Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele kajda.l k tomuto seriálu (18)

Kdo přežije (2000)

SURVIVOR..Tak toto je moje krevní skupina, moje obrovská televizní "láska", počin za který nesmírně děkuji televizi CBS (je škoda, že se Primě vůbec!!! nezdařila "česká mutace"). Pamatuji si, když v létě roku 2001 začali na Nově vysílat první sérii této vynikající soutěže z Bornea a já tomu naprosto propadl. Pak následovala famózní Austrálie, poté Afrika a Marquézy (u nás na Nově). A pak přišel na dlouhé roky šmitec (alespoň pro mně, jelikož nechytám AXN). Ale díky kouzlu internetu jsem se v roce 2008, k této výborné TV show opět dostal a to rovnou do premiéry 16.řady!! A věřte mi nebo, byla famózní!! Moje prozatím "best", vím zní to podivně, že už 16.řada byla tak skvělá, ale byla. Ptáte se, co může nabídnout?? To se musí vidět. Říkáte si, čím to bylo jiné než první série, vždyť už to jde po šestnácté?? Ano jde, je to opět soutěž o odměnu, imunitu a kmenová rada v každé sérii a každém díle, ale i tak je to pokaždé jiné, vždy je tam něco neočekávaného, něco co vám vyrazí dech (mně tedy jo). A Survivor Micronesia-Fans vs Favourites tomu byla důkazem. Měl bych tu hodnotit 1.sérii, ano vím to, ale já chci ohodnotit Survivora jako celek. A mimo již uvedených sérií jsem již viděl i Chinu,Guatemalu a Vanuatu(moje oblíbená). A teď sleduju Palau a všechny mně baví stejně jako "ona první série". A proto si "SURVIVOR" nezaslouží jiné hodnocení než 5* Po vzoru některých ostatních rovněž zveřejním svou dvacítku HVĚZD, kterým nešlo nefandit a kteří se mi nesmazatelně pozitivně vryli do paměti: Kim Spradlin, Eliza Orlins, Erinn Lobdell, Parvati Shallow, Jenna Morasca, Rob "Boston Rob" Mariano, Stephen Fishbach, Danielle DiLorenzo, Elisabeth Filarski, Jenna Lewis, Jonathan Penner,Danni Boatwright, Corinne Kaplan, Darrah Johnson, Alina Wilson, Kenny Hoang, Robert "Bob" Crowley, Jason Siska, Sophie Clarke, Laura Morett, Kelly Wiglesworth, Gina Crews, Natalie Tenerelli a naopak část těch, které jsem nemohl vystát a prakticky v každém záběru mě vytáčeli a zde jsou naše ANTIHVĚZDY: Benjamin "Coach" Wade, Oscar "Ozzy" Lusth (král kreténů!!), Matty Whitmore, Ace Gordon, Clay Jordan, Burton Roberts, Jamie Newton, Tom "Big Tom" Buchanan, Keith Famie, Sue Hawk, Twila Tanner, Lisette "Lisi" Linares, Shannon "Shambo" Watters, Ben Browning, Ben "Benry" Henry, Rudy Boesch, James "Rocky" Reid, Terry Deitz, Aras Baskauskas, Jud "Fabio" Birza, Mike Chiesl, Brandon Hantz, Christina Cha. PS: Jsem zvědav na září a premiéru "Survivor Blood and Water" :) -------------------------------------------------------------------------- Po zhlédnutí všech zatím odvysílaných sérií hodnotím takto- BORNEO 90%, AUSTRALIAN OUTBACK 100%, AFRICA 70%, MARQUESAS 90%, THAILAND 70%, AMAZON 95%, PEARL ISLANDS 95%, ALL STARS 85%, VANUATU 100%, PALAU 60%, GUATEMALA 95%, PANAMA EXILE ISLAND 85%, COOK ISLANDS 90%, FIJI 55%, CHINA 90%, MICRONESIA 110%, GABON 80%, TOCANTINS 85%, SAMOA 80%, SAMOA- HEROES vs VILLAINS 100%, NICARAGUA 60%, (na hodnocení každé série má zásadní vliv vítěz a když vyhraje ta největší nula, tak nemůžu hodnotit jinak).., REDEMPTION ISLAND 90%, SOUTH PACIFIC 75% (opak Nicaragui, aneb jak výborná vítězka mizernou sezónu zachránila), ONE WORLD 95%, PHILIPPINES 80%, CARAMOAN 50%, BLOOD vs WATER 80%, CAGAYAN...nijak zvlášť se netěším. () (méně) (více)

Panama (2006) (S12)

Survivor Exile Island (Ostrov vyhnanství) je pro mě divácky velmi komplikovaná série. V pořadí již dvanácté dobrodružství, které již potřetí zavítalo do panamských vod (předtím série 7 - Pearl Islands a 8 - All Stars) mělo slibně našlápnuto, nejen díky velmi atraktivnímu castingu, prostředí a také díky několika výrazným novinkám a změnám, které Survivora posunuly do trošku jiného levelu (skryté imunity, exilový ostrov) ale i díky schopnostem několika jedinců, ať už vybroušenou taktickou hrou nebo téměř robotickými sportovními výkony v soutěžích či a to v neposlední řadě faktorem zábavy, kterou do této řady někteří, když řeknu šílenci ( nejen Shane) nebudu se mýlit, přinesli, stát se jednou z nejlepších řad vůbec, ovšem...bohužel tato skvěle rozjetá řada má pro mě jednu obrovskou kaňku na kráse a tou je osoba, která se nakonec radovala z titulu "Sole Survivor". Ano, vítěz 12. řady je pro mě společně s vítězem 21. řady - Nicaragua (ten je ještě 100% příšernější) nepřekousnutelný. A přitom stačilo tak málo, a to aby vyhrál kdokoliv z jiný z Final6 (hlavně 2. a 4. místa je škoda) než ta osoba, která nakonec vyhrála. Dvakrát škoda, za vítěze sundavám jednu zářivou. ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Všeobecně jedna z nejlepších a neoblíbenějších sérií. Série, která nabídla divákům jednu z nejlepších a určitě nejčistějších strategií v historii hry, spoustu zákeřných podrazů a nečekaných zvratů a také toho vůbec nejpřeceňovanějšího hráče, který kdy hru hrál - Ozzyho (neskutečně tuhle nesympatickou ryboopicy nenávidím). Jeho sportovní výkony v soutěžích uznávám, ale jinak je to děsněj tragik (viz. série 16 a 23). Ovšem hlavně je to série, která mi dala i přes poněkud nudnější finálovou trojici (neříkám, že nezaslouženou), dva z mých nejoblíbenějších hráčů vůbec Jonathana a Parvati a to je tak vše. A nádherné prostředí. 85% ()

Mikronésie (2008) (S16)

Nejlepší z nejlepších. (při troše času navíc komentář snad malinko rozvinu) Hrozí MINISPOILERY!!! Zatím snad jen, že zcela nekriticky zbožňuju "klackovitou" Elizu a taky ......Parvati (a díky nim vlastně i Cirii, Natalii, Alexis, Jasona a zlomeného Pennera s uplakanou Ami). Zamilovanou puťku Amandu a zlobra, co se ještě dokázal držet na uzdě Jamese už méně. Z duše opovrhuji arogantním hlupákem Ozzym, ale to už jsem psal u CI. A také ultraprimitivní hlavohrudí Joelem. Erik Kathy a CHET!!! dodali tomuto survivoskému klenotu lesk a punc superzábavnosti, tak strašně neschopně roztomilou trojici už v žádné jiné sezóně neuvidíte. Snad jediná série, která mě nikdy neomrzí 110% ()

Gabon (2008) (S17)

Solidní série okořeněná dokonalou Corinne, odpudivou Sugar, krysím mužem Kennym, ubohou exdopující Crystal, podpantofláckým uplakánkem panákem Mattym, nádhernou Palomou, slizkým zmrdem Acem a dvěma staříky, kteří to nakonec celé ovládli...samozřejmě každý jinak. Největší plus série - nádherné prostředí, největší mínus - naprosto nesmyslná smršť zvratů štábem, která zapříčinila necelistvost a rozháranost celé řady (troufám si tvrdit, že v takto řízené sérii by nedokázali uspět ani "král" Russell či kmotr Mariano). ()

Tocantins (2009) (S18)

SPOILER! Nemám rád série, kde mi pohled na celou řadu pokazí nesnesitelný vítěz. Ovšem Amerika samozřejmě zajásala nad vítězstvím svého typického "poctivého" oslizlého K(J)apitána A(T)merika. Fuj! Za trojzlo v podání tupého vítěze, narušeného egomaniaka Coache (poprvé!) a buzny Tysona puntík dolů... Vše ostatní ovšem dobré, hlavně hustokrutá mrška Erinn :* a nejlepší intro. ()

Samoa (2009) (S19)

Dokonalá subtilní hra na pozadí psychotického řádění samozvaného krále hry a pak, že jsou blondýny blbé. Jedna z nejpůvabnějších, nejvychytralejších a nejúčinějších her v historii celého Survivora, která se pravdopodobně u značné části fanoušků s moc velkým pochopením nesetkala. Ovšem přesto věřím, že jí v samotném finále přecijen palec držela většina. Za mě Thumbs Up pro vítěze. Za Marissu pláču doteď a Ben je pravděpodoně zatím jediným hráčem během všech sezón, kterému, být na ostrově, dám dělo. ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Definitivní potvrzení toho jakým způsobem se tato hra má hrát aneb vítězná osoba JE opravdu tou nejlepší z nejlepších a další pádný důkaz, že Survivor je společenskou hrou a ne jakousi dobrodružnou Olympiádou. Něco málo k hráčům - napruzelá Stephanie, opětovně odpudivá Sugar, přehrávající "mafián" Mariano na odpočinku, opravdová mafiánka Parvati se svou dvorní dámou Danielle, zlobr James vypustivší své pravé JÁ, trotl JT potvrdivší status vidláka a jednoho z nejhorších exvítězů, Tyson definitivně teplej, smyslů zbavený psychotik Russell, zamilovaný Coach, manipulovatelná black widow Jerri, wtf Candice, liška podšitá a palička klobouků Sandra, sympatický bojovník z formy Westman, slaboduchá Amanda definitivně dilinou, otravný Rupert, nicotný Randy, snaživá Cirie, párátko "hrát neumim ale bavim" Courtney a nejzbytečnější opakovaná účast ever Colby. ()

Jeden svět (2012) (S24)

Geniální a díky tuposti spousty hráčů neskutečně zábavná série okořeněná patrně nejzaslouženějším vítězem historie. Přesně takto si představuji dokonalé skloubení strategie, fyzických dovedností a společenské hry. Naprostá dominance ve všech částech. Umění není vyhrát na druhý, čtvrtý, šestý či osmnáctý pokus, umění je to napoprvé. Můj fanouškovský obdiv má královna řady Kim, sympatie její vojandy ve zbroji milá (ne)hráčka Chelsea a tichý černý kůň Sabrina. Women FTW!!! Deklasovaný mužský kmen a jeho existence v čele s teplým králem kompletně k smíchu. Btw. závěrem vzkaz pro všechny pozérské trotly a rádoby fanoušky Survivora, co zde One World hodnotí méně jak třemi hvězdami. Naserte si! A pětadvacátou sérii raději vynechte, "oldschoolu" se nedočkáte, tak proč se trápit, že? Když vše bude pokračovat v trendu, který nastolil Gabon. Ne, já zapomněl, tahle série je špatná jen díky tomu, že jí ovládla skupina naprostých, neschopných píč! Bravo kluci :) ()

Caramoan (2013) (S26)

Největším failem Fans vs Favorites 2 je jeho samotný název. Z kmene fanoušků jestli před zahájením hry věděli, co je to Survivor tři hráči, tak je to moc. Plahočící se, znuděné, hru neobládající držky jako Hope, Shamar, Allie, Matt, Julie a vlastně i Eddie, ať mi neříkají, že patří mezi fanoušky hry (Lauře, Reynoldovi, Michaelovi a snad i Sherri jsem schopen uvěřit). Prostě další Probstův dementní cast na zakázku (tři věkově stejně mladé blondýnky a z toho jen Laura, která se nepřijela opálit, "zašukat" a zhubnout), válečný veterán, hipík, homosexuál, sportovec a milfka. A u Favoritů je to ještě bolestnější, status opravdového favorita, tudíž hráče, který ve své řadě vynikal svými schopnostmi a ne otravností, arogancí, naivitou, hloupostí a looserstvím (zbylích osm a hlavně Brandon Hantz se ukázal být ohromným castingovým přešlapem, který si bude produkce v čele s hlavounem Probstem jistě dlouho vyčítat) splnili pouze dva Brenda a Malcolm. Proto se není co divit, že série, co do zajímavosti skončila naprostým propadákem a bude po právu považována, za jednu z nejslabších. Navíc počínaje zredukováním účastníků na polovinu, do samotného příšerného finále, šlo jen o diváckou bezmoc a utrpení. Hrozně nerad dávám Survivoru pouhé dvě hvězdy, ale v případě Caramoanu nemohu jinak. Z finálové pětky mi bylo až fyzicky nevolno (tak špatné to nebylo ani v Nicarague a Thajsku). Vítěze překousnout dokážu, ale vidět tuto osobu, už v Survivoru nikdy nechci. 50% ()

Krev není voda (2013) (S27)

Pilot k obávané sezóně neurazil. Po finále spokojenost, k nadšení chybí jen méně předvídatelný vítěz a finále, které bylo jasné 3-4 díly předem. Coltonova osobnost nepřekousnutelná...už jo :) Navrátilci, až na malé výjimky (Kat, Rupert) funkční, z "loved ones" neurazil téměř nikdo. Nejoblíbenější páry a vlastně i hráči série Tyson + Rachel a Ciera + Laura. 85% Odpad sezóny, zmíněný Colton. ()

Cagayan (2014) (S28)

Pilot nemohl být zábavnější, zábava pokračovala i pár dalších epizod, jenže se sloučením nástup tragédie (série v hajzlu kvalitativně se blížící průserům jako Nicaragua, Caramoan a Fiji) ... Po slučováku nejspíš budu mít problém s dosledováním, obávám se absolutní dominance jednoho hráče. A pak, že právníci nejsou magoři. Pokud se pletu, rád tomu po finále napařím plnej počet. Pokud to vůbec dosleduji. Momentálně na slabé dvě hvězdy a lepší (před velkým finále) už to nebude. No, extrémně paranoidní vítěz to zchránil, ale nic to nemění na faktu, že tuhle sérii nemám rád. 55% ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

Neobjektivně ohodnocená série si i od mé maličkosti zaslouží neobjektivní hodnocení... A tak se uklidníme bobánci. Pořád je tahle mizérie lepší než Nicaragua, South Pacific, Caramoan, Cagayan a oldschoolové Thajsko a Palau :) Sérii likviduje katastrofický cast dvojic - Drew/ Alec, Keith/ Wes, John/ Julie, Jeremy/ Val - což je špatné téměř z poloviny. Zbytek průměr a jen jednu dvojici považuji za vydařenou Josh/ Reed a to je prostě průšvih. Je to tak na úrovni Fiji. Konec dobrý (až strhující), všechno dobré... Po CaCa průserech se jedná o koukatelný průměr se zcela uspokojivým, až výborným vítězem. Škoda zhruba pěti zcela podprůměrných dílů v průběhu řady. ()

Worlds Apart (2015) (S30)

Hráči relativně hrají, ovšem jediné vzrušení přijde s vytasením HII (hned třikrát), jinak předvídatelné a vítězná osoba jasná od sloučení a střih tomu výrazně napomáhá. Soutěže ničím vyjímečné, hlavně ta finálová si zasloužila sofistikovanější puzzle. Kam se poděla úvodní řeč finalistů? Na poctu "padlým" už se prostě nehraje. Třicítka opět ani omylem nevybočila ze stereotypu posledních sezón. O imunity se opět zakopává. Nuda! Vítěz uspokojivý podobně jako ten v Cagayana. Favorit žádný. Oblíbenec pouze Jenn. Pouze mám výrazně obohacený hatelist. Čím to je, že Nicaragua přitahuje debily? :) ()

Millennials vs Gen X (2016) (S33)

Hloupý Jay "geniálním" blindsidem v sedmém díle zabil potencionálně vynikající druhou polovinu. Nejteplejší série historie a nadbytek mužských historiónských poruch. Bleh... Oblíbenec - Michelle a částečně Hannah. Opruz série - Adam a Brett. Smířlivé s nepříliš spokojené hodnocení po finále. ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

Probstův velký příběh aneb finále k zblití. Objektivní 3* za třináct předfinálových dílů a vydařený cast. ()

David vs. Goliath (2018) (S37)

Zábavná řada, kterou mi pokazila poněkud nešťastná Final Three, kde nebylo komu fandit, a dlouho dopředu avizovaný vítěz. ()

Edge of Extinction (2019) (S38)

SPOILERY Chyby se opakují (HvsHvsH). Bohužel. Dvanáct víceméně napínavých dílů završených zrůdným finále a vítězem, kterého nemám sebemenší zájem komentovat. Ale za to množství přešlapů lidí jako Wardog, Lauren či Gavin (ale i Kelley a Aubry), kteří možnost výhry víceméně odmítli. To je nakonec menší zlo. Oblíbenci - nakonec asi jen Aurora. Hatelist - Rick Devens. ()