Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

petaspur

Tohle je vrchol parodie. Herci pronášejí neuvěřitelné kraviny s vážným ksichtem, nikdo z nich se nesměje ani nenaznačuje, že řekl něco vtipného, v pozadí se děje ohromná blbost a já mám dostatek prostoru se smát. Nesmím to však přehánět, protože Frank není divadelní herec a nepočká až se publikum uklidní. Nemilosrdně vypouští z dutiny ústní další neuvěřitelnou hlášku a přitom se tváří, že vyšetřuje případ. Jeho vyšetřovací cesta je však jedinečná. Nepotřebuje k dopadení zločince stanovovat vyšetřovací verze ani obcházet svědky nebo místo činu. Prostě jen tak v klidu zhodnotí slečně bobra, zdroguje kolegu, proběhne jatka, veřejně "vyvenčí kobru" na tiskové konferenci, jako zastánce bezpečného sexu realizuje opravdu nechutný sex a na závěr předvede, jak by se měl pískat baseball. Dopadení zločince je tak pouze podružnou samozřejmostí, protože tady jde hlavně o lásku. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 9/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10///+mnoho trefných hlášek, vtipné gagy, parodie snad na vše -film za 18 let hodně zestárl/// Po zhlédnutí tohoto kousku mám pocit, že vše co šlo nacpat do filmu se sem povedlo nacpat a jakákoliv jina komedie či především parodie již jen kopíruje nebo jinak paroduje to co je k vidění zde. Film trošku už stratil kouzlo za těch 18 let, ale i přesto jsem se velice bavil a hlavně hláška "peknej bobr" je trefná. Všemu zde vévodí Leslie Nielsen a musím uznat, že to je prvotřídní komik./// Celkem 74%/// Pozn: hodnotím k dnešní době, jinak tedy +10% ()

Aky

Ale jo, trochu to už vyčpělo, ale sranda to je.Chvílemi je to vtip za každou cenu, někdy se zase podaří hláška nebo gag, které zaperlí. Leslie Nielsen zde je na svém místě, i tak se ale nedokážu ubránit pocitu, že jeho role šla obsadit líp. ()

Cappuccino

Kde sa stratili komédie tejto kvality? Leslie Nielsen aka Frank Drebin je (z môjho pohladu) hrdina všetkých paródií. Geniálne hlášky, nezabudnuteľné scény s podplácaním a mnoho ďalších drobností tvorí túto parodiálnu klasiku, od ktorej väčšina terajších bohužiaľ len (úboho) čerpá. ()

Foox

Lehká úcta, ale především parodie klasických policajtských filmů má skvělé nápady, švih, nadhled, ale především Leslieho Nielsena! ()

mzss1

Hodně vydařená komedie, při které jsem se dost smál. Vtipných scén zde bylo opravdu hodně, jen je škoda, že film nemá lepší příběh, což je ale menší chyba. Leslie Nielsnon zahrál dobře. Film je krátký, má rychlé tempo a vůbec nenudí, takže ho hodnotím na slušných 82% = **** ()

kingik

Mile imbecilní poručík losangelské policie Frank Drebin je pověřen se svým oddílem ochránit britskou královnu Alžbětu a jak jistě tušíte je zaděláno na pěknou kopu gagů rozdílné úrovně. Nečekejte nějak složitě inscenovaný příběh, ale spíše jednoduché schema na které je navlékán jeden gag za druhým. Ostatně tím bylo dnes již neexistující trio tvůrců Zucker-Abrahams-Zucker (ZAZ) pověstné a na určitou dobu si vydobylo výsostné postavení v komediálně - parodickém žánru. Do hlavní role si vyhlédli televizního herce Leslie Nielsena, který do puntíku splnil jejich požadavky na ztvárnění charakteru postavy. Tedy být uvěřitelně blbý, ohlédnout se za každou sukní a získat si sympatie diváckého publika. Vrátil se ještě ve dvou pokračování, která byla podle mě lepší, protože měla větší provázanost gagů a postava Franka Drebina získala mnohem grotesknější rozměr, který osobně řadím k proslulému inspektorovi Cluseau. Na úspěch této komediální série s originálními prvky parodie dnes již zesnulý Leslie Nielsen ve své kariéře nenavázal. Na rozjezd to bylo dobré, ale některé scénky nebyly vtipně vypointované a vyzněly jako zbytečně natahované. Rovněž příběh svojí jednoduchostí příliš neoslnil a byl zatlačen až moc do pozadí. A Frank Drebin se teprve zahříval. Mé hodnocení: 60% ()

