poster

Gamera tai učú kaidžú Bairas

 • japonský

  ガメラ対宇宙怪獣バイラス

 • japonský

  Gamera tai uchu kaijű Bairasu

 • anglický

  Gamera vs. Viras

 • anglický

  Destroy All Planets

Rodinný / Sci-Fi

Japonsko, 1968, 90 min

Režie:

Noriaki Juasa

Scénář:

Niisan Takahaši

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • ARI50
  **

  Někdy se fakt směji ale tahle jízda která nese sebou vše možné nápady je super.(8.9.2018)

 • kaylin
  **

  „Gamera tai uchu kaijû Bairasu“ je film, který je v rámci série trochu jiný, ale přesto do série dokonale zapadá, není to příliš dobrý film, není to něco, co v rámci kaiju série vyniká, ale za každou cenu se to snaží i levnějšími prostředky zaujmout. Nemyslím si, že se to skutečně stane, ale na druhou stranu si ani nemyslím, že by to muselo v každém případě odrazovat. Jen to prostě za srdce nejspíš nechytne.(3.1.2016)

 • corpsy
  ***

  Existuje jedna neodpustiteľná vec v rámci svetovej kinematografie, ktorú odpúšťam minimálne, teda ak vôbec. A to ak si niekto solí ego ( a účet ) na úkor recyklácie starších ( iných, cudzích ) záberov, použitých v aktuálnom filme. A môže ním byť aj celosvetovo uznávaný a milovaný tvorca. Je to prípad, ktorý sa nesie filmovým umením veľa desiatok rokov. A práve kvôli tomuto, tento Daikaiju Gamera zárez stráca minimálne jednu star a potápa sériu do bludných, céčkových vôd, kam teda ale vôbec nepatrí.(11.1.2017)

 • Ertai
  ***

  Huh, no teda. Když sem si na předchozí díl stěžoval, že je cílený na dětské publikum, netušil jsem jaká pekla příjdou. Gamera vs. Viras je neuvěřitelně laciný a infantilní film. Laciný: veškeré ničení je stock footage z minulých dílů (včetně toho prvního černobílého), žádná armáda, triky a stejně má v origo verzi jen něco přes hodinku (90 min ma US verze kde je těch opakovaných záběrů ještě víc). Infantilní: středobodem filmu jsou japonský a americký skautík (20 let po Hirošimě friends forever); když mimozemšťani chtějí zabrat Zemi zabrání jim v tom Gamera, scanem jejího mozku se zjistí, že Gamera má jedinou slabost a to přátelství k dětem (!). Takže emzáci zajmou skautíky a donutí Gameru se vzdát(!) a dají ji přístroj na ovládání mysli. Gamera pak ve stock footage ničí Japonsko a emzáci vyhrožují, že když se Země nevzdá tak...použije Gameru?...ale prd zabije ty dva kluky! Takže se sejde OSN a dojde k jedinému logickému závěru - vzdát se (!!!). Naštěstí smradi emzákům v talíří zpřehází krystaly a zdrhnou, takže může proběhnout závěrečný (a jediný) souboj monster, který jen trochu napraví dojem. Za 3 jen kvůli té obrýlené copaté japonské skatuce.(24.10.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace