Hrdinou filmu režiséra Bořivoje Zemana je nejoblíbenější postava českých pohádek Honza, který se vydá do světa za štěstím. Ovšem není to hloupý Honza, nýbrž chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost, ať už se děje lidem nebo zvířatům. Netouží po království, ani po princezně, ale usiluje o prosté lidské štěstí, které se dobývá rozumem a prací. Honza nebojuje s nadpřirozenými vlastnostmi, ale s lidskou zlobou, závistí, lakotou a omezeností. (Česká televize)

Dagoussek

"Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou. Svítí až háj se zelená...." klasická česká pohádka o nebojácném Honzovi, který dá na zadek proncezně,aby vydala hlásek, to snad musí znát každý. ()

manonfire

Tentokrát konečně ne hloupý, nýbrž durch vychcaný český Honza. "Mmmm ta bude!...Sekyrková polívčička." Jinak si nemůžu pomoci, ale zase se vždycky nejvíc těším na lakotného sedláka v podání Pana Nárožného. Jen bych trochu ubral z Viktorkovského zoufání Naďi Konvalinkové. 80% ()

jatamansi

Píchám do vosího hnízda, nebát se skoro bych dala odpad. Jedna z nejhorších pohádek, co znám. Korn je otřesný, Konvalinková naivní ještě více než v Adéle, popěvky nesnáším. Nejhorší, co jsem od zemana viděla. Kopřivku mám už jen z názvu a pokud by mne někdo chtěl mučit, po pár větách a záběrech bych vyklopila úplně vše. Jinak jsme normální, věřte. ()

mohamedsfinger

Tohle sleduju vždycky, i když Korna vůbec nemusím. Ale Smrtka a Kemrův bubeník jsou už klasické postavy. "Do úplńku měsíce Honza bude na márách!" ()

ranp

Výborná pohádka, jedna z našich nejlepších. Dnes už jde o klasiku, byť máme i lepší pohádky. Celé je to příjemné, jsou tu pěkný písničky a dobré herecké obsazení. Asi nejznámější Kornova role. Opět se tu potvrzuje, že když Honza vstane zpoza pece, tak může dokázat velké věci :-) ()

Cejny

Přestože jsme mistři ve tvorbě pohádek, tak tato je spíš průměrná a ani ji nijak moc nevyhledávám. ()

vitekpe

Pohadka je to takova podivna a Korn me tam teda moc nebavi. Zato je tam ale nadherna Nada K., a nesmrtelna hlaska od pani Kaplanove, aneb "do uplnku mesice..." atd. :-))) ()

Maynard.

Holly shit, tak tohle bylo těžce za trest. Myslel sem, že tuhle "pohádku"znám, ale asi sem si to s něším splet. Viděl sem včera poprvý a zároveň naposledy. V pohádce by podle mě měl být děj. Tady? Tady byl děj? Tady nebylo nic... Akorát předabovaná hodinu a půl časová ztráta. Na to, jaké herecké ikony se tady objevují (teďteda nemám na mysli Korna, páč toho jako herce moc nepovažuju), tak sem opravdu obrovsky zklamanej. Když se dívám na výčet rejžovýchc filmů, tak si tak říkám, že se s tímto Světem mohl rozloučit něčím kvalitnějším. Bleee, to nám ty Vánoce teda začaly divně :o( ()

herr_carter

Nějak neřadím tuto pohádku mezi ten pomyslný top, zapamatovatelná je tu pro mě hlavně smrtka V.Kaplanové..............moje hodnocení = 6 z 10. ()

Zagros

Další z tradičních československých pohádek, která šla v mládí mimo mě. Obecně mi motiv „našeho“ hloupého Honzy v pohádkách přijde jako jeden z nejpitomějších. Když k tomu připočtu to, že se mi zpěvák Jiří Korn jako Honza do vkusu vůbec netrefil, na slabé hodnocení je zaděláno. Navíc si z ní nedokáži vybavit ani jednu povedenou scénu, žádný dobrý vtip, ani sympatickou postavu. Když už bych se měl na podobnou pohádku dívat, zvolím si Šíleně smutnou princeznu, která sice taky nepatří k mým oblíbeným, ale je lepší než Honza málem králem. ()