Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

JARDAHONDA

Život je kontaktní sport a fotbal je život - alespoń v případě trojnásobného vítěze Ceny Akademie : Olivera Stonea a jeho dynamického hehereckého ansáblu, který ve Vítězích a poražených zkoumá osudy fotbalového týmu Miami Sharks.. Troufám si říct, že snímek patří k nejlepším Stoneovým filmům za poslední léta. Oslnivé představení nemohu hodnotit jinak než plným počtem ***** ()

adam7

Film s tak chaotickou kamerou, ktorý by si sa prvú polku nezaslúžil ani 3* sa ku koncu zmenil na nadpriemerné dielo so športovou tématikou. Skvelý Al Pacino, sympatický Quaid, dobrá hudba a jeden z najlepších motivačných predslovov (škoda následujúcej scény, hudobný prechod mohol byť plynulejší) tento film vytiahla na 4*. Celé to však bolo pokazené kamerou v 1. polovici filmu. ()

pirat87

paradny film z prostredia americkeho futbalu (ktoreho som mimochodom velky fanusik) mozno troska dlhsia stopaz filmu ale to mi nezabrani dat mu plnych 5***** ()

beforemid9th

all star výběr zajímavých charakterů, navíc v podání all star castu, nabušená režie, deset střihů za sekundu, a perfektní profesní román. Stone v týhle formě by zvládnul klidně strhující dvouhodinovku ze života lepičů pytlíků ()

golfKana

Další luxusní flák ze sportu , hlavně luxusní soundtrack a na něm písnička mého mládí Twilight zone od 2 Unlimited ()

pawn

Tento film jsem viděl poprvé před 15 lety a pak až před měsícem. Zatímco tehdy jsem věděl jen zhruba, co to je americký fotbal a vzpomínám si, že film se mi docela líbil, dnes rozumím americkému fotbalu mnohem víc, miluju tu hru a filmu nemůžu dát nic jiného než plný počet hvězd. Fantastický Al Pacino v hlavní roli, ale hlavně skvělý střih, zcela realistické herní scény a rozebrání všech aspektů hry dělá z tohoto filmu jednoznačné číslo 1 na mém soukromém žebříčku filmů z prostředí amerického fotbalu - před filmy Expres, Zrození šampiona a Nepřemožitelný. Nevadí ani, že Stone prohrál boj o oficiální loga s NFL. ()

Tereza11

Priznávám leč nerada, jsem americkým fotbal uplně nedotčená, ale po tomhle filmu mám chuť ho začít sledovat...Tím myslím řečeno vše...ódy na al pacina už mi prijdou zbytečné to je jasná věc, ale kdo mě velmi mile překvapil byla Cameron Diaz podle mě její nejlepší role... ()

Vodin

Je to hodně slabsi čtyř hvězda. Scénář a prostředí Americkeho fotbalu v pohodě, ale při zapasech strašně střihu a roztresena kamera, to jednoduse nesnasim!!!Jak nekdo napsal, tváří se to jak videoklip a uz vuvec si nemyslim, ze tam chlastaj a fetujou, superpohar je profesionalita, spis jednotlivci kteří se dlouho neudrzej. 65% ()

Rathe

Tento film byl tááák nudný. Filmů s touto tématikou jsem viděl už několik a byly třeba podobně dlouhé, ale něco se v nich dělo. Tohle bylo téměř celou dobu tak nějak o něčem a o ničem. Al Pacino zde byl zatím nejhorší, kde jsem ho viděl. Na druhou stranu Cameron Diaz byla perfektní. Kdyby to byl film tak na 2 hodiny, úplně by to stačilo, mělo by to grády a člověk by neměl chuť to v půlce vypnout. ()

andy60

Dlouho jsem nemohl uvěřit, že tohle natočil skutečně Oliver Stone. Polovinu času se díváme na sestřihy zápasů amerického fotbalu a tu druhou půlku tvoří otřepané fráze, ke všemu ještě vyřvávané. Marně jsem se snažil ve filmu objevit nějaký děj, nějakou zápletku nebo prostě něco, proč by mělo smysl se na to dál koukat. Nic, maximálně Pacino, snažící se zbalit nějakou štětku. Korunu všemu nasazuje roztřesená kamera a neskutečně rychlé střihy, ze kterých akorát bolí hlava. ()

timmy321

Ačkoli jde o sportovní film z prostředí amerického fotbalu, o americký fotbal tu ani tolik nejde. Příběh se odehrává spíše okolo věcí kolem a dal by se vesměs dosadit i do v evropě populárnějších sportů. Vliv majitele klubu na určování základní sestavy za účelem komerce. Hráč, jemuž stoupne sláva do hlavy. To jsou věci, které jsou na denním pořádku i v našem fotbale. Stinná stránka sportu v kombinaci s vynikajícími výkony Al Pacino a Foxxe, akcí a nasypanými gorilami v šatně dělá tento snímek jeden z nejlepších sportovních filmů. ()

stuj

Slabé tři. Po půl hodině jsem chtěl dokonce i vypnout. Možná to mělo být kratší, možná téma, které není moc atraktivní, nevím. Prostě mi bylo úplně fuk, co se s postavami bude dít. Stejně všichni víme, jak to v těchhle filmech chodí a co je na konci. :) Vysoké hodnocení na csfd mě docela dost překvapuje. Ani Pacino to nezachraňuje. ()