Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

jondzavid

The Rock je cool, ale zbytok osadenstva je do počtu a je to asi na kvalitatívnej úrovni druhej Múmie s tým rozdielom, že druhá Múmia nudila preefektovanosťou v Škorpiónovi zaujmú akurátne Rockove márovačky. ()

Her0.89

Tenhle film měl všechno - perfektní téma i parádní herce, tak pro se proboha snažil být vtipný. Čekal jsem historický film, ale dostal jsem zábavnou americkou podívanou. Vtip v tomto žánru mi rozhodně nesedí. Kdyby se snímek držel spíše toho histirického zadání a The rock by se nesnažil být vtipný, tak by to bylo určitě lepší. Od filmu jsem čekal daleko víc a tak jsem byl celkově sklamaný. ()

Bat55

Pozerať sa to dá,poprvý raz ma film skvelo pobavil.Bohužiaľ čím viacej tento film vidím,tým menej ma baví.Herci samí svalovci,ktorých mám rád,ale zde mi nič nehovorili.Kde sú Schwarzeneggerove filmy,ktoré ma hrozne moc bavili.Keď máte ohraný a nudný scenár,nedá sa natočiť dobrý film.Akčné scény sú najlepšími momentami,inak v niektorých pasážiach je to na odpad.Možno tak 40% film má,viacej nie.Veľmi slabý a nezáživný film. ()

kaylin

Rock s dlouhými vlasy, na svou dobu dobré, dnes už strašné digitální efekty, do toho celkem klasický příběh o pomstě, do něhož se zaplete i krásná žena, a navrch ještě nějaká ta známá tvář. Co víc si přát? Já ani nevím. Dnes už mi tenhle film přijde tak strašně obyčejný... Klasický mainstream, který má podle všeho pobavit. To se asi i daří. Svědčí mu, že se jedná o snímek pouze krátký. V jeden den jsem znovu viděl až moc podobných filmů a zanechalo to ve mně pachuť, která se projevila na hodnocení tohohle kousku, které ale nepovažuji za nijak zásadně subjektivní. ()

movieband

Akční béčko, na které se vždy\ rád s chutí podívám.Super The Rock, vtip a akce.Nic světoborného to není, ale lidi ! Dokáže to pobavit. ()

Damiel

60 % - Popcornovka jako prase, kterou si člověk užije, když rezignuje na složitější a propletený příběh a nebude se v tom moc nimrat. ()

FilmFan24

Zábava, kde ani nevadí steroidně nabušení svalovci a silikonové krásky s nablýskanými zuby. The Rock v roli krále Škorpiona válí. Nic víc a nic míň. Ale bavil jsem se. ()

marleyy

40% Levné, laciné, málo velkolepé a záporák velmi slaboučký. Mumie byla o třídu výš, Avšak The Rockovi takovéhle role sedí. Hvězdy si zasloužil souboj s velkým M.C. Duncanem. ()

Aleee89

Dobrá šance pro The Rocka, jak se nezařadit jen do škatulky mlátičky. Film je to vcelku povedený. Do kina bych na něj nešla, ale docela zpříjemní den, když ho vysílají. I když takových podobných filmů už bylo spousta, na tenhle se dalo dívat a byl docela dobrý. ()

Petroff

Pán s naštvaným výrazem je akční a zabije hodně ... hodně... teď nevim, jestli zlejch, nebo hodnejch... prostě těch druhejch. Asi by bylo lepší, kdyby to bylo vcelku slušný výpravný péčko, než takovýhle akční/fantasy/dobrodružný/romantický béčko, ze kterýho ale stejně naše nejvíc show-must-go-on televize stoprocentně udělala : MEGAFILM na NOVĚ!! ()

SonG

Seriálový Herkules s Kevinem Sorbem natažený na hodinu a půl. The Rock už to zahrál leckde i lépe. ()

maverick10

Slovo hloupy zde nabyva uplne novych rozmeru. Slovo klise se dostalo zase o level vyse a vsudypritomny patos pohlcuje cele tohle hloupe a zbytecne dilo. ()

ZoltanCZ

Hromady a tuny klišé, na první pohled béčkovité zpracování. Má to ale jedno plus - film mě vůbec nenudil, ba naopak. Pohodové fantasy béčko, na jedno podívání ideální - nenadchne, pobaví, nazdar...druhý den zapomenuto. ()

Chen

Rozhodně zábavné akční dobrodružství, které se nevyhýbá klišé, ale jsou nám servírována tak, že to vlastně ani nevadí. The Rock je sympaťák a nekompromisní bijec v jednom, Kelly Hu je k sežrání, nechybí jednoduché, ale vtipné gagy, slušná výprava a neutuchajcí spád. Kdo čekal víc, je blázen, kdo čekal oddechové akční "béčko", jistě byl v sedmém nebi. ()

raptorrr

Jedno z nejvetsich zklamani meho zivota. Na tenhle snimek jsem se vazne uprime tesil, ale co jsem videl byla ptakovina, ktera se muze libit detem tak maximalne do dvanacti let. Kdyby hlavni roli hral Michael Clarke Duncan, urcite by to dopadlo mnohem lip. Na tenhle trik uz doufam vickrat neskocim...:-( ()

Jino

Hrozné. Ve filmu je strašně moc Rockových "vtipných" průpovídek, které nejsou vtipné. Což mě nenechalo klidným a s klidným svědomím jsem si řekl, že se na ten film víckrát nepodívám. ()

Petoss1

Nič okúzľujúce, Dwayne si tam zamachroval so šabľou a išlo mu to dobre, sem tam nejaká ta hláška vystrelila + krásna Kelly Hu. 65% ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický