Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele kwoky k tomuto seriálu (202)

Nemesis (2000) (S03E22)

Jak řekl Oneill: "Máme tu brouky." Asgardi situaci tak úplně nezvládají a SG1 musí kamikaze stylem zachraňovat je, lidstvo i sebe. Akcí našlapaný díl, ve kterém se dozvíme i spoustu podrobností o Asgardských technologiích. Posledních pět vteřin epizody je pak pěkně děsivých. ()

Malá vítězství (2000) (S04E01)

Zahajujeme ikonickou úvodní scénou s ponorkou, ze které hrozí menší noční můry. "Rád Vám podám hlášení, ale napřed se sám ohlásím v příjemné horké sprše." Pořádně napínavá epizoda, ve které jde o hodně. Grafika při boji Asgardů s replikátory byla trošku trapná, ale jinak tenhle díl nemá chybu. ()

Druhá strana (2000) (S04E02)

Pro mě jeden z nejlepších dílů Hvězdné brány. Děj se postupně odkrývá, postavy získávají jasnější obrysy a vyplouvají na povrch věci, které měly zůstat utajené. A závěrečný pohled Carterové tomu dává velmi silnou tečku. Na tenhle díl se podívám kdykoliv rád znovu. ()

Odkaz Ataniků (2000) (S04E03)

"Dobrá, dostali jste nás. Jen žádný krí." :) Zajímavá technologie, pěkná Tokra, zajímavé motivy a pěkný podraz na SG1. ()

Na rozcestí (2000) (S04E04)

Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi tahle epizoda líbí fakt hodně nebo ne. Linka s komunikací se symbiontem je velmi dobrá a zasloužila by si ještě trochu víc rozpracovat. Na druhou stranu tvůrci přitvrdili s kostýmem Anise a Tealcovo chování okolo Shanac nedávalo moc smysl. ()

Rozděl a panuj (2000) (S04E05)

Zajímavá technologie implantování "programu" na zabíjení nic netušícím lidem přináší dramatickou epizodu. Když už to vypadalo, že se vztah Carterové a Oneilla posune někam dál, nakonec z toho nebylo nic. A jestli to takhle půjde dál ještě pár dílů, bude Anise nahoře bez. ()

Časová smyčka (2000) (S04E06)

"- Zrovna uprostřed nápřahu sakra!" Nejlepší díl SG1. Napínavý, vtipný, citlivý. Nemám co vytknout. "- Padám z té smyčky pryč... Řeknu ti Tealcu, že jestli brzy nezjistíme, jak z toho ven, tak se zcvoknu. Zcvoknu... to znamená přijít o rozum. Zbláznit se. Zešílet. Zmagořit. Přestat se ovládat, mít o kolečko víc, plácat pátý přes devátý, ZBLBNOOUT!!!" ()

Vodní brána (2000) (S04E07)

Rusko, inteligentní voda, praskající ponorka, mrtvoly kam se podíváš... Jo, zajímavý díl. Líbilo se mi i postupné odhalování pravdy, i když to bylo celé hodně přímočaré. A fakt hodně by mě zajímala motivace Mayborna, proč spolupracoval s Rusy a všechno jim vyslepičil. ()

První hostitelé (2000) (S04E08)

Skvělý díl o Unasech. Danielovi se podaří s mladým Unasem několika málo slovy a gesty domluvit a tím zahájit proces spřátelení. Pokud se vám tento díl také líbí, mrkněte na Star Trek TNG S05E02 - Darmok, kde se řeší podobná tématika. ()

Spálená země (2000) (S04E09)

Dilema zániku civilizací. Kdo má větší právo na přežití? SG1 to nakonec přece jen vyřeší a dočkáme se nefalšovaného (až skoro dojemného) "hepáče". Jen teda Oneillova snaha řešit to silou mi tady byla opravdu hodně nesympatická. ()

Pod povrchem (2000) (S04E10)

Trochu slabší epizoda. Hrátky s pamětí už tu byly, SG1 dřela už v Sókarově pekle, tak tady je to jen zkombinované dohromady. Tři a půl. ()

Není cesty zpět (2000) (S04E11)

