Kontakt

Jako malá mluvila nadšená radioamatérka Ellie Arrowayová s otcem o možnosti spojení s mimozemskými civilizacemi a po jeho předčasné smrti se její touha zachytit signály z vesmíru proměnila v posedlost. Nyní pracuje v Portoriku na projektu zachycování signálů z vesmíru, a když se vláda rozhodne podporu projektu zastavit, pokusí se získat peníze jinde. Zaujme miliardáře Haddena, který začne její práci financovat, a o čtyři roky později se jí podaří zachytit signály z vesmíru. Ty vzbudí mimořádnou pozornost, zástupci Bílého domu, především poradce pro národní bezpečnost Michael Kitz, jí však vyčítají, že výsledky pozorování zveřejnila. Po dešifrování signálu z oblasti hvězdy Vega v souhvězdí Lyry se na obrazovkách objeví záznam Hitlerova projevu při zahájení olympijských her v roce 1936. Mimozemšťané zřejmě zachytili experimentální pozemské televizní vysílání. V signálu však vědci rozeznají další šifrované informace. Ellie obhájí své místo v projektu a od záhadného Haddena dostane klíč k dešifrování mimozemského vysílání. Výsledkem je podrobný návod na konstrukci zařízení, jehož stavbu prezident přes Kitzův nesouhlas schválí. Probíhá výběr nejvhodnějšího kandidáta pro setkání s mimozemskou civilizací. Do užšího výběru postoupí také Ellie, zákeřným dotazem přítele Palmera je však vyřazena. Krátce před startem sice skupina náboženských fanatiků provede sabotáž, znovu ale zasáhne záhadný Hadden a zanedlouho se Ellie může vydat na cestu do neznáma. (TV Nova)

Oudee33

Velice dobře podaný příběh o možném kontaktu s cizí civilizací.. Líbí se mi jak se tvůrci snažili na plátno přenést kopu aspektů, které s sebou může takový objev přinést. Zvláště vrtochy a různé pohledy amíků kde je krásně vidět jak jsou některý potrhlý! V závěru jsem se jako fanda sci-fi dočkal i nějakých těch efektů a akce a i když bylo vidět, že je snímek 15let starý tak už tenkrát si s tim pěkně pohráli a neměl jsem problém! Jodie je famózní a její kvality táhnou snímek za silný provaz až do slušného finále. S 82% se ztotožňuji. ()

DavidWebb

Naozaj dlho som tento film nevidel. A prekvapil ma svojou myšlienkou samotnou ako aj viacerými rovinami vnímania celého "objavu". Mám pocit, že po nadviazaní podobného kontaktu vo svojej dobe, by presne takto postupovala armáda, politici, novinári ako aj všetci ostatní. Napadol niekoho z vás v súvislosti s týmto filmom švajčiarsky CERN? No, volajte ma konšpirátor, ale ktovie čo všetko tam vlastne robia. Možno ma kedysi primäla k trom hviezdam príliš krátka sci-fi linka, navyše - opäť až príliš otvorená. Lenže s odstupom času to vnímam ako pozitívum a za ďalšie, je vynikajúco prevedená. Príjemný TV filmík, ktorému tri hviezdy z môjho pohľadu nesvedčia rovnako, ako plný počet. Preto jednu pridávam. ()

papadoce

Toto je absolútny predchodca Interstellaru alebo Arrivalu. Všetko potom sú síce parádne kúsky, ale isté obkukávanie sa im nedá uprieť. Jodie je v roli radistky výborná, Metju ako páter Ralf uveriteľný a Tom Skerritt a James Woods boli skutočnými sviniarmi. Medzi nami, mňa sral najviac práve Metju zato čo jej spravil. To bola vysoka škola podlosti. Film má unikátny nápad. Nerieši len to či sme vo vesmíre sami. Rieši najmä fakt, či sme na odpoveď dostatočne pripravení. Páči sa mi predstava, ako veľmi by bola cirkev v p**i kebyže zistíme, že sami nie sme. To ma asi hrialo najviac. Kontakt je opäť raz vizionársky, vysoko inteligentný film, s jednou hlavnou zápletkou ale aj množstvom vedľajších, ako je choď neustále za svojim snom, sila lásky, či viera vs veda. Robert v najlepšej forme, aj takto by sa to dalo povedať skrátene. Aj po 25tich rokoch nadpriemerné. Klasické. ()