Legas

Jako parodie se mi líbil Galaxy Quest, docela ušel i Zoolander, ale Bláznivé střele nemůžu přijít na chuť. Zasmál jsem se pouze dvakrát a to je na komedii dosta málo. Po revoluci jsem se v kině bavil dobře (to mi bylo 10). Teď bohužel. Ale jednu hvězdičku dávám za "pokus o znásilnění betonovým penisem". ()

Webb

[6,5/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: Robert K. Weiss /// Scénář: Jerry Zucker, Jim Abrahams, David Zucker, Pat Proft podle televizního seriálu Jerryho Zuckera, Jima Abrahamse a Davida Zuckera /// Kamera: Robert M. Stevens /// Hudba: Ira Newborn) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Anderton

Na prvý krát menšie nedorozumenie medzi mnou a tvorcami, podobne ako pri Airplane!, na druhý krát, už oboznámený a zvyknutý na Zuckeroviec humor dávam za štyri. Niekoľko geniálnych fórov, niekoľko priemerných a minimum trápnych, na tie si už vlastne ani nespomínam a to je pri bláznivých komédiách rarita. Ak sa pitvorí a cedí hlášky Leslie Nielsen, je to (alebo aspoň bolo) úplne o niečom inom, ako keď to isté robí dnes napr. taký Adam Sandler. ()

Frajer42

Zase úplně u vytržení jsem z toho nebyl, ale tenhle film se určitě řadí mezi nejlepší filmy svého žánru. Leslie Nielsen naprosto bezchybný. Hláška střídá hlášku. Vtipná scénka střídá vtipnější. Bohužel je to sem tam proloženo i scénkami, či hláškami nevtipnými chtělo by se říci až trapnými. Přesto v celkovém součtu musím dát alespoň * * *, a to jejich horní hranici. ()

boshke

Člověk k takovému filmu přistupuje s určitou rezervou - bláznivá parodie z osmdesátých let. Jasně, co bylo vtipné před třiceti lety, dost možná nebude vtipné v roce 2021. Ale byl jsem velice příjemné prekvapen. Spoustu střelených nápadů, které doopravdy rozesmějí. Třeba když Frank otevře zásuvku, řekne "Bingo!"... a vytáhne hrací kartu na bingo :) 100% ()

Smok

Málokedy sa vidí počin, ktorý je tak nadupaný hláškami a gagmi ťažkého kalibru, ktoré sa na diváka sypú s neskutočnou kadenciou a bez zľutovania. Sledovanie tejto pecky (a aj jej nasledovníkov) je jedna veľká zábava od začiatku do konca. Toto je presne môj žáner, skvelé. ()

Sašenka165

Perfektní komedie - ale jestli to tak vypadá v naší policii, tak to potěš pánbůh! :) Frank Drebin je prostě stár se vším všudy. ()

predators

První ze tří dobrodružství a seznámení vyšetřovacích metod poručíka Franka Drebina. Vysoce inteligentní a nadmíru schopný polda, který se nazalekne ničeho. L. Nielsen v nezapomenutelné roli a v přirozenosti, jež dělá tuto komedii nezapomenutelnou. Dnes už podobný kousek těžko hledat:-( 80% ()

nascendi

Naozaj bláznivá komédia, ktorej tvorcovia nevynechali žiadnu príležitosť, aby diváka rozosmiali. Bohužiaľ za každú cenu. A tak sa skutočne vydarené gagy striedajú s trápnymi nechutnosťami a je úspechom prvého filmu série, že v ňom ešte vydarené gagy mali navrch. Ale vo všeobecnosti Leslie Nielsen nepatrí medzi mojich obľúbených komikov. ()

nash.

Nekonečný kulometný pás nabitý hláškami, gagy a vtípky, který Zucker založil do své bravurní parodie, natáhl a pak stiskl spoušť a všechno to napral do publika v jedné dlouhé dávce. A na rozdíl od mnoha současných trapných pokusů o bláznivou parodii, Drebin funguje a baví i po letech. Pěkný bobr. ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)