Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

fcreading

Režisér Tom Shadyac urobil skvelú prácu a pokračoval k ešte väčšiemu úspechu s Carreym (Klamár,Klamár a Božský Bruce). PS: Jim Carrey je jednoducho úžasný 80 percent. ()

verbst

Můžete to vidět stokrát a stejně vás to nepřestane bavit. Od úvodní sekvence se totiž nepřestanete plácat do kolen. ()

Paxxx.cz

Role jako stvořena pro Jima. Jsem přesvědčený, že nikdo by ho nedokázal v této roli obstojně nahradit. Celkově jde o lepší průměr- 60%. ()

SaNcHeZ_cz

Komediální legenda a kult, který ani s přibývajícím věkem neztrácí na svém kouzlu. Právě naopak. Po vrchol našlapaná přehlídka skvělých gagů, zábavného scénáře, jednoho neskutečného magora v hlavní roli a jednoho únosu. Nesmrtelné hlášky které se neohrají ani naposté a scény, které už nikdo z hlavy neodmaže. ()

ArsenalEagle

,,Je to tak blbé, až je to dobré" Carreyův obličej dokáže věci, u kterých se prostě nejde nezasmát! :) Navíc je to moje nejoblíbenější postava mého dětství ()

Ellmariachi

Takže asi tak. Buď Jima milujete, nebo ho moc nemusíte. Nenávidět ho myslím nejde. Komedie poskládána a vystavěna na gumovým xichtu hlavního hrdiny pobaví i po několika letech a s několika lety na krku navíc. Před řekněme 10ti lety dokonalý, dneska furt dobrý :-) 75 procent ()

sta

Každý potřebuje nějakou tu filmovou úchylku, tou mojí je Jim Carrey-komik. Chápu, že se nejedná o žádné veledílo, ale gumový obličej Jima je nenapodobitelný (a navíc je krásně vidět posun od Ace ke Kaufmanovi). ()

Popluh

Je to střelený, je to vtipný, je to Jim Carrey. A celý ten úsek filmu odehrávající se v psychiatrické léčebně, zejména Carreyho předvádění zcvoklého hráče amerického fotbalu nemá chybu... ()

MajklCZsk

Jim Carrey přišel v době, kdy na Jima Carreyho byl málokdo připravený. Tento herec přinesl jakýsi nový styl hraní, které je hlavně o výborných grimasách a houževnatosti jeho ksichtu. V Ace Venturovi jsem Carreyho viděl poprvé a byl jsem jím strašně nadšen. Mnoho jiných lidí ho zase nenávidí. Tento zvířecí detektiv však patří k mým srdcovým záležitostem, na kterých jsem vyrůstal. ()

rt12

Jim Carrey je mi protivnej a nemám ho ráda. Po ,,Masce" a ,,Ace Venturovi", na filmy kde hraje nekoukám. ()

MATADOR

Teda trhlouš Ace Ventura v podání Jima Carreyho je prostě boží. Úžasná komedie! Nejvíce snad kraloval v blázinci ;-) ()

Derek

ace ventura to je hlavne jim carrey ktorý tu predvádza neuveritelný výkon (aspoň čo sa týka jeho mimiky a pohybov) a je zábava tento film sledovať (na rozdiel od najnovších komédií sa tu zvracia minimálne a keď už na to zvracanie príde je to natočené decentne). ak sa chcete zasmiať a nemať pritom výčitky svedomia, tak je ace to najlepšie pre vás. a nezabudnite si všimnúť death-metalovú legendu cannibal corpse, ktorý hrajú v bare svoju najlepšiu pieseň hammer smashed face. ()

Colonist

Další Carreyho klasická bláznivá komedie, na kterou se dá dívat a skvěle se u ní pobavit. Jako většina Carreyho filmů bohužel i tento doplatil na nové předabování, tentokrát Českou televizí, které není tak dobré. V obou verzích sice dabuje Jima Bohdan Tůma, ale když tento film česky, tak s původním VHS dabingem! Věřte mi, více se pobavíte. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)