Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

blackJag

Přes svou averzi vůči Robertsové musím tleskat. Pro dané téma přesně zvolený styl režie, nenucený a přímý, bez potřeby obrazové exhibice. Výborný Finney i Eckhart, kteří svými výkony pomohli příběhu přirozeně vygradovat a nezanedbatelný punc inspirujícího úsilí boje slabého proti silným dovést až k dojemným tónům. Kdybych se měl vyjádřit k proměněné oscarové nominaci Robertosvé, řeknu jen, že výkon to nebyl špatný, ale nenašel jsem na něm nic, co by jej dělalo výjimečným - klasická Robertsová, gesta, pohledy, všechno. To Finney si zasloužil Oscara daleko víc. 90% ()

toyrider

3 a něco, tentokrát zaokrouhleno nahoru, a to jen proto, že se jedná o jediný film, který tak dokonale mapuje dané prostředí, nebo alespoň o jiném nevím. ()

Autogram

Julia vyzerá v tomto filme ako Erin úžasne, ale na tom film nestojí, hoci párkrát jej to pomáha uľahčiť si prácu. Ekologická téma so zdravotnými následkami v kombinácii s právnickou praxou, ktorú osobne veľmi nemusím, sa tu veľmi dobre skombinovala. Má to spád, šťavu, vtip, len občas trochu prehnané ťahanie rodinného života do filmu mi prekážalo. Vo vzťahu Erin s jej šéfom je tento film tak trochu Pretty Woman, kde je sex nahradený šikovnosťou, takže pracovný názov by mohol byť aj Smart Woman. ()

m.a.t.o.

„Ste právnička?“ – „Nie, neznášam právnikov. Iba pre nich pracujem.“ Film hodnotím tromi hviezdičkami, ale outfity Julie Roberts by si zaslúžili samostatné hodnotenie s, minimálne, desiatimi hviezdami ;) 60 % ()

Linkyc

Kolik sýrových klobás TOP MANAGERŮ by dneska musela ultra-feministka či žena se sukní kratší než bleší přirození vylupat, aby dosáhla toho, co by mělo být v dnešním super moderním světě naprosto normální? Čistá a pitná voda pro všechny, bez existence látek co vytvářejí vředy. Julia Roberts fuck** awesome. ()

ranp

Pravděpodobně nejlepší Juliina role a imho Oscar ve správných rukou. Život dovede být pořádně tvrdej a hlavní představitelka se zde pustila do dlouhého a nerovného boje, který nakonec vyhrála. Miss Wichita se uplatnila velice dobře i mimo modeling :-) ()

Cejny

Tak v tomhle filmu mě Julia příjemně překvapila. Pořád jsem ji měl zaškatulkovanou jako Pretty Woman, ale v Erin Brokovich mě svým hereckým výkonem velice mile překvapila. ()

Maynard.

Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne a ne! Já tuhle ženskou prostě nemůžu vystát (kdo ví proč se to takle vlastně říká? :o) ). Nechápu koho musela přefiknout, aby si vysloužila oskara. To mi prostě hlava nebere a nikdy brát nebude. Její herectví bych přirovnal k herectví Stevena Segala (muž tisíce a jednoho výrazu :o) ). Spolu by možná mohli natočit nějakou tu romantiku, kde by samozřejmě druhý zmiňovaný občas někoho nakopal. Zpět k filmu. Sám o sobě to není až tak uplnej propadák, ale když to tak vezmu kolem a kolem, tak je to prakticky o ničem, nic mi tenhle film nepřidal, nijak nepotěšil, nad ničím sem se nezamyslel. Jediný pozitivní je Aaron Eckhart aliaz Harvey Two-Face, kterýho by asi poznal málo kdo. Tomuhle rejžoj se zatím povedli Danyho parťáci, jinak je to spíš šumař, který si navíc na spolupráci bere tuhletu Julii. Možná, že Julie postrach ulice by to zahrála líp :o) ()

herr_carter

Touhle rolí si mě Julia Roberts navždy získala a dokonce zato dostala ode mě cimru v TOP 10 - tomuhle se totiž říká herecké galapředstavení, ty její nervy jakožto samoživitelky ruku v ruce s pracovní šikanou jsem jí věřil každou minutu, málokdo dokáže takto věrně vehnat obavy filmovému diváku a vzbudit u něj ten pocit soucitu..................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Jiří K. odpad!

Julie Roberts je tak vzrušující asi jako naše bývalá tlustá třídní učitelka. Scénář je tak zajímavý, jako hodina kvantové fyziky na pomocné škole. TV jsem po 10 minutách přepnul. Jak koukám na ty komentáře, na koláči sledovanosti se má ignorace nijak výrazně neprojevila... ()

jondoe

Julia Roberts bola dobra volba pre tento film. Zahrala to naozaj dobre ale taktiez ma zaujala vedlajsia uloha Alberta Finney ktory dokazal film odlahcit. Nemam moc rad Soderbergove filmy ale toto mu vyslo.80% ()

bari68

Žien, ktorých osud nešetril a ich život sa podobá na skutočnú Erin Brockovich sú na svete istotne tisícky. Koľko z nich ale sa tak srdcovito s ním pustilo do boja?... a Julia Roberts je tu proste jedinečná.Film možno malinko doplácal na rozpolenie príbehu medzi rodinnými problémami a vykresľovaním životnej situácie Erin a s ním spojeného súdneho líčenia. To je ale pre mňa len malá vada na kráse a aj cez tento malý deficit vzhľadom na predom spomenutú Juliu Roberts a skvelo sekundujúceho Alberta Finneya dávam 5*. ()

Han22

Nemám slov, film jak lusk. Kdyby každá podobná kauza skončila takhle, člověk by skoro začal věřit soudnímu systému. Julia Robertsová je skvělá, snad nejlepší role, ve které jsem ji viděl a její Erin Brokovich závidím, chtěl bych dokázat umět bojovat za lidi a strhnout je k boji proti nějaké nespravelnosti tak jako ona. Ještě lepší je Albert Finney, kterého jsem snad nikdy v ničem neviděl, ale tady doslova exceluje. Paráda. ()

Rudinsky

Hmm...Nie som fanúšik Robertsovej, ani ma nejakým spôsobom neočarila ako žena, ale je, resp bola veľmi pekná, má sexappeal a hlavne temperament... Svižná a pútava réžia, film solídne odsýpa, vyhýba sa vcelku vkusne presladeným klišé. Výkon Julie je výborný, ale rozhodne nie monuementálny a prelomový. Aaron Eckhart a Albert Finney ULTRA COOL. Dost mi to bodlo vidieť Eckharta aj v takejto roličke. A samozrejme, celé je to podfarbené filmovým hudobným mágom, a to nie nik iným, ako mistre miracle Newmanom. Oddychový film s výborným scenárom, plynúci ako dobre namazaný stroj, a NA VŠETKÝCH hercov v ňom sa pozerá príjemne. Ale cez to všetko pre niečo nemôžem dať 5. ()

wikus

Otvorene.Juliu nemám/nemala som veľmi v láske. Ale, niekedy je potrebné pozrieť si aj film, kde sa mladá žena, sama v zlej situácii,rozhodne zachrániť pre nu neznámych ludí. A je potrebné si ho pozrieť s Juliou v hlavnej úlohe. A ked zistíte, že film je založený na skutočnej udalosti, začnete ho brať úplne inak. Tak ako aj herecké výkony. Lebo ja som Julii nakoniec uverila. A milo ma prekvapila. ()

Michelle75

Jde vidět, že když se chce tak všechno jde. Kdo by věřil, že se obyčenská ženská, která má dost problému sama se sebou a svým životem zatne zuby a ponoří se do práce s maximálním nasazením a obhájí to, co je pro druhé zbytečné, nezajímavé a hlavně lhostejné. Jestli film hraje na city, tak ať hraje. Je lepší na ně hrát, než žít se zavřenýma očima. Bravo, pro tu skutečnou paní, i když pokud se oblékala jako Julia v tomhle filmu, tak tam kde někde přebývá-jinde zase chybí. Eckhart má image jako správný ZZTopák, ale přesto je to sympaťák každým coulem. Slušnost, kterou zvádnu i potřetí. ()