Poměrně povedený remake ( tak trošku jiný ) Tima Burtona dnes již legendárního snímku z roku 1968. Obsazení se podle mě příliš nepovedlo. Mark Wahlberg se mi do role kapitána Davidsona nehodil. Spolupráce Burton - Elfman se povedla po hudební stránce a zaujmout musí také parádní kostýmy lidoopů. Čekal jsem boužel trošku více než jsem viděl.(6.10.2009)

• cheyene

Prostě a jednoduše: Bída! Když přijdete do kavárny a objednáte si presso, máte na něj chuť, a obsluha vám donese hrnek plný rybniční vody, tak pochopíte, jak se cítí divák při sledování tohoto rádoby velkofilmu. Když jsem četl, že bude nové zpracování Planety opic, byl jsem (pravděpodobně jako každý) zvědavý, co z toho vyleze...Moje zvědavost se křížila se skepsí, očekával jsem, že to bude výrazně slabší než Planeta z 68. roku, bylo mi jasné, že masky opic budou lépe zpracovány a stejně tak jsem si byl jistý, že Charlton Heston bude velmi chybět a Wahlberg bude s ním srovnáván. Ve finále se mi líbily původní opice víc, Hestonovi nedal nikdo "fleka" a celkově tento počin působil dost trapně, ošizeně a..zkrátka jako ta hrůza, kterou vám v kavárně přinesli namísto chutného pravého espressa. Sám sebe se teď ptám, proč jsem dal 2*? Snad ne zato, že někdo chtěl zprz.....znovuzpracovat klasiku? Pravděpodobně bude důvodem fakt, že jsem za celých 115 minut ani jednou neusnul a že Mark Wahlberg patří mezi mé oblíbené herce. K Chybičkám: Bude jich víc, nechtějí se mi vypisovat :) Ovšem scéna, kdy Leo s ostatními chtějí na koních přeplavat řeku, stojí za zmínění. Pokud mě paměť neklame, tak chyba spočívá v tom, že všichni mají svého koně, Leo i opice Ari spadnou, takže plavou sami. Na břehu mají opět své koně, přičemž zůstali na protějším břehu (odkud museli plavat).(8.2.2007)

Tenhle remake planety opic opravdu za moc nestojí. Má to prakticky úplně překopanej příběh a spíš k horšímu, zůstalo jenom to že je tam opice, která má ráda lidi a snaží se je zachrínit a taky to že tam je žena se kterou se samozřejmě spřátelí, akorát že tentokrát umí mluvit a to mi zrovna moc nesedělo. Jediný co je na tomhle filmu kvalitní jsou masky opic, ty vypadaj opravdově, ale co se týče zpracování opličejů tak ty se mi moc nelíbili, bylo až moc znát kdo je hodnej a kdo je zlej a ještě do toho naprosto příšernej dabing, to bylo utrpení. A konec? To je kapitola sama o sobě. Zase stupidní zakončení bitvy soubojem mezi tou nejzlejsí opicí a wahlbergem, kdyby byl aspoň dobrej souboj, jenže opice se radši zastřelí a naúplnrj závěr je něco vy stylu sochy svon´body ze starší planety opic. Ale to největší zklmaní teprve přišlo a to po skončení filmu, když jsem zjistil, že to točil Burton, něco takovýho bych od něj nečekal(4.12.2005)

Původní planeta opic je scénáristicky výtečná, ale vizuálně nepříliš působivá. Nová verze trpí sice několika základními nedostatky, ale ty jsou zase vyváženy jinde. Chybou je kupříklad nepropracovanost lidských postav. Zato opičí mají charakterově velice silné zázemí. Scénář rozhodně originální není, ale na druhou stranu je ucelený a nabízí zajímavý konec. Dokonalé jsou jednoznačně masky, pod kterými bezesporu identifikujete známé herce. No a nakonec vizuální stránka, která je na Burtona sice umírněná, ale rozhodně na úrovni...(20.5.2003)

Film, ako sa patrí - už dlho som nevidel takéto poriadne SCIFI. Tim Burton sa vyznamenal, pretože Planet of the Apes sa podarila. Snímok je plný skvelej hudby, akčných scén a všade prítomných opíc. A kto hovoril, že ide o remake? Odporúčam každému pozrieť tento snímok minimálne ešte raz a zmeniť svoje hodnotenie..(k lepšiemu) 7/10(3.12.2007)

• - Tim Burton přii natáčení říkal, že se opic bojí. (fannah)

• - Kvůli hlavní roli odmítl Tim Roth roli Profesora Severuse Snapea v Harry Potterovi. (fannah)

• - Mark Wahlberg se připojil k filmu po pětiminutovém setkání s Timem Burtonem. Tolik usiloval o to, aby mohl pracovat s tímto režisérem, že souhlasil, že vezme jakoukoli roli. (HappySmile)