Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (671)

POMO 

všechny recenze uživatele

Všetci čakali seriózne sci-fi v duchu Schaffnerovho originálu a Burton ich všetkých napálil, pretože si z námetu spravil maximálnu prču. Najväčšími hvezdami filmu nie sú ľudia, ale opice a záver nie je šokujúci a úvahový, ale popcornovo zábavný. Iskrenie v milostnom trojuholníku medzi americkým hrdinom Wahlbergom, šimpanzicou s krásnymi očami Helenou B. Carter a tupou bárbie Estellou Warren je rovnako neodolateľné, ako je Tim Roth v roli generála Thadea hnusný a odporný. A filmu nechýba ani brilantné technické prevedenie, ani dravosť a akčnosť, ani notná dávka ironického nadhľadu. Pri závere som tlieskal a schuti sa smial. A do očí Carterovej som sa takmer zamiloval (po premiére som mal jej šimpanzicu na desktope niekoľko mesiacov). No tak, neberte to tak vážne! Časy sa menia a nie každý to musí vidieť tak, ako Schaffner. Čo na tom, že je Burton taký úleťák! :) ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

V podstatě nevím, proč se kolem tohoto snímku dělá tolik humbuku. Musí být remake na stejné vlně jako originál? Jistě ne. Tenhle je prostě JINÝ. Taky lamentování nad pointou mi nějak nedochází. Pro oko lahodící, troška té ironie nad lidstvem tam taky je, hudba úchvatná... Několik vychytávek v podání Charltona Hestona anebo Lindy Harrison... ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Burtonovsky správně ujeté, kulisy a masky nemají chybu a Wahlberg je překvapivě nevýrazný. Celkově by se mi to líbilo, ale neuvěřitelně idiotská závěrečná půlhodina, včetně HODNĚ divného konce, vše zazdila. Podle ohlasů konec pochopil málokdo a já o to víc musím ocenit vyústění ve starší klasické verzi. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Původní planeta opic je scénáristicky výtečná, ale vizuálně nepříliš působivá. Nová verze trpí sice několika základními nedostatky, ale ty jsou zase vyváženy jinde. Chybou je kupříklad nepropracovanost lidských postav. Zato opičí mají charakterově velice silné zázemí. Scénář rozhodně originální není, ale na druhou stranu je ucelený a nabízí zajímavý konec. Dokonalé jsou jednoznačně masky, pod kterými bezesporu identifikujete známé herce. No a nakonec vizuální stránka, která je na Burtona sice umírněná, ale rozhodně na úrovni... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Tim Burton není obyčejný režisér a jeho Planeta opic není obyčejným akčním spektáklem. Planeta opic Tima Burtona je docela jiným filmem než Planeta opic Franklina J. Schaffnera. V něčem lepším, v něčem horším, ale rozhodně pozoruhodným. Asi to bude znít přehnaně, ale hned začátek filmu ve mě probudil vzpomínky na Kubrickovu Vesmírnou odyseu – designem vesmírné lodi, vesmíru i samotnou myšlenkou. Vždyť Planeta opic by klidně mohla na Kubrickovo veledílo dějově navazovat. Má mít technologický rozkvět nějaké hranice? Existuje jiné východisko než sebedestrukce lidské rasy? Je to filozofické zamyšlení, dobrodružná akce i milostný trojúhelník v jednom, ale je to i dobrý film? Nevím, na to si odpovězte... každopádně je to film Tima Burtona a filmy Tima Burtona jsou prostě „jiné“ a já je mám rád. 80% Zajímavé komentáře: Vitason, PALINO , Zombo, lokol ()

Galerie (80)

Zajímavosti (29)

  • Ve scéně, kde šimpanz Thade prohlíží na večírku Leonovi zuby, je vidět, že má Mark Wahlberg v puse lesklou plombu. Což by  jako zaostalí lidé mít nemohli. (prudus)
  • V původní verzi scénáře byl Thade popsán jako bílá gorila, ale na naléhání režiséra Tima Burtona, že šimpanzi jsou nejděsivější opice, byl změněn na šimpanze. (HappySmile)

Reklama

Reklama