Kdysi v dávných dobách mocně vládl král Artuš (Sean Connery). Jeho domovem byl Camelot. Chtěl vládnout spravedlivě a v míru. Jeho největším protivníkem byl jeho bývalý rytíř, princ Malagant. Ten spolu se svými vojáky neustále usiloval o dobytí co největšího území. V kraji, kterému vládla po smrti svého otce Guinevere z Leonesse, se Malagant dopouštěl válečných zločinů, vypaloval vesnice a vraždil zdejší lid. Guinevere se rozhodla, že nejlepší bude provdat se za krále Artuše a spojením s jeho říší svůj lid ochránit. Při cestě na Camelot je však její procesí přepadeno Malagantovými válečníky. Krásnou paní zachrání statečný Lancelot (Richard Gere), kterého žena okamžitě okouzlí svou krásou. I ona k němu cítí náklonnost, ale nechce nic přiznat. Oznámí muži, že se jede provdat za Artuše a že se mezi nimi nesmí nic stát. Guinevere v pořádku dorazí na Camelot a je připravena stát se královou ženou. Do pevnosti se ovšem vydá i statečný tulák Lancelot a doufá, že žena bude opětovat jeho city. Vše se ale chystá na královu svatbu. Na zasedání rytířů kulatého stolu dorazí princ Malagant s návrhem, že si s Artušem rozdělí Leonesse. Budoucí královna ale tuto možnost striktně odmítne, král pochopitelně také a Malagant s výhružkami rozezleně odchází. Guinevere je Malagantovými vojáky unesena do zříceniny jeho hradu, kde je vězněna, ale vysvobodí ji opět Lancelot. Cit mezi Lancelotem a krásnou budoucí královnou je stále silnější, a i když by byla žena nejraději, kdyby Lancelot z Camelotu odešel, muž nakonec přijímá Artušovu nabídku stát se jedním z rytířů kulatého stolu jako odměnu za záchranu života jeho lásky. Artuš totiž nic netuší o vzájemných sympatiích jeho ženy a statečného rytíře. Dochází ke kýžené svatbě, ovšem hned po ní se král s královnou dozví hroznou zprávu o přepadení Leonesse, královniny milované země. Rozhodnou se proto na místo vydat spolu s mohutnou armádou... (TV Prima)

kacirek_

4* pouze za Gere a Conneryho, kteří sou oba charakterní až to bolí:-). Je to prostě pěkná pohádka, kde vše dobře skončí, tak jak to v pohádkách bývá. Lancelot a jeho hláška, když zachraňoval Guinevru z hradu :"když odsud může voda, tak my taky" byla teda solidně naivní, ale vyšlo to :-D. ()

MickeyStuma

Dobrodružný příběh o potulném mládenci, který se dostal až ke Kamelotu a stal se rytířem. Příběh plný romantiky, soubojů, citů a zklamání. V rámci historie a legendy Kamelotu je tu vše na pováženou, takže se snímek stává čistě popkornovou zábavnou záležitostí, jehož až pohádkový motiv zklame pouze ty, co budou čekat něco reálnějšího. Nenáročný motiv s velmi jednoduchým dějem dává dokonalý odpočinkový zážitek. Výprava filmu není na první pohled nijak náročná. S pohádkovým pohledem se jedná o zdařilé dílo, které se sice nemůže brát zcela vážně, zato filmový zážitek zanechá. Příjemný biják. ()

helloween93

Typově podobný film Robinu Hoodovi (s Kevinem), který mísí středověkou krutost, lásku a zručně natočené bitvy. Gera mám rád a Connery mi taky nevadí, naopak, do role Artuše se hodil. Navíc k tomu všemu hraje podmanivá hudba Jeryho Goldsmitha. Jery Zucker umí točit nejen komedie. 4* ()

Anduril

Pekný výpravný dobový film. kopec známych a ešte mladých tvárí. Tá romantika mi tam moc nesedela, ale budiš. Všetko ostatné môže byť, od bojových scén, po dialógy atď. Tiež som veľmi rád, že som si mohol zaspomínať na filmovú históriu. Kde sú tie časy keď za bozk muža s vydatou ženou, boli skoro popravení. už sú asi navždy preč. Odporúčam tento film najmä strednej generácii, mladú asi už moc zaujímať nebude... ()

burton

Chjo, to byla vážně hrůza. Příběh o Artušovi z Amerického soudku. Jako vždycky, zase to všechno překroutili. Je tu příliš emancipovaná Guinevera, otcovský Artuš Seanna Conneryho mě znechucuje a romantický Lancelot mě přímo se*e. Jiskru to nemá, nudáááááá! ()

Besyn

Artušovská legenda bez nadpřirozených prvků není artušovská legenda.Jako film takový je to rozhodně dobré,herci poměrně skvělí,ale když to porovnám s "Excaliburem",nemohu jít výše,ač bych rád. ()

