Neuvěřitelně tristní scénář jenž se urputně drží jedné dějové linky, která si navíc sama o sobě nevystačí ani na 20 minut, nedokázal bohužel rozdýchat ani vizuální fajnšmejkr Tim Burton. Jakkoliv totiž film oslní velkolepou výpravou a dokonalými maskami, dějová prázdnota chtě nechtě uvrhává diváka do nudy. Výsostné klady, jakými je i krom zmíněného taky castingové obsazení, práce s kamerou a nebo taky výborná hudba Dannyho Elfmana, stále zůstane pocit, že 2 hodiny měly být prokráceny minimálně o dobrých 30 minut. Tak by zůstala audiovizuální hračička, ve které by ještě lépe vyniklo, že Burton to celé vzal s notně velkým nadhledem, kteréž jako důkaz slouží výborná poslední scéna a nebo závěrečné titulky v remixu DJ Paula Oakenfolda.(4.12.2005)

Kdyby si Tim Burton rozmyslel, jestli chce točit trefnou satiru na mrzké lidské plémě nebo popkornový blockbuster, nemusel být výsledek takhle rozpačitý. Odklon od původní "Planety opic" mě překvapil spíše mile, všemožné logické kopance a samoúčelnosti v ději ovšem nepotěšily. Vizuální stránka filmu se povedla, Tim Roth se taky povedl, Michael Clarke Duncan svým zjevem hodně ulehčil práci maskérům a kdejaký zoofil nadšeně slintá nad Helenou Bonham Carter. Mark Wahlberg se teda moc nepovedl, ale to bylo dáno už tou patetickou rolí. Jeho blond stíhačka se taky nepovedla - na slečnu z primitivních podmínek byla nějak moc barbínoidně našlechtěná. To není na světě přirozeně hezká herečka (nebo prostě ženská, vždyť tohle nevyžadovalo žádné herecké umění), co by na sebe nemusela vyplácat tuny mejkapu, aby se z ní divákovi nezvedl kufr? Snesitelné scifko, ba i nějakou dobrou myšlenku to místy mělo... a hlavně to mělo na víc. 61%(25.10.2010)

Tak jsem to konečně viděl a jelikož jsem planetoopicofil, můžu již dnes říct, že jsem viděl všechna televizní i filmová zpracování, která jsou. A tomuto jsem se dlouho a úspěšně vyhýbal. Protože jsem četl i předlohu, nebudu srovnávat. Stejně jako je první Planeta opic nesrovnatelné s knihou, tak je toto zpracování nesrovnatelné s prvním. Člověk to musí vidět, aby pochopil, co se tak na tom každýmu nelíbí. Mně vadilo asi nejvíc to, že opice buď vypadají jako Frankenstein potkává Vlkodlaka nebo zase naopak jako 3D Homer Simpson. Oproti tomu staršímu bych na tenhle nenechal malý děti dívat ani za nic, protože by z toho měly strašný sny. Taky mi vadilo, že lidi mluví, protože kvůli tomu vlastně odpadá důvod, proč jsou v podřízeným postavení a žijí v lese. Vlastně je tam hodně nelogičností, člověk vůbec netuší, proč která postava jedná jako jedná ani se nedá s nikým sžít. Taylorovi jsem fandil od prvního momentu, kdy bafal z doutníku v kabině vesmírné lodi. Kapitánu Davidsonovi, přestože je mi Mark Wahlberg sympatickej, tak palce prostě držet nemůžu. Výprava a triky jsou, jak je u Burtona zvykem, hodně dobrý. Konec mě dostal. A pravda je, že ten konec je původnímu konci, kterej vymyslel Pierre Boule podobnější, než ve filmu s Charltonem Hestonem.(vlastně je to kromě námětu to jediný, co mají oba filmy s knižní předlohou společné. Je jen škoda, že ten film není trochu pesimističtější a bez patosu.(4.12.2005)

Tenhle remake planety opic opravdu za moc nestojí. Má to prakticky úplně překopanej příběh a spíš k horšímu, zůstalo jenom to že je tam opice, která má ráda lidi a snaží se je zachrínit a taky to že tam je žena se kterou se samozřejmě spřátelí, akorát že tentokrát umí mluvit a to mi zrovna moc nesedělo. Jediný co je na tomhle filmu kvalitní jsou masky opic, ty vypadaj opravdově, ale co se týče zpracování opličejů tak ty se mi moc nelíbili, bylo až moc znát kdo je hodnej a kdo je zlej a ještě do toho naprosto příšernej dabing, to bylo utrpení. A konec? To je kapitola sama o sobě. Zase stupidní zakončení bitvy soubojem mezi tou nejzlejsí opicí a wahlbergem, kdyby byl aspoň dobrej souboj, jenže opice se radši zastřelí a naúplnrj závěr je něco vy stylu sochy svon´body ze starší planety opic. Ale to největší zklmaní teprve přišlo a to po skončení filmu, když jsem zjistil, že to točil Burton, něco takovýho bych od něj nečekal(4.12.2005)

Myslím, že navzdory tolika záporných ohlasů ten film není žádná katastrofa. Děj je vyprávěn poměrně dynamicky, masky jsou skvělé - více dovolují hercům hrát než v původním díle. A mnozí hrají skutečně dobře, hlavně se mi líbil Tim Roth. A Wahlberga mám taky docela rád. Závěr sice není tak překvapivý, jak by chtěl být, ale je docela zajímavý. Překvapivý mi ovšem nepřišel závěr ani v původním filmu.(24.8.2003)

• - Ve scéně, kde šimpanz Thade prohlíží na večírku Leonovi zuby, je vidět, že má Mark Wahlberg v puse lesklou plombu. Což by  jako zaostalí lidé mít nemohli. (prudus)

• - Mark Wahlberg se připojil k filmu po pětiminutovém setkání s Timem Burtonem. Tolik usiloval o to, aby mohl pracovat s tímto režisérem, že souhlasil, že vezme jakoukoli roli. (HappySmile)

• - Tim Burton přii natáčení říkal, že se opic bojí. (fannah)