kubilov

Další skvělý životopisný film s více než jen mafiánským nádechem. Co také jiného čekat od léty protřelé a výtečně sehrané spolupráce De Niro-Pesci-Scorsese? V exklusivním kasinu uprostřed toho největšího města hazardu se Sam Rothstein s elegancí a charismatem sobě vlastním skvěle pohybuje uprostřed legálních i nelegálních činností. Občas je nutné někoho zabít, a proto má k ruce gangstera v pravém slova smyslu, Nickyho Santoru. Opět skvělá režie Martina Scorseseho diváka opravdu nešetří a v bezmála tříhodinovém eposu detailně zachycuje každičký detail, který je přítomný při chodu tak obrovského kasina, během čehož objasňuje jak spletitá je síť ochrany proti podvádění i samotné vedení kasina nebo snad enormní zájem FBI na tom, aby měl stát vše pod kontrolou, pro což jsou tajné služby ochotny uspořádat obrovskou sledovací akci nevídaných rozměrů. ()

gidzitka

Robert de Niro v době, kdy jeho filmy byly sázkou na jistotu. Scorsese ve své nejlepší formě. Fanoušky gangsterek překvapí, že hlavní "hrdina" není typický gangster. Je to Žid, kterýmu jdou dobře počty a sázky bere s profesionálností a vymazleností pravého gurmána. Je zcela racionální a s rozumností sobě vlastní proplouvá umně mezi všema útesy rozmanitých zlosynů. Když však narazí na Ginger v podání Sharon Stone, jde veškerá jeho racionálnost do kytek. No, vskutku si nevybíráme, do koho se zamilujeme a na Sama Rothsteina, který jinak třímal v ruce eso a sedm trumfů, vychází černý petr. Sledujeme postupnou dekadenci, která však vůbec nenudí a očekáváme nevyhnutelné... Všechny postavy září, nejvíc bych však vyzbihla Jamese Woodse, který je autentický až hrůza:). Pokud jste fanoušci krimi, tento film byste si rozhodně neměli nechat ujít, bohužel TOTO už se netočí. ()

Mire

Neskutočne dlhý a neskutočne ukecaný (a zbytočne) film, ktorý by sa mi páčil viac keby sa osekal najmenej o trištvrťhodinu stopáže, lebo absolvovať film s titulkami v ktorých sa nachádza takmer 2800 riadkov chce fakt trpezlivosť. Často som sa strácal v deji a nechápal som čo sa deje. Inak by to bola solídna záležitosť. Z tohto dôvodu hodnotím takto. Asi by to chcelo si film pozrieť ešte raz, ale tak skoro to u mňa teda nebude. EDIT 14.9.2017: tak po tri a pol roku som si dal reprízu a tentoraz som sa snažil film sledovať pozorne a nestrácať sa v dosť komplikovanom deji. Film hodnotím o niečo lepšie - tie dve hviezdy, ktoré som mu dal pôvodne, sú naozaj málo. Takže pridávam ďalšie dve. Keďže som od Scorseseho zatiaľ videl už len Vlka z Wall Streetu, v porovnaní s ním u mňa Kasíno neobstojí, takže tie 4* sú fakt maximum. Ale aj tak sa neubránim pocitu, že sa film o pár minút osekať mohol. ()

darthvader77

Opravdu mistrovský kousek Martina Scorseseho, který je brilantně natočený a zahraný s mým oblíbeným Robertem de Nirem, i když i Joe Pesci a Sharon Stone. Drsné drama, které pozvolna vyvrcholí v brutální závěr(pálka a pohřbení zaživa) ()

applestar

Robert, Joe a Sharon super výkon! Občas údiv tomu co se tam dělo a jak to chodilo. Film je sám o sobě VELIKÝ. Občas velmi nahuštěná atmosféra ale to poukazuje na super přednes. Legendární film, který neomrzí. S radostí dávám plné hodnocení. ()

