho prýští na všechny strany, tomu dodává ty kvality. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

James Wan chystá Prokletí Salemu

James Wan chystá Prokletí Salemu

24.04.2019

Éra filmových adaptací hororů od Stephena Kinga pokračuje. Producent a režisér James Wan (V zajetí démonů, Insidious) teď čerstvě oznámil novou verzi Prokletí Salemu, které bylo v minulosti… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky