Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

H4ku11

Priemerná oddychovka, ktorá neurazí, ak nič nečakáte. Hlavne super, že sa Dwayne Johnson začal venovať plne filmu. ()

FunThomas

Řekl bych, že průměrný film. Výprava je dobrá a "The Rock" film nijak nezhatil, jen se možná někde na tu roli vážně nehodí. Jinak celkem lehká podívaná. ()

Emzet

Conan, bez Arnoldova charisma, momentu překvapení (koneckonců uplynulo 20 let), ale za to s Michaelem Clarkem Duncanem, kterému očividně role neposkytuje tolik prostoru, kolik by chtěl a s prkenným Dwaynem Johnsonem. Ne, tohle opravdu není moc dobrý film. ()

Novom

Už ani nevím, co se mi tak moc líbilo na tomhle snímku. Průměrné fantasy s podprůměrnými triky některých bojových scén a klišovitý konec. Vytáhnout si ze zad šíp jako z toulce a zastřelit jím protivníka je opravdu už jen třešnička na dortu. Konec byl pro mě utrpením. 4/10 ()

kamil.i

Nečakal som žiadne umenie, ale aspoň poctivé akčné scény a oddychovú zábavu. Nedostal som takmer ani to. Dve hviezdičky kvôli zaujímavému úvodu a niektorým hláškam Rocka, ktorý asi prvýkrát ukázal, že sám dokáže utiahnuť film. Hlavne škoda zbabraného záveru. ()

Nolanofil

No nieje to až taký prúser, aký to mohol byť. Akcia je slušná, efekty priemerné a The Rock tu vyzerá oveľa lepšie, ako v Múmií 2, kde bol až moc digitálna. Nudiť sa nebudete, ale nič viac od toho nečakajte a hlavne pri tom nepoužívajte rozum, mohlo by to mať trvalé následky. ()

artas

Musel som sa hneď vzdať myšlienky že ide o historický film, (nakoniec ani v popise to nie je) a potom som to dokázal akceptovať ako jednohubku. Naozaj tento film ak nebudem musieť, tak už druhý krát určite pozerať nebudem. Aj keď teda na plochom brušku Kelly Hu sa očami dalo popásť. Akcie je tu dosť, žiaľ postupne ma súboje už začali nudiť, čakal som že sa to nejako zvrtne a naviaže na kráľa Škorpióna z Múmie. Teda nie že by ten film bol iný level, ale nejaký veľkolepý boj armád by tomu prospelo. ()

Mat21

Mathayus je jedním z posledních žijících akáťanů, afrického kmene nájemných zabijáků. Jen on může odvrátit hrozbu nemilosrdného dobyvatele Memmona, který svými hordami dobívá jeden kmen za druhým. Za jeho silou stojí jasnozřivá čarodějka, která svými vidinami vede jeho kroky k vítězství. Sněm posledních svobodných kmenů najímá Mathayuse a jeho kolegy, aby odstranili z cesty čarodějku a poté se mohli vzepřít Memmonově útlaku. ● Film Král Škorpion je sice typickým rodinně oddechovým filmem na sobotní večer, ze svého pohledu však nenacházím nic, co bych mu jako takovému mohl vytknout. Film je protkán akcemi s vysokou mírou variability a originálnosti. O humornou stránku filmu se postaral zloděj koní a šarmantní čarodějka boří veškeré nám do hlavy vtloukané představy o typických znacích této profese. Snad jediné, co snižuje hodnotu filmu, je velmi krátká stopáž v délce 81 minut bez závěrečných titulků. Jeho zabiju zadarmo! ║2.8.2009║ ()