Andik

Výborný film , kde všetci herci v casine odviedli vynikajúce výkony , ale zvlášť Sharon Stone ukázala ,že jej herectvo nie je založené len na základnom inštinkte správne prehodiť nohu cez nohu,ale vie aj skutočne hrať a za túto rolu si oscara zaslúžila. Keď niekoho skutočne milujeme, tak mu aj veríme a odovzdáme mu kľúče od všetkého, čo máte a vlastníte, lebo ináč to ani nejde. ()

bohhous22

Miluji CASINO!!!Blu-Ray luxusní...!!!......13.7.21- musím z Topky vyřadit L.A. Continental a dát ho těsně pod čáru, ať ho zbožňuji sebevíc!Casino je film č. 2 hned po Fargu,v tom mám jasno 😂👍 Geniální ()

Guran

Velice podobný film Mafiánům, dá se říct, že tyto snímky jsou dvojčata. Těžko říct, který z nich je lepší, oba snímky mají totiž podobné charaktery, Joe Pesci opět hraje agresivního nelítostného chlápka, De Niro šéfíka a Sharon Stone mafiánskou ženu. Její hysterické výjevy mi pak přišly ulítlé a dosti nereálné, až mě začala štvát. Film sice není nic originálního, ale rozhodně pobaví, ale jeho zbytečná délka a okoukaný děj mě moc nepodporuje k tomu, abych si film někdy pustil znova. ()

kslaww

Martin Scorsese to skvěle sehrál...De Niro jako šéf casina kde nikdo nebude dělat nic jinak než chce on...Sharon Stone překrásná a následně zblázněná...skvělý scénář...skvělý film. ()

RafaKrakal

Tady není o čem, jasných 5 hvězd. Scorceseho 3 hodinová pastva pro oči se skvělým De Nirem v hlavní roli, jemuž zdárně sekundují Sharon Stone, Joe Pesci a další. Dle mého soudu jeden z top 5 gangsterských filmů všech dob, jenž si zaslouží nejvyšší hodnocení. ()

helrohir

Ďalší Scorseseho výlet medzi chlapcov z podsvetia, ktorý opäť v sebe nesie všetky znaky typické pre Scorseseho tvorbu. Do detailu prepracované dialógy, ale aj vypiplané jednotlivé scény znázorňujúce chod kasína či drsné mafiánske metódy, ktoré zajmú o to viac, keď viete, že je to všetko podľa skutočných udalostí a uprostred Nevadskej púšte to takto fakt chodilo. Scorsese film zvládol opäť famózne, hlavne záverečná štvrťhodina je dych berúca. De Niro opäť predvádza svoj obvyklý štandard, ale výraznejšiu pozornosť si na seba opäť strháva cholerický Joe Pesci v úlohe takmer totožnej, akú si skúsil v Mafiánoch. Výkon Sharon Stone je tiež príjemným prekvapením, snáď najlepší v jej kariére. Stavbou deja či charaktermi postáv je Kasíno takmer totožné ako ďalší slávny Scorseseho epos Mafiáni, ale mne sa zdal ešte o niečo prepracovanejší. Len by sa ho zišlo trochu prestrihať, nakoľko v tých takmer troch hodinách dostane priestor aj nejaká tá dejová vata. 80%. ()

donnovann

Hned po mafiánech jsem si vzpomněl na Casino a šel si ho po několikáté vychutnat. Tento snímek zraje jako víno a po každém dalším shlédnutí je lepší a lepší. De Niro po boku Pesciho v nejlepší formě, Sharon Stone mi tady svým vystupováním děsně připomíná Penelopé ze snímku kokain, obě neskutečný bitch. Snímek bych možná o tu půlhodinku klidně zkrátil ale to je opravdu jediné mínus, které na tomhle eposu můžu najít. ()

Nathaniell

Celou dobu na mě tenhle film působil jako hooodně nevydařená napodobenina Mafiánů. A ona tím stylem vyprávění taky byla. Joe Pesci hrál dokonce zase úplného kreténa. Gratuluji. Už v Mafiánech jsem mu přál smrt. A vidět jeho charaktery umírat nemá chybu. :-) Za to dávám první hvězdu. Tu druhou za pár kladných míst, která si teď nějak nevybavuji, ale vím, že tam byla. On je ten film totiž většinu času hroznej. Navíc na začátku padl blábol o skutečné události. Ne, tady tomu nevěřím ani odhadem. SPOILERY: Sledovat sázkařského boha, jak si do domu natáhne krávu, která s ním vydrbává téměř celý film (to je 2,5 hodiny)... To je to, za co dáváte plnou palbu? Jako vážně? Vždyť to byla sračka. Právě Mafiánům to nesahalo ani po kotníky. Možná se nějak odehrálo jisté: "Ray Liotta do toho nejde, tak sežeňte ZBYTEK." Nějak jsem nepochopil, co mělo být tak precizní, ale za to jsem našel jednu chybu, která zde ještě není uvedená. Pokud čtete tento komentář, nebudu již prodlužovat svoje ani vaše trápení. Zkrátka 2* ()

horor2

Skvost, který jsem docenil časem, poněvadž ve své době jsem byl ovlivněn jinými kousky. Po letech viděno znova a nemám slov. Ukázka toho, jak to vypadá, když existuje těžká životní trojice: peníze - moc - a zásah krásné lady :-) ()

HEED

Pesci a DeNiro zde valí jako nikdy. To co předvedla Sharon bylo excelentní. No a pak je tu celý ten mafianský systém plný baseball pálek, revolverů a spousta jam v poušti. Tohle Scorsesemu jde vážně nejlíp. Soundtrack, auta, prachy a jedno velké casino plné důvěry a přátelství. ()

mikhail

Klasický Scorsese. Dlhý ako týždeň pred výplatou, ale tak skvele natočený, že tie 3 hodiny Vás udrží v napätí až do konca. ()

mrclTV

Casino - veľkolepá gangsterka, ktorá sa môže merať s klasikami ako Scarface alebo Krstný Otec. Film sa mi samozrejme páčil a páčilo sa mi toho dosť, no dnes budem hovoriť o veciach, ktoré sa mi až tak nepáčili a na prekvapenie je ich hneď niekoľko. Prvých asi 70 minút je jedno nekonečné a hlučné intro. Neustále rozprávačské výstupy De Nira a Pesciho a ďalšia dôležitá súčasť tohto intra - hudba. Pôvodne som si myslel, že pozerám koncert. Nie herecký, ale hudobný, v každej jednej scéne hudba. V každej. Nikdy by som nečakal, že by som to povedal ja, čo vyhľadávam kvalitný hudobný doprovod, ale kazilo mi to zážitok. Čo je veľa, to je veľa. A ešte jedna vec, film je veľmi dlhý aj na mňa, nemám nič proti dlhým filmom, ale myslím si, že bolo možné z filmu vystrihnúť 30, ak nie aj 40 minút. Prepáč Martin, dnes je to len za štyri. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 80%, Audience Score - 93% | FDb.cz - 86,7% | Scorseseho další mistrovská gangsterská freska, plná skvělých výkonů a ryzích filmařských kvalit, které ovšem Martinovi nikdy nechyběly! Samozřejmě první, svižnou a celou odvyprávěnou půlhodinku již nic nepřekoná, ovšem jak se postavy De Nira a Pesciho dívají na stejnou věc z jiného úhlu pohledu, navazují na sebe a seznamují nás s tím, jak to chodí ve vegaském podsvětí (a casinu) - pochoutka .... Jak jsme k "Mafiánům" psali, že Scorseseho gangsterky jsou skvělé, ale něco málo jim k úplné dokonalosti chybí, to jsme ještě neviděli tady "Casino" ... 100% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011