Randall "Memphis" Raines žije poklidným životem kdesi na předměstí a učí děti jezdit na motokárách. Ovšem pouze do té doby, než se dozví, že se jeho mladší bratr zapletl do krádeží aut a jednu tak parádně zpackal, že mu hrozí smrt slisováním v autě. Byl přesvědčen, že s kriminální kariérou definitivně skončil, ale nastal čas, kdy se musí na chvíli vrátit ke své bývalé profesi. Dostal totiž zakázku, kterou nemůže odmítnout. Buď ukradne padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů, nebo jeho bratr zemře. Aut na seznamu je hodně a času pekelně málo. Proto Memphis svolá svůj starý tým, aby rozehráli koncert, po kterém bude policii ještě dlouho zvonit v uších! (TV Nova)

castor

Když divák přestane dumat nad tím, že šlohnout za jednu krátkou noc padesát luxusních aut, do kterých holky samy padají, je hrozně nereálný námět, může si tuhle story o jedné nadupané Eleanoře užít. Sofistikované bezpečnostní systémy tuhle starou partu nemůžou zdeptat, dohromady je dal další průšvih mladšího bráchy Nicolase Cage, který si troufl na kšeft, na který jednoduše neměl. Produkční matador Jerry Bruckheimer, toho času měnící ve zlato kdejaký zaprášený scénář, nechal jasně nalajnovat, kdo je dobrý a kdo zlý, do toho zaplácal překážky od dotěrných policajtů po psa, který zbaštil klíče a nechce je jaksi vykakat. Střih je svižný, kamera velmi dobře umístěná, herecká sestava parádní, ale pořád jedeme tak nějak na půl plynu. Neužijeme si pořádnou honičku s přehlednými zatáčkami, neužijeme si pořádný sex na zadním sedadle, neužijeme si reálný strach o mladšího bráchu, neužijeme si regulérně napínavé scény. Scénář až moc spoléhal na kopírák, příliš toho autor Con Airu Scott Rosenberg nevymýšlel. Prostě taková příjemná vyjížďka, do které se dá nasednout i víc než patnáct let po prvním sešlápnutí plynu. ()

MM_Ramone

Dominic Sena nie je dobrý režisér. Svoj prvý film natočil v roku 1993 (Kalifornia) a jeho posledný režisérsky zárez sa datuje v roku 2011 (Honba na čarodejnice). Na svojom konte má len šesť celovečerných filmov. Ani jeden z nich sa nestal kinohitom alebo nebodaj nejakým kultovým dielom. Tento režisér taliansko-amerického pôvodu proste nemá ten potrebný talent, či cit pre to, aby dokázal natočiť divácky i komerčne úspešný, kvalitný snímok. Nejde mu to ani vtedy, keď má pridelený štedrý rozpočet a hollywoodsku hviezdu do hlavnej úlohy. Takúto možnosť mal v roku 2000. Nemusel šetriť doláre a mal k dispozícii Nicolasa Cageho v najlepšej forme. Napriek tomu to nevedel zúročiť a natočil len mdlý, nevýrazný akčný thriller. ** ()

Davies182

Vůbec to není tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to celé zahaleno do pěkného vizuálního filtrovaného hávu, a dost pomáhá i nabušený soundtrack. Cage je dostatečně cool a Angelina zase odpovídajícně sexy, takže slabší scénky bych v tomto případě tolik neřešil. ()

pepo

najväčšie filmové sklamanie aké som asi zažil.Problém je buď vo mne že moje očakávania boli OBROVSKÉ alebo je to len priemerný film.Ale niektoré hlášky sú dobré,hudba tiež,herecké obsadenie takisto a záverečná naháňáčka výborná.len som čakal oveľa oveľa viac. Časom to však nejako dorástlo. 7/10 ()

