Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

Tommassi3

"Jedna věc mi ale pořád vrtá hlavou.." - "Jaká ??" - "Jestli nosí spodní prádlo !!" - "Je to Francouzka, jak víme !!" ;) ()

GeusX

Dvojka už nebyla takové originální zjevení jako jednička, ale bavil jsem se -u skvělého (původního) českého dabingu- stále výborně. ()

Lacike

Dvojku som vzdy mal radsej ako jednotku. Jednak kvôli pribehu, ktory sa mi paci viac a z casti mozno aj preto, ze som ju videl ako prvu. Dodnes si pamätam, ze z niektorych scen som bol v kine ako maly posraty od strachu. Scena vo vani a hlavne demonicky Vigo mi nahanali hrôzu. Ale aj co sa tyka humoru, tak je to o triedu zabavnejsie. Ustredna trojka exceluje a dokonca aj Ernie Hudson uz tu nepôsobi ako piate koleso a ma par zabavnych scen. Skvele sa vydarilo aj sparovanie Ricka Moranisa a Annie Potts. No a nakoniec spomeniem este roztomileho MacNicola. Mne humor v tomto diely rozhodne nepripada nejak extra detinsky. Aj po rokoch som sa dobre pobavil. Triky su o nieco lepsie ako v jednotke, ale bohuzial aj na nich sa uz prilis podpisal zub casu a trochu mi vadili. To je asi jedina vytka. Takze po rokoch mi to pripada uz o trochu slabsie ako dakedy, ale to len vdaka tomu, ze to uz vo mne nevyvolava hrôzu. Ale ako komedia to funguje stale perfektne. 9/10. P.S.1: Na jednej strane som vdacny Murrayovi za to, ze tu odviedol fantasticky vykon, ale na druhej strane mu nikdy neodpustim, ze kvôli nemu nikdy nevznikol treti diel. P.S.2: Koniec sveta na Valentina tohto roku nakoniec nenastal. Takze dalsie nevyplnene filmove proroctvo. A ja som to tej blaznivej zenskej v relacii u Murraya tak veril :) ()

Terva

Pět let po první události z duchy v New Yorku. Zlo se do tohoto města totiž vrací. A zase je to nasraný Bůh. CITÁT - Jdeme raději na pivo........... Pravda je však, že než se příběh rozjede, je to celkem nuda. Malá událost nastane asi po půl hodině, pak je zase trochu mírná pasáž a příběh samotný se začne rozvíjet až někdy ve své polovině. CITÁT - Když se něco podělá a vy to chcete napravit, zavolejte Krotitele duchů.............. Po drtivém útoku "bílé bestie" v prvním incidentu, je tu oživeno něco mnohem většího. Říkaj tomu Svobodová. Je to více Americké. CITÁT - Měla by mít měkčí boty........... Není to zrovna tak dobré jako jednička, ale má to vtip, akci a dobrou hudbu. Trochu to zaostává, ale těch 70% si to zaslouží. CITÁT - Právě do doku připlul Titanik.................. ()

JohnCZ

Dějově, humorem i efekty nabitější jak jednička, což se dá říci o málokterém pokračování. Zajímavý záporák, parádní Peter MacNicol a pohybující se Socha svobody.A místy to umí být i docela děsivé, za mladých let se mi o svíticích očích Petera MacNicola zdávaly i noční můry. Přesto mi však dvojka přišla zpracovaná o něco více jako rodinný film. Pětihvězdičkové hodnocení je stejně jako v případě prvního dílu možná moc, ale pro mě jsou Ghostbusters klasikou, kterou si rád zopakuji kdykoli. ()

Marek1991

Viete čo, ono to nie je ktovie ako super, no zábava a pohodový film to je. Chvíľkami to hlúpo robilo vážne situácie, najmä s braním dieťaťa duchom, ale vylepšila to napríklad scéna s chodiacou Sochou slobody. Koniec 80. rokov a takáto komédia k sebe pasujú, scenár a dej menej zaujímavý, pretkaný zbytočnosťami, no milý. ()

corpsy

V ničom, naozaj v ničom nezaostávajúce pokračovanie kultovej fantasy komédie. Jedno z najvydarenejších pokračovaní v histórii opäť prekypuje humorom ( všetci zúčastnený herci opäť excelujú ), bombastickými trikovými zábermi a svižnosťou réžie. ()

liquido26

Stejně jako u jedničky jsem i u dvojky na konci usnul (tentokrát asi jen v posledních pěti minutách), ale stejně jako u jedničky, i tady to přičítám pozdní hodině a únavě, nikoliv filmu, protože ten mě bavil. Snad teda někdy oba dva díly dám znova a celý :-) ()

Kryton

Druhý díl přichází pět let po geniální jedničce. Krotitelé duchů jsou už zapomenuti a bez práce. To vše změní jeden obraz karpatského tyrana Viga. Daleko více je druhý díl komedií než předchůdce. Samozřejmě většinu vtipů zajišťuje Bill Murray, ale dobře mu (na)hrávají i ostatní členové týmu. Plusem je Peter MacNicol jako Jánuš (skvělý dabing Jiřího Prágra viz hláška "Jen jsem se náhodou postavil"). Hláškují tu snad všichni - "Oni mi pomohli, když jsem se změnil ve psa" , "Jak se jich mám zbavit? Vysvětlete jim, že neexistují!". Jen tu chybí více chytání duchů (až na scénu u soudu)- naopak se zde bude(me) koupat v slizu. Jen nevím proč dvojka u nás není stále na DVD. Hodnocení OST: Edelman vystřídal Bersteina a je to krapet slabší. I tak je hudba podařená a drží v napětí. 7/10 ()

schizmo

V mém životě figuruje několik filmů, u kterých jsem přesvědčen, že měly zásadní vliv na můj vkus a patří jim tak speciální pozornost. Krom Vetřelců, u kterých jsem byl přítomen v prenatálním věku, Věci, od které mapuju bílé vlasy v mé bujné kštici, Studny z edice 30 případu majora Zemana (kterou jsem viděl s babičkou, když mi bylo tak 6 let a dodnes tu hrůzu mám před očima :D), to jsou to zaručeně Krotitelé duchů, u kterých jsem si uvědomil mou fatální náklonnost ke strachu, hrůze, mrtvolám a dalších bubákům. Tehdy si to pouštěl strejček ještě na stanici ORF v němčině a já ho přemluvil, abych se taky mohl dívat (no víc jak 8 mi tehdy asi nebylo). Prdel mi cvakala až do rána, ale od té doby jsem vyrážel pravidelně sledovat horory právě sem, protože doma jsem měl oficální zákaz (většinu filmů jsem tak musel sledovat vestoje zpoza rohu na tajnačku a jaké bylo mé utrpení, když si ti to táta v půlce přepnul na nějakej eroťák :D :D :D. I když jsou Krotitelé spíše komedií a dnes samozřejmě chápu atmosféru i sdělení filmu, tehdá jsem byl opravdu velice v píči a úžival si strach v úplně jiných rozměrech, v jakých se mi to už asi nikdy nepovede. Krotitelé jsou specifický a kultovní film, který vyváženým způsobem kombinuje komedii a strašitelnou atmosféru s parádním hereckým obsazením, především životní role Billa Murraye a standardně neodolatelné Sigourney. Pro mě tedy vyjímečná záležitost, na kterou budu už navždy koukat ve zcela specifických měřítkách :). ()

Lokutus

Docela úspěšná reinkarnace prvního dílu.. Chvílemi sice výrazně horší, v jiných okamžicích zase 1. díl překonává... Celkově ani horší, ani lepší než jednička, což je u pokračování jev docela řídký... ()

buldock

Po veleúspěšném prvním krocení duchů na sebe pokračování nenechalo dlouho čekat a v prakticky stejném složení se parta krotitelů dostává opět do duchařského kolotoče , protože na svět útočí další vlna nadpřirozených bytostí se zlými úmysly. Již o poznání slabší , ale stále ještě zábavný a znovu dost originální fantasy příběh , který si dává za cíl hlavně diváka pobavit a to se mu opět podařilo. 76% ()

Bat55

Jednotka je pecková!!!Jednotka je premakaná a lepšia v tom,že tam prišiel nový nápad,že to všetko (parádne) začalo.Dvojka začína super a podľa mňa aj dosť super je.Aspoň teda čiastočne.Inak,myslím a vlastne ani nízke hodnotenie nechápem.Tá scéna s tou Sochou slobody ako kráčala mestom,je už prinajmenšom kultovná.Herci zasa super,veľmi vydarené efekty,humor tiež super.Len,už to tak nenadchne a aj príbeh je slabší,to je proste typická dvojka,Aj napriek týmto nedostatkom je to viac než solidná jazda plná humoru a srandy,plná duchov a temna,plná klišé a nelogičností.Reitman podľa mňa a u mňa teda určite svoju úlohu splnil.Ale jednoducho plný počet dať už nemožem,pred 10 rokmi,keď som na to s otvorenou pusou pozeral,by som bez váhania,bez problému,nasolil riadnych 5*.Bohužial,dnes už zisťujem,že ma to tak neberie,ale stále baví,ale tá posledná hviezdička,proste vyhasla./80%/ ()

kaylin

Ne, tohle už prostě není ono. Není to tak parádně svižné, nemá to tak skvělý náboj, něco se zde dokonce opakuje a je strašně moc vidět, jak se snažili, ale ono to nešlo. Není to povedené a skoro bych řekl, že je to až moc rychle spíchnuté. Je to škoda, protože tahle čtveřice by si rozhodně něco lepšího zasloužila. No, bohužel už na to nedojde. Určitě ne v tomhle složení. ()