Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

classic

NAJVIAC - NAJSEXY - ženský herecký výkon v hlavnej úlohe, aký som kedy videl, podotýkam, ocenený Oscarom, hovorím o Julie Roberts, ktorá je tak vzrušujúca, že som nechcel, aby to skončilo. K Oscarovi - jej dopomohol, všestranný - Steven Soderbergh, pre ktorého je rok 2000. , zlomovým - prelomovým obdobím, keď náramne zužitkuje ponúknuté šance - svojich dvoch filmov v jednom ročníku, dostane jednak cenu akadémie za réžiu - za film Traffic, kde bodoval i herecký výkon - Benicio Del Toro, či práve Erin Brockovich, tomuto snímku sa dostáva výsady spočívajúcej v nomináciach pre najlepší film a réžiu. Vyjde síce naprázdno, ale práve Julia - EXCELUJE na celej čiare, výborne sa na ňu pozerá, má vynikajúci scenár, a dáva to tej úlohy maximum svojich psychických síl. Všeobecne mám rád snímky - podľa skutočných udalostí, ktorých myšlienka sa spája s vyriešením dákeho problému. Tu sa jedná o stovky - poškodených, zároveň nakazených ľudí, ktorí doplatili na ľahostajnosť firmy, ktorá znečisťovala podzemné vody, vďaka tomu prišli teraz ľudia do kontaktu s vodou, ktorá im zničila zdravie... Je to príbeh ženy Erin Brockovich, ktorá chce otvoriť tento, takmer - zabudnutý prípad, a je ešte otázne, ako sa k nemu dopracuje. Na začiatku sa dozvedám, že je Erin v nezávideniahodnej situácii, bez práce, akurát mala autonehodu, ale nezavinila si ju Ona, má 3. deti, dva - krát je rozvedená, pričom ju obhajuje pri tom ( POZOR - myslím pri spomínanej autonehode ) - advokát - Ed Masry, ku ktorému sa neskôr dostane do pracovného kontraktu, ale nie cez posteľ, začína ako asistentka - neskôr sa vypracuje, práve v tejto kauze, kde sa jej potom posunie kariérny rebríček smerom nahor, pravdaže, začiatky sú ťažké. Sused je motorkár - bez práce, do ktorého sa zamiluje, ktorý jej bude pomáhať s deťmi... Prostý - typický film, ktorý naberá na obrátkach, vďaka výkonu Julie Roberts, na ktorej som si išiel pomaly oči - vyočiť ! Niečo parádne, ako často mení bielizeň, nádherný výstrih, a ten božský pohľad - na Bohyňu krásy + bez snaženia, t.j bez kvalitného hereckého výkonu by to nešlo. Keď spojím krásu + výkon = Udalosť ! ()

marhoul

Dneska je ten den, kdy ležím v posteli s chřipkou a doplňuji si komentáře k filmům, které mám ráda. Erin Brockovich je zrovna takovým filmem, který nepoškodil ani zub času. Kdo by to byl řekl, že to je letos devatenáct let, co jsem zírala na Juliin herecký koncert a záviděla jí toho úžasného motorkáře, který ji bral i s třemi dětmi, dluhy a věčnými patami za dveřmi. Odbivovala tu držkatou, výstřední rajdu, která se stiskem buldočím šla za tím, co mělo smysl a která to dala! K příběhu: to, co dokázala skutečná Erin, je bez diskuze čin hodný parádního filmového zpracování. Tohle se Soderberghovi povedlo. ()

anais

Pro mne ohromné zklamání. Naprosto nechápu jak mohla Julia Robertsová dostat Oscara. Jí ztvárněná role" inteligentní matky několika dětí, která měla v životě smůlu" je z kategorie těch nejvděčnějších, až trpaně předvídatelných. Jako by taková role už při psaní scénáře vznikala jako vhodný kandidát na ocenění Akademie. A přitom se nejdená o výkon nijak výrazný, tedy, v kariéře Robertsové ano, ve srovnání s konkurencí však nikoliv. Nechci, aby se zdálo, že ji nemám rád. Jen mě popuzuje, že se Oscary dávají za tak průměrné herecké projevy a, trapně podbízivé filmy (při vší úctě ke skutečnosti, které "je" tento film obrazem) Erinina cesta za sebeuplatněním vede skanzenem těch nejohranějších filmových klišé. Tedy, milé dámy, pokud si chcete zdvihnout sebevědomí, film na odpoledne strávené u žehličky jako stvořený... ()

Roman.Ticka

Parádní role jak vyšitá a jistě i šitá Julii přímo na tělo. Bojovnice za lidská práva, přesvědčivý výkon, který není falešný, naopak evokuje potřebu zamyslet se nejen nad nesmrtelností brouka. ()

honajz

Takový ten film, co ani neurazí, ani nenadchne. Místo nějakého frišného psycho dramatu zde máme figurky na šachovnici, zlí a hodná jsou jasně definovaní a pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí a děti budou nakrmeny, a jiné pomstěny. Chybí mi cokoliv navíc, ačkoliv Julia jako přihroublá matka je zajímavý počin, ale tak nějak jí to stejně nevěřím, ač se snaží, co to jde. ()

poz3n

Americký sen v podání neskutečně otravné, a kudlu v kapse mi otevírající hrdinky. Julia Roberts byla skvělá, ale její postava natolik na přesdržku, že jsem se celou dobu musel držet, abych po ní z gauče neházel shnilá rajčata. Mnohem víc mě tak zajímal samotný soudní případ, než sociální drama řešící životní "smůlu" Erin Brockovichové. 6/10 ()

MM11

Vida. Steven Soderbergh dokázal natočit lidský film bez patosu u něhož je jeho přítomnost skoro jistá. Erin Brockovich je profesionální a především citlivý snímek, co nechce jen vzbudit falešné emoce. Kdo překvapil (mimo Robertsové která si odnesla Oscara) je Albert Finney, jenž hraje advokáta a zároveň pomocníka Erin naprosto bezchybně. Jeden z filmů roku. ()

hansel97

Čekal jsem nějaké strašné životní drama, věděl jsem jen zhruba o čem film je a musím říct, že mě překvapilo, že přestože šlo o těžké a smutné případy udržel si film díky povaze neuvěřitelně sympatické postavy Erin a jejího úžasného vztahu s šéfem odlehčenou atmosféru, což se mi na něm opravdu hodně líbilo. ()

SOLOM.

Já tyhle ty „sociální dramata“ zrovna moc často nevyhledávám, přestože v ledasčem s nejrůznějšími aktivisty souhlasím, s chudými lidmi soucítím (sám nejsem žádný pracháč) a věřím, že většina boháčů a nejrůznější firmy těží z neštěstí jiných, kradou kde se dá, ničí přírodu a hazardují se zdravím jiných jen kvůli vlastnímu obohacení. Tento kousek však těžil nejen ze samotného příběhu Erin Brockovich, ale především z výborného výkonu Julie Roberts. Ta byla excelentní, příběh samotný byl plný emocí a jako finální produkt to dopadlo dle mého velmi dobře. Sice mi to popravdě stačilo vidět jen jednou, ale to neznamená, že neumím ocenit celkovou kvalitu a sílu celku jako takového…70% ()

Khalesi

Pri natáčaní skutočná Erin hrala čašníčku a právnik Ed čašníka. Neviem si predstaviť vačšiu autenticitu než ako keď sa nakrúcania účastnia tí, ktorí boli v realite hlavnými aktérmi. Je to o ochrane životného prostredia a poťažmo ochrane zdravia ľudí, ktorí v zasiahnutej oblasti bývali a ich potomkov. Je to o sile jednotlivca a o tom, čomu by skutočne mal náš právny systém slúžiť. Nechápem nízke hodnotenia, pretože cieľom filmu nebolo zabrániť, či vymazať to čo už sa stalo, ale predovšetkým osvetliť udalosti a predísť podobným tragédiám. Len cynik by mohol hodnotiť za menej ako za 5 hviezd. A, že nemáte radi Juliu Roberts? Ale prosím vás... ()

BoPo

Pre mňa osobne prekvapenie. Nečakal som, že Julia Roberts natočí film ktorý bude z môjho pohľadu až tak dobrý. ()

Agatha

Vytoužený a zasloužený Oscar pro Julii Roberts. Mistrně zahraná role Erin Brockovich, na kterou bohužel J.Roberts zapomněla ve svém dlouhém děkovném projevu na předávání Oscarů (této ženě by přeci měla nejvíc poděkovat - kdyby jí nebylo, těžko by se teď Julia mohla těšit z naleštěného Oscara). I další herecké výkony stojí za zmínku. Obzvlášt Albert Finney zde už po několikáte utvrdil své herecké umění. A role také perfektně sedla Aaronu Eckhartovi. K tomu si přidejme výbornou režii a scénář a máme na světě to, co z toho vzniklo. ()

Marek1991

Toto je film zo života a keby pred to nenapísali, že je to podľa skutočného príbehu, aj tak by som ho za taký považoval, lebo podobných mužov a žien ako je Erin je na svete dosť. Keď už to nechcete pozerať kvôli etickému hľadisku, tak si to pozrite kvôli jednému z najúspešnejších právnických prípadov vôbec, to že sa jedná o dobrú vec berte ako bonus. Erin je príkladom zásadovej ženy, ktorá nemala prázdnu hlavu, nehanbila sa za to aká je, bola schopná pre druhých obetovať seba a snažila sa, aby jej blízky a rodina to pochopili. Keďže nie všetci boli pri tom, čo zažívala, často to nedokázali pochopiť a nastávali problémy, bola to ťažká cesta, no nakoniec so šťastným koncom. Táto žena to nerobila kvôli nejakým posraným majetkom, väčšiemu autu, ale kvôli spravodlivosti a kvôli druhým. Aj keď je tento film plný tvrdých slov, tak si buďte istý, že sú to jediné sračky, ktoré však boli len v povahe hlavnej postavy a táto uvedomelá žena dokázala svoje mínusy pretaviť na plusy a dokázala tým skvelé veci. Inšpiratívny a poučný film s Juliou Roberts, ktorá tu už je vyzretá ako víno. ()

corpsy

To čo robí tento film výnimočným je okrem dobrej réžie hlavne výstrih, vlastne chcel som povedať výkon Julie Roberts. Tá najsexy mamička akú si len viete predstaviť. Ale chute bokom. Je naozaj skvelá a toho svojho zlatého mužíčka za najlepšiu herečku roka si zaslúžila. ()

prkalil

"To vaše hovado mi prostě normálně rozbouralo prdel!" - ano, to řekla. To řekla puntičkovaná fúrie - a nebyla to Beruška z Ferdy Mravence, ale Erin Brockovich u "slavného" soudu. ()

Johanka

Docela zajímavý příběh rozvedené americké matky tří dětí. Film byl natočen podle skutečné události, takže ho beru takový, jaký je ()