Xmilden

Když se někomu líbí celý film jen proto že v něm jednu z hlavních rolí hraje auto, tak by stálo za to popřemýšlet zda-li by nebylo vhodné vyhledat příslušného lékaře. Například docent Chocholoušek, by po takovém pacientovi sáhnul s obrovskou chutí.... Hodnotit příběh by nemělo cenu, Bruckenheimer se z toho snaží udělat podívanou ve stylu Skály. To usilí vypadá hodně směšně. Přemýšlím zda existuje něco lehčího než krást v LA auta. Docela rád jsem si tuhle "podívanou" po letech připomněl a zjistil že mě vlastně chybět nebude. 50% ()

Real Tom Hardy

Z prístavných častí Long Beach a industriálnych oblastí Los Angeles je možné cítiť zápach rýb, vôňu spáleného benzínu x kriminálu a počuť lodné trúby, rachot ťažkej priemyselnej techniky a uspávanku michiganského osemvalca alias bájnej Shelby GT500 "Eleanor" (v skutočnosti "len" 1967 Mustang Fastback), ktorá sa nespútane preháňa slnečným Mestom anjelov v neskonalo za vlasy pritiahnutej, takmer polhodinovej naháňačke, ktorá je menšou reminiscenciou nad a svojou absurdnosťou len zlomkom z Halickiho počinu, jeho splneným snom zo '74. Snímka je v jadre typická bruckheimerovka vyhýbajúca sa neatraktívnym zbytočnostiam a zdĺhavým pasážam, preferujúca priamu akciu a dramatizáciu pred autentickosťou, vďaka čomu väčšine bez problémov zachutí. Taktiež je na pomery iných filmov o zlodejoch áut relatívne viditeľne štylizovaná, čo tiež dotvárajú dravé tóny Trevora Rabina. Pochváliť treba selekcie vozítok, skladieb, no predovšetkým obsadenia, vrátane vedľajších postáv (najmä Delroy Lindo) a perfektného využitia prostredia južného L.A. ako kulisy. Sixty Seconds je moje detstvo & dospievanie (zároveň sa ale naň dívam priaznivo aj bez nostalgických okuliarov, čo je čistý paradox...), ku ktorému poviem len jedno – soundtrack a autá, autá a soundtrack. --- ♪♫ / ♪♫ / (x) I'm missing Jerry Springer / Johnny B / (x) (∞2005-2014) (25.2.2017) (4.5.2017) (11.6.2020) (2.8.2020) (5.9.2021) (21.12.2021) (23.12.2021) (21.5.2022) ()

lesumir

Obsazení by mělo napovědět, jak se bude film vyvíjet, ale bylo to přesně naopak. Cage, Jolie ani Duvall neukázali nic světoborného, a proto se 60 sekund řítí do modré! ()

Hrabka

Film o zlodějích aut a jejich nekonečných fintách, jak ukrást auto. Jejich úkolem je za jednu noc zmocnit se domluveného počtu aut. Tu omáčku kolem toho jsem už zapomněl. Asi mě to příliš nazaujalo. To se radši mrkněte na Rychle a zběsile. 55% ()

juta

Shelby Mustang GT 500. Krásná auta, z mého pohledu dobrý děj a bezvadná hudba. "Co je to za úchylku hrabat se v psích hovnech?" "Mám jéé!" ()

paascha

Cage je torporný jako vždy, Jolie je kočka jako vždy,auta jsou rychlá a policajti tupí, co čekat, že? Celkem nuda, za krásu žena rychlost koní dávám 3* ()

Fiftis

Soundtrack. To je to najlepšie na filme okrem nadupaných kár. Angelina Joliie vyzerá trocha asexuálne, ale komu to vadí. Nemôže vždy vyzerať ako v Tomb Raiderovi. Príbeh je veľmi fajn. Zohnať toľko áut za krátky čas, inak vám zabijú brata. Tiež sa divím trocha nižšiemu hodnoteniu, ale všetci sme iní. Je to perfektne naladená akčná snímka spojená s adrenalínom, rýchlosťou, s najlepším hereckým obsadením, ktorá vás usadí do pohodlného kresielka a sami budete cítiť volant medzi prstami a plynový pedál na podlahe. ()

Shakers

Spomínam si keď to prišlo. Bol som ešte decko, ale Eleanor lietajúci vzduchom ma dvíhal zo sedačky a Nicholas Cage bol pre mňa frajer, čo sa bozkáva s Angelinou. Teraz po rokoch musím povedať, že je to stále fajn jazda. Casting zlodejov aut sa podaril, film ma tempo, štýl, dobrý humor a akcie, ale aj fajn hudbu (Mobby, Apollo440). 85% - 4* ()

lamps

Už hóódně dávno neplatí, že film s Nicem Cagem rovná se dobrý film, a už také téměř vyčpěly ty časy, kdy byly podobné, poctivě natočené akční nářezy daleko populárnější než romantický párek "exbradavických" upírů. 60 sekund má jednak tu výhodu, že se stále řadí do zlaté éry Cageovy filmografie, a jednak se může chlubit opravdu poctivým, maximálně přímočarým a neméně zábavným zpracováním, kterým rejža v podstatě dostál svému závodnickému příjmení. To pak filmu každý rád odpustí i to, že dělá národní hrdiny ze zlodějů drahých aut a že chatrný scénář je naprosto bez emocí a bohužel i bez větší nadsázky. A navíc je tu ještě Angelina Jolie, která je i s netradičním severským účesem tak moc sexy, že kvalitnější palivo si pro jízdu podobného ražení ani vybrat nelze. Pro mě lepší než přestylizovaná jednička Rychle a zběsile.. 75% ()

Pepinec

Byl to čas, kdy jsem myslel, že mnohé už nevidím; déšť, sníh, rodinu, přátele, čtyřhvězdičkový film s Nikoušem a dredatou Angelinu. Málem jsem se sesunul z postele, protože s takovouhle hitparádou na kebuli bych ji ani tam nechtěl, ovšem zbytek se mně líbil moc. Možná i proto, že tahle vykutálená partička vykradačů garáží nastoupila v mém playlistu po čarodějnických hrátkách. Vaše zdejší výhrady bych si vážně tuze rád poslechnul, ale přes burácení motorů vás za boha neslyším… (Filmfest Hurghada 2012, 21/67) ()

JohnnyD

Nicolas Cage je pre mňa v súčasnosti viac menej záruka kvality filmu. Buď je to vážny a dobrý film (Adaptation), alebo zábavná komerčná vymývačka mozgu (Skala). 60 sekúnd je ten druhý prípad. Film má skvelé tempo, množstvo dobrých hlášok, sympatických hercov a chytľavú hudbu. Cage je veľmi dobrý herec a Angelina Jolie mu skvelo sekunduje ("Sex alebo autá? Čo ťa vie viac vzrušiť?" -"Ehm ... sex v aute"). Tvorcovia dokážu navodiť skvelú pohodovú atmosféru počas celého filmu a nikdy nie je film zdĺhavý. Nie je to nič prevratné, nič čo by sa zapísalo do dejín a ani nič, čo si budete dlho pamätovať, ale ako zábava na jeden večer je to skvelé. PS: čo hovoríte na ruku cudzinca? ()

salahadin odpad!

Nicolas Cage je borec, vystačí s jedním jediným xichtem na desítky filmů a ještě je jedním z nejlépe placených herců...bravo (ne)mistře. Já už ale na ten jeho směšně polozamračený rádobydrsňácký výraz začínám být alergický. Tady mu k trhání mých nervů zdatně sekunduje tristní Angelina Jolie s účesem á la mimozemšťan Krang. To bych rád viděl, jak by Cage šlohnul škodovjenku 120 mého souseda...jen by se k ní přiblížil na 100 m, měl by hlavu na mikroskopické součástky a nad tím, jak se jí zmocnit, by si pak mohl lámat hlavu. Teprve až splní tento úkol, bude nejlepším zlodějem aut v celém nekonečném vesmíru. Zoufale nudný film. ()

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage