Neuvěřitelně tristní scénář jenž se urputně drží jedné dějové linky, která si navíc sama o sobě nevystačí ani na 20 minut, nedokázal bohužel rozdýchat ani vizuální fajnšmejkr Tim Burton. Jakkoliv totiž film oslní velkolepou výpravou a dokonalými maskami, dějová prázdnota chtě nechtě uvrhává diváka do nudy. Výsostné klady, jakými je i krom zmíněného taky castingové obsazení, práce s kamerou a nebo taky výborná hudba Dannyho Elfmana, stále zůstane pocit, že 2 hodiny měly být prokráceny minimálně o dobrých 30 minut. Tak by zůstala audiovizuální hračička, ve které by ještě lépe vyniklo, že Burton to celé vzal s notně velkým nadhledem, kteréž jako důkaz slouží výborná poslední scéna a nebo závěrečné titulky v remixu DJ Paula Oakenfolda.(4.12.2005)

Podľa mňa oveľa lepšie než všetky pôvodné Planéta opíc dokopy, čomu samozrejme prispeli efekty. Pomerne veľké, preveľké sklamanie som sa dočkal od Burtona, no aspoň scenár bol ucelenejší. Primitívny príbeh sa u mňa ujať nemôže! Najslabší môj videný Burton. Ešteže sa z toho spamätal. 60%.(19.4.2006)

Všetci čakali seriózne sci-fi v duchu Schaffnerovho originálu a Burton ich všetkých napálil, pretože si z námetu spravil maximálnu prču. Najväčšími hvezdami filmu nie sú ľudia, ale opice a záver nie je šokujúci a úvahový, ale popcornovo zábavný. Iskrenie v milostnom trojuholníku medzi americkým hrdinom Wahlbergom, šimpanzicou s krásnymi očami Helenou B. Carter a tupou bárbie Estellou Warren je rovnako neodolateľné, ako je Tim Roth v roli generála Thadea hnusný a odporný. A filmu nechýba ani brilantné technické prevedenie, ani dravosť a akčnosť, ani notná dávka ironického nadhľadu. Pri závere som tlieskal a schuti sa smial. A do očí Carterovej som sa takmer zamiloval (po premiére som mal jej šimpanzicu na desktope niekoľko mesiacov). No tak, neberte to tak vážne! Časy sa menia a nie každý to musí vidieť tak, ako Schaffner. Čo na tom, že je Burton taký úleťák! :)(27.5.2002)

„Z akého si sveta? – „Z amerického letectva. A práve sa vraciam domov.“ V poradí ôsma PLANÉTA OPÍC (PLANÉTA OPÍC, DO VNÚTRA PLANÉTY OPÍC, ÚTEK Z PLANÉTY OPÍC, DOBYTIE PLANÉTY OPÍC, BITKA O PLANÉTU OPÍC, POZNANIE NA PLANÉTE OPÍC a NÁVRAT NA PLANÉTU OPÍC), ktorá ale nenadväzuje na žiadny diel a je skôr remake, i keď postavy sa volajú inak. I samo štúdio Fox pochopilo, že po príšernej sérii (s výnimkou kultového originálu) bolo už v podstate nemysliteľné klesnúť ešte hlbšie a tak najalo Tima Burtona a maskéra Ricka Bakera na „novú verziu“ prvej časti. Scenár síce na sériu často odkazuje (cameo Charltona Hestona v úlohe umierajúceho šimpanzieho otca, Nova a Zaius), ale nedrží sa jej za každú cenu a paradoxne, kým v „jednotke“ ma bavilo skôr úvodné a záverečné putovanie a prostredná časť v opičom meste ma nudila, u Burtona je to skôr naopak. V „jednotke“ ma tiež viac bavili ľudské, než opičie postavy, tu je to ale naopak: Wahlberg, Kristofferson, Avari či Estella Warrenová o ničom, naopak pod prepracovanými maskami podávajú skvelé výkony Roth, Carterová, Giamatti či Duncan. Opičie pohyby sú zvládnuté hrôzostrašne (čo myslím ako plus), výprava pôsobivá (opičie mesto, džungľa, Oberon, trosky v púšti, jazero) a záverečná pointa ostrá (ale úplne iná, ako u Schaffnera). Bohužiaľ, zbytočne dlhý film nemá osobnosť a vždy na mňa pôsobil veľmi tuctovo a suchopárne.(12.12.2004)

• darkrobyk

Naprosto zbytečný a hlavně nepovedený remake výborného filmu. Tímto dílkem u mě tehdy T.Burton klesl o několik příček. Co je platná řemeslná dokonalost a puntíčkářská výprava s velmi dobrými triky, když celkově jde o bohapustý blábol nudící až k smrti. Na druhou stranu, každý má právo šlápnout vedle, a Burtonovi se to zde podařilo dokonale!(20.2.2011)