Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (150)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Oceňuju, že díky Tereze Kopáčové nova tvoří i něco trochu zajímavějšího, než jsou její obvyklé sračky, ale bohužel, i já musím konstatovat, že byl natočen celkem obvyklý detektivní seriál s mírným přesahem do zajímavého prostředí soudní síně. Doba je nahozená celkem povrchně, postavy jsou taky dost jednorozměrné a moc se toho o nich nedozvíme. Chtělo by minisérii prodloužit ve smyslu hlubšího vhledu do dané problematiky a nebo z ní udělat opravdu rychlou a akční jednohubku, kde půjde "pouze" o mordy. Jediný, ke kterému nemám sebemenších námitek, je neskutečný, démonický Hynek Čermák. 70%. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Cením si snahy TV Nova udělat něco exkluzivnějšího pro svou VOD platformu a tomu odpovídal i hvězdný casting. Neříkám, že to bylo bůh ví jak napínavé, ale zajímavé to pro mě bylo až do konce- Pričlo mě tedy až neuvěřitelné, že si Policie sebou bere babku svědkyni na výjezd nebo Roubalův moták, těch prá jmen si nebyl schopen zapamatovat ? To jsem se musel vážně smát. Jinak samozřejmě ekhlaf toho jak fungují právníci, jejich práce to teda chce skutečně kachní žaludek a nulový svědomí. Státní zástupkyně mě přišla teda hodně teatrální, ale celkově mě to bavilo a to je hlavní. Hynek Čermák přesnej, Kamilu Trnikovou jsem viděl na Palmovce a myslím si, že herecky ja na tom hodně dobře. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Hledáním pravdy se zabývá policie. Posouzením, jestli je to pravda, soud. Tobě je pravda na hovno." Já chci být advokát. Já chci být advokát. Tohle je reklama na advokátský řemeslo. Kdo by prostě nechtěl hájit pořádnýho zmetka, kterej ho pak za odměnu možná ani nepředhodí prasatům. Já vím, že to není nic novýho, ale stejně mi z naší justice bylo zase jednou lehce nevolno. Policie nenápadně překračovala hranu zákona, obhájce falšoval důkazy a soudce se moudře rozhodl podle toho, jestli se mu víc líbilo na pařbě u státního zástupce nebo advokáta. Až tak nezávislá naše justice je a tak je to správné, tak to má být. Ale zpět k Roubalovi. Ten mě bavil, protože si tuhle hru užíval a nezabýval se nesmyslem zvaným spravedlnost. Ta je totiž slepá a tady byla i trochu hluchá. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tereza solidně Kope i v dresu TV Hovna, a hlavně díky ní a několika solidním kašparům se povedlo nevídané, tedy udržet poměrně řídkou sračku obvyklých pásových popisovačů hajzlpapírů z komerčních žump nejméně o dvě třídy výš nad běžnou produkcí pícnin pro hovada. Naprosto démonického Čermáka podezřívám, že v rámci Stanislavského metody uškrtil pár komparzistů a tak nejmíň měsíc naháněl v ulicích kolemjdoucí se Strážní věží. Čenský standardně na draka, Švehlík to tam prostě má od přirození, „naformaldehydovaná čtyřicítka“ paní Krnová protlačila jakous takous afektovanou mimiku i přes třícentimetrovou vrstvu vosku na karosérie a herecky se děsivou antikoncepční pózou „mám v kundě zuby a jestli na mě sáhneš, tak zmrzneš“ vcelku vycajchovala i zkorodovaná Kamila. Ovšem zcela nechápu jednu věc. Když už se podaří uhnat velmi slušnou režisérku a silnou sestavu hlavních pozérů, který dement či felační prospěchář pak spláchne do hajzlu snahu všech zúčastněných rozhodnutím o osazení poměrně významných vedlejších rolí (Švehlíkův poskok, poskok obžaloby, Roubal junior a zejména až nevydržitelně bolestivý otec té studené ryby) totálně prkennými mantákovitými neuměteli, co by nebyli schopni přesvědčivě zahrát snad ani maňáskové divadlo pro slepohluché děti??? To je pak, jako by vcelku zaujmutému divákovi zhruba každých patnáct minut někdo nečekaně narval pěst do prdele, a v interakcích s opravdovými herci to vyvolává dojem, že jim na plac do záběrů v pravidelných intervalech vtrhával ochrnutý svačinář s cigánskou dickcí a oni to pak omylem zapomněli vystřihnout. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Přijde mi velmi bizarní udělat jako vlajkovou loď nové placené platformy tuctovou kriminálku zaměnitelnou se vším, co je zdarma k vidění na ČT nebo i té Nově. Scénáři chybí témata a motivy, vybranou historickou událost neoživují žádným příběhem a jediný náznak osobního konfliktu v postavě obhájkyně je realizován tou nejbanálnější a nejhysteričtější formou.. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (23)

  • Během akce na dopadení Ivana Roubala (Hynek Čermák) v pražském metru se před kamerou několikrát objeví Jan Štoček – elitní pražský detektiv, který se mj. podílel na dopadení Ivana Roubala. (Frontier)
  • Filmová lokace na začátku epizody – erotické natáčení – se nachází v bytě na Jižním městě v Praze. Z okna v pozadí je vidět hotel Kupa v pražských Hájích. (formelin)
  • Filmová lokace zatčení Roubala na začátku epizody je ve stanici metra Želivského. Ve skutečnosti byl zatčený na náměstí Míru v Praze. (formelin)

Reklama

Reklama