Film, ako sa patrí - už dlho som nevidel takéto poriadne SCIFI. Tim Burton sa vyznamenal, pretože Planet of the Apes sa podarila. Snímok je plný skvelej hudby, akčných scén a všade prítomných opíc. A kto hovoril, že ide o remake? Odporúčam každému pozrieť tento snímok minimálne ešte raz a zmeniť svoje hodnotenie..(k lepšiemu) 7/10(3.12.2007)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Snad ještě lepší film než klasická Planeta opic F.J.Schaffnera, která působí už věčnými TV reprízami trochu "ojetě". Tohle bylo trochu odlišné, ale výborně vyprávěné Burtonovo pojetí klasické sci-fi novely, s lepším závěrem a pár vtípky. Navíc moderní kabát filmové Planetě opic vysloveně sluší. Jedinou výhradu mám (spíše k sobě) - herci byli tak dobře namaskováni, že jsem Rotha ani Bonham Carterovou prostě nepoznal, ba co více, chvílemi jsem si nebyl jist, zda některé opice hrají lidi nebo opice. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1079-planeta-opic-planet-of-the-apes/videa/(10.11.2009)

Burton s nadhľadom je Mars Útočí a nie tento prízemný teenage kalkul (svalnatý Wahlberg bez charizmy, sporo odetá Warren, šteklivé medzidruhové iskrenie a prísľub nabušeného finále na konci cesty do nikam), z ktorého na všetky strany tryská: "poďte deti do kina na novú Planetu Opíc od vizuálneho mága Tima Burtona a s maskami, aké ste ěste nikdy nevideli". Obrovské plýtvanie Boulleovým univerzom a Burtonovým talentom, znudene a bez fantázie servírujúcim technicky brilatnú rutinu, ktorú na tejto úrovni v Hollywoode zvládne ďalšich 20 režisérov. Kde je teda pridaná hodnota opatovnej adaptácie? Asi v maskách opíc všetkých farieb pleti (rozdávajúcich popcorn). Tim, žiadam viac. 50%(7.6.2008)

Jednou to asi muselo přijít a je to tady: vůbec první film Tima Burtona, který mě zklamal. Jen dobře odvedená práce na zakázku, ale bohužel nic víc. Burton si zřejmě v příběhu nedokázal najít nic, co by jeho osobně zajímalo a tomu odpovídá i výsledek. Je takový nucený. Ale vyplatí se přetrpět ho do konce, protože přijde pointa, která je úplně jiná než v původním filmu a řekl bych, že vtipnější. 50%(13.12.2005)

Scénář: William Broyles Jr., Lawrence Konner, Mark Rosenthal .. Zajímavý film a nebýt to pokus o remake, byl bych nadšený. Škoda. Klasika to prostě není. Jedno Burton bohužel potvrdil. Proměnnou, doufám však že do budoucna ne trvalou, kvalitu vlastní produkce. __ Dodatek po sedmi letech: proměnou kvalitu si bohužel zachoval...(7.10.2004)

• - V původní verzi scénáře byl Thade popsán jako bílá gorila, ale na naléhání režiséra Tima Burtona, že šimpanzi jsou nejděsivější opice, byl změněn na šimpanze. (HappySmile)

• - Představil hlavní role z původní verze (1968) Charlton Heston si zahrál i v této verzi. Konkrétně se jedná o otce generála Thadea. (Vitason)

• - Maskování hlavních představitelů trvalo 3 - 4 hodiny. (HappySmile)