Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

insky

Je pravda, že väčšina katastrofických filmov je dosť o ničom a je risk sa púšťať do niečoho takého, ale...tento film nič nepokazil, skôr naopak, pekne natočené a s výbornými použitými efektami v podobe príliv.vody, mrazu,demolácií, a pod... Mohli si odpustiť typicky americké preslovy a tradičné proamerické vlastenecké prvky ale inak príjemné prekvapenie. ()

mmiri

Pro mě velmi dobrý film z oddělení katastrofických filmů, které jinak nevyhledávám. Sympatické bylo, že tam nebyly žádné přetažené rádoby napínavé momenty, kdy v posledních 10 vteřinách před zkázou stihne hlavní hrdina usmířit se ženou, s dětmi, promluvit si a zachránit svět....brrr..... Jo tenhle film se mi opravdu líbil ()

Rattlanake

Emmerichův nejlepší katastrofický film a myslím, že jeden z nejlepších vůbec. Od začátku to má tempo, postupně houstne atmosféra, která vygraduje v srdci bouře při záchranné akci. Přesně je vidět v tomto filmu, jak jsou politici naprosto hloupý a vždy rozhodují peníze a až pak životy, ale pak už je pozdě. Rolandův film se zaměřil na aktuální téma dnešní doby a co by se mohlo stát a myslím, že se mu to na plátno podařilo přenést, i když tento film viděl téměř celý svět, stejně to s nikým nehne a dále se bude pokračovat. Filmaři si užívali s efekty, jen škoda, že ty vlky se jim trošku nepodařilo více namastit, vypadali jak slintající opice, kteří rok nežrali. ()

Method76

I přes zdejší hodnocení se mi film jaksi zaryl pod kůži a nemůžu ho dostat ven. Mám rád filmy tohoto typu a ne, že by jich bylo moc! Možná i proto je to můj oblíbený. ()

xBlues

Veľmi zaujímavé spracovanie tejto katastrofickej drámy celkom bavilo. Samozrejme nesmel chýbať Dennis Quaid a tiež prekvapujúco Jake Gyllenhaal ktorý sa nestratil a ktorého by som si ani do takej role nedokázal predtým ani predstaviť. Oslovilo 4 Hviezdičky. ()

Frank234

Nutno uznat, že první shlédnutí filmu vás uchvátí. Efekty jsou důvěryhodné a pokud pomineme nemožné krátký časový průběh změny, je i teoreticky možné, že pokud by tato změna hned teď začala, můžeme být za 50-100 let na stavu konce filmu. Ovšem celkový pohádkový scénář se mi po drobném zamyšlení vůbec nezamlouvá. Je neobjektivní a přesto, že zahynulo bůh ví kolik lidí, budeme se radovat z toho, že jedna konkrétní rodinka vyvázla bez úhony a tento americký katastrofický model mi je přímo odporný. ()

veronikajel

Takový lepší průměr katastrofických filmů. Kdyby se film vešel do hodiny a půl byl by možná ještě zajímavější. A moment kdy obrovská loď připluje doprostřed Manhattanu mi připadal opravdu hodně komický. Spíš bych čekala, že se zjeví Godzilla s mláďatama. ()

LordLaser

Zaujímavé poňatie toho, čoho sa môže stať v dôsledku globálneho oteplovania s fajn efektami, avšak môžeme vytknúť dĺžku filmu a miestami spracovanie. ()

Kevi1

Ako mne sa takéto katastrofické filmy aj celkom páčia, aj neustále víťazstvo Američanov chápem, ale tú absurditu výpravy otecka za synom nikdy nepochopím. Ešte mi bolo Američankou povedané, že ona by od svojho manželka očakávala, že spraví niečo podobné, takže hold, asi to nie je film pre Európanov. Oni totižto dobrovoľne zabili človeka kvôli nezmyslu a ešte to hrajú na odvahu a charakter. Nehnevajte sa na mňa, toto bol nonsens. Na katastrofický žáner fakt pecka, ale inak si to znovu nepozriem, lebo by som sa zase len naštvala. ()

huhuhu783

Já nemám důvod tento film nějak zavrhovat,protože ve svý době mě oslovil. Sice pro mě neznamenal hned to,že budu třídit odpad a budu zelenej až na prdeli,ale ty efekty a nápad sem musel opravdu ohodnotit čtyřma hvězdama. Není to vo žádným hurikánu,před kterým fšichni utíkají a křičí co jim hrdlo ráčí,ale simpatický dílkoo tom co by kdyby a samozdřejmě s hepyendem :-) ()