Díl o paranoidním bláznovi Martinovi, který tak úplně paranoidní blázen není. Dalo nám to možnost prožít jednu epizodu na Zemi, ale nijak zvlášť mě to nebavilo. Nejde o špatný díl, ale jen tak klouže po povrchu, nic pořádného se v něm nestane a je tu i pár logických chybek. ()

Zkušební let (2000) (S04E12)

Jednoduchý, ale přesto parádně dramatický díl o testu nového letounu, který se najednou splaší a vyrazí směrem do vesmíru. Krásná ukázka toho, že aby vznikla super epizoda, není potřeba vymýšlet nic složitého. ()

Kletba (2000) (S04E13)

Kolik ještě těch goauldů na Zemi máme? Přijde mi, že to scénáristi už trochu přehánějí. Tady jim to ale ještě odpustím, protože jsme měli možnost nahlédnout do minulosti Daniela Jacksona. Neměl to před nástupem k SG1 vůbec jednoduché. Díl se mi líbil, výborně vygradoval a slibuje další zajímavou zápletku v budoucnu. ()

Hadí zášť (2000) (S04E14)

Jestli kvůli něčemu stojí za to tenhle díl vidět, tak je to mučení Tealca. Ta bolest musí být strašná a on přesto odolává. Inspirující nejen pro ostatní Jaffy na palubě, ale i pro mě. Mezitím SG1 vymyslí plán na ukradení a přeprogramování miny, který úplně nejde podle předpokladů. Napětí je tu tedy víc než dost. Bohužel vyvrcholení dílu s HerUrem a Apophisem je natahované a nějaké slabé - dojem na mě neudělalo. 3,5* ()

Řetězová reakce (2001) (S04E15)

Hammond odstupuje, na jeho místo nastupuje arogantní šulín a ukazuje se, že to není náhoda. Nový generál svými rozkazy způsobí zkázu planety a málem i Země, i když mu všichni říkají, že je to opravdu riskantní. A mezitím se Oneill spolu s Maybournem vydávají do slizských hlubin politiky a tajných služeb. Obě linky měly něco do sebe, hlavně rozhovor s Kinseym a panika v očích nového generála stojí za vidění. ()

Rok 2010 (2001) (S04E16)

Zajímavý pohled na budoucnost, která je tak sluníčková, až je to celé špatně. Líbí se mi nápad s odesláním vzkazu zpět do minulosti tak, aby ho ti z minulosti pochopili a řídili se jím. Hodně mi ale nesedělo to, jak se najednou zjistilo, co se děje. To spolu lidi definitivně přestali mluvit? ()

Absolutní moc (2001) (S04E17)

Po S02E05 tu máme další epizodu, kde je Daniel bezohledný magor přesvědčený o své neomylnosti. Výborně gradující díl. "- Po fyzické stránce mu nic není, aspoň jsem nic nenašla." "- Až na skutečnost, že je v kómatu." Lidé, ať jsou sebevíc uvědomělí, stále mohou snadno sklouznout k egoizmu a božskému komplexu. Není snadné to zvládnout. ()

Světlo (2001) (S04E18)

Goauldské feťácké doupě oddělá několik lidí a skoro dostane i celou SG1. Zajímavě "jiná" epizoda zakončená silnou filozofickou myšlenkou. "- Počkejte ještě... Jestli je to opravdu harsesis..." "- Ano je." "- ... stále ještě od něho můžeme získat velmi cenné informace." "- Nemůžete." "- Tomu nerozumím." "- Já vím." ()

Zázračné dítě (2001) (S04E19)

"Carterová, jestli s sebou vezme jen jednu jedinou složku, zastřelte ho." Zajímavý díl o tom, jak arogantní a nesympatická blbka dostane odměnu v podobě mise na jinou planetu ("je to měsíc"). A tahle vědecká a rutinní mise se změní v boj o život poté, co jeden z vědců zajme místní organizmus do elektrického pole. Závěr je pak pořádně napínavý. "- A co výstraha?" "- Budu střílet." "- Myslel jsem spíš něco jako "tak na tři"... Jedna..." (prásk) (leží na zemi) "Dva... Sakra, řekl jsem na tři." ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě