Bývalý člen zvláštních jednotek armády USA Chris Vaughn (Dwayne "The Rock" Johnson) se vrací do rodného města, aby ve svém životě pokračoval tam, kde ho přerušil pro vojenskou kariéru. Kdysi idylické místo nachází drasticky změněné - v ulicích vládnou násilí a drogy. S roztrpčeným, pomstychtivým Chrisem se do města znovu vrací zákon. Na to, aby dal věci znovu do pořádku, potřebuje partu odhodlaných chlapů i svůj tvrdý vojenský výcvik. Jemu samotnému stačí nástroj tak prostý a pádný, jakým je pořádný kus dřeva... (Magic Box)

juhas

Celkem průměrný akční film, který zahraňuje jenom ROCK v hlavní roli a pěkná zaveřečná přestřelka ()

Tuty

Je to sice něco jako ,,Já se vracim a se mnou přicházi zákon!! Něco ala Rambo I či návrat k prostoduchý tvorbě akčnáků 80.let - jednoduchý jak Diana Kobzanová, má to krátkou stopáž, rychle to odsejpá a je to stravitelný, moc sem se nenudil...2,5 ()

vasek.raul

Příjemná odpočívárna s "The Rockem" v hlavní roli. Asi nejlepší scény jsou s trámkem v ruce, kdy dává zabrat pár buranům z jeho rodného vidlákova...za mě tři hvězdičky a 55%... ()

Griswold

Škoda že se The Rock nenarodil o dvacet let dřív, 80. léta by pro něj byla jako stvořená. Každopádně se jedná o poctivý akčňák ze starý školy a to vždycky potěší. ()

KacHnAop

Kráčející skála přesně splňuje účel, pro který byl natočen - pobavit diváka, moc u toho nepřemýšlet a to se mu víceméně podařilo. Mě pobavil, neurazil. Víc se ale čekat nedá. ()

carAnthony

Jediný normálny diel je jednička, na ktorej som sa už čo to pobavil - najmä zásluhou ROCKa, bez neho by to nebolo také fresh... Ostatné sú katastrofálne, asi tým že to sú TV spracovania a hrá v nich Herkules :) ()

markepocha

Americká variácia na Zbojnícku mladosť. Namakaný Jerguš Lapin (Rock) sa vracia do rodnej dediny, ktorú čas zmenil na brloh hazardných hier, sexu a drog. Jerguš-Rock to ale nemieni nechať len tak... Kontrast prírodné-civilizačné je vlastne nosníkom celého filmu, prikrytým ľúbivým vizuálom, humornými vedľajšími postavami, atraktívnou hrdinovou cicou, tvrdými bitkami, nekompromisnými prestrelkami a pod. Nesie sa v tónoch skvelých poprockových kompozícií, vrátane jednej-dvoch bluesových odrhovačiek. Jasné, je tam pátos i dávka klišé, ale tie postavy sú stvárnené tak, že vás očaria a všetku naivitu filmu odpustíte. Okrem toho, keď si uvedomíte paralely medzi životom Rocka a jeho šerifa, ktorý skutočne žil a skutočne narobil vo svojom mestečku poriadky (neskôr za to zaplatil životom...), celý zážitok bude o stupienok intenzívnejší... ()

mysterinka

Kráčející skála je úžasnej film, mylsim si že je to prostě supr viz. nejlepší scéna kde se naštve a jede do kasína rozmlatit to tam.Na můj vkus ůžasnej film. ()

DansteR

"I grew up in this town, people used to walk tall in this town, they wouldn't have traded the mill for a crooked casino and they wouldn't have stood around while drugs were being sold to kids."....Akční snímek na jedno shlédnutí, nezaujme, ale ani neurazí...Dwayne do role vyloženě pasuje a Neal jako největší zaporák s kravatou vypadá taky dobře a třešnička na závěr v podobě Ashley Scott jen potěší. ()

fritol34

The Rock mlátí všechny klackem a zaslouží si jenom necelých 60% ? Co na tom proboha hledáte ? Klasická řežba + Johnny Knoxville =75% ()

vooddoo

Není to zase tak špatné, jak jsem čekala. Kromě prvních nudných asi patnácti minut se to rozjede a je to v celku slušná zábava. Sice jsem si myslela, že to bude něco podobného jako Kill Bill, ale nevadí. Nejlepší byla bitka v kasinu, pak závěrečná střelba na policejní stanici. Filmu však schází nějaká vyloženě dobrá scéna nebo hláška, prostě kolem mě jen tak proplul. Je taky až příliš jednoduchý a béčkový. Rozmýšlela jsem se nad dvěmi nebo třemi hvězdami, nakonec tam tu třetí s odřenýma ušima přihodím. Takže dávám ***. ()

misiaq

jeden z najlepsich filmov The Rocka, ked niekde treba urobit poriadok, tak on je na to ten spravny chlapik aj so svojou "baseballkou" ()

blezg

Duvejn má karizmá, to se musí nechat. Jedna zlatá hvězda za rozstřílenou šerifovu kůlničku ve stylu Komanda (mmch. věznice při sheriffs officu jsou i v Americe, zemi nevyčerpatelných nápadů různých tupých hlav, zděný už okolo 200 let...) a za rozbitý světlo a tys mě bodnul škrabkou a máš padáka. To jsem se nasmál, cha cha cha! ()

PatrikP4

Oddech proč se na to nepodívat. Na Dwayne se dá dívat hraje docela dobře a ani není nesmrtelný jako většina hrdinů, i velkejm chlapům muže téct krev. Knoxville je taky dobrej hlavně ve svojí přestřelce. Vybrat ještě někoho jiného než Ashley Scott a byl bych spokojenej. ()

Cisarpan

Výnorná akční oddechovka. Rock je bez chyby, má charisma a vtip, skvělej herec! Příběh jednoduchej, ale tak co čekat od akčního filmu! naštětsí se to omezilo na klasické pěstní souboje a pár opravdu vtipnejch a dobrejch scén a ne furt jen tupý střílení, až na konci chvilku. kvalitní film ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“