Rathe

Jeden z katastrofických filmů, který hraje hlavně na efekt. A tomu se mu povedlo. Když se voda vlévala do ulic NY bylo úplně skvělý. Nebo když se ulicemi NY proháněla loď... a spoustu dalších skvělých snímků. To vše je bohužel brzděno pomalu rozjíždějícím začátkem a pro mě moc rychlým koncem. Jinak s hereckými výkony jsem byl spokojen. ()

Nepl

Blbost, ale potěší :-) Perfektní triky, nechybí romantika ani akce.....trochu kočkopes, ale bavil jsem se. Kdyby to nebylo na katastrofický film až příliš scifi, uvažoval bych i o pěti hvězdách. ()

Rorschach_SK

Emmerich takéto katastrofické rozprávky točiť vie. Áno z vedeckého hľadiska sa jedná o sci-fi. Zas sa dočkáme útekov na poslednú chvíľku so smrtkou, ľadom a pár vlkmi v pätách. Nechýba dramatický, ale zároveň chladný pohľad na americkú vlajku. Samozrejmosťou je záchrana rodiny a popri tom náprava pošramotených vzťahov. A nechýba ekologická masáž, po ktorej slabší jedinci narukujú ku Greenpeace, predajú auto a budú nosiť len oblečenie z ľanu a konope. Ale celé je to zaobalené to pútavého obalu s výbornými a prepracovanými trikmi (záplavová vlna, v okamihu mrznúci svet) a viacerými zaujímavými sekvenciami ( napr. obchodný dom). ()

andydufrsn

Pěkný triky! Jinak by, ale asi neškodilo kdyby film dodržoval nějaká fyzikální pravidla a zákony a nemlel hovadiny typu, že oceánské proudění závisí na mísení sladké a slané vody.......... ()

DarthArt

Z mého pohledu nejlepší Emmerichův zásek. Náš dojče emigrant dosáhl vrcholu, natočil totiž katastrofický film, který není zároveň katastrofální. V Day After Tomorrow se celkem pořád něco děje, je to sice kravina, ale s tím se počítá, katastrofy jsou nasázeny v průběhu těch dvou hodin tak nějak rozumně a celé to celkem odsýpá. Jednou za dva roky se Dnem poté klidně strávím páteční večer, aniž bych z toho měl osypky. Jen mě sere, že český název Den poté naprosto zastínil kultovní apokalyptický FILM téhož jména. Při Emmerichově Dnu poté se klidně nacpete brambůrkama, u DNU POTÉ z roku 83 je hodně rychle zase vyhodíte ven. A asi tak nějak by měl katastrofický film působit. ()

pekkanik

Zamrznutá socha slobody so zamrznutou panorámou New Yorku, súdržnosť rodičov a detí, zamrznutá americká vlajka, celokontinentálne porozumenie a družba, no čakal niekto od Emmericha niečo iné? ()

Mckay

Ve srovnání s 2012 můžu říct že je to lepší film.Hlavní postava Dennis Quaid dobrý výběr.Vůbec všechny postavy tak nějak ujdou oproti 2012 i příběh není zas až tak debilní ,ale sláva to taky není.Trikové scény jako vždy u Emmericha dokonalé.Scéna s tornády a záplava NY. výborná. Scéna se zamrzlou helikoptérou a lodí v Manhattanu originální.Bohužel poslední třetina filmu už je nudná a jde jenom o putování zmrzlou krajinou a přežití zimy ,ale to je u Emmericha normální.Každopádně lepší a zajímavější než 2012. ()

