Honza pracuje u sedláka, který má hodnou a pracovitou nevlastní dceru Markýtku a vlastní panovačnou a línou Doru. Ta se o Honzu uchází, ale on dává přednost Markýtce. Dora, aby se pomstila, podplatí verbíře a ti vezmou Honzu na vojnu. Markýtku vyžene z domu. Zatímco Honza verbířům uteče a spřátelí se s čerty, kteří mu darují kouzelný plášť neviditelnosti, plátýnko prostírající všemožné dobroty a brašnu, která ukrývá oddíl husarů, Markýtka odejde do města, ke kmotřičce sloužící v zámecké kuchyni. Stane se svědkem toho, jak zlý král Brambas, ucházející se o ruku princezny Eufrozíny, v hrůze prchne před drakem Bucifalem, který žije v podzemí zámku. Protože ují masa, což je v království zakázáno, je odsouzena k smrti na popravišti... (TV Nova)

Foxhound#1

Tady prostě nemůžu jít vejš. Nějaká ta sympatická postava by se i našla, ale ústřední dvojice to fakt není, hlavně v případě věčně uřvané Markýty. Chybí mi tam pohádková lehkost. ()

peetriss odpad!

Současné 41% hodnocení je přes svou relativní nízkost stále nadsazené. Z pekla štěstí je prázdný a neuvěřitelně hloupý recyklát Trošky samotného a pseudopopulárních prvků z jiných pohádek. Hrůzný scénář, režie, dramaturgie, kamera a špatné herecké obsazení dělají z tohoto filmu utrpení, což zcela jistě není posláním pohádek. ()

Movie Gourmet odpad!

Tahle pohádka je sice lepší než z Pekla štěstí 2, ale i tak stojí za starou bačkoru. Strašné herecké obsazení: Šimůnek-Kuklová - nezajímaví, mrcha Laurinová a její povedení tatík "major Zeman" Vladimír Brabec oba strašní, Vaculík, Vadra... a všemu tomu dává korunu muzikálový zpěvák Dan Hůlka. Nezajímavý děj a především herecké obsazení. Hnus, hrůza! Verdikt: odpad! a 5 %. ()

VeronikaP odpad!

Jedna velká slátanina (přesně tak, jak má pan Troška ve zvyku). Vezmeme draka, přimícháme čerty a nakonec nějaký ten kouzelný předmět. Vznikne chaos, který nemá s předlohou pana Drdy absolutně nic společného. Ani jako dítě jsem tu pohádku neměla ráda. ()

mira007

Troškovsky ukřičená pohátka, která ma solidní výpravu, naprosto famózní kostýmy, bohaté obsazení ( ikdyž herecký výkon Daniela Hůlky je hodně šílený ) jenže co naplat, můj šálek kávy to není. ()

IsaacNewton

Sice nemám vůbec ráda Zdeňka Trošku, ale tohle... Jedna z pohádek mého dětství! A tak neoblíbená... A úžasná hudba Svobody! Pohádka, jako každá jiná- o přátelství, lásce a odvaze... Rozdíl je v tom, že si tak trochu sama ze sebe dělá legraci- nesmí se brát vážně. Skvělá i po několika letech, s dobrými herci a "roztomilým" dráčkem :-) ()

Lilloos

Škoda toho zdlouhavého překombinovaného závěru, kdyby to Troška utnul v momentě zabití draka, udělal by líp. Ale i přesto je to příjemná pohádka mého dětství, vůbec nechápu tu všeobecnou averzi. ()

cherita

Jako malý capart jsem na tom byla v kině a pamatuju si, že už tehdy jsem z toho byla hrozně zklamaná. Příběh o ničem, postavy nesympatické a navíc to bylo k nevydržení dlouhé. Se stejnými pocity se na to dívám i dnes. Troška si jako vždycky dává záležet na výpravě a kostýmech, ale vůbec se nezaobírá takovými detaily jako logika děje nebo motivace postav. Proč například čerti dávají svoje tři nejcennější věci člověku, kterého vůbec neznají, a který jim ani nijak nepomohl? Když Honza tak miluje Markýtku, proč se vůbec nebrání, když ho chtějí oženit s princeznou? Podobných "proč" jsou v tom filmu desítky. Takových věcí si děti všímají, Zdeňku, nemysli si. A Honza je opravdu ukázkový tupoun. Takového blba si za krále můžou zvolit fakt jenom v Čechách (ty scény, kdy mu dav provolává slávu, mi tak trochu nechtěně připomněly Život Briana). Já být Markýtkou, vezmu si radši Vaculíka. ()

Vilg

Troška a Boll - dva (bohužel) živé důkazy, že filmový Bůh, který bdí nad tím, aby se netočilo svinstvo, je definitivně mrtvý. ()

jasanka

Škoda nesympatických herců, myslím, že s jiným obsazením by měl film maličko vyšší hodnocení. Příběh byl docela zajímavý. Edit prosinec 2020: Uz takova klasika, z ktere zboznuji ustredni pisnicku. Pribeh je povedeny, provedeni pokulhava, skoda. ()

Corny

Myslím, že tato poměrně hezká česká pohádka, se Troškovi docela povedla. Pamatuji si jaký byl ten počítačem dělaný drak trhák, když byl film promítán v českých kinech. každý druhý šel do kina jen aby viděl toho draka. Herci jsou v této pohádce slabší, to je určitě pravda. ()

Bozvav

Hlavně hrozně blbě zahrané. Snad jedině Laurinová něco předvedla, jinak potopa. Námět by ušel, dialogy by se dali přetrpět, ale jako celek dost hrůza. Dvojka malinko lepší. Po druhém shlédnutí, malinko přehodnocuji, dětem se to líbí i když ne tak moc jako jiné od pana Trošky. Tudíž dávám dvě a půl hvězdy. ()

zdeny99

Na to jak tady každý pěje hrůzy, tak pro mne je to bezvadná pohádka. Obsahuje pestrou škálu toho, co sem tam najdeme rozkouskované v jiných pohádkách: kouzelný ubrousek, kouzelnou brašnu s armádou vojáků, neviditelný plášť, čerty, draka, krále, prince a samozřejmě princeznu. Chybí jen ten obr. Jediné co se mi nelíbilo, bylo obsazení Laurinové do role princezny. Takhle špatně zahranou princeznu jsem ve filmové pohádce ještě neviděl. To nebyla princzena. To byl nafoukanej, uřvanej cumploch! [14671. hodnocení, 250. komentář, 39%] ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje