Všetci čakali seriózne sci-fi v duchu Schaffnerovho originálu a Burton ich všetkých napálil, pretože si z námetu spravil maximálnu prču. Najväčšími hvezdami filmu nie sú ľudia, ale opice a záver nie je šokujúci a úvahový, ale popcornovo zábavný. Iskrenie v milostnom trojuholníku medzi americkým hrdinom Wahlbergom, šimpanzicou s krásnymi očami Helenou B. Carter a tupou bárbie Estellou Warren je rovnako neodolateľné, ako je Tim Roth v roli generála Thadea hnusný a odporný. A filmu nechýba ani brilantné technické prevedenie, ani dravosť a akčnosť, ani notná dávka ironického nadhľadu. Pri závere som tlieskal a schuti sa smial. A do očí Carterovej som sa takmer zamiloval (po premiére som mal jej šimpanzicu na desktope niekoľko mesiacov). No tak, neberte to tak vážne! Časy sa menia a nie každý to musí vidieť tak, ako Schaffner. Čo na tom, že je Burton taký úleťák! :)(27.5.2002)

Tak tohle je rozhodne nejhorsi Burtonuv film. Ostatni filmy o planete opic me taky nak zvlast neberou, ale nastesti Burton to vzal jako popkornovou podivanou, takze to je aspon svizny, napinavy a zabavny. Ale stejne nechapu, proc tohle tocil. Co se tyce triku, tak vetsina je vcelku v pohode a hudba od Elfmana je tradicne super. Jinak Mark Wahlberg nehraje spatne, ale moc charismatickej neni. Co se tyce ostatnich hercu, tezko hodnotit, vetsina je narvana v kostymu opice a nektery kostymy pusobi zbytecne moc gumove nebo lidsky. Ale potesi sexy Estella. Takze nejhorsi Burtonuv film, ani tenhle film o planete opic nemusim, ale proste jako takova oddechovka to docela funguje, takze 4*.(7.5.2005)

tohle přece není remake! když se na to podívám z tohoto hlediska, tak je to docela dobrý! berme to jako pohádku o člověku, který přišel z nebe a změnil opičí svět (nebo jak to vlastně bylo?). nemá cenu se zamýšlet nad hláškami typu ,, sami si děláme horší věci" ,nebo ,, veškerá lidská kultura se odehrává od pasu dolů!" , protože to je (bohužel) pravda! nejen správným pohledem na věc, je pro mě tim burton génius a nechat ho natočit toto sci-fi je lepší nápad, než nechat kohokoliv jiného natočit remake čehokoliv. na timovi mám rád jeho úžasný pohled na svět. a to mi zde kolikrát chybělo. snad jen burtonprales byl vyjímečný. a samozřejmě masky. to je paráda!!! no a proto by mě zajímalo, jestli byla dřív opička Ari, nebo M. Jackson?(20.11.2005)

Burtonovsky správně ujeté, kulisy a masky nemají chybu a Wahlberg je překvapivě nevýrazný. Celkově by se mi to líbilo, ale neuvěřitelně idiotská závěrečná půlhodina, včetně HODNĚ divného konce, vše zazdila. Podle ohlasů konec pochopil málokdo a já o to víc musím ocenit vyústění ve starší klasické verzi.(11.5.2003)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Snad ještě lepší film než klasická Planeta opic F.J.Schaffnera, která působí už věčnými TV reprízami trochu "ojetě". Tohle bylo trochu odlišné, ale výborně vyprávěné Burtonovo pojetí klasické sci-fi novely, s lepším závěrem a pár vtípky. Navíc moderní kabát filmové Planetě opic vysloveně sluší. Jedinou výhradu mám (spíše k sobě) - herci byli tak dobře namaskováni, že jsem Rotha ani Bonham Carterovou prostě nepoznal, ba co více, chvílemi jsem si nebyl jist, zda některé opice hrají lidi nebo opice. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1079-planeta-opic-planet-of-the-apes/videa/(10.11.2009)

• - V roce 1995 měl remake natočit Oliver Stone, později byl v roce 1997 nahrazen Jamesem Cameronem, který chtěl obsadit Arnolda Schwarzeneggera. (fannah)

• - V původní verzi scénáře byl Thade popsán jako bílá gorila, ale na naléhání režiséra Tima Burtona, že šimpanzi jsou nejděsivější opice, byl změněn na šimpanze. (HappySmile)

• - Linda Harrison, která hrála hlavní roli v původní adaptaci se objevila i v této verzi, hrála ženu na vozíku. (fannah)