zdeny99

Král Škorpion se zevnějšku tváří jako jako hollywoodský trhák, který ovšem nedokázal svého potenciálu využít, a tak z něj je jen průměrný film. Podle mě už obsazení v tu dobu neznámého a především toporného Dwayne Johnsona byla veliká chyba. A o to ještě větší chybou bylo postavit celý film na něm. Ten chlap prostě hrát neumí a v této jeho první velké roli by si toho všiml i slepej. Podle mě by to byl jasný adept na zisk Zlaté maliny v kategorii nejhorší vycházející hvězda. Bohužel v tu dobu se již tři roky neudělovala... Kromě něj se to hemží podobnými herci jako ten indián z ODPADLÍKA či M. C. Duncan, který sice byl famózní v ZELENÉ MÍLI, ovšem zde nic moc a navíc dostal málo prostoru. Co se týče samotného děje, tak je to možná nějaká prachbídná kopie MUMIE či BARBARA CONANA, která byla ušita horkou jehlou. Nad dějem i proto jasně vítězí souboje, kterých je po celou dobu filmu až přespříliš. A tak jediné co by skutečně stálo za kladné hodnocení je scéna, kdy Johnson s tím zlodějíčkem jsou zahrabaní po krk v písku a kolem nich jsou vykuřováni červení mravenci ze svých prazvláštně vysokých mravenišť. [17573. hodnocení, 323. komentář, 57%] ()

hororwatch

Vůbec netuším, co od toho lidi očekávali dle zdejších hodnocení, ale já očekával akční, občas vtipnou a dobrodružnou jízdu s tuctovou zápletkou ala herculles , Xena a dostal jsem to. Dwayne Johnson je pro mě normální sympaťák a role mu sedla dokonale a ostatní mu zdatně sekundovali. 4* za 92 minut nenáročné zábavy, tak akorát k pivku nebo vínku. ()

Hapretor

Vypnout mozek, jen se dívat. Tupá, opravdu tupá akce, ještě tupější děj a ještě tupější herecké výkony. The Rock by za svůj výkon měl dostat oskara - nepochybně. M. C. Duncan také. Občas vtipné. Za pochvalu také stojí vysoká koncentrace krásných slečen na jeden úhel kamerový. Jinak - Never More!!! ()

Joey(1)

Sice se jedná o těžce průměrné pokoukání, ale mám pro něj zvláštní slabost, jako odpočinková nic neřešící záležitost pro poklidný večer opravdu ideální. ()

GOREGASM

Wrestler Dwayne "The Rock" Johnson si pro svůj herecký debut logicky (po úspěchu v Mumie se vrací) zvolil příběh muže známého pod titulem Král Škorpion. Režie se ujal zkušený Chuck Russell a natočil dobrodružnou podívanou, v níž neukápne ani mililitr malinovky, zato tři herci mají obvod bicáku větší než 50 centimetrů. Nejen díky absenci krve jsou souboje až na pár výjimek téměř televizně sterilní a ani Rockovo pozvednuté obočí nespasí Russellovo selhání. Snaha o "epičnost" vyznívá mnohdy úsměvně. Výkon samotného The Rocka je nováčkovsky rozpačitý a například ve scénách s Bernardem Hillem je rozdíl v kvalitě obou zúčastněných hmatatelný. Americký wrestler má v sobě přes všechnu kritiku zábavný element a je to sympaťák s charismatem, které v Králi Škorpionovi ještě nedokozál prodat. Btw. Brandův záporák je tragický... 35% ()

drankeryth

Tak to som necakal, ze ma to bude tak skvele bavit, pretoze ked som tento film videl prvykrat pred mnohymi rokmi, tak to bol pre mna slaby film. Teraz ho ale beriem z ineho pohladu a tou je putava zabava urobena od zaciatku az do konca. Aj ked to neni zrovna ackovy film, tak akcie su na slusnej urovni, ako aj cely film. Pocas filmu sa stale nieco dialo na obrazovke a nudnych pasazi som ani nevidel skoro nikde, pretoze aj dialogy boli na primeranej urovni, co len film skraslilo do vacsej sledovanosti. Dwayne Johnsonovi uloha Krala Skorpiona sadla ako uliata a ani ine postavy vo filme na tom neboli najhorsie. Dobry beckovy film, ktoremu som sa rad vratil po dlhej dobe. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický