Spíše parodie na původní film. Vizuálně úchvatné, s typicky burtonovskými prvky. Akce taky slušná a masky skutečně mistrovské. Avšak děj nemá takový spád a celkově se tam toho vlastně moc ani nestane, pokud bych to měl říci takto jednoduše. Carter a Wahlberg jsou poměrně fajn, no nejvíce stoprocentně zaujme démonický Tim Roth. Konec je však přinejmenším zvláštní. Najde se tam i několik vyložených kopanců a kiksů. Přes toto všechno však zůstává Planeta opic zručně natočeným letním blockbusterem s typickými žánrovými atributy. Na kolik byla tato taškařice úmyslem tvůrců nám zůstane pravděpodobně navždy utajeno, ale chtě nechtě přiznávám, že jsem se celkem slušně bavil.(30.4.2006)

Naprosto odlišné od originálu, ale přesto velmi zajímavé a vizuálně špičkové. Když se během sledování tohoto filmu odprostíte od myšlenky, že existuje nějaká (ne ledajaká) starší verze, tak si ho určitě dobře užijete. Tohle není remake, je to prostě nový pohled na klasickou sci-fi látku, která již byla zfilmována. Tim Burton zariskoval a spousta lidí mu za tento snímek nemůže přijít na jméno. Já s tím vůbec nemám problém. Pro mě je to výborná zábava se skvělými triky, velkolepou výpravou, slušným příběhem a luxusním obsazením (i když většina herců je samozřejmě schována pod zdařilou maskou). Tento film se v budoucnu klidně může zařadit mezi klasiku a jeho finální scéna z Lincolnova památníku, není o nic horší, než mrazivý závěr z Planety opic z roku 1968.(29.12.2013)

Time zklamal si ! přečtete si v každém druhém komentáři. Pfff. Podle mě Burton nakopal předchozím dílům prdel a vytvořil si svoji Planetu opic úplně jinak. Hezky, temně, někdy i zábavně... Když jsem si u jednoho nejmanovanýho uživatele přečetl, že Wahlberg je nejnudnější herec na světe, kypěla ve mě zlost. Ehm viděli jste Chrise O´Donnella v Batman a Robin ? Ne? Pak je vysvětlování zbytečný :00(16.6.2007)

• kingik

Tak tady někdo neodhadl správnou míru a šel do toho bez rozmyslu, aniž by si uvědomoval, že není typem režiséra pro akční scifi. Ano, mluvím o Timu Burtonovi, který byl jasným omylem pro tento velkolepý remake. Jako akční režisér selhává v akčních sekvencích, ale nijak zvláště dobře si nevede ani v dialogových scénách. Druhým velkým omylem je Mark Wahlberg, a při představě, že nahradil Arnolda Schwarzeneggera, je mně mdlo, protože zde působí naprosto příšerně a do role se vůbec nehodí. Určitě pochvalu zaslouží masky a výprava a také Tim Roth, který si svou zápornou roli, jako snad jediný, skutečně užívá, ale jinak tenhle remake nemá čím zaujmout. Jedno velké zklamání.(19.1.2009)

Ano, akce pokulhává a příliš se nerovná stomilionovému rozpočtu. Kupříkladu jen úvodní pád astronauta nebo pochytání lidí opicemi jsou skrz naskrz průměrné. Kladem je určitě herecké obsazení, ač samotný Mark Wahlberg za primáty zaostává. Druhým je pak solidní výprava a posledním velmi slušně zvládnuté masky (žádné digitální kravinky, ale věrohodné pohyby rtů nebo očí). S nadhledem točící Tim Burton ovšem nedokázal zakrýt mizerný scénář, který se drží jedné dějové linie, která není vůbec silná a hlavně ji sráží uzívané dialogy. A pak si bizarně k látce přistupující Burton lehce nepohlídal tempo. To už jde vyloženě na jeho triko. Jinak je evidentní, že fandí opicím, vyloženě si užívá střelbu do vlastních řad. Na druhou stranu z jeho pověstné „divnosti“ moc nezbývá, ač je samotná opičí říše kouzelná. Závěr mi nevadil, vlastně i docela sedl.(25.4.2017)

• - Spoiler: Opice-policajti na konci filmu mají na hlavě modifikované helmy z Hvězdné pěchoty (1997). Ty se nejdřív natřely načerno a potom se jim přidalo hledí. Můžete si všimnout, že opicím na hlavě přes jejich masky nesedí úpně přesně. (HappySmile)

• - Mark Wahlberg měl jednu podmínku na režiséra. Odmítl se ukazovat nahoře bez, nebo s bederní pokrývkou. Nechtěl tak upozorňovat na časy, kdy předváděl spodní prádlo. (Aknah)

• - Představil hlavní role z původní verze (1968) Charlton Heston si zahrál i v této verzi. Konkrétně se jedná o otce generála Thadea. (Vitason)