Jirkacek

Na snímek Den poté z roku 2004 by se měli podívat všichni Američané včetně prezidentů, kteří pohrdají Mexikem a jejími obyvateli. Možná by pak změnili názor a uvědomili si, co se všechno může stát a že území USA nemusí být jen rájem, ale i mrazivou pastí. Jen by mne zajímalo, jestli tvůrci tohoto katastrofického filmu vycházeli z nějakých vědeckých studií a výpočtů, nebo jen fantazírovali. Každopádně podívaná to byla úžasná a nesouhlasím s některými komentáři, že by se jednalo o nějakou nudnou či nezáživnou zábavu. Pravda akcí mohlo být více, ale komu by se chtělo v tom mrazu hýbat, že ? Ne, vážně mě ten film bavil, efekty byly úžasné, ten děj pravda jednodušší. ale aspoň reálný a uvěřitelný. Jen ti digitální vlci se nepovedli, ale ostatní bylo super. Jak někdo napsal, byl to smutný film, ale co čekat od katastrofického scénáře a vzhledem k tomu, kolik by opravdu zemřelo na světě lidí pokud se příroda zblázní, nebylo by ani čemu se smát. Den poté začal představením hlavních hrdinů klimatologa Jacka Halla v podání Dennise Quaida a jeho syna Sama, kterého ztvárnil sympatický Jake Gyllenhaal. Zároveň nás doma tvůrci seznámili s tím, co může třeba jednoho dne způsobit globální oteplování, o němž i dnes spousta lidí pochybuje, že by existovalo. Pro nás doma to byl úžasný pohled na efekty, pro možné aktéry něco šíleného - v Tokiu padaly kroupy o velikosti pomerančů, rekordy lámající hurikán řádil na Havaji, v Dillí nasněžilo, ale nejvíce se nám líbilo, jak v Los Angeles řádila ničivá série tornád. To nejhorší ale teprve mělo přijít, protože tři obrovské bouře nad Sibiří, Evropou a vrškem USA zařídily na severní polokouli novou dobu ledovou. Byl to smutný pohled na zmrzlé lidi, kteří nestačili utéci za teplem na jih, ale nikoho ze štábu autorů nenapadlo co zvířata nebo hmyz ! Vůbec o tomto problému nebyla zmínka ! Jak jsem již uvedl, scénář byl veden hlavně v linii záchrany Sama, který uvízl v New Yorku spolu s dalšími pár lidmi, kteří se snažili přežít zimu, zatímco jim na pomoc spěchal Jack Hall a kolegové. Druhá rovina filmu pak ukazovala, jak na něco takového lidé nejsou připraveni a že se ti nejmocnější představitelé různých států na obyčejné lidi jednoduše vykašlou. Zákon džungle tedy bude platit i v době katastrof. Nejvíce je mi líto lidí ve městech, odkázaných na nákup v obchodech, které v takovém případě prostě nebudou existovat. Měšťáci zkrátka umřou jako první, zatímco lidé na vesnicích si alespoň něco vypěstují, nebo ve svých sklepech se zásobami přežijí delší dobu. No, snad se ničeho takového nedožiju....Každopádně se mi zničující mrazivá podívaná líbila a přes dvouhodinovou délku mi také překvapivě utekla a za to si film Den poté u mne vysloužil čtyři zamrzlé hvězdičky. V lednu 2020 jsem si tento film koupil na blu-ray disku a poměrně brzy jsme se na něj podívali už potřetí, když poprvé se tak stalo nějaký ten pátek po jeho natočení v roce 2004 a podruhé o nějakých deset let později. Kouzlo prvního překvapení sice bylo pryč, ale i tak jsem se na shlédnutí v plném rozlišení velmi těšil, takže se jednoho lednového večera disk roztočil v našem přehrávači, my se uvelebili na sedačce a začali jsme sledovat nepříjemně mrazivý katastrofický příběh z blízké budoucnosti, která podle mého proběhne v letech 2030 - 2040. Na začátku jsme se seznámili s profesorem Jackem Hallem (Dennis Quaid ), americkým klimatologem a jeho kolegy Frankem Harrisem (Jay O. Sanders) a Jasonem Evansem (Dash Mihok), kteří vrtali do ledu, aby získali vzorky o průběhu klimatu v minulých tisíciletích. V tom se led rozpůlil a odtrhl od pevniny, přičemž málem zahynul jeden člen expedice, ale podařilo se jej zachránit, stejně jako vzorky ledu. Pak jsme se přenesli na konferenci o globálním oteplování, kde Jack varoval celý svět o hrozícím nebezpečí, ale americký viceprezident Raymond Becker (Kenneth Welsh) odmítl jeho černý scénář. Po skončení konference se před budovou setkal s profesorem Terry Rapsonem (Ian Holm), oceánografem Hedlandského centra ve Skotsku, který se s Jackem spřátelil a souhlasil s jeho názory na nevyhnutelnou změnu klimatu. Následně několik bójí v Atlantickém oceánu vykázalo prudký pokles teploty oceánu, z čehož Rapson usoudil, že Jackovy teorie byly správné. Potom týmy Jacka a Rapsona, spolu s meteoroložkou z NASA Janet Tokadovou (Tamlyn Tomita) sestavily předpovědní model založený na Jackově výzkumu. Potom se nad severní polokouli vytvořil