Randall "Memphis" Raines žije poklidným životem kdesi na předměstí a učí děti jezdit na motokárách. Ovšem pouze do té doby, než se dozví, že se jeho mladší bratr zapletl do krádeží aut a jednu tak parádně zpackal, že mu hrozí smrt slisováním v autě. Byl přesvědčen, že s kriminální kariérou definitivně skončil, ale nastal čas, kdy se musí na chvíli vrátit ke své bývalé profesi. Dostal totiž zakázku, kterou nemůže odmítnout. Buď ukradne padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů, nebo jeho bratr zemře. Aut na seznamu je hodně a času pekelně málo. Proto Memphis svolá svůj starý tým, aby rozehráli koncert, po kterém bude policii ještě dlouho zvonit v uších! (TV Nova)

Boss321

Ten kdo se aspoň trochu zajímá o auta by si tento snímek rozhodně neměl nechat ujít. Nejsem do aut nějak zapálen, ale dostal jsem co jsem očekával a dobře jsem se přitom bavil..... ()

Jara.Cimrman.jr

"Prosily: Vem si mě! A já si je bral." Mám slzu v oku, když zkušenej sběratel naivně zaparkovanejch bouráků plní přání jejich karburátorů. Mám totiž auta rád, ale zatím čekám až v OBI poněkud zlevní soupravu určenou k jejich kradení. Zatím mohu pouze konstatovat, že házení klacků pod nohy v podání policie, konkurence i čtyřnohýho klíčkožrouta nebylo vyloženě špatný, ale od luxusních aut a prvoligový herecký sestavy bych čekal trošku víc zábavy. ()

EdaS

Ani Cage ani Jolie nedokážou zamaskovat neexistenci příběhu. Režie je příliš standardní a nenápaditá. Výsledkem je NUDA. ()

H34D

Naštěstí jsem se předem podíval na hodnocení csfd, takže jsem nebyl výrazně zklamán, zážitek byl prostě ekvivalentní večernímu vysílání TV nova :) Škoda, že práve díky filmům jako 60 sekund se Nicolas Cage nemůže řadit mezi top herce, nebo že by jednoduše nedostával dostatek nabídek a nezbývalo mu nic jiného, než přijímat role i v těchto béčkách? Přece po přečtení tak debilního scénáře si nemohl říct: "Jé fajn, jdem do toho, budu zase akční hrdina". Mno, abych jen nekritizoval, musím přeci jen pochválit určitý spád, jakým film určitě oplýval + závěrečná honička po městě byla taky slušná, z toho důvodu nakonec uděluji alespoň průměrné hodnocení... What do you pay your pit crews with? Gummi bears? ... 5/10 ()

dobytek

Tenhle film je jenom slabej odvar originální verze z roku 74. Zatimco v roce 1974 vzduchem lítaly skutečný auta, který řídili skutečný lidi a při bouračkách se mačkaly skutečný plechy, tak tady Nicolas Cage vesele lítá se svym na počítači vytvořenym Mustangem takovym způsobem, že kdyby to viděli bratři Wrightové, tak zblednou závistí. Eleanor je sice moc pěknej stroj, ale to je na tomhle filmu asi to nejzajímavější, což je dost málo. Navíc mně se stejně víc líbí Mustang z roku 73, kterej můžete vidět právě v originální verzi. ()

Skejpr

S odstupem let a na podruhé velmi solidní žánrovka přesně na pomezí milénia. Staromódní a dynamická zároveň. Vlastně velmi fajn.. ()

Shit

Film nabušenej akcí a rychlejma autama, všechno je ve skvělým tempu, který vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Naštěstí to má i děj, kterej má hlavu a patu, což u podobných filmů moc častu neni vidět a taky kvalitní herecký obsazení, tim samozřejmě hlavně myslim Nicolase Cage a Angelinu jolie, takže tam musim bouchnout 5* ()

Dragoni

Silná drahá auta, Angelina Jolie obarvená na Blond, a k tomu skvělá hudba s Nicolasem Cagem řídícím v závěrečné scéně Ford Mustang "Eleanor"... ,a šílený zabiják, který dělá ve volných chvílích nábytek = 60 sekund .... Velmi povedená nenáročná zábava, která potěší nejen automobilové fandy 7.5/10. ()

choze

Spolu s M: I 2 největší akční pecky léta 2000. Jo, byla to dost slabá letní sezóna. Papírově vše sedí, sexy námět, sexy auta, sexy obrázky videoklipaře Seny a k tomu v žánru prověřený Cage, sexy Angelina Jolie a další fajn herci. Ale chtělo by to zatlačit na nevýrazné postavy (detektivové, záporák) a překvapivě i na akci - sice se tu auta kradou ostošest, ale pořádné honičky se dočkáme až v závěru, což mi u takového filmu přijde neodpustitelné. ()

Sarkastic

Hm, tak tohle fakt ne. Akční film plný...ehm...nudy. Spousta rychlých strojů, plno drsnejch keců a skutek utek. Film může zaujmout snad jen milovníky rychlých aut, mezi které se nějak zvlášť neřadím. ()

Gilmour93

Kdyby tahle parta kradla měděné kabely a prodávala je do sběrny barevných kovů, byl by to jasný aspirant na odpad. Vzhledem k luxusním kárám a sexy Jolie však buďme shovívaví. Umí Cage v posledních 10 letech něco jiného než měnit účes a poulit oči? ()

Hal_Moore

Po shlédnutí snímku v kině jsme domů jeli neuvěřitelnou rychlostí. Kamarád si myslel, že je Memphis Raines. 60 Sekund má v sobě tolik adrenalinu... Krásný snímek. Výborné dílo ve všech směrech. Navíc k tomu všemu hraje vynikající soundtrack, jak písničkový, tak hudební. Honičky jsou působivé a udělané profesionálně. Má ale i zápor. Nemám ani páru, proč je tady Angelina Jolie (ještě k tomu blondýnka). Do tohohle se nehodí. Její charakter v celém příběhu nic neznamená, tudíž je zcela zbytečný. Nic to nemění na tom, že 60 Sekund je pekelná jízda od začátku až do konce. Shelby Mustang GT 500? Už vím co chci k narozeninám. ()

TeeAge

60 seconds ma niečim vždy fascinovalo. Mal som 12, keď som sa pohádal s rodičmi, aby som namiesto divadla ostal doma pozerať tento film. Videl som ho raz, dvakrát, potom som si zohnal dvd atď. Proste bol premňa niečim výnimočný. Kamoši zohnali ruský polooriginálny soundtrack, a použili sme ho pri natáčaní naších prvých víkendových pseudofilmov :) Táto hudba a film sa pre mňa stali večnou spomienkou na tie výborné časi, ktorých duch vo mne žije dodnes. ()

genetique

Možno je to tým, že mám tak Nicolasa rád, alebo tým, že mám rád akciu, ale mne sa tento film bohovo páčil. Nadupané, nádherné stroje, myslím, že režisér výberom tých správnych áut ozaj trafil do čierneho. Torzo scenáru je síce postavené na ohranom príbehu, no aj cez to všetko, znova a znova, tento film ozaj môžem! 80%. ()

Le_Chuck

Nielen, že Sena film miesto akcie hlúpo zakecáva, ale ešte aj nadržuje tým starým krámom. Na neakčný akčný film pri dvojhodinovej stopáži, trochu blbá vizitka. 50% ()

Kaka

60 sekund je přesně tak blbý film, jak se dá od bezmozkového akčňáku na přelomu milénia očekávat. Spousta testosteronu, nažhavená fára, "hard to get" dámská vsuvka v podobě Angeliny Jolie, která svým živelným zjevem evokuje nespoutanost konce devadesátek a několik skoro mystických scén Nick Cage vs Shelby - aneb auto jako každé jiné. Škoda že se po tomto filmu umlčel na slušnou řádku let Dominic Sena, protože vizuál umí fantasticky, hudebně podbarvuje ještě lépe a jeho filmy mají nejen díky tomu akční spád a spárvně kulervoucí drajv. Tady chyběl smysluplnější scénář a občas by to chtělo i více logiky (viz Memphis a jeho skok na mostě), nicméně jako odreagovačka se to dá ustát. Soundtrack je prďácká záležitost a i díky němu těmhle autům dost neduhů odpustíte. ()

sud

Podobně jako "Rychle a zběsile", "60 sekund" mě nezasáhlo. Koukal jsem na to vlastně kvůli Nicolasu Cageovi, Angeline a autům. Nicolas Cage nic extra, Angelina má málo prostoru (sice není bůhvíjaká herečka, ale slušelo jí to), ale ty auta za to stály. I když ty celý film nedokážou utáhnout, protože scénář je hloupý až praští. Ale jo, dá se to. ()

Tyler

Kdyby v tom nehrál Nick Cage a Angie Jolie, tak to je ještě mnohem horší...Naštěstí oba dva jsou schopní utáhnout film sami o sobě, takže když se dají dohromady je to fajn. Ale Angelině ty blond vlasy sluší mnohem víc než Cageovi :)....Vlastně nesmím zapomenout na skvělého Vinnieho Jonese, jeho figurka je vážně zábavná...Tak to jsme měli plusy. A teď se pustíme do mínusů - takže o čem že má tenhle snímek být? Ano, už vím - o autech. Vezmeme to zkrátka - tolik výjimečných automobilů měli k dispozici, a tak to celé promrhali !!! Žádná akce, žádné erotické záběry plechových krasavců, žádný řev vytáčených motorů - prostě nic. Kde není scénář, aspoň tohle mělo být. Škoda mluvit...A za co že jsou nakonec ty tři hvězdičky? První přece jen za sbírku automobilových skvostů, kdy si člověk uvědomí, co všechno by chtěl mít v garáži, druhá za pár opravdu zábavných momentů + soundtrack a třetí za Angelinu a Nicka... ()

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage