Planeta opic

USA, 2001, 119 min

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

venom14

Tenhle film má smůlu v tom,že ho lidi musí furt srovnávat s prvním filmem.Tohle je úplně jiný film,s dobrými kostýmy a výpravou. ()

Warle

Tuhle sérii jsem měl vždy hodně v oblibě, už od prvního dílu, který patří mezi vrchol kinematografie. Ale připadá mi, jako by Burton tady trochu zaváhal a nepodařilo se mu navázat na jednu starou slavnou sérii. Příběh nudný, scénař celkově nic extra, o zabité poslední půl hodince ani nemluvím a extrémně nepochopitelném závěru taky. Holt i mistr tesař se někdy utne, škoda. ()

J*A*M*A*L

Remake jednoho z nejúspěšnějších a dnes nejkultovnějších sci-fi filmů zase tak tragický nebyl.Vše pěkně od začátku jen s tím rozdílem že je toto už v 21.století.80% ()

Milodar

Pro opičiho Boha proč? Proč generál Thade napůl šeptal a napůl chrčel, že by něco s průduškami? Podle toho, jak se celou dobu tvářil, tak mu spíš někdo sebral banán. A proč Hele Bonham Carter neměla žádnou masku? A proč se čas od času motala v záběru Estella Warren, to abychom poznali rozdíl mezi opicí, Američanem a Kanaďankou? Kromě těchto otázek bych rád podotknul, že jinak je to jenom "další" odvařená planeta opic. Škoda, mohlo to být originálnější, třeba něco jako Nemrtvé opice Tima Burtona. ()

Paldiny

V porovnaní s dnešnými Burtonovkami priam majstrovský kus. Wahlberg je síce herec niekoľkých výrazov, ale svoju rolu si zastane. Na bloncku sa aspoň dobre pozerá, Roth je príjemne vyšinutý a šimpanzica Carter, tá pravá bojovníčka za práva ľudí. Film poteší úrovňou masiek, skrytými myšlienkami seba zhadzujúcimi jednu či druhú rasu a skvelou bodkou mierne parodujúcou originál. Dohromady tak príjemný filmík bez vyšších ambícií. ()

peetriss

Na Burtonovy poměry, nezvykle tuctový mainstream, na který sice koukat dá, ale vzhledem k existenci Schaffnerova slavného díla (které mě bohužel minulo také) nepřináší mnoho inovativního a stává se tak velice zbytečným filmem. Wahlbergovo obsazení je již tradičně potvrzením špatné castingové volby. ()

Spectre

Neupieram Burtonovi snahu o niečo originálne, ale toto je moc. Jednoducho v kontexte s pôvodným scifi je toto obyčajný popcornový humus a kazenie dobrého mena knihy a pôvodného filmu. ()

Macik

Nemůžu si pomoct,ale tahle Planeta Opic se mi vážně líbila.Byla vážně skvělá a to nic proti původní sérii..... ()

GREGOIRE

Tak jsem se zase po letech těšil na Planetu opic, tentokrát v novém hávu ... Výsledek? Film, který je hloupý, plochý, nudný, plný typicky amerických klišé, která mě ve Hvězdných válkách dokáží pobavit, ale tady žel není po nějaké sebeironii ani stopa. Pouhý důraz na vizuální stránku a akčnost nestačí. Podívejte se raději na původní verzi s Charltonem Hestonem. To je úplně jiný kafe. ()

Cong

Odmítám věřit, že tuhle zhovadilost natočil můj oblíbenec Tim Burton. Kdybych měl být spravedlivý k původní Planetě opic, musel bych tenhle remake rovnou cestou poslat do odpadu, ale z milosti k Timovi a také z milosti k poctivé práci maskérů ( masky jsou tak asi jediná věc, co se dá na tomhle filmu skutečně pochválit ) dám nakonec celé 2**. ()

Alf

množství hezkých reálií, po opakovaném zhlédnutí filmu mi ale stále konec připadá jako velká "podpásovka" ()

Yardie

Tento film hold nejde srovnávat s původní Planetou opic. Kdo se od toho neoprostí, bude mít hold asi nižší hodnocení. Tedy i já. Prostě se tomu neubráním. Oproti původní verzi filmu chybí ta atmosféra + silný příběh. Tady bych to viděl pouze na kvalitní triky a masky a popcornovou zábavu. Neříkám, že je to špatně, ale todle je film opravdu jen na zábavu. Tzn. se v klidu usadit, vypnout mozek a jen se bavit. Takto je to celkem slušný, leč průměrný film, kde hlavní téma jednoho zachránce pro celou planetu už jsme viděli mnohokrát, akorát zasazené do jiného prostředí. Takže klasika. Chybí tomu jakási duše. Až na ten překvapivý závěr, ten je teda na 4-5*. Docela by mě zajímalo, kde se hlavní hrdina zjevil a co se vlastně stalo. Takže jsem zvědav, jestli bude nějaké pokračování, protože takto otevřené závěry zrovna nemusím - vrtají mi totiž v hlavě a to pro mě není příjemné. Howgh! ()

Cement73

Na to ze to mal byť remake z toho Burton celkom vyklzol. pretože vlastne niet čo porovnávať z originálom. Masky a pohyby opíc fakt na úrovni, takže som sa celkom pobavil... ibaže jednorázovo, viac mi netreba. Pochváliť treba Marka Wahlberga... dobre zahraté. Pasoval mi na tú rolu. ()

Delaney

Burtonovy filmy miluju, ale tohle... prostě omyl, a přitom on by byl jeden z mála kterym bych svěřil nvovou verzi planety opic s dobrym svědomim.... je to škoda... ale každopádně né takový propadák na 50%, všichni tu jsme dost ovlivnění originálem... bez zaujetí bych dal 70% ()

amokey

No... Burton je prostě můj srdcový režisér a myslím, že tenhle film není úplně tak jeho obor, mně se to docela líbilo, bylo to prostě celkem zábavné, natočené s nadsázkou a konec byl vyloženě zajímavý. Takže proč ne? ()

spiritus

Tady se v podstatě ani nejedná o remake, ale o vlastní výklad legendární "planetoopičí" ságy. Kdybych neznal absolutně dokonalý originál z roku 68, možná bych z tohoto o 33 mladšího díla byl nadšený, ale bohužel (bohudík) ho znám. A tady je srovnání prakticky nemožné. Zatímco klasika je absolutně skličující, postapokaliptické a bezvýchodné sci-fi, které má hodně nej, novotina jen slabounce paběrkuje a nevyužívá nekonečný potenciál opičí ságy. Spíše se to zvrtlo v pitoreskní a klišovité sci-fi, plné "bugů", které nelze prominout. Mark Wahlberg zachraňuje co se dá, efekty jsou taktéž na úrovni, stejně tak jsou skvělé opičí masky. Bohužel víc nemá tento film co nabídnout. Škoda. ()

H4ku11

Je mi vcelku jedno, či Tim Burton na niečo nadväzuje alebo má vymyslené svoje cestičky, tentokrát som to skrátka nejak nedal a nudil som sa. Generál Thade a Ari boli jedinými svetlými bodmi. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner