John Brown sní o tom, že se stane slavným bojovníkem proti zločinu v Riverton City. K policii ho ovšem nepřijali a tak se nudí jako ochranka ve výzkumném ústavu Artemuse Bradforda. Objevy tohoto proslulého vědce, který spolupracuje s místní policií na vynálezu policisty-robota, lákají zlotřilého boháče Sanforda Scolexe. Zorganizuje proto noční loupež, při které je doktor Bradford zavražděn. John Brown s maximálním nasazením pronásleduje pachatele, ale jeho vůz vyletí do povětří. Snaživý adept detektivního řemesla leží v nemocnici na hranici mezi životem a smrtí - jeho jedinou nadějí je vynálezcova dcera Brenda, taktéž mimořádně talentovaná vědkyně. Do Brownova polámaného těla voperuje spousty užitečných přístrojů a ze smolařského nekňuby se stává obávaný Inspektor Gadget, lidský stroj na potírání zločinu. Jeho prvním úkolem je záchrana světa před ďábelským Scolexem.

Film z produkce studia Walta Disneye vznikl podle populárního televizního animovaného seriálu. (oficiální text distributora)

Natabar odpad!

Další důkaz toho, jak blbě dopadne, když se chce převést populární (a zdařilá animovaná seriálová postavička) do hraného celovečeráku - trapný, trapný, trapný. ()

VanTom

Hraná triková groteska bohužel na postarší 10+ diváky pomrkává jen zřídkakdy a ve výsledku je těch necelých 80 minut dost problém vydržet. Vousaté cartoonové předloze se tak nejspíš podobá více, než by pro dobrý (a neotravný) film bylo záhodno. Nicméně Rupert Everett ukazuje pro maniakální přehrávání očividný talent. Slabé ** ()

solskjaer

Nevím zda-li se dá říct o tomto filmu, že je slabý nebo špatný. Asi ano ,ale nezapomínejme , že film není určený pro dospělé. Myslím si , že děti se u tohoto filmu docela dobře baví a to je důležité ne? Přeci pro ně to bylo natočené a oni jsou těmii konzumenty. Jiné to je třeba když odstřelím Shreka, neboť ten je dělaný hlavně pro dospělé a až potom pro děti. No nevím, kdybych měl film hodnotit podle sebe tak je to naprostá hovadina ale to jsou Pokemoni a Teletubies také a jak to frčí. Proto bych asi u filmů pro děti bral malinkatou rezervu při jejich hodnocení! ()

sedm.1

Nevím,jestli to nevyzní blbě,ale mám takový názor,že i dětské filmy by měli mít alespoň minimální inteligenční úroveň.Gadget už není totiž ani pro desetileté ratolesti,ale pro děti pěti a méně leté.Viděl jsem pár animovných epizod Gadgeta a řekl bych,že si drží daleko vyšší stupnici inteligence než tento hraný průser.Nevím čemu onu nesnesytelnou tupost přisoudit dříve.Příšerně se pitvořícím hercům?Ději,nad kterým se musí právě i destileté dítko urazit,proč z něj dělá Gadget idiota?Příšernému scénáři,který herci zřejmě četli rovnou z komixu?Opakuji, film určený pro děti přeci nemusí zákonitě znamenat,že je musí svou primitivností urážet,ne?Hloupé,naivní,primitivní,pro předškoláky sotva stravitelné,od desíti výš absolutně neúnostné! ()

Han22

Hrůza co jsem to viděl :-) Mám rád filmy pro děti, animáče i crazy komedie, ale tohle bylo trošku moc stupidní a hloupý i na mě. Nepochopím Brodericka, proč v tom hrál. Ale kdyby mi bylo tak o 10-15 let míň, asi bych slintal blahem, takže za 2. PS: Gogo Gadget :-) ()

wosho

Ani animovaná předloha nebyla nic moc. Jako malého mě nudila (a to jsem by tehdy i nadšenej z reklam:-)) a v dospělém věku mě zas tato hraná adaptace děsně srala. Opravdu, kromě technické stránky filmu, je to bída a děs. ()

Paity odpad!

Matthew Broderick není zrovna skvělý herec a tak je rád, za každou pitomost, kterou mu někdo nabídne. Takže proč se nepustit do Inspektora Gadgeta, který přesně do jeho "tvorby" zapadá. Odpad! ()

Asmodin odpad!

Prvních pár minut filmu dokážou diváka odradit, ale postupně se z toho stane film pro děti podobně jako Spykids, ale s větší trapností. Bohužel je film postaven na trapném přehrávání herců. Inspektor Gadget alias dětský Robocop. ()

willis

Kdo viděl alespoň jeden díl kresleného seriálu (u nás šel jako inspektor šikula) si asi uvědomí, že film bude určen mladšímu publiku tak do 12 let. Takže nevím co jste od filmového zpracování čekali. Je to přesně takové jako seriál. Charakteristika filmu: výborné triky, přitroublý děj. ()

Movie Gourmet

Tohle je přesně film pro který se Matthew Broderick hodí. Film je určen především mladším divákům, tj. dětem předškolního věku až po první stupeň základní školy... a rodiny s dětmi. Přesto, že je film našlápnutý vizuálními efekty, je založen na jednoduchém ději a vtípcích. Herecké kvality a filmové úspěchy Matthew Brodericka jsou jen o něco menší než Johna Cusacka, který je v jistém aspektu jeho obdobou. Není to jeho herecké umění, ale spíš jeho obličej, který ho prostě zařazuje tam, kde je. Inspektor Gadget (Inspektor "Chytrá věc"", "Věcička", "Blbinka", "Hračka", "Udělátko", "Zařízení") je zkrátka filmem pro malé. Verdikt: 2* a 40 %. ()

waits

Takovy kocour Garfield pro deti o cca 3 roky starsi. Misto Garfielda je tam pan s vystrelovaci hlavou,ktery u deti vyvolava smich treba tim, ze omylem bouchne jineho pana mezi nohy (mohu potvrdit, ze muj sestilety syn se v tuto chvili doopravdy zasmal....film ale nedokoukal). Pokud existuje nekdo, komu je nad patnact, temto zertum se smeje a navic ma rad na rozdil ode me Broedericka, at si prida jednu hvezdicku. Musim se schvalne podivat, jestli nekdo nedal ctyri a popremyslet, co to znamena) ()

Hadati

To, co vyzdvihovalo původní animovaný seriál se ve filmu neukázalo. Myslím tím zejména věčného hlavního nepřítele Mistra M a věčná nešikovnost inspektora Gadgeta, která většinou způsobovala zlikvidování padouchů, aniž by o tom inspektor vůbec něco tušil, neustálá pomoc jeho neteře a jejího psa apod. Naopak mimo inspektora se stejně pošahaně chovali i další postavy - zejména jeho nepřátelé. Na vtipy, které by mohli rozesmát i dospělého jsem narazil pouze dvakrát. Film je vhodný pouze pro děti do 12 let. Starší by se už nejspíš nudili. Tento film je chabým ztvárněním jeho animované předlohy. Dvě * dávám jenom kvůli celkem slušným trikům. ()