Franta

Příběhem i myšlenkově velmi povedený film, který má rozhodně co nabídnout. Scénář je na vynikající úrovni, stejně tak herci, efekty atd. Děj neobsahuje žádné světelné meče a vesmírné bitvy, přesto je velmi strhující a napínavý. Kontakt nabízí mnoho možností k zamyšlení, ale prezentuje je tak nějak lidsky a pochopitelně. Podle mě se jedná o jednu z nejlepších sci-fi i díky tomu, že se vše odehraje tak uvěřitelně, že se to může klidně stát dnes. Doporučuji si film pusti a nemusíte se bát délky 2,5 hodiny, protože nudit se opravdu nebudete. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Jeden z mých oblíbených! Výborný a napínávý příběh, až mě štve, že u tohodle nebudu. Škoda toho "filozofického" závěru bez odpovědí. ()

misar3

"Nezajímá mě, že natáčela šum, zajímá mě, proč ten šum natáčela 18 hodin." Jedna jediná věta dává filmu větší smysl a divákovi dodává dokonalé uspokojení. ()

Najt

Je to už dýl co jsem viděl, ale nevidím důvod nedat 5*. Vidět tohle v 97 tak koukám jak blázen. Naprosto skvělé scifi s parádními efekty, úžasným hereckým výkonem Jodie Foster a zajímavým příběhem, který vás nutí koukat až do konce, protože chcete vědět jak to prostě dopadne. ()

Toshio

Koukal jsem znova po letech. Nazval bych tento film silně nedotaženým Interstellarem. Konec podivný. Sorry Carle Sagane. ()

bossy

Poslední sci-fi, které mě nutilo si ho pouštět znovu a znovu, už mám 4 roky absťák a to je jedna z mých drog, a další v nedohlednu, Solaris a podobné sci-fi zhovadilosti z posledních let, shořte v pekle. A Hollywood mi může taky......... budu muset zase čekat na další Star Trek jako idiot a budu zklamanej jako naposled, to jsou vyhlídky ()

petisek

Kým som neprečítal knihu Kontakt od Carla Sagana, považoval som tento film za geniálny, teraz považujem za geniálnu knihu a film za jej dôstojné prevedenie na strieborné plátno. Jodi Foster, ktorú ináč nemusím, si poradila so svojou úlohou slušne a celkove sa film blíži svojou atmosférou atmosfére knihy. Myslím, že tento film poteší aj ľudí, ktorí ináč sci-fi nemajú radi, lebo pojednáva o viere a zobrazuje hlboké ľudské city, čo je blízke väčšine ľudí. ()

Pai-Mei

Jeden z mojich top 10. Úžasná myšlienka skvelo prevedená do vieruhodnej podoby a vynikajúci soundtrack od majstra filmovej hudby Alana Silvestriho, ktorý som si na druhý deň po zhliadnutí tohoto filmu musel kúpiť. ()

curfew77

Velmi klasicky a velmi poctivě pojatá sci-fi filmařina, podpořená dokonale přesvědčivou Jodie Foster, která už nikdy nikde nebyla tolik sexy :) Ale vážně, opravdu jeden z mých nejoblíbenějších žánrových filmů devadesátých let, bohužel trochu neprávem polozapomenutý. Co všechno vás ještě nesmírně potěší? Neošizená stopáž, sympaťák Mc Conaughey, vždy brilantni Woods, elegantní a dodnes slušně vypadající trikové scény plus docela podařený mix reálných záběrů s těmi filmovými - zkrátka, v tomto případě nešlápnete vedle. Příběh má atmosféru, tah na branku i napětí, a u scény dekódování tajemného signálu jsem při první projekci skoro nedýchal. Snad jen ten závěr, tolik předesílaný a tím pádem očekávatelný (navíc s okatým náboženským podtextem) si Zemeckis mohl odpustit. Jinak ale skrz naskrz zasloužených 90 %. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (více)

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

31.03.2013

Natáčení tajemstvím zahalené sci-fi Interstellar, kterou po Spielbergovi převzal Christopher Nolan, začne letos v létě. Není divu, že pozvolna začíná obsazování. Nabídku na hlavní roli dostal Matthew… (více)