Honza pracuje u sedláka, který má hodnou a pracovitou nevlastní dceru Markýtku a vlastní panovačnou a línou Doru. Ta se o Honzu uchází, ale on dává přednost Markýtce. Dora, aby se pomstila, podplatí verbíře a ti vezmou Honzu na vojnu. Markýtku vyžene z domu. Zatímco Honza verbířům uteče a spřátelí se s čerty, kteří mu darují kouzelný plášť neviditelnosti, plátýnko prostírající všemožné dobroty a brašnu, která ukrývá oddíl husarů, Markýtka odejde do města, ke kmotřičce sloužící v zámecké kuchyni. Stane se svědkem toho, jak zlý král Brambas, ucházející se o ruku princezny Eufrozíny, v hrůze prchne před drakem Bucifalem, který žije v podzemí zámku. Protože ují masa, což je v království zakázáno, je odsouzena k smrti na popravišti... (TV Nova)

Mirešák

Po přečtení předlohy jsem pochopil, co této pohádce chybí: jakákoliv filmová přidaná hodnota. Film jede podle předlohy takřka přesně, nic nechybí, nic navíc. Mnohem lépe dopadají pohádky, kde je z originálního příběhu použita jen triviální zápletka. ()

Simaaja66

Můj tehdy 8 letý syn z kina utekl po 25 min, to lecos napovídá...po Jasněnce a koneckonců i Princezně ze mlejna veliké zklamání, ale to není u Trošky až tak překvapivé. ()

Manarit

Myslím, že film má nízké hodnocení poměrně neprávem a patří k těm lepším z nových českých pohádek. U Trošky oceňuji, že když už nic, tak dbá alespoň na kostýmy a výpravu, která bývá v české tvorbě zvlášt u pohádek hodně zlá. Je to pohádka s typickým rozdělením na absolutně hodné a absolutně zlé postavy, které rozhodně dojdou trestu. Děj se drží klasického hodného, chudého a chytrého Honzy, jeho milé a party dobráckých přátel versus zlá šlechta. Tedy žádná skvělá myšlenka, ale zato zábavně zpracovaná. ()

eklokan

Říkejte si co chcete, já na tom vyrostl a v tu dobu mi ty špatný efekty s drakem a tak ale vůbec nevadily. :-) Naopak krásná Michaela Kuklová tu jsem baštil. ()

bedihost

Za ty peníze škoda. Zbytečně vyumělkované a nákladné. Herecky toporné – hlavně Honza – rádoby hezounek Miroslav Šimůnek a ukňučená Michaela Kuklová.Vladimír Brabec a Vítězslav Jandák už to nemohou zachránit. Filmu chybí lehkost jako má třeba Princezna ze mlejna. Zbytečně komplikovaný děj. S nedokonalým drakem na náměstí Telče z pohádky zbytečně dělali Jurský Park. Za hudbu Karla Svobody je jedna hvězdička navíc. Celkem: Dvě hvězdičky. ()

behunka

Miluju pohádky, ale toto teda ne. Už jen kvůli uvřískaný Kuklový to nechci vidět ani v upoutávce.Výkon ostatních "herců" ani hodnotit nebudu. Bylo nutno točit dvojku, když už jednička na skartaci?? Jo a Šimůnek není vůbec hezký ( no má pěkný oči), takový hloupý Honza. ()

zimi

Je to opravdu krásná pohádka, vůbec není přeplácána a Daniel Hůlka je pan herec, nejlepší Troškovo dílo!!!!! No to by mi asi nikdo nevěřil, ale jako vtip je to slušný néééé!!!!!!!!! ()

eaglestar

Tak to já, bejt na místě té bukurešti šimůnkové, radši lópnu Morávkovou, a pořádně. Jinak, tohle je asi to lepší (míň hrozný) od "mistra" Trošky. ()

nikcawow

Tato pohádka nepatří k nejlepším, ale mě i přes to mile pobavila. Jednoduchý příběh o dobru a zlu což do pohádek patří. Herecké výkony občas nejsou nejpovedenější, ale to dětský divák, pro kterého je pohádka určena neřeší. Za mě to jsou 3* jednoduše patřím k milovníkům pohádek a tato nepatří k těm nejhorším. ()

kratajirka odpad!

Mýho pětiletého bráchu to baví. Určitě by hodnotil vysoko. Takže pro věkovou skupinu to je bezesporu dokonalý film. Obávám se, že cílová skupina je ale mnohem starší. A rovněž se obávám, že tak vysoké hodnocení asi jen tak nedostane. Ode mě 40% ()

Worbitka

Jako pohádka od Jana Drdy by se mi vcelku líbila, přece jen vznikají horší a horší moderní české pohádky než toto, jen kdyby hlavní hrdinka nebyla ukřičená Kuklová aneb prostitutka z Playgirls... to prostě už nešlo ..... ()

Pollini

Nedivím se těm, kteří dali odpad. Tato věc mě rozčilovala od začátku do konce. Nevím, jeslí svou trapností nebo hroznými herci. Příběh se mi taky nelíbil. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje