Planeta opic

USA, 2001, 119 min

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

Gamekeeper77

Nejhorší Burton? Tak to teda fakt ne. Jen na něj až neobvykle konzervativní a překvapuje mě, že tak radikálně dokázal vybočit ze svýho osobitýho stylu a vyjímečně se odvážil jít s proudem :-). A že špatný zpracovani? Pro mě naopak lepší než původní verze. Tim umí udělat pohyblivý obrázky hodně líbivý, scénář vůbec není špatnej a Markyho mám taky rád, takže co se mě týče, já jsem spokojenej. 78%. ()

Martin.Tokos

Kvalitně zpracované téma planety opic, akorát na celkem jiný způsob než kdysi. Ale na to, jak je ten film "odsuzovaný" tak myslím, že se celkem povedl. Cení se taky, že nebyl příběh opakovaný, ale byl vymyšlený nový, který důstojně nahradil původní. ()

wayne99

Tenhle film, na rozdíl od mnohem populárnější původní filmové verze, alespoň ctí původní myšlenku knihy, zejména závěr je jakoby literární předloze z oka (pera) vypadl, překvapené hlavního hrdiny je neotřelé. ()

Jehan

Rozhodně nezavrhovat! Už jen kvůli zábavnému závěru! Skvělé masky! Helena Bonham Carter je jako opička naprosto k sežrání! A ten starý orangutan vypadá jako Clint Eastwood. ()

Blazkowicz

Nevím, co tady proti tomu všichni mají. Vždyť je to super. Žádné nelogické nebo zhovadilé scény jako v původním díle jsem nezaznamenal. Je pravda, že v původním díle byl hlavní hrdina výjimečný, protože jako jediný uměl mluvit a tady je trošku tuctový, když mluvit umí všichni. Na druhou stranu odpadly směšné důvody nemluvení, spojené s poškozeným krkem a podobnými blbostmi. Ani z toho nešlo poznat, že to točil Burton, protože tam nebylo nic vyloženě ujeté. Konec byl trošku jiný, ale o to víc zajímavý. 4* ()

cinema_cz

V nové Planetě opic nejde o to dohnat a předehnat originál. Pokud něco takového očekáváte, budete zklamáni. Asi úplně spokojeni nebudete, pokud se na film budete dívat jako na další dílo burtonovské podivnosti. 80 % (Alena Prokopová, Ci 10/2001, str. 28) ()

PlysovyMacko

Celý dej sa dá zhrnúť do jednej vety - hlavný hrdina sa ocitne na planéte opic a chce sa odtiaľ dostať preč. Škoda slabého scenáru.  Páčilo sa mi rozuzlenie ako sa opice stali dominantným druhom a Rothov zaporak. Najviac ma bavilo hádať ktorý herec sa skrýva pod maskou. ()

Johny_MH

Halo, halo. Hlášení filmového fandy. Planeta opic od Tima Burtona je perfektní zábava. Omlouvám se všem, které jsem tímto výrokem kopíroval. V případě nespokojenosti se obraťte na OSA. Konec hlášení. ()

bass

Viděl jsem jak původni verzi tak tuto a říkal jsem si ,že ta starší je lepší a tahle je jen takový Burtonuv paskvil myšlenkových toků. Asi před týdnem jsem dočetl Boulleho knižní předlohu a musím říct že tato nová verze je mnohem podobnější knize. To ovšem nic nenění na tom ,že ta stará verze z Charltonem Hestonem je o něco lepší. ()

PROTIVETRU

Očakával som remake a toto rozhodne nebol. Okrem myšlienky planéty, kde vrchol inteligencie tvoria opice to s pôvodným dielom (mám na mysli film, nie knihu) nemá nič spoločné. O dosť popcornovejšia záležitosť ale aj tak celkom pozerateľná. ()

smrtubohem odpad!

Inteligentní opice v plátových zbrojích, jezdící na zotročených koních....Ne, opravdu už nikdy víc. Jo a při vší úctě: tak prachmizrné herecké výkony jsem dlooooouho neviděl. ()

Toumyk

Burton tímto filmem šlápnul trochu vedle. Neříkám, že by si vzal velké sousto, ale dalo se to natočit 100x lépe. Masky jsou dokonalé. Ale s původní Planetou opic to mnoho společného nemá - kdyby to nebyl film na pozadí onoho úspěšného filmu možná by to v mých očích bylo lepší. 2* za celý film + * za zmíněné masky. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner