Burtonovská planeta opic je dobře natočená, má úžasné kostýmy a je moderní, ale přeci jen nepřináší to něco, z čeho by tento snímek dokázal rozbourat myšlení diváka a utvrdit ho v to, že sleduje něco vyjímečného. Opičáckých filmů je mnoho a možná proto na to tento remake poněkud doplatil, ale fanoušci se spokojí s každým podobným filmem, který mají v oblibě že?(1.12.2013)

Tim Burton není obyčejný režisér a jeho Planeta opic není obyčejným akčním spektáklem. Planeta opic Tima Burtona je docela jiným filmem než Planeta opic Franklina J. Schaffnera. V něčem lepším, v něčem horším, ale rozhodně pozoruhodným. Asi to bude znít přehnaně, ale hned začátek filmu ve mě probudil vzpomínky na Kubrickovu Vesmírnou odyseu – designem vesmírné lodi, vesmíru i samotnou myšlenkou. Vždyť Planeta opic by klidně mohla na Kubrickovo veledílo dějově navazovat. Má mít technologický rozkvět nějaké hranice? Existuje jiné východisko než sebedestrukce lidské rasy? Je to filozofické zamyšlení, dobrodružná akce i milostný trojúhelník v jednom, ale je to i dobrý film? Nevím, na to si odpovězte... každopádně je to film Tima Burtona a filmy Tima Burtona jsou prostě „jiné“ a já je mám rád. 80% Zajímavé komentáře: Vitason, PALINO , Zombo, lokol(3.12.2005)

Burtonův smysl pro humor je nejen zvláštní, jak jsme se mohli přesvědčit třeba v "Mars Attack", ale někdy i obtížně rozkódovatelný, jak jsme se mohli přesvědčit v tomhle filmu. Osobně jsem velmi rád, že je tahle verze od originálu natolik vzdálená, že u mě prakticky nesugerovala žádné srovnávání a já si ji mohl bez problému užít, jak jen to v případě Burtonových intencí šlo.(3.12.2005)

Všetci čakali seriózne sci-fi v duchu Schaffnerovho originálu a Burton ich všetkých napálil, pretože si z námetu spravil maximálnu prču. Najväčšími hvezdami filmu nie sú ľudia, ale opice a záver nie je šokujúci a úvahový, ale popcornovo zábavný. Iskrenie v milostnom trojuholníku medzi americkým hrdinom Wahlbergom, šimpanzicou s krásnymi očami Helenou B. Carter a tupou bárbie Estellou Warren je rovnako neodolateľné, ako je Tim Roth v roli generála Thadea hnusný a odporný. A filmu nechýba ani brilantné technické prevedenie, ani dravosť a akčnosť, ani notná dávka ironického nadhľadu. Pri závere som tlieskal a schuti sa smial. A do očí Carterovej som sa takmer zamiloval (po premiére som mal jej šimpanzicu na desktope niekoľko mesiacov). No tak, neberte to tak vážne! Časy sa menia a nie každý to musí vidieť tak, ako Schaffner. Čo na tom, že je Burton taký úleťák! :)(27.5.2002)

A sakra, ako tak pozerám, nikto z komentujúcich zatiaľ nedal filmu 5*! Tak budem prvý! Tento film zjavne mnohý nepochopili - a hlavne oddaný fanúšikovia originálu. Robiť remaky je tažká vec, je jasné, že stretnú názory fanúšikov originálu a fanúšikov remaku. Býva to tak, že tí čo milujú originál automaticky pohŕdajú remakom. A Tim Burton si toho bol vedomý. Tak svoj remake pojal úplne inak. Myslím si, že fanúšikovia originálu môžu byť spokojný, avšak to by sa museli dostať cez predsudky. Burton sa rozhodol, že nebude ničiť originál tým, že prerozpráva už prerozprávané. Rozhodol sa, že nakrúti film (IBA) na námete pôvodného filmu, takže Burtonov film má spoločné s originálom asi toto: "Kozmonaut cestuje do budúcnosti, pristane na planétu, ktorú ovládajú opice a ľudia sú tam otroci". To je všetko. Burton ostatok urobil po svojom a urobil si z Planet of the Apes inteligentnú srandu a začal boriť hollywoodske klišé. Narozdiel od púšti kraľuje filmu tmavý les, narozdiel od ľudí sú hlavné postavy opice, miesto inteligentného konca je tam (anti)hollywoodsky a pod. Burton borí klišé, nielenže miesto ľudí (ktorí sú vykreslení ako tupí idioti, ako sme si u Burtona zvykli :)) sú hlavnými postavami opice, ale opice majú aj lepšie vykreslené charaktery. A hrajú ich aj lepší herci (nezabudnuteľní Roth, Giammati, Duncan ...). No a vrchol je milostný trojuholník medzi hlavným hrdinom, inteligentnou a demokratickou opicou a ľudskou samicou :). Najkrajšie je to vidieť na scéne bozkov v závere. Kým hlavný hrdina sa nahne a sám pobozká opicu, pri bozku s "ľudskou samicou" (na ktorej meno si nespomeniem) je to práve ONA, ktorá ho pobozká a viditeľne hrdina z toho nemá taký pôžitok ako s opicou. Navyše Helena Bonham Carter je úžasná a asi v každom heterosexuálnom prislušníkovi mužského pohlavia sa prebudí kúsok skrytej zoofilie ;-). No a koniec, čo povedať, Burton je najlepší režisér súčasnosti. Takto si z nás vystreliť má odvahu len on. No a celý film podfarbuje úžasná hudba Dannyho Elfmana. 100%, povedzme si, kto by mal odvahu v súčasnosti založiť film na skoro až sexuálnom vzťahu opice a človeka???(30.1.2006)

• - Ve scéně, kdy gorila Attar pronese větu: „Take your stinking hands off me, you damn dirty human!“, film poukazuje na originální Planetu Opic (1967), kdy hlavní hrdina Taylor (Charlton Heston) pronese podobnou větu právě gorile: „Take your stinking hands off me, you damn dirty ape!“. (PaTeXx)

• - Do role H.B. Carterové tvůrci zvažovali také obsazení Winony Ryder. (Epistemolog)

• - Herci se pod vedením bývalého cirkusového krotitele učili opičímu chování: specifickým pohybům, chození, zacházení se zbraní. (HappySmile)