Sedmnáctiletý Tomáš má rád koně a trpělivě se o ně stará. Ve volných chvílích sní o drsné romantice skutečných kovbojů. Netuší, že právě on pomůže odhalit pachatele skutečné loupeže. (oficiální text distributora)

nervoznideda

tento film jsem viděl v kině Blaník na VN ,když mi bylo 17 nedám na něj dopustit deda:-)nyní je mi 77 :-)v té době byly moderní tzv švédské košile bože kde jsou ty časy, kdy nám bylo 17 :-) ten začátek neměl chybu :-) ()

Historik

Stále moc dobrý film. Jen nesouhlasím se závěrem, který vyznívá v tom smyslu, že hlavního hrdinu "to konečně pustilo". Mě teda ne. A snad i proto se na ten film vždycky rád podívám. ()

fragre

Hezká a barevná československá jednotně zemědělská kovbojka. Pěkné exteriéry a zdařilá úvodní písnička, kterou lze dodnes zaslechnout u trampských ohňů. ()

blackrain

Westernový kabát té kriminální zápletce moc sluší. Šikovně jsou tady promíchané různé žánry a nic není překombinované. Bylo příjemné vidět mladého Rudolfa Jelínka, sice byl trošku naivní a snílek, toužící pro dobrodružství na Divokém západě, ale to mi nevadilo. Vlastně to tady bylo nutné. Jsou tu hezké přírodné scenérie. Budu se muset podívat, kde se natáčelo. ()

dyfur

Ani sa nečudujem,že v čase vzniku to bolo tak populárne - i v dnešnej dobe sa to dá. Trocha toho tendenčného smradu človek predýcha.... ()

Martin741

V case vzniku - rok 1958 a byvale Ceskoslovensko - bol tento film popularny, biografy boli plne ludi. A aj po X rokoch od uvedenia do kin stale klasika, najma Sovak ako najlepsi herec tuna. 80 % ()

rakovnik

Na dobu vzniku téměř odvážné dílo. Kovbojové, koně, zbraně... Typy postav jsou ve svých charakterech roztomile naivní. První část filmu připomíná spíše romanci jako od Šrámka, naštěstí přišla i dramatická linka děje. Pobavil mě Jiří Sovák, jenž je mimo jiné ve svých 38 letech už starý. Naopak trpím na konci scény s koňskou honičkou. ()

tomtomtoma

Western po česku, respektive československy. Příjemný snímek. Hory zalité sluncem jsou podmanivé. Obzvláště ze sedla běžícího koně. Fantazie je přínosná a zpříjemňuje život, který je hned ozářen romantikou a vůní dobrodružství. Je zde sice obsažen jistý výchovný prvek, ale v rozumné a neotravující formě. Mladý Tomáš Bouček (Rudolf Jelínek) je fantasta a milovník koní. Jeho touha po dobrodružství se naplní. Ochutná ji, vychutná a bohužel se ze svého snění vyléčí. Trenér koní Kosina (Eduard Dubský), bývalý nadějný žokej, je Tomášův velký vzor i zklamání. Ředitel hřebčína Křepelka (Radovan Lukavský) je otcovský a chápavý člověk. Z dalších rolí: morous a křikloun Mikota (Jiří Sovák), Tomášova láska a Mikotova dcerka Věra (Jana Kasanová), hostinský, bývalý cirkusák a vypočítavec Vaníček (Miloš Vavruška), důvěřivý účetní Šulc (Josef Beyvl), chytrý policejní poručík Hejzlar (Martin Růžek), místní donchuan Ríša (Miloš Nesvadba), a Tomášův sok v lásce Franta (Jan Přeučil). Příjemný filmeček s kriminální zápletkou, westernovou romantikou a stylovou hudbou. ()

Mrkvič

Docela fajnovej a zajímavej starej českej film z prostředí koňáků. V kombinaci s fandy westernů to má své kouzlo. Zápletka žádná sláva a vypjaté herectví je prostě děs, ale i tak se na to dobře dívá. ()

jatamansi

Naivní pokus o českou kovbojku a ještě střiženou loupež. Kluci hrající si na kovboje se šátky přes ústa. Rudolf Jelínek, kterému jsem nikdy neodpustila Zemana. Barevný materiál tehdy mohli dáte na kvalitnější produkci, i když rok 58 žádným veledílem nezářil. (Jen před chvílí hodnocená Baldová v Morálce a Pátém kole). Ale dovedu si představit, jak tehdejší teens film doslova žrali, ve škole pod lavicí rodokaps a odpoledne do bijáku. ()

vitekpe

Oblibeny film mojeho taty...vzpominam si, ze kdyz jsme byli mali, vzdycky nam hral na kytaru a zpival: "Seno a staj, tak voni nas kraj..." Je to dobrej film, padesatkove naivni, ale neurazi...(Jelinek je tady za takovyho naivku, az to hranici s nebezpecim "blbecka". Pokazdy me jeho chovani drazdi...) Potesila ucast Jany Kasanove. 4- ()

klúčik

Dobrodružný film to je parketa, ktorá sa u nás moc netočila. Zaujal mladučký R.Jelínek a J.Přeučil... Výborný J.Sovák....Tento film je na svoju dobu celkom dobrý. 65%. ()