John Brown sní o tom, že se stane slavným bojovníkem proti zločinu v Riverton City. K policii ho ovšem nepřijali a tak se nudí jako ochranka ve výzkumném ústavu Artemuse Bradforda. Objevy tohoto proslulého vědce, který spolupracuje s místní policií na vynálezu policisty-robota, lákají zlotřilého boháče Sanforda Scolexe. Zorganizuje proto noční loupež, při které je doktor Bradford zavražděn. John Brown s maximálním nasazením pronásleduje pachatele, ale jeho vůz vyletí do povětří. Snaživý adept detektivního řemesla leží v nemocnici na hranici mezi životem a smrtí - jeho jedinou nadějí je vynálezcova dcera Brenda, taktéž mimořádně talentovaná vědkyně. Do Brownova polámaného těla voperuje spousty užitečných přístrojů a ze smolařského nekňuby se stává obávaný Inspektor Gadget, lidský stroj na potírání zločinu. Jeho prvním úkolem je záchrana světa před ďábelským Scolexem.

Film z produkce studia Walta Disneye vznikl podle populárního televizního animovaného seriálu. (oficiální text distributora)

Jinny

Film, kterým Broderick dál podpásovku kariéře. Ježiši, není snad Rupert Everett shakespearovský herec?! ()

Bauer

Pro 6ti leté dítě je Inspektor Gagdet, který má déku 69 minut (bez titulků) zaručeně skvělou záležitostí, které se určitě zasměje a bude to chtít vidět vícekrát. A ani se nedivím, protože já tento film vidět jako malé dítě, tak bych z něj byl unešen. Všechny ty věci co Gadget obsahoval, třeba zubní pastu, vrtuli, pružiny, zapalovač a nebo to jeho skvělý mluvicí auto, tak to by mně dostalo. Jenže jsem poněkud starší, tudíž se žádné nadšení nekoná. Pro dospělého diváka je 69 minut velmi nudných. Možná, že se takovému divákovi může zdát tento film dobře udělaný, ale nic to němení na tom, že je to prostě nudná záležitost, což je velmi zvláštní, když vemu v potaz stopáž. Za 20 let se na to opět rád podívám, ale v nejbližsí době (20let) to nechci určitě ani vidět a ani o tom slyšet!!! ()

corpsy

Klasicky postavená hraná disneyovka, ktorú od občasnej trápnosti zachraňuje dobrá vizuálna stránka a minutáž snímku. ()

balba

Rupert Everett si svého záporáka zjevně užil a několik vtípků vás příjemně překvapí svou originalitou a inteligencí.Bez některých špičkových triků by byl film trochu nudný."GO GO GADGET". ()

C0r0ner

V době vzniku, kdy mi bylo 8 let, bych to asi zbožňoval (triky a pitomá veselost), ale pro kohokoli, kdo je starší deseti let to musí být zákonitě utrpení. Nechápu, jak mohl dospělý filmařský tým natočit takovou trapnou a dementní sračku. Taktéž je mi líto Brodericka, který se upsal takovému průseru. 10% ()

MarekT

Původní animovaný seriál na Fox Kids patřil svého času k těm nejlepším, které jsem kdy v dětství shlédl. Seriál jsem měl tak rád, že mě zajímala jeho filmová podoba, ale ta je jen paskvil odchylující se celkem dost od předlohy. Více k ní nelze dodat, akorát jen to, že toto byl jeden z mála filmů, které jsem "strhal kritikou" už před desátým rokem života. ()

Juto

Deti majú z tochto filmu radosť, mal som to šťastie že som to videl ako dieťa. Teraz by som to nedal. 4/10 ()

SHI-SHA

Opravdu je to tak špatné? Pamatuji si to jako jeden z mých nejoblíbenějších dětských filmů! GO GO GADGET! Takový Robocop pro děti. ()

tnp101

Devadesátkové peklo. Otravně naspeedované, chaoticky sestříhané, na dětský film často docela úchylné (u tvorby z té doby běžné) a vizuální efekty na svou dobu sice dobré, ale takové to uncanny valley, co občas vypadá jak něco z noční můry. Dneska by něco takového už nikdo nenatočil, což je vlastně takové bezvýznamné masochistické doporučení. Všechna ta negativa tam jsou, ale jako malý guilty pleasure výlet do devadesátek se to těch 70 minut přežít dá. Že je pocitově vystříhaná tak půlka původní stopáže jde znát. Spíš jsem nestíhal, než že bych se nudil. 40% ()