Reklama

Reklama

Planeta opic

Trailer
USA, 2001, 119 min

Obsahy(1)

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (678)

Matty 

všechny recenze uživatele

Tim Burton není obyčejný režisér a jeho Planeta opic není obyčejným akčním spektáklem. Planeta opic Tima Burtona je docela jiným filmem než Planeta opic Franklina J. Schaffnera. V něčem lepším, v něčem horším, ale rozhodně pozoruhodným. Asi to bude znít přehnaně, ale hned začátek filmu ve mě probudil vzpomínky na Kubrickovu Vesmírnou odyseu – designem vesmírné lodi, vesmíru i samotnou myšlenkou. Vždyť Planeta opic by klidně mohla na Kubrickovo veledílo dějově navazovat. Má mít technologický rozkvět nějaké hranice? Existuje jiné východisko než sebedestrukce lidské rasy? Je to filozofické zamyšlení, dobrodružná akce i milostný trojúhelník v jednom, ale je to i dobrý film? Nevím, na to si odpovězte... každopádně je to film Tima Burtona a filmy Tima Burtona jsou prostě „jiné“ a já je mám rád. 80% Zajímavé komentáře: Vitason, PALINO , Zombo, lokol ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Přece jen trošku chatrnější Burton. Když už tedy do filmu zakomponovali akční scénu, tak bohužel prakticky nefunguje. Trošku člověk neví co si o tomhle remaku má myslet. Hrdinové opičím věznitelům uprchnou prakticky již na začátku. Jediné co bych rozhodně pochválil tak je výběr masek a kulisy, které snad jediné dávají odkaz na Burtona. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Tohle je úplně něco jinýho než originál což znamená že úplná hovadina.Neřikám že bych původní serii nějak miloval ale rozhodně se na ní dalo koukat víc než na tuhle trapárnu.Tim Burton asi neměl moc štastný den když jsi vybral tento film.A nebo se chtěl možná dostat k těm režisérum,kteří za 100 milionů dolarů chtějí natočit suprovou akční popcornovou podívanou.A do této kategorie se Burton fakticky nehodí tak at se raději vrátí ke svým nádherným filmům jako je třeba Ed Wood a nebo jeho nový film Velká ryba. hvězdy dávám snad jen za perfektního Tima Rotha který mě opravdu překvapil(to jste slyšeli že má hrát Voldemorta v Harry Potterovi 4).Za zmínku stojí taky H. B. Carterová která taky byla perfektní.Jinak zbytek herců včetně prkenného Walberga stojí na prd.Stejně tak jako celý film ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

K tomuto filmu je těžké něco napsat, tak se o to pokusím seznamem pro a proti. PRO: Burton nechtěl udělat remake, ale zkusit se na věc podívat z jiného úhlu a to se myslím podařilo. Potěší hudba Dannyho Elfmana i výkon Marka, který se snaží (i když Heston je Heston, ale co, není to remake :-)) a Helena Bonham Carter. Film prakticky nemá scénu, která by nudila, pořád se něco děje a něco se dozvídáme. A závěr je lahůdka. PROTI: Především mě štval fakt, jak byly vyobrazeny opice - nechovaly se jako opice, ale jako lidi a to mi přišlo… ani nevím, jak to nazvat. Na efekt? Jen tak? Bezúčelné? Nevím, jestli to byl Tim, scenárista nebo studio, kdo mi opice tak znechutil(o) ale musím říct, že i když se ani v originálu opice nechovaly moc přátelsky, tak tady to bylo moc přehnané a opravdu mi to přišlo jen na efekt. Další věc - která mi přišla vyloženě jen na efekt - skákání na nepřátele. Neřeknu, být to jednou, tak bych to přešel, ale když se to opakuje pomalu každých pět minut, tak to začne nudit. Navíc většina těch skoků nevypadala dvakrát přirozeně. A poslední věc - nevyužitá camea Lindy Harrison a Charltona Hestona. Tak do prkna, když už seženu hlavní hvězdy prvního dílu (druhý díl nepočítám, tam už byli spíše okrajově) tak jim dám alespoň nějaký prostor! Hlavně Lindino cameo bylo opravdu odfláknuté, Charlton tam měl alespoň pár vět, kterými připomněl originál, ale taky mu mohli dát větší prostor. Celkové zhodnocení: Když tento film nebudete brát jako remake filmu, který je bez nadsázky kultovní, budete se bavit a sem tam vás možná něco málo naštve. Tim je prostě Tim a ten dělá věci jinak, s tím my už nic neuděláme. 70 %. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Snad ještě lepší film než klasická Planeta opic F.J.Schaffnera, která působí už věčnými TV reprízami trochu "ojetě". Tohle bylo trochu odlišné, ale výborně vyprávěné Burtonovo pojetí klasické sci-fi novely, s lepším závěrem a pár vtípky. Navíc moderní kabát filmové Planetě opic vysloveně sluší. Jedinou výhradu mám (spíše k sobě) - herci byli tak dobře namaskováni, že jsem Rotha ani Bonham Carterovou prostě nepoznal, ba co více, chvílemi jsem si nebyl jist, zda některé opice hrají lidi nebo opice. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1079-planeta-opic-planet-of-the-apes/videa/ ()

Galerie (80)

Zajímavosti (29)

  • Severoamerické tržby byly 180 milionů amerických dolarů, celosvětové pak 362,2 mil. (NIRO)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Reklama

Reklama