Lumberjack

Realistické ? Možná tak ty rvačky a muzika jinak tu jsou Skinheadi vyobrazeni jako asociálové, squateři a zloději, kteří mají extrémně ohyzdné přítelkyně + se hlavní nácek se zamiluje do fetky + happy end = celkem trapnost... Zlatý Kult hákového kříže... ()

chaturga

Film mě zajímal. Pak jsem se na něj podíval. Na konci jsem ho vypnul. Verdikt? Pěkně mu tu kudlu zarazil do krku! Jediná dobrá věc v celém filmu. Jinak stojí za shlédnutí. Kult hákového kříže a vynikající Edward Norton a Svatý boj jsou však ve výšinách a kdo je kdy dokáže přebít? To teda fakt nevim:) ()

Wencek

Docela zajímavý film. Ale četl jsem v novinách o tom, že je srovnáván s filmem Mechanický pomeranč. Myslim si že tento film nedosahuje kvality filmu S.Kubricka. Přez to je tento film dívatelný a herecké výkony jsou také na docela dobré úrovni. ()

Shaleman

Zaslechl jsem, jak je to super, taková australská verze Kultu hákového kříže. Inu, řekl jsem si, to musím za každou cenu vidět - a taky že viděl a taky že nevím, co si o tom myslet. Začátek je dobrý, pomsta vietnamců správně drsná a syrová, ale pak se rozjíždí něco mezi mechanickým pomerančem a utahaným pokusem o psychologické drama, které rychle ztrácí temno a mění se v nudnou podívanou na beztvarou hmotu čehosi, co nezachrání ani hezký, avšak nepřekvapivý konec a já se přistihnu při otázce: "Šlo tam vůbec o neonacisty?" Protože to první právě zmizí zminovanou pomstou a z neonacistů se stává gang výtržníků - až řekl bych pro tento film zbytečných. ()

kwaicheng

Co dodat. Ti praví skinheads v začátcích hnutí byli elegantní dříči. Jakmile se ale šmrncli o Hitlera, stali se ubohými vystrašenými poflakujícími se posránčaty, kteří v 95% nejsou schopni postavit se chlapovi tváří v tvář jeden na jednoho. Což je dost ubohé protože jedinou msysluplnou náplní je, jak jsme viděli zde, flákat se anebo prokázat svoje hrdinství vražením kudly mezi žebra nebohého vietnamčíka, kterého přidržuje dalších šestnáct kámošů. ()

deLaFere

Velmi dobrá záležitost, svižná, uvěřitelná a syrová. Okraj společnosti jako řemen, výborné rozvrstvení postav a jejich perfektní psychologie, U každé z nich stačí velmi málo, aby divák chápal kým jsou a absolutně jim věřil. Není třeba v tom hledat hloubku, žádná tam není, Je to "jen" zpráva. ()

RajAthen

Sonda mezi holohlavé vyznavače chaosu, která bezkrupolózně dává nahlédnout do tajů pouličního násilí. Pravdou však také je, že ač hlavní představitelé ztvárnili své postavy více jak věrohodně, celý výkon vyznívá pro mě tak nějak do prázdna díky scénáři, který nám sice umožní zmíněné charaktery odhalit, avšak sám o sobě není příliš výrazný a - alespoň pro mě - mu trochu chybí pointa. I když možná, že to právě má být ono, jelikož násilí tohoto typu ve výsledku žádnou pointu nemá. ()

danny_21

Začínající Maximus na okraji společnosti v roli nácka, co má políčeno na přistěhovalce. Není to vůbec špatné, sice to kvalit American History X příběhově rozhodně nedosahuje a proklamovaná ostrá kontroverze se nekonala, ale i tak to bylo slušné - 60 % ()

Prďoch

Pro mě je tohle naprosté zklamání. Kde byla hlubší myšlenka a kde byl děj? A co Russel Crowe, proč to nezachránil výkonem? Proč?! :) ()

Doomer

O bande zmatenych lidi kterym se nelibi co se stava z jejich zeme a svou flustraci davaji imigrantum patricne najevo, dokud se mezi ne nepriplete holka. ()

Bezda22

Hloupej film. 2 hvězdy za ty rvačky na začátku, protože to bylo fakt dobrý. Zbytek filmu, absolutní nuda. O ničem. ()

Knor

Drsný, provokativní a hlavně varující film. Tohle je lidičky realita, která se děje. Nic hlubokého s velkým vzkazem nečekejte. Je to vlastně tak trochu nahlídnutí do několika úryvků běžného života skinheadů, který svůj životní styl berou docela vážně. Rusell Crowe je tvrdej vůdce gangu nemá chybu. ()

celticek

Co je na tom šokujícího, kontroverzního?! Souhlasil bych maximálně s tou sondou do partičky australských nácků.Jedna hvězda za Crowea. Nic extra. ()

LilyDeLarge

Brutálnější než American History X? Asi. Z Russella šel mimochodem fakt docela strach. Jen škoda, že se ten děj vlekl. Čekala bych, že mě ten film trochu víc zasáhne. Ale po závěrečnejch titulkách si člověk řekne jen "Ok, docela fajn náckovský drama". A to je všechno. Myslím, že z toho šlo vytěžit víc. I když ta scéna s nasranejma japoncema se povedla, to uznávám. Ale jak říkám, radši si pustím American History X nebo This is England. ()

Shitonit

Hovno kontroverzní. Dobrý to je. Ve svý době hodně odvážný film, který má svým příběhem co říct. A podle mýho toho má fakt hodně co říct, zvlášť těm všem sráčům, co nechali náš svět zaplavit tím .......... však víte. Asi demokracie. Takže radši pokračovat nebudu. A už vůbec nebudu pokračovat ve smyslu, jak je důležitý chránit čistotu. Rasy. A proč zanikly velké a rozvinuté civilizace. Asi ne tím, že vládci nechali do svých říší natáhnout "levnou pracovní sílu" která vytlačila a nemocemi zlikvidovala původní obyvatele, a pak stejně tak nějak pracovní síly zanikly, neschopné samostatného přežití. Asi je škoda, že naše dějiny trvají tak krátce, snad je i škoda, že lidé nemají paměť. Že se ti zkurvení samostřední sráči čili vládnoucí elita národů, není schopna poučit z chyb národů minulosti a ve snaze narvat si co se dá, zaprodávají celé civilizace PŘÍCHOZÍM neandrtálcům. Jeden můj kamarád říká, že rakev kapsy nemá. Takže, nebylo by lepší, než hamounit nesmysly, začít skutečně bránit náš svět, pro nás, pro naše děti, děti dětí.. Takže asi o tom je Rompr Stompr. Samozřejmě ve filmu musel hlavní geroj natáhnout bačkory. Ale myšlenka, zůstává... ()

Homerking

Pozor skíni, tehdy ještě hubený a maldý Russel vs Melbourne a vietnamští přistěhovalci. Slušný film s romantickou zápletkou který rozhodně nenudí, postavy skinheadů byly velmi poutavé  (až na ty dvě příšerný skinhead girls) a Russel alias Hando zahrál výborně. ()

herrbierer

Neuvěřitelný film s neuvěřitelnou atmosférou. S Mechanickým pomerančem bych ho nesrovnával. Ani kvalitou, ani stylem. Zatímco Alexovi Malcolma McDowella jsem fandil i přesto, co všechno vyváděl, protože se jednalo o výjimečný charakter, Handovi Russella Crowa (a ostatně i všem členům gangu) jsem přál pomalou, hnusnou smrt. Kromě víceméně vynikajících (Crowe jim kraluje, samozřejmě) herců, kteří dokázali uvěřitelně podat vývoj svých postav, se snímek může pyšnit především neuvěřitelně naturalistickou atmosférou. Ta je podpořena jednak skvělou kamerou (což vynikne hlavně během pouličních bitek) a v neposlední řadě také skvěle vybranou (protože k filmu se hodící) hudbou. ()

monty.cl

Film o partičce australskéjch nácků, který si na nic nehrajou-sme vypatlaný rasisti a podle toho se chováme, všechno, co je jiný nám vadí a je potřeba to zničit...70% ()

monikka87

Pre mňa nudná dráma, kde skinheadi a neonacizmus sú len pozadím, na ktorom sa odohráva pomerne plytký príbeh. Viď komentár cherita. ()