masivní bouřkový systém, který se rozdělil na tři gigantické části podobné hurikánům nad Kanadou, Skotskem a Sibiří. Bouře stáhly zamrzlý vzduch z horní troposféry do jejich středu a tak v okamžení zmrzlo všechno, co bylo zrovna venku. Mezitím se počasí zhoršovalo po celém světě. Tokio bylo zasaženo obrovským krupobitím, hladina moře v Novém Skotsku stoupla během chvíle skoro o 8 metrů a Los Angeles bylo zničeno tornády. Poté vydal prezident Blake (Perry King) příkaz, aby byl zastaven veškerý letecký provoz po celé zemi. Mezitím se v New Yorku se Jackův syn Sam (Jake Gyllenhaal) a jeho spolužáci z vysoké školy Brian Parks (Arjay Smith) a Laura Chapman (Emmy Rossum) zúčastnili akademického desetiboje, kde potkali nového přítele JD (Austin Nichols). New York byl poté také postižen bouří, hodně pršelo a pak od moře přišla obrovská vlna, která zaplavila celý Manhattan. Sam s kamarády se tak nemohli dostat z města a místo na nádraží hledali útočiště v místní veřejné knihovně, přičemž se Laura řízla do nohy o jeden ze zaplavených automobilů před knihovnou. Vzápětí i sem přišla obrovská vlna a studenti měli co dělat, aby se stihli schovat v bezpečí budovy. I když byla komunikace mobilními telefony přerušena, Sam kontaktoval pomocí pevné linky otce a matku Lucy (Sela Wardová), která pracovala jako lékařka v nemocnici. Jack synovi radil, aby zůstal uvnitř a sliboval, že ho zachrání. Následně profesor Rapson a jeho tým zahynuli v bouři na své pozorovací stanici a Lucy zůstala v nemocnici spolu s dítětem upoutaným na lůžko, zatímco ostatní odjeli pryč, když předtím uvědomili úřady, že tam zůstala. Na Jackův návrh Blake nařídil, aby jižní státy byly evakuovány do Mexika, zatímco severní polovina byla v podstatě odsouzena k zamrznutí. Přesto se Jack, Jason a Frank vydávali do New Yorku zachránit Sama, ale cestou v Pensylvánii Frank propadl světlíkem do obchoďáku a prořízl své lano, aby zachránil své přátele před pádem do hloubky domu. Zatím se knihovně většina přeživších vydala na cestu na jih, když viděli mnoho další lidí v zamrzlých ulicích, i když se je Sam snažil varovat a říkal jim, že bude lepší zůstat v knihovně a čekat na pomoc. Této rady uposlechlo jen několik přeživších a ti se shromáždili v jedné místnosti knihovny, kde si v krbu topili knihami, protože teplota i nadále klesala. Mezitím byl více prezident Becker informován o tom, že záchranná výprava prezidenta USA Blakea uvízla v bouři a všichni zahynuli, takže se právě on stal novým nejvyšším představitelem státu. Potom se projevily účinky říznutí do nohy a Laura dostala otravu krve. Bylo nutné získat léky proti sepsi a tak se Sam, Brian a JD vydali opuštěnou obří ruskou nákladní loď, která pár dní před tím zastavila před knihovnou, když ještě nebylo moře v ulicích města zamrzlé. Úspěšně pronikli na loď, kde na ošetřovně našli penicilin, ale v tom je napadla smečka vlků, jenž předtím utekla z newyorské zoo. Kromě zvířat měli tři kamarádi ještě jeden problém, protože nad New Yorkem právě přecházelo oko severoamerické bouře a hrozilo tak okamžité zmrznutí. Naštěstí se díky odvaze Sama skupině podařilo dostat s léky a jídlem včas zpátky do knihovny. Ve stejnou chvíli se dvojice na záchranné výpravě Jack a Jason ukryla v opuštěné restauraci a když bouře přešla, pokračovali v cestě do New Yorku. Během putování zasněženou krajinou na sněžnicích narazili na skupinu, která odešla z knihovny, ale bohužel byli všichni mrtví. O několik dní později se bouře zcela rozpadla a Jack a Jason úspěšně dorazili do knihovny, kde našli Samovu skupinu živou. Potom se nový prezident Becker se ve svém prvním projevu v televizi omluvil za podcenění situace a slíbil vyslání vrtulníků na záchranu pozůstalých v severních státech. Jack a Samova skupina byli vyzvednuti na Manhattanu, kde mnoho dalších lidí také přežilo. Potom se na Mezinárodní vesmírné stanici astronauti dívali s úžasem na nový povrch planety bez znečištěn a s novými ledovými čepicemi přes severní polokouli. A byl konec. Přestože jsem tedy film viděl již potřetí, opět mne bavil a jeho děj považuji za velice zajímavý a v porovnání s jinými stejnými počiny za dobře propracovaný. Poměrně vysoké investice do modré krabičky jsem tak nemusel litovat a někdy v budoucnu, pokud nepřijdou podobné bouře, se zase na film podívám. Suma sumárum, snímek Den poté ode mne získal čtyři zamrzlé hvězdy ****. () (méně) (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005