Kontakt

Jako malá mluvila nadšená radioamatérka Ellie Arrowayová s otcem o možnosti spojení s mimozemskými civilizacemi a po jeho předčasné smrti se její touha zachytit signály z vesmíru proměnila v posedlost. Nyní pracuje v Portoriku na projektu zachycování signálů z vesmíru, a když se vláda rozhodne podporu projektu zastavit, pokusí se získat peníze jinde. Zaujme miliardáře Haddena, který začne její práci financovat, a o čtyři roky později se jí podaří zachytit signály z vesmíru. Ty vzbudí mimořádnou pozornost, zástupci Bílého domu, především poradce pro národní bezpečnost Michael Kitz, jí však vyčítají, že výsledky pozorování zveřejnila. Po dešifrování signálu z oblasti hvězdy Vega v souhvězdí Lyry se na obrazovkách objeví záznam Hitlerova projevu při zahájení olympijských her v roce 1936. Mimozemšťané zřejmě zachytili experimentální pozemské televizní vysílání. V signálu však vědci rozeznají další šifrované informace. Ellie obhájí své místo v projektu a od záhadného Haddena dostane klíč k dešifrování mimozemského vysílání. Výsledkem je podrobný návod na konstrukci zařízení, jehož stavbu prezident přes Kitzův nesouhlas schválí. Probíhá výběr nejvhodnějšího kandidáta pro setkání s mimozemskou civilizací. Do užšího výběru postoupí také Ellie, zákeřným dotazem přítele Palmera je však vyřazena. Krátce před startem sice skupina náboženských fanatiků provede sabotáž, znovu ale zasáhne záhadný Hadden a zanedlouho se Ellie může vydat na cestu do neznáma. (TV Nova)

imaginer21

Pokud chce někdo kometovat/kritizovat film Kontakt, tak by se měl nejdřív ohlédnout za dvěma věcmi. Jednak to není jen takový výplod z hlav scénaristů, ale dílo natočené podle stejnojmenného románu geniálního Carla Sagana. Za druhé - Zemeckis se nesnaží všemi prsty oslovit co nejvíce diváků, protože to v tomto žánru (a u tohoto románu) prostě nejde. Takže co může vlastně divák opravdu bezpečně hodnotit, je výkon hlavních protagonistů, efekty a hudba. Jelikož já Sagana četl, vím, co tím chtěl autor říci. A jaké bude filmové zpracování, jsem si mohl nechat jen zdát. Ale pak přišlo. A s geniálním sci-fi románem si Zemeckis pohrál jako geniální režisér. A když už ruku v ruce genialitě, tak musím uznat, že naprosto skvělé je i herecké obsazení. Stává se to málo, ale v tomto případě (byť je to ovlivněno i mou láskou k astronomii) musím filmu dát plných 100%. ()

FandaF

Moje velké sklamání. Jodie sice hraje slušně, ale film - námět je se silně nevyužitým potenciálem. Chce to prostříhat spousty nudných pasáží a nasíracích keců a přidat něco jiného... Po několika letech doplňuji - ještě větší sklamání. Za Jodie nechávám 1 *. A příště využiju svůj čas lepším způsobem. ()

Patr1k

Nedávno som už asi po 5x videl toto geniálne sci-fi absolutórium (nie je sci-fi ako sci-fi), proste tento film ma vie vždy dostať, nikdy ma nepustil preč od telky, aj ked som vedel čo sa stane, proste nie je o čom ()

cici24

Pro mě hodně komorní děj, trochu se to vleče a vlastně než se začně něco dít, tak je skoro konec...ale i tak se na to dá dívat ()

gédé

Zajímavé momenty zabité spoustou patetických keců. Sentimentální TESCO hudba v pozadí taky nepřidala. Doporučuji vynechat první a poslední půlhodinu. ()

Pjotrik

Na film se vždycky s odstupem času rád podívám. protože má vynikající atmosféru, námět a nutí člověka zamyslet se. Ono zde v podstatě nejde v prvé řadě o kontakt s mimozemšťany ale o střet vědy a víry, odevzdanosti a pochybnosti a filozofování je zde opravdu habaděj. Líbí se mi, že ve filmu není není ani jednou spojován pojem víra s křesťanstvím. Je to jeden z mála filmů, který mě po shlédnutí tzv. dostane do kolen. 95% ()

smlom8

Jedno z nejúžasnějších pojednání o duchovní podstatě člověka aneb ukázka, že i zarytý ateista-technokrat má svou víru. Skvělé pojetí klasické filmové SCI-FI. Zemeckis je skutečně jeden z nejlepších filmových rejžů co 20.století přineslo - což dokazuje i v ostatních filmech... ()

