Ano, akce pokulhává a příliš se nerovná stomilionovému rozpočtu. Kupříkladu jen úvodní pád astronauta nebo pochytání lidí opicemi jsou skrz naskrz průměrné. Kladem je určitě herecké obsazení, ač samotný Mark Wahlberg za primáty zaostává. Druhým je pak solidní výprava a posledním velmi slušně zvládnuté masky (žádné digitální kravinky, ale věrohodné pohyby rtů nebo očí). S nadhledem točící Tim Burton ovšem nedokázal zakrýt mizerný scénář, který se drží jedné dějové linie, která není vůbec silná a hlavně ji sráží uzívané dialogy. A pak si bizarně k látce přistupující Burton lehce nepohlídal tempo. To už jde vyloženě na jeho triko. Jinak je evidentní, že fandí opicím, vyloženě si užívá střelbu do vlastních řad. Na druhou stranu z jeho pověstné „divnosti“ moc nezbývá, ač je samotná opičí říše kouzelná. Závěr mi nevadil, vlastně i docela sedl.(25.4.2017)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Snad ještě lepší film než klasická Planeta opic F.J.Schaffnera, která působí už věčnými TV reprízami trochu "ojetě". Tohle bylo trochu odlišné, ale výborně vyprávěné Burtonovo pojetí klasické sci-fi novely, s lepším závěrem a pár vtípky. Navíc moderní kabát filmové Planetě opic vysloveně sluší. Jedinou výhradu mám (spíše k sobě) - herci byli tak dobře namaskováni, že jsem Rotha ani Bonham Carterovou prostě nepoznal, ba co více, chvílemi jsem si nebyl jist, zda některé opice hrají lidi nebo opice. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1079-planeta-opic-planet-of-the-apes/videa/(10.11.2009)

Pri tomto filme podal Tim Burton trocha poslabší výkon ako som od neho očakával. Nedovolím si však tvrdiť, že sa jedná o špatný snímok. To nie. Je to celkom zaujímavý sci-fi film. Z diel natočených na motívy Planety opíc je to najaktuálnejší počin a pre mňa asi aj ten najzaujímavejší. Takže v podstate celkom fajn. ***(29.1.2008)

Tenhle remake planety opic opravdu za moc nestojí. Má to prakticky úplně překopanej příběh a spíš k horšímu, zůstalo jenom to že je tam opice, která má ráda lidi a snaží se je zachrínit a taky to že tam je žena se kterou se samozřejmě spřátelí, akorát že tentokrát umí mluvit a to mi zrovna moc nesedělo. Jediný co je na tomhle filmu kvalitní jsou masky opic, ty vypadaj opravdově, ale co se týče zpracování opličejů tak ty se mi moc nelíbili, bylo až moc znát kdo je hodnej a kdo je zlej a ještě do toho naprosto příšernej dabing, to bylo utrpení. A konec? To je kapitola sama o sobě. Zase stupidní zakončení bitvy soubojem mezi tou nejzlejsí opicí a wahlbergem, kdyby byl aspoň dobrej souboj, jenže opice se radši zastřelí a naúplnrj závěr je něco vy stylu sochy svon´body ze starší planety opic. Ale to největší zklmaní teprve přišlo a to po skončení filmu, když jsem zjistil, že to točil Burton, něco takovýho bych od něj nečekal(4.12.2005)

Je to vlastně docela roztomilý úlet a pro Burtona mám slabost, ale stejně nějak nevím. Když člověk vymaže z hlavy vzpomínku na původní verzi a bere to čistě jako zábavu, tak by to asi i šlo, já mám jen přesně s tím uvedeným docela problém. Ale musím říct, že Charlton Heston na "opačné straně barikády" mě docela pobavil.(5.7.2007)

• - Spoiler: Opice-policajti na konci filmu mají na hlavě modifikované helmy z Hvězdné pěchoty (1997). Ty se nejdřív natřely načerno a potom se jim přidalo hledí. Můžete si všimnout, že opicím na hlavě přes jejich masky nesedí úpně přesně. (HappySmile)

• - Pouštní scéna se natáčela v Trona Peaks v Kalifornii, tak jako některé scény Star Wars V. (fannah)

• - V původní verzi scénáře byl Thade popsán jako bílá gorila, ale na naléhání režiséra Tima Burtona, že šimpanzi jsou nejděsivější opice, byl změněn na šimpanze. (HappySmile)