Šikanovaný student vojenské akademie dostane za úkol uklízet v katakombách pod kaplí. Při svém úklidu narazí na místnost, kde je mimo jiné ukryta kniha Satanova. S pomocí počítače přivolá Satana a pomstí se všem, kdo mu činili příkoří. (JohnSmith)

Seabeast

A já to říkám pořád, že ty internety a počítače jsou ZLO! À propos, věřící ať se radši Zlořečení obloukem vyhnou jestli nechtějí, aby jim vlasy vstávaly hrůzou na hlavě, protože tahle černá mše by jim moc dobře neudělala! :-D Hlavním tahounem, vedle kompjůtru "Satan Apple II", je nýmand Stanley Coopersmith, který v minulosti přišel o rodiče a ocitl se na vojenské škole. Je tam jedné bandě idiotů pro smích, do toho je každou chvíli šikanován a ve svém volném čase se věnuje černé magii. Může tohle vyústit v řůžové pokoukáníčko? Jen naivka by se domníval, že ano! Rozjezd je velmi pozvolný, aby na konci přešel do prasečích jatek! Tedy, krvežíznivých prasat se dočkáte, o to se nebojte a o pekelnou show zaručeně taky nepříjdete!!! ()

corpsy

Jedna veľká nuda s nevýrazným napätím, zato však s pekne brutálnym záverom. Potenciál tu bol. Viac ako na šikanu mladého neohrabaného študenta svojimi spolužiakmi, som bol ale zvedaví na pekne hustú atmosféru a gore efekty - to všetko však iba v posledných 10 min. ()

Ten Druhy

Príbeh Stanleyho Coopersmitha, nímanda a outsidera na pohľadanie je inšpirovaný filmom The Omen a jeho sequelmi aj De Palmovou Carrie. Odohráva sa na vojenskej akadémii a znevažovaný Stenley má, ako Carrie telekinézu, rovnako mocnú zbraň. Výkonný počítač (Commodore VIC-20?). Robí s ním to, čo sa stane samozrejmosťou až v ére internetu: komunikuje na diaľku. Stanley síce chatuje so satanom, ale ktovie? Dej je zjavne rozčesnutý na dve polovice. Prvá zachytáva šikanovanie, druhá postupné uskutočňovanie pomsty. Film má pochmúrnu atmosféru, ktorú spočiatku umocňuje klavírne sóličko, neskôr gregoriánske chorály. Prvý výraznejší gore efekt sa objaví uprostred filmu, keď drsným spôsobom zíde zo sveta pani Friedemeyerová (superkočka), ostatné gore efekty sú nahustené až v záverečnej štvrťhodinke. Iste, mohli byť rovnomernejšie rozložené, ale aj tak Evilspeak (uncut verzia) predstavuje to, čo mám v hororoch rád: vykorisťovanie, hustú atmosféru, štipku gore, mystiku a démonov. ()

kaylin

Americký snímek „Zlořečení“ je trochu neprávem zapadlý, protože tohle je horor, který skutečně dovede jak znechutit, tak částečně i vyděsit. Triková stránky, pokud dojde na nějaké vizuální efekty, je trochu ujetá, ale jen to přidává zajímavé bizarnosti tohoto hororu, jenž je vlastně revenge snímkem, jen trochu jinak směřovaným. Satan ale s pomstou na utiskovatelích vždy rád pomůže. A vždy za to bude chtít ještě víc. ()

topi

Film, na který jsem se hodně těšil mě zklamal snad každou scénou nebo hereckým výkonem. Ne, tohle je pro mě volovina a snímek jsem jen tak tak dokoukal do konce. Hlavní hrdina z vojenské školy, který se dostane do spolku s ďáblem mě nápadně připomíná jednoho kamaráda, jmenovat ale radši nebudu, hehe. ()

type_B

Celkově působí film trochu naivně. Kdyby byl na začátku 80. let automatický překlad na tak vyspělé úrovni, nemuseli bychom dneska nic moc řešit a google by nesjpíš krachnul :) Co se mi hodně líbilo, byl závěr. Týpek se vypořádal se svými trapiči a ukázal, zač je toho Sejtn. Kvůli závěru se na to podívejte. Je to vlastně trochu horor naruby, celou dobu jsem fandil hlavnímu hrdinovi, aby černou mši už konečně dokončil. ()

togaf

Cooperksicht byl tak odporný, že bych ho s radostí šikanovala taky. Závěrečná vyvražďovačka v kostele taky nic moc. Zato Estebanova počítačová komunikace stála fakt za to - "krev"....ok, dostane krev - "lidskou krev"...heh. Dobrý no, ale je to béčko a nic než béčko. ()

JohnMiller

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 37/72 ☠ Mal som možnosť vidieť UK UNCUT verziu v ktorej sa dalo vidieť, kde boli odstrihnuté cenzurované časti. Keďže sa pravdepodobne vystrihnuté scénky nezachovali na master páskach, scénky boli pridané z iných nekvalitnejších zdrojov. Ale takto som si aspoň dokázal predstaviť ako po urezaní niektorých , hlavne morbídnych, kúskov, pôvodný strih vyzeral. Popravde, dobrý nebol, táto verzia ma miestami aspoň trocha bavila, aj keď mám isté výhrady. Vyše hodina stopáže pôsobí mdlo, nudí, a až na pár vydarených gore momentov, vás hlavná postava iba irituje. Ide o to, že šikanovaná hlavná úloha dostáva počas celej snímky na frak od tyranov a nakoniec, hoci sa pomstí, nie je výsledný masaker dostatočne satisfakčný. Avšak keď pominiem toto, gore sa tu nachádza habadej a je kvalitný, masaker v ktorom vraždia ošípane je tiež podarený. Záverečná polhodina je na béčkový horor parádna, a tlačí na vyššie hodnotenie, no tá omáčka okolo toho ma nepustí. "Mimovládka" Video nasty túto snímku zakázala (podľa mňa na 99%) kvôli propagovaní satanizmu a rituálov. Je to takmer isté. Chlapec požiada satana o pomoc, pretože ho v škole šikanujú, a on pomôže.... To je škandál, zakázať!!! hehehe... ()

Martin741 odpad!

Eric Weston mi nic nehovori a po tomto filme tomu este dlho tak aj bude. PC ako nastroj satana ci jakeho picusa? No .... LOL. Tak za prve horor je to mizerny, reziu to zrejme nemalo, herecke vykony mizerne, konanie postav nelogicke ... no hroza : 0 % ()

majo25

No, čakal som viac...spracovanie je na hranici B a C-čkových filmov, logika filmu hlavne v súvislosti s počítačom, so psom a vecami okolo nich je žalostná. Zaujme akurát originálny príbeh. Hodnotenie: 55% ()

Koly

EVILSPEAK se zpočátku tváří jako nějaký stupidní příběh šikanovaného loosera, ale s přibývajíci stopáži se neuvěřitelně zlepšuje až přejde v jeden z nejlepších závěrů, jaký jsem měl možnost v satanských horrorech vidět. Eric Weston posledních 20 minut zahustil na výbornou a i Clint Howard, který mě v roli už výše zmiňovaného "hlavního hrdiny" vyloženě sral, si zaslouží za to, jak provedl svou pomstu, absolutorium. Hlavně musím vyzdvihnout jeho mimické schopnosti. V kombinaci se střapatýma vlasama vypadal fakt jakoby ho posedli všichni čerti. Dále se mi líbilo, jakým způsobem režisér pracoval s prasaty (nenapadá mě lepší zvíře, které by Satan používal, aby vraždilo v jeho jménu) a taky hlavní hudební motiv se vydařil. ANCHOR BAY vydalo další kvalitní DVD. ()

JohnSmith

Neskutečně divný sci-fi horor, ve kterém je Satan vzkříšen pomocí počítače. K tomu děsně nesympatický Clint Howard a sličná sekretářka. ()

Jello Biafra

Pôsobivý horor so satanskou tématikou zobrazuje mladého kadeta vojenskej školy Stanleyho Coopersmitha, ktorého ostatní kadeti šikanujú. Jedného dňa objaví v podzemí kostola obradnú sieň, v ktorej nájde starú knihu a pomocou počítača naviaže kontakt so satanistom zo 16. storočia. Pomocou rituálu sa premení na služobníka pekiel a na záver spácha brutálny masaker v duchu starej dobrej gore školy 80tých rokov. Najväčšiou chuťovkou je útok rozzúrených sviní. Surová atmosféra filmu spolu s ústredným hudobným motívom (trochu pripomína ústredný motív filmu Omen) a krvavými efektmi dotvárajú sugestívny obraz tohto pôsobivého a remeselne zvládnutého hororu. ()

vitekpe

Osmdesatkovy horurek jak ma byt, sekani hlav a jine gore, nahe zeny a hlavne satanska prasata. A pocitace samozrejme. :) 3+ ()

Han22

Na tenhle film jsem se dost těšil podle námětu a místních komentářů u brutálním masakru. A ten se skutečně dostavil, byl plný masožravých prasat, usekaných hlav a dokonce vyrvaného srdce a celkově stál opravdu za to. Jenže to vše je posledních deset minut, zbytek je takový průměr. Mladík je šikanován, načež se obrátí k černé magii a ve finále všechny pobije. Zkrátka kopie Carrie s pěknou temnou atmosférou, hudbou, která není úplně blbá, příliš nenudí, ale ve které se toho prvních 80 minut zkrátka moc nestane. Mínusy jsou celá komunikace přes počítač a hlavní hrdina, který je opravdu děsně nesympatická držka. ()

tenebrae86

Solidní retro :). U mě celkem spokojenost. Dobrý příběh, fajn prostředí, nenudící děj... Zkrátka slušný "B" horůrek se satanskou tématikou. Hlavní hrdina je sice strašný blb a velmi levné triky občas neplní svou funkci, ale šlo to, dobrou atmosféru to nekazí. Tři hvězdy jasné, avšak za ta roztomilá prasátka a hlavně za finálních asi 10 - 15 minut, které film zvedají o několik úrovní, musím ještě jednu přihodit. Hodnocení : 75% ()

Teardown

Dokonale zábavná osmdesátková záležitost a to od začátku do konce a sakumprásk se vším všudy. Skvělá hudba, atmosféra, herci, efekty(s ohledem na rok 1981 a rozpočet bez debat paráda), jednoduše vše šlape jak má. Clint Howard v roli otloukánka neměl chybu, prasečí ataky jakbysmet no a finální jízda v kostele, to už byla taková ta třešnička na dortu. Tohle mi vážne sedlo. Více takových! ()

drankeryth

Tak o tomto filme mozem povedat, ze je to kvalitny horor, ktoremu nic nechyba a tema satanizmu vo filme ma potesila a ukazala, ze svata cirkev je za nou pozadu. Asi tristvrte filmu sa dokopy nic nedialo na poli akcie, ale to vobec nevadilo, pretoze hustnuca atmosfera, ako sa to vyvijalo dalej, len filmu spravne dopomohla ku skvelemu sledovaniu tohoto podareneho snimku. Co ma ako dalsie potesilo boli detailne zabery na odsekavanie hlav pri zaverecnom finale, kde sa rozputalo prave peklo v kostole za doprovodu krvilacnych kancov, ktory si s chutou pochutnavali na kadetoch:) Na to, ze film vznikol v roku 1981, pouzite efekty vo filme nevyzerali zle, aj ked obcas bolo vidiet, ze to boli atrapy hlav, ktore padli na zem. Najlepsie bolo rozmlatenie hlavy na sracku pri prvej obete v kostole, to uz sa dalo povedat, ze to bola krasna podivana pre hororove ocka :) Hlavna postava vo filme spodobena hercom Clintom Howardom mi nic nehovori, ale jeho drzka mi je velmi znama z inych filmov, kde si zahral mensie ulohy v podobe nie kladnych postav. Film jednoznacne patri medzi moje naj horory, ktore som doteraz videl. Dufam, ze takych bude viacej a nie len zriedkavy pripad, ze som narazil na dobry horor. ()