Jirkav77

Science fiction, které dělá čest žánru. Náměty k přemýšlení, parádní provedení, atmosféra, nádhera. Dá se vidět stále znovu a znovu. ()

blezg

Jako milovník sci-fi musím říct, že tohle je pořádná sračka. Celá ta fanatická posedlost, Bill Clinton, Hitlerův projev z olympiády v Berlíně (to je majstrhnus), dementní komise, zdvojení superstroje, megalomanskej mecenáš, co si léčí raka na orbitě a vrchol psychopatickej prorok apokalypsy s deseti tunama céčtyřky okolo pasu. Dovolím si citovat projev Milana Šteindlera ze zábavního pořadu videostop: "To mě poser!" Tenhle film mě dostal pod stůl, kde jsem vydržel až do samého konce. Jednu maršálskou hvězdu skvělé sexyhvězdě, Jodie, co mi to děláš, Jodie, už to nedělej. ()

Oggy007

Prvni cast filmu za pet * druha za jednu, takze prumer. Skvela Jodie Fosterova ho posouva dal nez na co tento film ma. Bohuzel ocekavani byla vetsi nez konecny vysledek... ()

Misterioso

Když jsem svého času viděl tohle sci-fi poprvé, docela mi vyrazilo dech. Věděl jsem, že Robert Zemeckis točí kvalitní filmy, ale stejně jsem nečekal takovouhle pecku. Velice inteligentní sci-fi, které nedává jasné odpovědi, a to je přesně to, co se mi na něm nejvíce líbí. Nutí vás být v nejistotě, přemýšlet, možná trochu filosofovat nad tím, co tam někde daleko vlastně je a není. Nedává nám jasné odpovědi, nepodstrkuje nám "pravdu", ale s diváky si hraje. A když se k tomu přičtě krásná hudba a především dokonalá Jodie Foster, pro kterou tahle role je ušitá jako na míru, tak už to dohromady dává skvost. Pusťte si Kontakt, dobré sci-fi nedělá milion podařených triků, ale kvalitní příběh, který Kontakt nepochybně má. ()

rodier

Nahodou jsem ten film nasel na sleduj.org a nic od nej necekal. Dostala se mi skvela podivana, opravdu originalni a proste.. nemam slov. Kazdy kdo ma rad vesmir se na tento film proste MUSI podivat. ()

benqsiemens

Tohle stojí za to. Dlouho jsem to neviděl a po nedávné projekci nemůžu hodnotit jinak než takto. Kurňa proč se už netočej takovýhle geniální a přitom tak jednoduchý filmy. Vynikající!!!! ()

Brenda.Ch

Když pominu zajímavé sci-fi téma, vynikající výpravu, moc krásnou hudbu a další superlativy, nejsilněji na mě zapůsobil střet víry a ateismu, obarvený ještě láskou. Dialogy týkající se existence či neexistence Boha a jejích důsledků mě donutily hodně přemýšlet. Nesporně velkofilm, který se ale nestal u nás nějak moc slavným...tak jako třeba Propast. Už jsem to viděla několikrát a kdykoliv se podívám znovu. ()

laurence

Jodie Foster až přehrávala dramatičnost své postavy. Nicméně film je to velmi dobrý, protože udrží divákovu pozornost po celou dobu, disponuje na svou dobu velice povedenými digitálními efekty, ale hlavně objektivně a nenásilně prezentuje dávný paradox vědy a víry. ()

meatball

Etalon sci-fi filmů, kde nefigurují příšery a vesmírné koráby. Rodinný a civilní, přesto napínavý a dobrodružný. A hlavně přívětivý a pozitivní. Nakonec je jedno, jestli jde o víru nebo o vědu. Stejně jako většina Zemeckisových filmů vůbec nestárne! ()

Simba72

Veľmi zaujímavý film. Bavilo ma to od začiatku až po koniec a síce sa to tak trochu pomalšie vyvíja, ale presne tak mi to sadlo. Bála som sa ako to bude vyzerať keď bude putovať vesmírom a nebolo to zle spravené, ale podľa mňa ani dobre. Ale to je len taká menšia chyba, ktorá mi vadila inak to bolo výborné sci-fi, ktoré fakt odporúčam. ()

Etherium

Prvé pozretie: Absolútnych 100%. Ani oka nemihnem. Toto je proste dychberúce veľdielo, pri ktorom som prestal rátať zimomriavky. 153 minútový film som si pozrel bez prestávky, a nestačilo mi to, tak som sa proste vrátil na niektoré pasáže a pozeral ďalších 40 minút. A Prvý Kontakt si ešte určite pozriem. Jodie Foster ma konečne presvedčila, že je to skvelá herečka a Zemeckis utvrdil, že je to Pán. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (více)

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

31.03.2013

Natáčení tajemstvím zahalené sci-fi Interstellar, kterou po Spielbergovi převzal Christopher Nolan, začne letos v létě. Není divu, že pozvolna začíná obsazování. Nabídku na hlavní roli dostal Matthew… (více)