-soch-

Jeden z príjemnejších príbehov z mesta Camelot. + Herecké tváre ako Richard Gere a Sean Connery ale nie vždy zaručujú úspech :-) V slovenskom znení: PETER RÚFUS, RASTISLAV SOKOL, HELENA KRAJČIOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR ()

aR3Zz

Tak kvalitní obsazení, tak dobré herecké výkony, tak zamotaná zápletka. Tak pěkný film to mohl být. Ale ty dialogy? To je trestný čin! Velká kaňka. Ale třeba to v originále nevyznívá tak stupidně, kdo ví. Ověřovat to ale v blízké době nebudu. 65% ()

joker30

Nieje to sice nic extra ale ta romantika tam funguje na jednotku. Prvý bozk LAncelota a a Guenevry podla mna jeden z naj bozkov na filmovom platne , podobne pamatny ako ten z Desperada. ()

vla_kor

Moc hezká pohádka s hezkými lidmi. Především Sean Connery, Richard Gere a Ben Cross. Už kvůli nim se na film občas znovu podívám. ()

Karmin

Hezká pohádka a romantický slaďák, nechápu ale, jak to někdo může nazývat historickým filmem. Takhle si Evropský středověk představují jenom Američani..kostýmáři a rekvizitáři pravděpodobně ani neprošli ulicí ve které stojí budova muzea nebo archivu. A ty Artušovské postavy tam jsou taky jen kvůli jejich popularitě; kdyby se hrdinové jmenovali rytíř Rytíř, král Král a princezna Princezna, vyšlo by to nastejno. ()

waska

Trochu mě to zklamalo, teda docela dost. Čekal jsem akční nášup, ale skoro nic se tam nedělo. S historií si taky nikdo hlavu nelámal, je to všechno úplně špatně. Richard Gere ( vážně ho nemám rád ) je opět nevýrazný, Julia Ormond ( i když mi je sympatická ) se do role lady Guinevery taky nehodí ( já myslel, že Guinevera byla podle pověsti tak krásná, až přecházel zrak ) a celý je to takový nemastný neslaný. Půl hvězdy za hudbu a půl hvězdy za výborného Conneryho. ()

Acrobat

Tento film je prilis detsky. Chova sa tak dejom a konanim postav, spracovanim bojovych scen, a avlstne cely je taky ako krupicova kasa. Vsetci sme ju jedli za mlada, ale nikto je nemal rad. V prvom rade urcite nezujme pribeh. Preco? Lebo uz sme ho x-krat videli niekde inde. Hrdina potulujuci sa tu a tam, nezbedna princeznam ktrej nechyba odvaha (ach jaj, zeny v stredoveku ju veru nemali) a zlaty tatko, ktory je cestny, bojovny, hrdy na svoju dcerkru. Splet dobrepdu jasne vyprofilovanych vztahov,kde asi kazdy vie ako to dopadne je nicim inym ako obycajnym tapanim v patose a gycovo vyzerajuceho hrdinstva. gere je pripecenec, o tom niet pochyb, Connery Artusom ani zdaleka nie je. Jedine Ormond hra slusne, co vsak nemozno povedat o predstavitelovi zlej strany, ktory viditelne prehrava. Bojove sceny nijako neozivia priemerny scenar. Su malo dynamicke, nezaujmu tak, aby divak vicitil napatie a strach a potrebu hrdinstva. Su robene navyse s nizkym ratingom, co absentuje hlavne v detailoch muza proti muzovi,kde sa herci biju s maketami mecov. Vsetko speje do zaverecnej ockavanej bitky, ktora je sice dlhsia, ale nijako oslniva. Dojimave finale nie je dojimave ani nahodou, je len postupom vytvorit urcity protipol k vzdy jednoznacnemu vitazstvu dobra. Celkovo ide io film niekde v zabudnuti, silnejsich moralne skleslych hrdinov mame nadostac aj v inych filmoch, ktore su spracovane povedzme na historickejsej a akcieschopnejsej urovni. ()

RajAthen

Koukatelný romantický příběh s Richardem v roli lamače dívčích srdcí. Nic proti, dokonce jsem snímek viděl více než jednou. Máme tu krásnou princeznu, moudrého krále, zlaté město... ovšem tím králem má být Artuš a tím městem Kamelot, a tím nastává problém, jelikož podobný parazitimus na legendě, aby pak z ní nebylo nic využito(spíše naopak), skutečně nemám rád (film tyto reálie vůbec nepotřebuje). Navíc mě uzemnily "bojové mikiny" rytířů, které jsou možná hezky barevně a střihově řešeny, ale pochybuji, že v boji obstojí pod hrudním plátem jako kroužková košile. Obvykle bych si takových věcí asi nevšiml, ale tady je to do očí bijící. Uznale musím ale zmínit, že hudba není v žádném případě špatná, i když povětšinou řádné nasládlá. Film 3*, ovšem pokud mluvíme o Kamelotu, beru si za trest hvězdičku. ()