Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele Jan.Cada1 k tomuto seriálu (224)

V hrobce (2001) (S05E08)

Temnější epizoda, ve které spolupracují Rusové a SG-1. Samozřejmě Rusové opět vykresleni jako ti zlí a co si neváží lidských životů - což je ale možná ve finále i pravda... ()

Mezi dvěma ohni (2001) (S05E09)

Opět další skvělá epizoda s Tollány. Všechny díly s Tollánci jsou topka! ()

Rok 2001 (2001) (S05E10)

Opravdu originální díl, moc jsem se bavil. ()

Zoufalé řešení (2001) (S05E11)

Díl z lidského prostředí, ve kterém se nám vyrýsuje další zajímavý záporák. ()

Seriál Červí díra (2001) (S05E12)

Nevím, já tyto parodické epizody fakt nesnáším a vůbec si je neužívám. Přijde mi to trapné a u téhle jsem dokonce usnul. ()

Zkouška ohněm (2002) (S05E13)

Dost nápadná několika úrovňová zkouška. Divák nemá kromě Hailleyové žádný vztah k těmto kadetům, slabší díl. ()

48 hodin (2002) (S05E14)

První díl Stargate, kde se setkáváme s mojí velice oblíbenou postavou, specielně v Atlantis, Rodney McKayem. ()

Poslední boj (2002) (S05E16)

Rozzuzlení dvojdílu, už ne tak dobrý jako první část. ()

Kritický bod (2002) (S05E17)

Scénáristicky povedená epizoda, avšak nevím, zda by řešení fungovalo s tím jak jsou nastavena pravidla cestování s hyperpohonem. ()

Bojovník (2002) (S05E18)

Dobrá epizoda, akorát nechápu, jak nemohli Teal'c ani Brai'tac poznat tak jasný podraz. ()

Hrozba (2002) (S05E19)

Dozvíme se v díle o původu replikátorů a pochopili jsme, jak fungují a čím jsou motivováni. ()

Strážce (2002) (S05E20)

Po druhém nebo třetím zhlédnutí snižuji hodnocení, díl až tak zajímavý není. ()

Velká cesta (2002) (S05E21)

Velmi emotivní díl, ve kterém se poprvé rozpadne stará dobrá SG-1. Daniel dosáhne osvícení - ideální scénáristický krok, jelikož se s tím dá (a také bude) pracovat dále. ()

Překvapivá odhalení (2002) (S05E22)

Nová technologie zpracování Asgardů je vidět v akci. Povedené epizoda, ve které se více potkáváme s Anubisem - opravdu velmi silným nepřítelem. ()

Série 6 (2002) (S06)

Frekvence silných epizod stále nižší a nižší každou sérií. Z této série bych především vyzdvihl poslední díl Kruh se uzavírá. Změna v hereckém obsazení Daniela za Jonase seriálu neprospěla, avšak tvůrce k tomuto rozhodnutí tlačily jiné důvody. Celkově pořád stále dobrá série, SG byla již však v této době za svou největší slávou. ()

Spása I. (2002) (S06E01)

Šestá série začíná skvělým dvoj dílem Spása 1 a 2, kde se setkáváme s prvním skutečným kosmickým plavidlem lidí. ()

Spása II. (2002) (S06E02)

Šestá série začíná skvělým dvoj dílem Spása 1 a 2, kde se setkáváme s prvním skutečným kosmickým plavidlem lidí. Chemie Samantha Rodney funguje skvěle. ()

Havárie (2002) (S06E03)

Dramatický díl, který je jasně určen pro vybudování vztahu diváka k Jonasi. ()

V zajetí ledu (2002) (S06E04)

Díl o Antikách a také se dozvídáme od Fraserové obrovskou zprávu, která úplně mění pohled na lidstvo. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě