Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

Vercinix odpad!

Jo jo pár svalovců si udělá domácí video a pustí to do distribuce jako sníměk pyšnící se jménem film!:) ()

Ironfood

Conan ultralight s pár indianojonesovskými vstupy. Jako odpočinková záležitost na jedno shlédnutí společně s jedenáctiletým synovcem ideální. Stopáž je rozumná, tempo svižné, sem tam se i povede nějaký vtípek - rozhodně to ale není zásluhou postavy komického parťáka, ta je dost zoufalá. Zajímavé je, že Barbar Conan, ač je pojatý mnohem vážněji než Král Škorpion, má vtipných momentů a hlášek mnohem vice. ()

Smileface

Tento snímek Chucka Russella mě velmi zklamal.Je naprosto překomerčnělý,směšný a zřejmě i zaměřen na mladší publikum.Jinak si tu slátaninu nedokážu vysvětlit :-( ()

sedm.1

Je tam spousty akce,hodně humoru,výborný Dwayne Johnson,spousty výborně udělaných bojových scén,má to i docela spád,přesto tomu něco chybí(a nebo možná přebývá...zdá se mi totiž,že tvůrci se toho chopili až trochu moc s nadhledem,a pomalu mi to připadá jako nechtěná parodie na fantasy filmy.) ()

Arius

Ockaval som ovela viac. Kral Skorpion bol film plny nevydarenych scen, povrchnosti a krizovania sa s komedialnymi vplyvmi. To azda najviac pokazilo moj dojem, inac by sa mozno vyznamenal viac. Slabe no predsa len dost zaujimave. ()

Cejny

Akce, akce a zase akce. Z historického hlediska nic moc, takže snad jedniná plus opět vidím pouze v soubojích. ()

kenkaku

Doslova říkám fuj a nikdy více. Jen nevím jestli mě rozčílilo víc parazitování na úspěšné Mumii nebo fakt, že jsem si neustále připadal jako při sledování seriálové Xeny. ()

Maynard.

Nic vyjímečnýho, ale naštěstí ani nic extra blbýho. Takovej prachobyčejnej průměr mezi dobrodružnými filmy. Celý je to hodně nastrojený, až možná dost přestrojený. Prostě ty jejich hadry moc neseděly na to, že se jedná o dobu před 5OOO roky. Holky hezký, to se musí nechat. Krátká návštěva v harému potěšila nejedno očko. Oproti Mumii je to slabý, oproti Mumii 2 už je to silnější, ale pořád slabý, Mumie 3 je už skoro na stejným levelu. No, na nedělní prokopřenej den po Dobruškafestu ideální bezmyšlenkový film. ()

rozbris

Ani jsem nevěděl, že jsem teto film a dle mého názoru dobrý film nehodnotil, zjistil jsem to až jsem se podíval na dvojku s Michaelem Coponem, a proto musím dát 4* oproti dvojce, která je....ale to je jiná kapitola. The Rock to pojal velmi dobře a nehrál si tam ani na moc velkýho frajera, ale objovníka, kterému se nelíbily poměry v říši a chtěl za to bojovat a zničit krále, no a když za Váma stojí víly, kter to předpovděly:-) ()

Rudinsky

Tučný soundtrack od mojich obľúbených Godsmack, nadvihnuté obočie nasraného Rocka, buldozér Duncan (nech je mu zem ľahká, keď ho musela toľké roky niesť) hot bitch a charizmatický záporák. To všetko naštopané do minutáže ktorá by neurazila ani hru na nintendo - nenechá vás to tie pukance odložiť ani keby ste chceli. Navyše si to okato užíval celý crew. ()

Loki_Six

"Let me tell you, after a hard day of looting and pillaging, there is no greater city than Gomorrah... except maybe Sodom." ()

iXtr3m3

The Rock je borec aj keď hrá v somarine. Áno, je to blbosť ako hrom, v skutočnosti aj Múmia je oproti tomuto iný level, ale bolo to natočené efektne, bolo to robené s humorom, tak prečo nie? ()

Elerrina

To si tak jednoho dne Stephen Sommers, když se koupal ve vaně plné šampaňského, na které mu vydělala Mumie, a opájel se představou, kolik mu vydělá ta druhá, řekl: a co takhle natočit starověký prequel? Zavolal kámošovi Chuckovi a povídá: „Hele, tady máš šedesát melounů a náčrt scénáře, kterej jsem napsal včera odpoledne. Ano, já vím, že je to stý výluh z barbara Conana, ale přesně to chtěj diváci vidět, tak to neřeš. Vezmi si to, sežeň si do toho svalouše, krásku, legračního sidekicka, záporáka, legračního dědka vynálezce, roztomilého chlapečka, záporákova poskoka, dalšího svalouše a pár bojovných děvčat, a jeďte si všichni zablbnout někam na poušť.“ A tak se také stalo. Část těch prachů padla určitě na trávu, na které jel nejspíš celý štáb nonstop, protože od rádoby temného začátku se tahle plytká revenge story stává čím dál tím víc nahláškovanou komedií, která si z dobrodružných a fantasy filmů v podstatě dělá prdel. Bohužel však zapomněli přidělit matroš představiteli záporáka, kterej se jedinej bere vážně, a myslí si asi, že hraje v Šejkspírovi. Ale to je jen drobná piha na kráse téhle roztomilé akční blbiny, která se už vlastně stihla stát klasikou. ()

Theraphosa

Krom doteku zla jsem viděl všechny Russelovi filmy a mohu s jistotou říct, že Král Škorpion patří k těm nejhorším, sčím se kdy vytasil. The Rock, ať už to zní jak chce, v některých scénách skutečně seděl jako moucha na kravinci, ve zbytku se ale moc nechytal. Většina soubojů postrádala něco, co v barbaru Konanovi bylo vidět téměř v každé scéně a nebylo to starým dobrým Arnoldem..., nebo jo? 15% ()

wosho

Béčko se vším všudy. Důležité u něj je, že nenudí a pokud divák akceptuje jistá pravidla, může se i bavit. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický