Série(2) / Epizody(14)

Tim (Simon Pegg), komixový nadšenec, a Daisy (Jessica Stevenson), žurnalistka na volné noze, se oba ocitli na dlažbě ve stejnou chvíli. Náhoda je svede dohromady a pomocí drobné lži - předstírají před postarší domovnicí se sklony k alkoholismu, Marshou (Julia Deakin), že jsou pár - získají levný byt. Ten se záhy stává centrem všemožných bláznivých příhod, do kterých se tak či onak zapojuje také podivýnský malíř Brian (Mark Heep), Timův nejlepší kámoš a nadšenec do zbraní a armády Mike (Nick Frost) či Daisina post-hipiesácká kamarádka Twist (Katy Carmichael). (Eddard)

Morloth

Občas tak podivné, až to hraničí s mnou snesitelnou maximální mírou trapnosti. Na druhou stranu seriál, který do britkomu přináší velmi zajímavé filmařské postupy (viz. např. sestřih Brianovy tvorby), které jsou typické spíše pro film a řadu aluzí na jiná díla. Časem už jen nestačíte zírat. ()

M.i.k.e

zatím bez hodnocení...po prvních dvou dílech bych spaced dal tak možná jednu hvězdu.Od Pegga sem čekal přeci jen trošku něco víc...uvidim,jak moc mě osloví další epizody... ()

Crawler-D

Předvoj k podstatně lepší dvojici (v budoucnu trojici) filmů trojky Wright-Pegg-Frost. Britský humor s narážkami na všem známou popkulturů a v různých epizodách se zajímavými nápady. Kažodpádně jsou i lepší britské komediální série. ()

C0r0ner

...aneb jak se dala dohromady trojice Wright-Frost-Pegg. Spaced je typický britský sitcom s několika osobami, které jsou jedna divnější než druhá, přesně tak jak je chceme. Nechytlo mě to tolik jako jiné seriály, ale pořád ještě jsem si vždycky chtěl pustit další díl a ten mě bavil, takže ve výsledku nadprůměrná spokojenost. 85% ()

lakikaki

Spaced je geniálny. Niektorí tu píšu, že tento seriál diváka nechytí hneď, až časom, u mňa to ale neplatilo, ja som mu prepadol okamžite po prvej epizóde. Seriál ma nesmierne bavil, už si ani nepamätám, kedy som mal výbuchy smiechu tak silné ako pri sledovaní práve tohto seriálu a aj postavy som si časom zamiloval všetky (Jessica Hynes ma spočiatku trochu štvala). Nakoniec už len dodám, že popkultúrnymi odkazmi a paródiami sa to v Spaced len tak hemží a práve tie boli príčinami tých najväčším výbuchov smiechu. Ak máte základné filmové (a prípadne komiksové) znalosti, Spaced vás bude baviť ako nič iné. ()

Gaaron

První série 3/5, hledání vlastního výrazu a fascinace možnostmi média. Druhá série 5/5, jedna perla za druhou. ()

fars

Zatracene malo dilu!!! Dve serie po sedmi dilech, pricemz jeden trva 20 minut? To si dam na posezeni. Znate to, nez si oblibim postavy ze serialu, utece 7 dilu (cela jedna serie). Nez si je zamiluju utece dalsich sedm, a ja se pak tlucu do hlavy ze chci vic... Ale kazdopadne Simon Pegg alias Tim je borec! Nick Frost (Mike) s jeho vasni ve zbranich, ukradeny tank a pokus o oblehani Francie neni o nic mensi borec a tvori s Peggem dokonalou dvojku. Hlavni zapletka kde Tim a Daisy (vcelku prijemna Jessica Stevenson) musi predstirat idylicky par aby si udrzeli byt je dosti zajimava. Z dalsich postav jeste musim zminit podivinskeho umelce Briana. Malo toho namluvi, maluje vztek, bolest, strach a kdovico jeste a je proste uchvatny :-) Serial neni tak prospikovan humorem jak jsem puvodne cekal (teda aspon prvni serie ne, druha je luxusni), ale skyta mnoho narazek na filmove klasiky, spustu parodickych prvku, a kdyz dojde na akci (a k ni dochazi casto) tak diky tvurci vymazlenosti a hracickovitosti zname treba z Hot Fuzz je skutecne na co se divat. Libi se vam britske sitcomy? Jdete do toho! ()

Splasher

Jako fanoušek StarWars nemůžu jinak. Simon a Nick jsou správní magoři a Jessica je určitě musela krotit. Bavil jsem se u všech 14-ti dílů. Ovšem nečekejte záplavu vtipů a narážek, tohle je i o solidním hraní. Však jsem se u těch "dramatických" pasáží bavil nejvíc. ___ Po dokoukání obou sezón silně doporučuju i zhlédnutí outtakes. ()

Liznic

Kultovní nekultovní... Trio Wright, Pegg, Frost žeru a k tomuhle jsem se dostal relativně pozdě, ale COŽE?! Tahle nezajímavá, divná nuda mě zvládá tak akorát naštvat. Neviděl jsem všechny díly, ale viděl jsem jich asi 6. Dočetl jsem se, že první 2 jsou slabší.. ok, to zvládnu, ale z toho všeho jsem viděl jediný díl, který by za něco stál - nevim jak se jmenoval, ale zachraňovali tam psa. Dál na to koukat nebudu, ale na třetí kopeček zmrzliny a Antmana se pořád hrozně těším. ()

neoBlast

Takto si každý z nás představuje svůj vlastní vysněný seriál/film. Spousta popkulturních odkazů, citování Matrixe, Star Wars i Pulp Fiction na každém kroku (a to jsem jistě většinu ostatních nepostřehl) a postavy se kterými se jakoby znáte celý život z hospody. Edgar Wrigh dokázal tady již před svými celovečerními filmy, že je ten úplně největší filmový fanoušek na britských ostrovech. PS: A kdo by nechtěl za BFF Mika a za paní domu Marshu, ať zvedne ruku... Vidím - nikdo se nehlásí... 75 % [Druhé zhlédnutí] Musím bohužel uznat, že první sezóna je výrazně slabší než kulervoucí druhá. 70 % ()

noriaki

Tak takové to je, když někomu nesedne vysoce oceňovaný britský sitcom. Nikdy jsem si nemyslel že mě to někdy potká, protože zatím platilo, že co jsem si stáhl, to jsem začal zbožňovat. Až teď jsem poprvé tvrdě narazil. Spaced jsem dal šanci, ale ani po první sérii se u mě nedostal alespoň do průměru. K postavám jsem si nevypracoval vůbec žádný vztah, humor mě naprosto minul a většinu dílů jsem se pronudil. Popkulturní odkazy jsou sice zajímavé, ale takové Community je má zpracované mnohokrát lépe. Tohle holt není seriál pro mě. ()

drake31

Aj napriek ťažkopádnemu začiatku som si Spaced dokázal obľúbiť, ale pravdu povediac to už bola dané dávno dopredu. Predsa len kombinácia Pegg + Wright funguje úžasne v súčastnosti tak prečo by nemala fungovať pri začiatkoch tejto spolupráce. Spaced je veľmi pohodový seriál, s kopou odkazov, nenúteným humorom, fajn postavami, stvorený na taký príjemný relax. Na škodu je to že to má len dve série, pretože si myslím že tam bol ukrytý veľký potenciál a mal by veľa čo ponúknuť. ()

ganz

Pokud překousnete pomalejší rozjezd a o něco delší seznámení s charaktery, tak dostanete skvělý seriál, který si jede svým pozvolným tempem, nesnaží se o vtip v každém druhém slově, vyhýbá se typickým romantickýmn klišé, které v hodně místech už byly na hraně, ale nikdy se nepřehouply tak, aby poškodily výborné vztahy mezi jednotlivými postavami. Odkazů na filmy je tu mnoho, pro mě osobně je nejlepší parodie na Přelet, ale věřím že každý si zde najde svoji. Jedinou chybou seriálu je to, že má pouhých 14 dílů, já osoně bych bral dílů klidně dvakrát nebo třikrát tolik... ()

Musak

Kdyby nebylo druhé série, tak je to něco mezi jednou * a odpadem. Druhá série to naštěstí trochu vytáhla, ale na seriál s takovýmhle hodnocením jsem čekal trochu větší pecku. ()

BuryGol

Tenhle seriál musíte buď milovat a nebo nesnášet. Já sám ani nevim, jak na tom jsem, páč dvě série je zoufale málo. Je to taková směsice Přátel a Big Bang Theory v britskym podání. Suchej humor, jedinenčný herci, parodie na desítky filmů a seriálů se Smithovskym nádechem. Snad za pár suchejch momentů, asi i neporozumění všem narážkám a za imrvére pitvořící se Jessicu Hynes je to za 80%. Kdoví, třeba si ty dvě sérky někdy pustim znova a budu hodnotit jinak. Mimochodem-Shazam je slovo! ()

P1tr

Fajn záležitost a......to je všechno. Spaced jsem shlédl hlavně díky triu Pegg, Frost a Wright, neboť jejich práci obdivuji, tudíž jsem byl zvědav na jejich legendární seriál. Jenomže narozdíl od jejich celovečerních filmů je Spaced značně nevyrovnané. Všehovšudy se mi vyloženě líbily dva, maximálně tři díly, což ze čtrnácti epizod není moc. Zbytek dílů mě jako celky příliš nezaujaly a pobavili jen občas některé momenty. Naštěstí jsou všichni herci fajn a drží seriál nad vodou, ale co se děje a zpracování týče, moc mi to nesedlo. Spousta až příliš vyhrocených scén bylo spíše trapných a některé střihové a kamerové fígle byly dobré leda tak na rozbolení hlavy. Navíc v můj neprospěch hovoří fakt, že popkulturou nejsem tak sečtělý, jako tvůrci, tudíž jsem nepochybně neodhalil všechny odkazy. Každopádně pro mě, jako obyčejného, nenáročného diváka Spaced příliš není. Ačkoliv se po slabém začátku s každou epizodou tvůrci zlepšují, stále to v celku nestačí na víc, než na příjemné tři hvězdy. ()

vitekpe

Vtipny serial se Simonem Peggem. Cili komu se libi jeho humor, bude nadsen. Zaroven nutno podotknout, ze Jessica Hynes vubec nezaostava, naopak - nekdy mi prislo ze tahne ten humor spise ona... Doporucuju! ()