Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

Martin741

Styria chlapi bojuju proti duchom v uliciach new Yorku a film snubi v sebe prvky hororu a komedie. Skoda, ze Reitman nedokaze tak vkusne snubit horor s komediou ako napriklad Peter Jackson v jeho filmoch Braindead a Bad Taste. 69 % ()

rakovnik

Komentář píši v roce 2016 s vědomím, že film po více než 30ti letech již nemá pro mě šmrnc, jako když jsem jej viděl poprvé někdy v raných devadesátých letech. Sice se pro mě nestal kultem, ale dodnes si pamatuji, jak jsem byl v kině jako u vytržení. Neznám moc filmů, ze kterých si pamatuji přes dvacet let ústřední píseň. ()

Rajesh_K.

Skvělé efekty, vtipné dialogy, nenudící děj..hudba GHOSTBUSTERS! skvěle podtrhuje tento film, fakt paráda. Možná jsem čekal trochu víc..je škoda, že jsem to neviděl když jsem byl menší..asi jsem se bál duchů..:-) (75%) => 4★ ()

kaposlav

Najlepším článkom tohto diela je jednoznačne chytľavý soundtrack. Efekty na tú dobu sú tiež relatívne dobré, ale v dnešnej dobe my to príde trošku trápne. Pri tom hodnotení svoje zohrala istotne nostalgia, lebo 83% je prehnaných. ()

vydumnica

Ghostbusters. Trochu ma prekvapuje, ako veľmi je tento dnes už kultový film všeobecne obľúbený. Jeden z dôvodov, prečo som si Ghostbusters pozrela bol ten, aby mi náhodou niečo neušlo, ak by som si ho povedzme nikdy nepozrela. Ktovie prečo vlastne je tento film takto vysoko hodnotená klasika. Osobne si myslím, že je to kvôli špeciálnym efektom, na tú dobu to muselo byť niečo extra. Za nie najzaujímavejší dej a až veľmi jednoduchú zápletku by som dala tak jednu hviezdičku. Čakala som, že sa budem viac baviť, že to bude minimálne vtipnejšie. Niektoré scénky boli fajn, zapamätám si hlavne tú s vajíčkami. Najlepšia bola Sigourney Weaver, takže za ňu, niektoré trefné hlášky a tie efekty pridávam nejaké tie plusové body. 2 a pol*. (Ešte sa rozhodujem medzi 2* a 3*). Ale aj tak, taká somarinka o duchoch a taký úspech🙈!!! ()

dezorz

80tky. Herbie Hancock bodoval s electro hipom v MTV a I Reitman na filmovom platne. Nechcelo to vela, len sikovne zladit humorne situacie a nepokazit to. Vtedy sa mu to este darilo. ()

Petoss1

Nemôžem nesúhlasiť s hodnotením, ešte by som pridal, pretože ide o neprekonateľnú zábavu ktorú nam naservíroval režisér Ivan Reitman (narodený na Slovensku) a dal prácu takým číslam ako sú Murray a Aykroyd. Dobré natočenie nového neokúkaného námetu. 85% ()

DruidKarel

Tak takhle si já představuju Ameriku. Velký auta, super muzika a vynikající komedie. Herecké obsazení nebude zase až tak hvězné, ale je kvalitní a poutavé. Jo... A ta písnička Ghost Busters je geniální... ()

cubajz

nezapomenutelná duchařská komedie - hlavně díky ultra hitovité znělce, prostému doplňování hrdinů (intelektuál, zmatkař a klidný svůdce žen) a výbornému finálnímu souboji s obřím Mashmallow manem. ()

dubinak

Krotitelé duchů mě dokázali s přehledem pobavit. Bill Murray je prostě zárukou skvělého filmu a ještě k tomu sci-fi filmu :-) Komedie,kterou bych si pamatovala až do smrti to ale není :-) ()

tomtomtoma

Velmi příjemně zábavná lehká komedie až parodie na duchařské horory. Vtipné, svěží a plné zdařilých triků. Doktoři parapsychologie lehkovážný Peter Venkman (dobrý Bill Murray), zažraný Raymond Stantz (Dan Aykroyd) a seriózní Egon Spengler (Harold Ramis) kontra příchod velkého zla na Zem a s tím rostoucí počet paranormálních jevů a roztomilých duchů. Baví se, bojují až ke konečnému vítězství nad zlem v podobě Gozera (Slavitza Jovan), jehož připravovateli na Zemi se stali Dana Barrett (Sigourney Weaver) a slintající Louis Tully (dobrý Rick Moranis). Z dalších postav je to především čtvrtý příchozí krotitel Winston Zeddmore (Ernie Hudson) a ctižádostivý starostův asistent (Tommy Hollis), chtějící si na zákazu krotitelů udělat jméno. Příjemné, hravé, zábavné. ()

C0r0ner

Vlastně to ve výsledku není nic úžasného, ale ta originalita se prostě musí ocenit. A když se k tomu přidají parádní triky, humor a místy celkem slušné napětí, tak je z toho nakonec dost slušný film. Sigourney Weaver se sice příšer nezbavila, ale tyhle jsou přece jenom o kousek veselejší, než Vetřelec. 85% ()

ic

Jeste donedávna jsem si myslel, že je v tomto filmu dobrá hudba, pak jsem si stáhnul main theme song, párkrát si jí poslechnul a zjistil jsem, že mi pěkně leze na nerva. Takže: film nemá chybu, hudba ano! Pěstujte zeleninu! ()

lakikaki

Tak celkom ma prekvapilo tunajšie hodnotenie. Krotiteľov duchov som mal síce tiež veľmi rád, ale iba v detstve. Keď som si ich pozrel teraz, niečo mi nesedelo. Film mi nepripadal už tak zábavný (výnimkou je geniálne cynický Bill Murray), scenár miestami pôsobí trochu nedomyslene, polminútové zábery typu "Newyorčania šalejúci lebo vidia Krotiteľov duchov" mi pripadali trápne zbytočné a najhoršie zo všetkého je, že miestami som sa dosť nudil. Ďalší z filmov, ktoré pre mňa po "dospení" (úplne dospelo sa ešte necítim :) ) stratili kúzlo. ()

danecek24

42. Zlatý Glóbus za rok 1984 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Bill Murray, Nejlepší filmová píseň - "Ghostbusters" - Hudba a text Ray Parker, Jr. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016