Reklama

Reklama

Planeta opic

  • USA Planet of the Apes (více)
Trailer

Obsahy(1)

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (672)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Původní planeta opic je scenáristicky výtečná, ale vizuálně nepříliš působivá. Nová verze trpí zase několika základními nedostatky, ale ty jsou jakž takž vyváženy jinde. Chybou je kupříklad nepropracovanost lidských postav. Zato opičí mají charakterově velice silné zázemí. Dokonalé jsou jednoznačně masky, pod kterými bezesporu identifikujete známé herce. No a nakonec vizuální stránka, která je na Burtona sice umírněná, ale pořád celkem na úrovni... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Burtonovsky správně ujeté, kulisy a masky nemají chybu a Wahlberg je překvapivě nevýrazný. Celkově by se mi to líbilo, ale neuvěřitelně idiotská závěrečná půlhodina, včetně HODNĚ divného konce, vše zazdila. Podle ohlasů konec pochopil málokdo a já o to víc musím ocenit vyústění ve starší klasické verzi. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Všetci čakali seriózne sci-fi v duchu Schaffnerovho originálu a Tim Burton ich všetkých napálil, pretože si z námetu spravil prču. Najväčšími hvezdami filmu nie sú ľudia, ale opice a záver nie je šokujúci a úvahový, ale popcornovo zábavný. Iskrenie v milostnom trojuholníku medzi americkým hrdinom Markom Wahlbergom, šimpanzicou s krásnymi očami Helenou Bonham Carter a jednoduchou bárbie Estellou Warren je rovnako neodolateľné, ako je Tim Roth v roli generála Thadea odporný. Filmu nechýba brilantné technické prevedenie, dravosť a akčnosť ani dávka ironického nadhľadu. Pri závere som tlieskal a schuti sa smial. A do očí šimpanzice Carterovej som sa takmer zamiloval - po premiére mi niekoľko mesiacov zdobila desktop. Neberte tento film natoľko vážne. Časy sa menia a nie každý musí vidieť príbeh Planéty opíc tak, ako Schaffner. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Tim Burton není obyčejný režisér a jeho Planeta opic není obyčejným akčním spektáklem. Planeta opic Tima Burtona je docela jiným filmem než Planeta opic Franklina J. Schaffnera. V něčem lepším, v něčem horším, ale rozhodně pozoruhodným. Asi to bude znít přehnaně, ale hned začátek filmu ve mě probudil vzpomínky na Kubrickovu Vesmírnou odyseu – designem vesmírné lodi, vesmíru i samotnou myšlenkou. Vždyť Planeta opic by klidně mohla na Kubrickovo veledílo dějově navazovat. Má mít technologický rozkvět nějaké hranice? Existuje jiné východisko než sebedestrukce lidské rasy? Je to filozofické zamyšlení, dobrodružná akce i milostný trojúhelník v jednom, ale je to i dobrý film? Nevím, na to si odpovězte... každopádně je to film Tima Burtona a filmy Tima Burtona jsou prostě „jiné“ a já je mám rád. 80% Zajímavé komentáře: Vitason, PALINO , Zombo, lokol ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

V podstatě nevím, proč se kolem tohoto snímku dělá tolik humbuku. Musí být remake na stejné vlně jako originál? Jistě ne. Tenhle je prostě JINÝ. Taky lamentování nad pointou mi nějak nedochází. Pro oko lahodící, troška té ironie nad lidstvem tam taky je, hudba úchvatná... Několik vychytávek v podání Charltona Hestona anebo Lindy Harrison... ()

Galerie (80)

Zajímavosti (29)

  • Namaskování hlavních představitelů trvalo 3 až 4 hodiny. (HappySmile)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Reklama

Reklama